Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 24 minutami je Alex napisal:

Pri nas je danes 15°C.V Kranjski Gori pa snežni metež. Pa ti razumi to vreme če moreš. 🤔

Pri nas pa dež pada in piha. Vrt bo lepo zalilo in cisterne mi napolnilo:prstgor:

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Alex napisal:

Pri nas je danes 15°C.V Kranjski Gori pa snežni metež. Pa ti razumi to vreme če moreš. 🤔

V Lj smo danes imeli sodro in nato sneg, ki jpadal ene 4 ure in ga je cca 3cm. Glih tolk, da je belo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Bini napisal:

Če nič ne delaš na sebi ,nič ni! Sedanja generacija razen redkih izjem,sigurno ne bo tako fit kot smo mi sedaj od 40 let naprej.:bravo:

Sej ne da bi se hvalil, ampak po moje smo mi verjetno v povprečju najbolj športna generacija. Ko sem bil v 20-ih je z nami špilal Lev Kreft (ja tisti Lev Kreft). On je bil takrat sredi 40-ih in meni se je to zdelo neverjetno. Tako kot recimo Pavle Polanec, ki je pri 50 še vedno igral aktivno za KK Kamnik -Ja model je igral profesionalno košarko od leta 1966-1998).

 

V glavnem, zdaj ko sem sam v teh letih ugotavljam, da to sploh ni tak problem - pač igraš bolj veterasnko košarko na tehniko in manj na atletske sposobnosti in še vedno se da ustavit kakšnega nadebudnega mladca, ki še ne pozan vseh trikov in let izkušenj.

 

Drugače sem pa najbolj navdušen, da hčerka pri 9 letih hoče z mano igrat košarko in jo moram na koncu na silo z igrišča zvlečt, ker kar noče domov.

 

 

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Boss napisal:

V Lj smo danes imeli sodro in nato sneg, ki jpadal ene 4 ure in ga je cca 3cm. Glih tolk, da je belo.

Jaz se pa vozim že z letnimi gumami. 😊 Pri vas pa res ne veš točno, kdaj bi dal gol zimske gume. Lahko še aprila sneži. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Boss napisal:

Sej ne da bi se hvalil, ampak po moje smo mi verjetno v povprečju najbolj športna generacija. Ko sem bil v 20-ih je z nami špilal Lev Kreft (ja tisti Lev Kreft). On je bil takrat sredi 40-ih in meni se je to zdelo neverjetno. Tako kot recimo Pavle Polanec, ki je pri 50 še vedno igral aktivno za KK Kamnik -Ja model je igral profesionalno košarko od leta 1966-1998).

 

V glavnem, zdaj ko sem sam v teh letih ugotavljam, da to sploh ni tak problem - pač igraš bolj veterasnko košarko na tehniko in manj na atletske sposobnosti in še vedno se da ustavit kakšnega nadebudnega mladca, ki še ne pozan vseh trikov in let izkušenj.

 

Drugače sem pa najbolj navdušen, da hčerka pri 9 letih hoče z mano igrat košarko in jo moram na koncu na silo z igrišča zvlečt, ker kar noče domov.

 

 

Tukaj pa moram zelo pohvaliti prejšnjo državo, ki je ful delala na individualnih proporcijah in  talentu za posamezne športe. Meni recimo je bilo že v osnovni šoli omogočeno, da sem med urami telovadbe (telesne vzgoje) lahko treniral individualno tek na 60 metrov in skok v daljino. Ta dva športa sta bila nekako vedno povezana, saj si potreboval čim večjo hitrost na zaletni stezi. To se je nadaljevalo tudi v srednji šoli. Mislim, da je bil takrat velik poudarek na telesni pripravljenosti vseh otrok. Tudi glede opreme nisi rabil skrbeti. Šprintarice in vso ostalo opremo sem dobil v šoli in pozneje tudi v AK Koper. Zato pa, se je takrat zelo veliko mladine ukvarjalo z različnimi športi. Ni bilo vse tako komercialno obarvano kot sedaj. Ko je sin hodil h košarki je bilo opaziti, da vse temelji na preveč profesionalnem odnosu in od samega začetka preveč resno. Mladina pa se je hotela le ljubiteljsko ukvarjati, se družiti, uživati. No, in sčasoma jih je bilo vedno manj tako, da jih je od tridesetih ostala le peščica "kao najboljših". Seveda dan-danes ni več ne duha ne sluha o nobenemu izmed teh "izbranih". 

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Večino je odvisno od trenerja... men je recimo košarko skoraj priskutil trener nekje v 3. ali 4. razredu. Sem hodil na treninge, kjer smo delali vse drugo le tiste prave igre je bilo na koncu za 5min. Neki cajta hodiš potem te pa ne veseli več.

