Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 41 minutami je SpEkTr napisal:

Kriminal, dpf bo odstranil emoji51.pngemoji849.pngemoji4.pngemoji1787.png

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
 

 

Mene je Greta ze 27x klicala pa se nocem javit 😂 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Deeyan napisal:

 

Mene je Greta ze 27x klicala pa se nocem javit 😂 

Si kaj razmišljal, da bi še gospodinjske in druge smeti zmetal na cesto ali jih skuril v peči in ne bi bilo treba plačevati komunale? Pa recimo kanalizacijo speljal kar na dvorišče? 😉

 

Namesto v dpfu filtru se sedaj pm delci umazane Mazde zbirajo v plučih voznikov za tabo, sosedov,... super rešitev. 🙃

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 4
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Janez007 napisal:

Si kaj razmišljal, da bi še gospodinjske in druge smeti zmetal na cesto ali jih skuril v peči in ne bi bilo treba plačevati komunale? Pa recimo kanalizacijo speljal kar na dvorišče? 😉

 

Namesto v dpfu filtru se sedaj pm delci umazane Mazde zbirajo v plučih voznikov za tabo, sosedov,... super rešitev. 🙃

A ko grem jaz s svojo staro 6-ko (brez dpf-ja) in vozim za delavskim kombijem(brez dpf-ja, ki kadi kot dimnik) je pa ekološko? Pa ko pride čezoceanska ladja v Koper v pristanišče prinese eko zrak? Dajte, nehajte ga že enkrat  srati. Cela afrika, južna amerika in Avstralija je brez dpf-jev. Dobro nas lupijo tej eko lobiji. Ta greta in njej podobni so čisti nateg. 😉

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je NevLado napisal:

Z napredkom prihajajo novejše izboljšave… če si včasih niso brisali riti ko ni bilo wc papirja, si je tudi zdaj ne boš (če imaš to opcijo)?

Saj pravim, nateg nad nategi. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je NevLado napisal:

če si včasih niso brisali riti ko ni bilo wc papirja, si je tudi zdaj ne boš (če imaš to opcijo)?

V arabskem svetu se po veliki potrebi stuširajo ... no, operejo rit ... Kar je bržkone celo boljša rešitev od wc papirja? Bolj zdrava, trajnostna, bio/eko/vegan ... 😃

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

A ko grem jaz s svojo staro 6-ko (brez dpf-ja) in vozim za delavskim kombijem(brez dpf-ja, ki kadi kot dimnik) je pa ekološko? Pa ko pride čezoceanska ladja v Koper v pristanišče prinese eko zrak? Dajte, nehajte ga že enkrat  srati. Cela afrika, južna amerika in Avstralija je brez dpf-jev. Dobro nas lupijo tej eko lobiji. Ta greta in njej podobni so čisti nateg. 😉

Vse to je res. Res je tudi, da brez sprememb naših navad (močnem zmanjšanju trošenja goriv, vožnje) ali alternativno upoštevanju ukrepov (na primer uporabe dpf filtrov) počasi tonemo v lastni greznici. 

 

Torej alternativa prenehanja uporabe avtomobilov je uporaba avtomobilov, ki imajo ustrezne filtre. Ti Alex pa govoriš o temu: dajmo iti na star način naprej, dokler bo šlo, bo šlo, saj za naše zanamce nas itak ne briga ... naj se zastrupijo v naših iztrebkih. 😔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Janez007 napisal:

Vse to je res. Res je tudi, da brez sprememb naših navad (močnem zmanjšanju trošenja goriv, vožnje) ali alternativno upoštevanju ukrepov (na primer uporabe dpf filtrov) počasi tonemo v lastni greznici. 

 

Torej alternativa prenehanja uporabe avtomobilov je uporaba avtomobilov, ki imajo ustrezne filtre. Ti Alex pa govoriš o temu: dajmo iti na star način naprej, dokler bo šlo, bo šlo, saj za naše zanamce nas itak ne briga ... naj se zastrupijo v naših iztrebkih. 😔

Kako že gre tista znana? Moj avto-moje pravice-moja odločitev. 😉 Mislim, da bi moralo to biti to, kdo bo kaj uporabljal stvar posameznikove odločitve. 😊

  • Všeč 2
  • Ni všeč 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Alex napisal:

Kako že gre tista znana? Moj avto-moje pravice-moja odločitev. 😉 Mislim, da bi moralo to biti to, kdo bo kaj uporabljal stvar posameznikove odločitve. 😊

 

Zveni ful egoistično. Moj avto-moje pravice-moja odločitev. Grem na AC v napačno smer po lastni odločitvi in ubijem nekoga. Posamezna odločitev terja kolektivne posledice.

