Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

 

Pred eno uro je scania napisal:

Je mogoče kdo na forumu ki je menjal vzmeti na mazdi 6 (letnik od 2014 naprej) z nižjimi? Nekaj sem razmisljal da bi spustil nizje z eibach vzmetmi, spredaj 30, zadaj 25. 

 

Avto je še bolj zalepljen na cesto, izgleda še boljši, ne moreš pa pri nižjih vzmeteh montirat kljuke (edini večji minus, poleg tega da lažje zahaklaš kakšen robnik pri parkiranju).

 

image.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je scania napisal:

Je mogoče kdo na forumu ki je menjal vzmeti na mazdi 6 (letnik od 2014 naprej) z nižjimi? Nekaj sem razmisljal da bi spustil nizje z eibach vzmetmi, spredaj 30, zadaj 25. 

Nisem tega delal na Mazdi, sem pa na drugem avtomobilu in ... nikoli vec. Voznja postane povsem neudobna, poskakovanje cez vsako cestno neravnino, kamencek ... Ja, drzi pa se kot gokard, ampak priblizno tako se tudi pelje. Za 10 minut tiscat je fino, za 1000 km potovanje pa muka (sploh ce se ne vozis pretezno le po avtocestah).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Janez007 napisal:

Kako si zadovoljen v primerjavi z BTC, kakovost, cena?

 

Nimam nobenih pripomb razen tega, da so bile stvari znotraj auta predrmane (sedež, špegli, klima, reže za ventilator,...). Cena pa malenkost dražja v primerjavi z BTC (ampak od septembra so šle verjetno tudi v BTC cene gor). Bom seveda primerjal s starimi računi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je dvorjan napisal:

Nisem tega delal na Mazdi, sem pa na drugem avtomobilu in ... nikoli vec. Voznja postane povsem neudobna, poskakovanje cez vsako cestno neravnino, kamencek ... Ja, drzi pa se kot gokard, ampak priblizno tako se tudi pelje. Za 10 minut tiscat je fino, za 1000 km potovanje pa muka (sploh ce se ne vozis pretezno le po avtocestah).

Imam na eni M6 znižane (30 in 25 mm) in na drugi M6 običajne, pa nimam take izkušnje, kot si jo opisal ti. Obe se vozita zelo podobno-udobno, pa sem vozil z obema zimske 17" in letne 19".  :)

 

image.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

3 hours ago, scania said:

Je mogoče kdo na forumu ki je menjal vzmeti na mazdi 6 (letnik od 2014 naprej) z nižjimi? Nekaj sem razmisljal da bi spustil nizje z eibach vzmetmi, spredaj 30, zadaj 25. 

Jaz sem ga imel na Eibach -30mm, ni tako kritično bi rekel. Če te zanimajo vzmeti jih imam še vedno v kleti, če si pa zelo zainteresiran imam pa tudi še 20ke za prodat :P lahko pogledaš kako izgleda vse skupaj nekje v styling temi se mi zdi.

 

EDIT: 

 

Popravljeno od Husky1290
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je scania napisal:

Je mogoče kdo na forumu ki je menjal vzmeti na mazdi 6 (letnik od 2014 naprej) z nižjimi? Nekaj sem razmisljal da bi spustil nizje z eibach vzmetmi, spredaj 30, zadaj 25. 

Kako pa to, da si se za to odločil? 🤔

Jaz moram že sedaj pazit na ležečih policajih, če so kaki višji. 

pred 32 minutami je Husky1290 napisal:

Jaz sem ga imel na Eibach -30mm, ni tako kritično bi rekel. Če te zanimajo vzmeti jih imam še vedno v kleti, če si pa zelo zainteresiran imam pa tudi še 20ke za prodat :P lahko pogledaš kako izgleda vse skupaj nekje v styling temi se mi zdi.

 

EDIT: 

 

Oj. Tebe pa, dolgo ni bilo. 😊 Kaj pa sedaj voziš? 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 37 minutami je Alex napisal:

Kako pa to, da si se za to odločil? 🤔

Jaz moram že sedaj pazit na ležečih policajih, če so kaki višji. 

Oj. Tebe pa, dolgo ni bilo. 😊 Kaj pa sedaj voziš? 

Ma malo sem opazoval in se mi zdi da bi še lepše zgledala. So plusi in minusi, moram malo prespat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je scania napisal:

Ma malo sem opazoval in se mi zdi da bi še lepše zgledala. So plusi in minusi, moram malo prespat.

 

Sm tut js razmislju o tem, pol se pa spomnem kok sm z Alfo na vsakem mal bolj cudnem makedamu cohal po tleh s plastiko pod masino me pa mine

  • Všeč 3
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Deeyan napisal:

 

Sm tut js razmislju o tem, pol se pa spomnem kok sm z Alfo na vsakem mal bolj cudnem makedamu cohal po tleh s plastiko pod masino me pa mine

Jaz podobno na Peugeotu 306 gti. 

Pa. sem moral voziti postrani preko ležečih policajev. Res je, da avto izgleda lepše. Je pa to več ali manj vse, kar pridobiš z nižjimi fedri. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobro je pol imeti dva avta, takega showcar znižanega in enega normalno uporabnega.

 

Mi je pa smešno, da na eni strani tiščimo v visoke SUV-e, drugod bi pa normalne avte nižali. Prvi majo izgovor, da zaradi visokih robnikov in globokih udarnih jam, drugi pa pravijo, da ni panike, ker robniki niso visoki, ceste pa nimajo globokih jam, da bi bil potreben visok avto. :nevem::whatever:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak to so razlicni ljudje, ki tako razmisljajo... Meni nikoli niso bili vsec prevec nizki avti... sploh pa ne se dodatno znizani :) ... Ce s standardnim avtom je marsikje problem pri luknjah... sploh pa pri kaksnih "lezecih policajih" ... :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 urami je Janez007 napisal:

Imam na eni M6 znižane (30 in 25 mm) in na drugi M6 običajne, pa nimam take izkušnje, kot si jo opisal ti. Obe se vozita zelo podobno-udobno, pa sem vozil z obema zimske 17" in letne 19".  :)

 

image.png

Na beli izklopi samodejno zapiranje ogledal, da ne bo štala čez pol leta z motorčkom :lol:

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če porežeš vzmeti - a se tudi nosilnost zniža? Mislim, ker guma več kot do blatnika ne more. In če je avto spuščen do polovice, potem se ti pa noter usede pet zdravih kmečkih fantov... Moraš imeti kljuko zadaj, da avto drsa po kljuki in ne po izpušni cevi...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Jaz podobno na Peugeotu 306 gti. 

Pa. sem moral voziti postrani preko ležečih policajev. Res je, da avto izgleda lepše. Je pa to več ali manj vse, kar pridobiš z nižjimi fedri. 

 

Pa AWD so že v štartu mal nižje od navadne, čeprav nvem kje jim je logika pri VW grupi je to ravno obratno

  • Všeč 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Janez007 napisal:

Mazda 6 ima koeficient upora cca 0,28, medtem ko ima CX-5 cca 0,33.

image.png

 

image.png

 

Koliko ima pa cx 30 zračni upor?? 🤔

Za prejšnjo 3ko sem zasledil 0.26 za cx30 pa nisem našel.... 🥴

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.