Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 2 urama je Alex napisal:

Enkrat si na eni strani, drugič na drugi. 

Važno je, da ne bom imel problemov, Drugo me pri tej stvari ne zanima. 😉

Pa ne da imate vozniki dizlov probleme??? 🤣

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Deeyan napisal:

 

Že 149ic ponavljam, da je trde delce zelo tezko vdihnit vase, veliko lazje bos vdihnil vase delce, ki se delajo med regeneracijo, ker so manjsi... 

Dpf filter je samo neka trzna muha, sam zato, da se delajo problemi, da se cim manj kilometrov nardi z avtom, da cimprej spet kupis drugega, da ti crkujejo drugi deli po motorju... Itd... 

Pa se marsikaj bolj strupenega vdihavamo vase, pa je javnost o marsicemu tiho... 

Ja se strinjam, marsikaj še ni dognano. In razvite države forsirajo nove tehnologije tudi zato, da so ves čas v konkurenčni prednosti. Nemci so zelo glasni glede varovanja okolja in potrebnega uvajanja bolj čistih tehnologij, hkrati pa vse umazane in odslužene naprave brez slabe vesti izvažajo ven, tudi odslužene avte.

 

https://www.transportenvironment.org/wp-content/uploads/2021/07/2020_01_New_diesels_new_problems_full_report.pdf

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 55 minutami je Bini napisal:

Kako vlogo ima pa pri vsem tem AdBlue......🤔

Mislim,da ima nalogo nevtralizirat svinjarijo v izpuhu.....😉

 

Pri DPF-ju nič. To je za razgradnjo dušikovih oksidov NOX v nenevaren dušik in vodo. Zadeva odstrani 90% NOX, ki več ali manj nastajajo zaradi visokih temperatur in vžganja s pomočjo visoke kompresije, kar je navadno pri dizlih. Za zmanjševanje se uporablja nekaj različnih načinov od zmanjševanja kompresije (Mazda in skyactiv-D) do uporabe AdBlue dodatka do čiščenja s pomočjo goriva ali pa kombinacije različnih sistemov (Mazda Skyactive-D od leta 2018).

 

V glavnem tista VAGinalna goljufija je bila ravno iz tega področja in sicer sistema, ki dodaja gorivo za čiščenje dušikovih oksidov. Ampak, ker to povečuje porabo, bi VAGine bile nekonkurenčne zato so uporabljali SW, ki je zaznal, kdaj je avto na testu in je takrat izvajal kompletno čiščenje ustrezno regulacijam, ko pa avto ni bil na testu pa je izklopil to, zmanjšal porabo in imel izpuste nekje v rangu Euro5 motorjev in nikakor Euro6 ali višjih standardov.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je SpEkTr napisal:

A pa imajo mazdini dizli , ti ki imajo sedaj adBlue sistem, kaj manj težav okoli basanja egr-a in sesalnega kolektorja? 

Ne, ker Adblue špricne pri katalizatorju, ko je že vse mimo.

 

Je pa CD184 manj problematičen kot te starejši baje, ampak dajmo času čas (3 leta šele dobro v uporabi).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, to mi je jasno ja. Samo mislil sem, da je kaj tole sranje okoli EGR drugače naštimano, kaj vem, da bi eventuelno kaj manj recikliral  zaradi tega in prihranil prekomerno nabiranje saj.

 

Škoda, ker niso šli na sistem 5 šobe, s tem bi se precej ognil dotoku goriva v olje ipd...Najbrž so pa povsod plusi in minusi.

Popravljeno od SpEkTr
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest na svoji mazdi nisem naredil nič, je pa zato naredila tretja neznana oseba, katera mi ga je v izi butnila na parkirišču. Za še večji šok je pa poskrbela zavarovalnica triglav, ko mi je zavrnila uveljavljanje delnega kaska (parkirišče kombinacija H).

  • Začuden 1
  • Zmeden 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Scr3am napisal:

"Poškodbe na odbijaču niso nastale z dotikom motornega vozila"

 

Od Triglava slisim same slabe stvari ze kr neki casa... 

 

Js sm mel na Alfi potegnjeno celo stran na boku, se felge so ble poskodovane, pa so mi resli brez kompliciranja, se budgeta niso nc omejil

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je Scr3am napisal:

Sem ravno danes poslal, ampak na to niti malo ne računam...

Če boš hotel kaj uveljaviti, jim boš moral s kakim pravnim / odvetniškim dopisom zagroziti, sicer je pa to žal mantra vseh zavarovalnic...na tak način verjetno odpikajo 95% ljudi...dobički pa v nebo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Scr3am napisal:

Jest na svoji mazdi nisem naredil nič, je pa zato naredila tretja neznana oseba, katera mi ga je v izi butnila na parkirišču. Za še večji šok je pa poskrbela zavarovalnica triglav, ko mi je zavrnila uveljavljanje delnega kaska (parkirišče kombinacija H).

 

pred 11 urami je Jest napisal:

Kaj pa je razlog za zavrnitev? 🙄

 

pred 11 urami je Scr3am napisal:

"Poškodbe na odbijaču niso nastale z dotikom motornega vozila"

 

pred 11 urami je Gelipter napisal:

Pritožba ...kaj so nori ti na z.Triglav😏😟

 

 

Jaz jih pa povsem razumem:

 

 

 

 

Konec koncev niso zavarovalnice krive za tak odnos...

  • Haha 2
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Slivka napisal:

Konec koncev niso zavarovalnice krive za tak odnos...

Jaz sem imel v zadnjih dveh letih štiri škodne primere - v vseh primerih so drugi poškodovali moje vozilo, dva sta celo nonšalantno odpeljala, tretji bi tudi, če ga punca ne bi zaustavila.

 

Sicer sem imel potem tudi nekaj sreče z očividci (eden je povzročitelja celo poslikal), da smo vse izsledili in so nato priznali krivdo.

 

Ampak, kar se je dogajalo na zavarovalnicah (Triglav, Sava, Generali), je pa tudi izpod vsake kritike. Sem bil tudi več kot dva meseca brez avta, preden so ga popravili, saj so morali izvajalci zavarovalnici poslikati vsak poškodovan del in prositi za odobritev menjave (cenilec itak napiše zgolj higienski minimum, nazadnje sem stal poleg njega pa mu pokazal vsako poškodbo). Ali pa so na zavarovalnici zahtevali nemogoče (ravnanje na več mestih povsem napokanega odbijača ipd).

 

Kaj sem se naučil? Očitno me spremlja smola in privlačim idiote, zato imam zdaj kasko zavarovanje z 0-odstotno odbitno franšizo. Ker nikoli ne vem, če naslednjega povzročitelja ne bom izsledil. Vem pa, da bom tožil zavarovalnico, če mi ne bodo želeli plačati popravila.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo.

 

Jaz sem imel pred leti nesrečo, ko me je na ledeni cesti zavrtelo in sem ritenjsko priletel v naplužen kup snega. Obe zadnji luči in zadnja stranica kesona na BTjki. Brez kakršnihkoli dodatnih vprašanj so spisali papirje in sem peljal na popravilo v BTC na Mazdin servis.

 

Kdaj sem pa pred tem imel nesrečo, se pa sploh ne spomnim.

 

Mogoče komplicirajo v odvisnosti od pogostih dogodkov...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slivka tudi jaz z njimi pred 7 leti nisem imel problemov. Sedaj pa skos ene pickarije. Imam pa isto zavarovan parking brez odbitne fransize (ze vec kot 10 let). Je pa poskodba 100% parking, ker se prav vidi in ne negre za valdalizem ali karkoli drugega.

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.