 

Popravljeno od g.Wankel

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je Alex napisal:

Kako že gre tista znana? Moj avto-moje pravice-moja odločitev. 😉 Mislim, da bi moralo to biti to, kdo bo kaj uporabljal stvar posameznikove odločitve. 😊

Da, pravice, dokler s svojimi pravicami ne posegam v pravice drugih 😉 (pravice do zdravega zraka)

 

Predlagam, da odstraniš dpf, na auspuh pa montiraj cev in jo spelji v svojo kabino. To bilo zame sprejemljivo. 🙂

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najbolj se mi zdi bedasto po eni strani, da nas v EU dobesedno posiljujejo z nekimi eko natego (od prevoza do hrane) medtem, ko v Ameriki in sploh pa Afriki recimo sploh ne vedo, kaj je katalizator ali dpf filter. 

Smo res sužnji elite v vseh pogledih v tej zblojeni Evropi:angry:

Ne piše se nam dobro.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 41 minutami je FuManchu napisal:

Najbolj se mi zdi bedasto po eni strani, da nas v EU dobesedno posiljujejo z nekimi eko natego (od prevoza do hrane) medtem, ko v Ameriki in sploh pa Afriki recimo sploh ne vedo, kaj je katalizator ali dpf filter. 

Smo res sužnji elite v vseh pogledih v tej zblojeni Evropi:angry:

Ne piše se nam dobro.

Vsak od nas se lahko preseli v Afriko, obratno bolj težko. 😉 Smo na istem čolnu (Zemlja). Ali bomo uspeli stopiti skupaj in spremenili določene dolgoročno nevzdržne navade, ali ne, je veliko vprašanje. Sam menim da ne oz. ne bo šlo na lep način, ker smo egoistična bitja in se nismo pripravljeni zlahka odreči svojim privilegijem.

 

Pred štirimi leti sem poslušal predavanja  ... sodobna sežigalnica odpadkov za potrebe Ljubljane in njene okolice toplotne moči 24 MW bi povzročala škodljive emisije v rangu emisij nekaj vozil SUV.

 

image.png

 

image.png

 

 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Janez007 napisal:

Da, pravice, dokler s svojimi pravicami ne posegam v pravice drugih 😉 (pravice do zdravega zraka)

 

Predlagam, da odstraniš dpf, na auspuh pa montiraj cev in jo spelji v svojo kabino. To bilo zame sprejemljivo. 🙂

To smo že rešili med kovidom. Moje pravice-moje telo. Tako, da ne mi pametovati in biti nekaj pokroviteljski. s temi forami. Kar se tiče kolegialnostii do drugih je to preteklost. S tem smo končali. 😉

pred 3 urami je g.Wankel napisal:

 

Zveni ful egoistično. Moj avto-moje pravice-moja odločitev. Grem na AC v napačno smer po lastni odločitvi in ubijem nekoga. Posamezna odločitev terja kolektivne posledice.

 

Egoistično je meni zvenelo tudi marsikaj med kovid epidemijo. Pa so nekateri pametoval nekaj. Evo

vam kontra. 😊

Sicer pa, sem se pravkar vrnil s kosila, kjer so bili prisotni razno razni predavatelji na faksih( svak, ki je doktor znanosti fizike in elektrotehnike ima danes  rojstni dan). In je nanesla beseda tudi na to temo električni avtomobili, ekologija in podobno sranje. In sem samo dobil potrdilo od skoraj vseh, da je to navadno odiranje naivega folka, narejenega je na tem področju pa bore malo. In glej ga zlomka, dva od njih vozita prastare  dizel mercedese. Tako, da ja vi kar kupujte električne avte in drugo eko sranje in polnite žepe elite. 

