Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 14 minutami je Alex napisal:

Napis mazda? Jaz pravkar tudi tole delam. Me malo nervira veter. 😬

Kaj si šel kar čez cel napis in potem odlepi vmes črk.? 

 

Bolj je blo misljeno na zascitno lajsno na odbijacu... Napis pa ni lih za hvalit... Sm sou kr z alkoholcem skoz 😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Deeyan napisal:

 

Bolj je blo misljeno na zascitno lajsno na odbijacu... Napis pa ni lih za hvalit... Sm sou kr z alkoholcem skoz 😁

Sej gre lepo dol. 😉

Samo z zobotrebcem narediš malo luknjico v barvi vmes črk I znaka mazda in potem lepo z prsti potegneš višek stran. Gre točno do črke. Sem pa takoj na začetku malo zafrknil, ko mi je steklo na enem koncu. Tale  full dip se obnaša malo drugače kot plati dip. 

A si lajšto tudi "podipal"? 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi na moji mazdi srake ne bodo več imele kaj ukrasti, ker sem "odstranil" krom. Se ne šajna več, tako, da ne rabiš imeti obvezno sončnih očal. 🤗Moram povedati, da je potrebno z full dipom malo drugače delati kot z plasti dipom. Pa pri tem full dipu je obvezna maska na nosu pri delu, seveda. Pa ne zaradi Kovida ampak zaradi strupene barve. 😉

Je potrebno tudi veliko bolj zaščititi avto, ker se prime na barvo, kjer je na tanko nanešen, kot hudič. Je pa tudi malenkost manj mat kot plasti dip, bolj svilnato črn. Tako, da nisem dajal čez mat laka kot sem nameraval. Meni sedaj lepše izpade, še posebej zadnji del s tisto letvico mi je šel na živce. Sprednjega dela nisem še slikal,ker je bilo sonce premočno. Slikal sem malo še sam postopek za tiste mogoče, ki ne veste točno, kako se dela s temi stvarmi. 

Najprej moramo dobro oprati avto. 

Nato Izoliramo avto. Z alkoholom ali pa še bolje z razmaščevalcem dobro prebrišemo površino, kjer bomo barvali. Nato na tanko prebarvamo prvo roko. Počakamo 10 min. damo drugo roko, zopet počakamo in tako vsaj 5-6 rok. 

Počakamo 20 min in odvečno barvo(gumo) lepo odtrgamo stran. 

IMG_20210509_102315-01.jpg

IMG_20210509_105532-01.jpeg

IMG_20210509_110208-01.jpeg

IMG_20210509_123056.jpg

IMG_20210509_123339.jpg

IMG_20210509_123421.jpg

IMG_20210509_130248.jpg

IMG_20210509_134654__01.jpg

IMG_20210509_134621.jpg

IMG_20210509_134544__01-02-01.jpg

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

Sej gre lepo dol. 😉

Samo z zobotrebcem narediš malo luknjico v barvi vmes črk I znaka mazda in potem lepo z prsti potegneš višek stran. Gre točno do črke. Sem pa takoj na začetku malo zafrknil, ko mi je steklo na enem koncu. Tale  full dip se obnaša malo drugače kot plati dip. 

A si lajšto tudi "podipal"? 

 

Lajnsno sm pa kr powrapal s karbon folijo 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je TiEn napisal:

@Alex na rdeči izpade lepo

 

ps: kaj pa slika prednjega dela ?

 

Nisem uspel slikat, ker sem moral na kosilo.😉

Sedaj razmišljam, da bi še sanke pihnu v črno, ker sekajo ven. 🤔

Popravljeno od Alex
  • Všeč 2
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je TiEn napisal:

Pravilna odločitev da nisi dipal znaka, tudi lepo izpade ta rahlo mat izgled, kaj je to za en dip?

Tole tukaj

.https://plastidip.si/izdelek/full-dip-mat-osnovne-barve/Sem prvič delal z njim in moram reči, da je, vsaj meni, ful boljši kot plasti dip, ker ni tako hladno mat. Je lepe svilnate barve. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Nisem uspel slikat, ker sem moral na kosilo.😉

Sedaj razmišljam, da bi še sanke pihnu v črno, ker sekajo ven. 🤔

Odlično, za sanke bi rekel da bi dobro izladlo če bi bile črne, ampak ko boš natikal prečne nosilce boš verjetno odrgnil barvo in boš potem vsakič popravljal, razen če nosilcev sploh ne uporabljaš....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je sportman333 napisal:

Odlično, za sanke bi rekel da bi dobro izladlo če bi bile črne, ampak ko boš natikal prečne nosilce boš verjetno odrgnil barvo in boš potem vsakič popravljal, razen če nosilcev sploh ne uporabljaš....

Sanke bi snel dol in bi jih pobarval za prav z dvokomponentna akrilno mat črno barvo. Vem, da drugače ne bi bilo v redu. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je SpEkTr napisal:

Najboljš da kr cel avto pihnes v mat. Pa še luščil se ti ne bo emoji1787.png

V mat soul red? 🤗

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 9. 5. 2021 ob 12:53 je Alex napisal:

Sej gre lepo dol. 😉

Samo z zobotrebcem narediš malo luknjico v barvi vmes črk I znaka mazda in potem lepo z prsti potegneš višek stran. Gre točno do črke. Sem pa takoj na začetku malo zafrknil, ko mi je steklo na enem koncu. Tale  full dip se obnaša malo drugače kot plati dip. 

A si lajšto tudi "podipal"? 

 

Sm rajsi dol pobral 😁

IMG_20210510_153947.thumb.jpg.33a6f81be4f4341690b6093c204962f4.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je Deeyan napisal:

 

Sm rajsi dol pobral 😁

IMG_20210510_153947.thumb.jpg.33a6f81be4f4341690b6093c204962f4.jpg

A si odstranil vse napise dol? Saj je le  prilepljeno, ne? 

Kaj si uporabil, ribiški laks? 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Alex napisal:

A si odstranil vse napise dol? Saj je le  prilepljeno, ne? 

Kaj si uporabil, ribiški laks? 

 

Vrjel ali ne, igralne karte 🙂

 

Drugac pa ja, bolj drzi na plehu, ko pa na crkah, ampak gre lepo dol

Popravljeno od Deeyan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Deeyan napisal:

 

Vrjel ali ne, igralne karte 🙂

O, ta pa mi je nova. A je pomembno kakšne so, za, tarok, briškolo, poker? 🤪

Si pa črke verjetno segreval z fenom? 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Alex napisal:

O, ta pa mi je nova. A je pomembno kakšne so, za, tarok, briškolo, poker? 🤪

Si pa črke verjetno segreval z fenom? 

 

Za slacipoker morjo bit, da se crke lazje slacijo dol 😂

 

Ne nisem, je pa res, da je bil avto na soncu cca. pol urce 🙂

  • Všeč 2
  • Haha 3
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.