 

Pri takih frocih je treba najprej skozi samo igranje košarke uvajat nove in nove elemente, ne pa da pri 10 letih vadiš non stop roling obrat, katerega še danes izredno malo košarkarjev res obvlada in ni nek bistven element igre.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 52 minutami je Alex napisal:

Tukaj pa moram zelo pohvaliti prejšnjo državo, ki je ful delala na individualnih proporcijah in  talentu za posamezne športe. Meni recimo je bilo že v osnovni šoli omogočeno, da sem med urami telovadbe (telesne vzgoje) lahko treniral individualno tek na 60 metrov in skok v daljino. Ta dva športa sta bila nekako vedno povezana, saj si potreboval čim večjo hitrost na zaletni stezi. To se je nadaljevalo tudi v srednji šoli. Mislim, da je bil takrat velik poudarek na telesni pripravljenosti vseh otrok. Tudi glede opreme nisi rabil skrbeti. Šprintarice in vso ostalo opremo sem dobil v šoli in pozneje tudi v AK Koper. Zato pa, se je takrat zelo veliko mladine ukvarjalo z različnimi športi. Ni bilo vse tako komercialno obarvano kot sedaj. Ko je sin hodil h košarki je bilo opaziti, da vse temelji na preveč profesionalnem odnosu in od samega začetka preveč resno. Mladina pa se je hotela le ljubiteljsko ukvarjati, se družiti, uživati. No, in sčasoma jih je bilo vedno manj tako, da jih je od tridesetih ostala le peščica "kao najboljših". Seveda dan-danes ni več ne duha ne sluha o nobenemu izmed teh "izbranih". 

Ej točno to. Glej, moj oče je nekdanji atlet, difovc, učitelj telovadbe tako da malo poznam te stvari. Jaz nikoli nisem ničesar treniral, ampak se je vedno strmelo k temu, da sem užival v gibanju in naravi. Pa naj bo to smučanje, hoja v hribe, tek, badminton ali pa kolo, ki me je na koncu OŠ zasvojil in brez dvoma postal šport št. 1 pri meni. 

 

Meni gre malo na živce, da se ima povsod nek občutek, da vsak ki je športnik mora nekaj trenirati... In potem se tam išče enega na 1000,ki mu mogoče uspe (da se ob vsem trudu in odrekanju potrebuje še srečo, dostikrat pravi priimek, mogoče celo dejstvo da odrašča v "slabši" generaciji, največkrat nihče ne pove na glas). In potem večini ne uspe in vržejo puško v koruzo. Poznam kar nekaj takih primerov ; trenirajo do začetka 20ih,se poškodujejo in potem lahko samo upajo da so ob športu pridobili še kakšno izobrazbo. 

 

Nevem no... Gibanje, uživanje na svežem zraku, druženje, doseganje nekih lastnih mej v sportu se mi zdi čisto ok in za to ne rabiš trenerja. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Shrek napisal:

Mogoče pa mama al ata...al pa stric iz ozadja...

Pri meni in v naši daljni žlahtni ni nihče in nikoli imel rdeče knjižice. To je bilo pri nas z zakonom

prepovedano.🤗

Prav tako tudi razne knjige o titu in kardelju. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo smo zalutali pa nič za to,saj mi je šport in košarka super,še zdaj jo igram za hec in rekreacijo. Uh koliko smo jo preigrali...... Na kakem srečanju bi lahko odigrali kakšno partijo saj vidim,da smo Mazdaši pravi športniki....:bravo:

Je res kar pravi Nejc,dobro se je že od otroštva ukvarjati z razno vrstnimi športi in na srečo sem imel to možnost izkusiti na lastni koži in skoraj ni športa s katerim se ne bi okvarjal,za kar so zaslužni zelo dobri in zavzeti učitelj telesne vzgoje!

Mimogrede omenim,da sva tiste mladinske čase igrala z Juretom Zdolcem v  isti ligi in že takrat je bil dober igralec.👍 Jaz mislim,da je šport in dobra volja pol zdravja...:ouje:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Pri meni in v naši daljni žlahtni ni nihče in nikoli imel rdeče knjižice. To je bilo pri nas z zakonom

prepovedano.🤗

Prav tako tudi razne knjige o titu in kardelju. 😉

 

Sam kje se je pa pol zalomilo, da si ratal navijač edinih preostalih preoblečenih komunajzerjev? Saj veš kako gre tisto volk kožo menja, nravi nikoli...

 

Je pa škoda, da ne bereš kakšnih avtorsksih del, ker iz tistega pisanja dejansko najbolj zveš s kakšnim psihopatom imaš opravka. Jaz sem prebral tud Hitlerja, pa Marxa, Lenina, zraven pa tud Premike in Okope. Ko 1x to prebereš, ugotoviš da od vseh komunjar so najslabše tiste konvertirane komunjare.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Yay končno umita kolikortolikor v ročni avtopralnici, že razmišlam počasi, da bom vprašu tule okol na forumu kakega mazdaša, da mi posodi vodo pa kearcher pa raj njemu dam teh 5 evrov, pa v miru avto operem :D

 

@SpEkTr tvoj sosed še dela? Zdej zdej me bo prjel, da ga pokličem :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 33 minutami je TiEn napisal:

jo je peljala asistenca na morje v KOPER :D

Če verjameš ali ne, sem pravkar zraven tvoje mazde na servisu.Ti imaš še pre FL, ne? 😁 Pa zadnji odbijač bo treba pobarvati. 😉

Zavesice na vseh kolesih. Resno? 😋

Popravljeno od Alex
  • Všeč 1
  • Haha 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja zadnji odbijač je za poštrihat ja pa za umit jo je konkretno....sam je bla zdej zadnje dni delovski avto,..

 

 

zavesice so pa gor od nakupa pa se mi ne da ubadat z njimi,.. avto je da se peljem od točke A do B :D

Popravljeno od TiEn

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je TiEn napisal:

Ja zadnji odbijač je za poštrihat ja pa za umit jo je konkretno....sam je bla zdej zadnje dni delovski avto,..

 

 

zavesice so pa gor od nakupa pa se mi ne da ubadat z njimi,.. avto je da se peljem od točke A do B :D

Res je... in da se ga lišpa. Avto mora bit vedno čist in bleščeč. 😋

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.