Jaz se bom še naprej, lepo vozil z umazanim dizlom.😉

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je Bini napisal:

Jp, jeba je tale dpf.... 🥴

Bo treba razmišljat o bencinarju... 😁

Ne. Se bomo lepo še naprej vozili z dizlom in to brez težav. Navor pa to. 😊😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je SpEkTr napisal:

Sej ravno to Alex, sem presenečen, da si se postavil na to stran. Jaz sem na tisti strani... Moje telo... Ampak dpf pa ne bi ven jemal. Rajši zamenjam avto emoji3526.png

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
 

Enkrat si na eni strani, drugič na drugi. 

Važno je, da ne bom imel problemov, Drugo me pri tej stvari ne zanima. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

To smo že rešili med kovidom. Moje pravice-moje telo. Tako, da ne mi pametovati in biti nekaj pokroviteljski. s temi forami. Kar se tiče kolegialnostii do drugih je to preteklost. S tem smo končali. 😉

Egoistično je meni zvenelo tudi marsikaj med kovid epidemijo. Pa so nekateri pametoval nekaj. Evo

vam kontra. 😊

Sicer pa, sem se pravkar vrnil s kosila, kjer so bili prisotni razno razni predavatelji na faksih( svak, ki je doktor znanosti fizike in elektrotehnike ima danes  rojstni dan). In je nanesla beseda tudi na to temo električni avtomobili, ekologija in podobno sranje. In sem samo dobil potrdilo od skoraj vseh, da je to navadno odiranje naivega folka, narejenega je na tem področju pa bore malo. In glej ga zlomka, dva od njih vozita prastare  dizel mercedese. Tako, da ja vi kar kupujte električne avte in drugo eko sranje in polnite žepe elite. 

Jaz se bom še naprej, lepo vozil z umazanim dizlom.😉

Ja, v nekem smislu podobna situacija s covid. Zaradi nekaj % ljudi, ki ne upoštevajo pravil, najebajo potem vsi, ko so oblasti primorane uvesti še strožje ukrepe in nadzor. V tem primeru dpf pa bodo zaradi mnogih odstranjenih dpf filtrov dražji tehnični pregledi (dodatne merilne naprave, daljši čas pregleda), sem prepričan da za vse, tudi za nas lastnike bencinarjev.😔

 

Glede "okolju prijaznih" električnih vozil se bi pa kar strinjal, ker umazanija nastaja, sicer na drugih koncih sveta, da je potem pri nas čisto. Ampak dpf filtri pa imajo učinek, tako kot filtri na termoelektrarnah, cigaretah, itd. 🙂

 

@Alex, jaz bi odstranjen filter spravil za vsak slučaj, ker boš moral sicer kmalu kupiti novega. 😁

 

"Podatkov o tem, koliko vozil je pri nas z odstranjenim ali predelanim filtrom trdnih delcev, na tehničnih pregledih nimamo, je pa že kar nekaj primerov, ko so prometni policisti tovrstne manipulacije odkrili pri nadzorih prometa tovornih vozil in prevoznike tudi oglobili"

 

AVTO-MAGAZIN.METROPOLITAN.SI

Časi, ko bodo na tehničnih pregledih preverjali, ali so vozila opremljena s filtri trdih delcev so vse bližje

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam ne razumem tega, da so rezervni deli vsaj 10x dražji kot tisti, ki so vračunani v ceni avta. Dokler zakonodaja ne bo striktno predpisala, da rezervni del NE SME biti dražji od že vgrajenega dela ali po domače povedano, da če iz rezervnih delov sestaviš cel avto ta ne bi smel biti dražji od novega.

 

To je točka ena kar je treba uvest in bo manipulacija z DPF in podobno ratala le preteklost. Ko te bo menjava DPF z vsemi sondami plus delo prišla manj kot 400€, 95% folka ne bo niti pomislilo na odstranitev.

 

Dejmo se prizadevat za tako zakonodajo ne pa za tako, da bo udrihala po ljudeh le zato ker so rezervni deli oderuško predragi in si jih marsikdo niti privoščiti ne more, saj že manjša popravila že skoraj presegajo vrednost starega avta, da o sami rentabilnosti takih posegov sploh ne razlagam.

 

Kot točka dve je pa pogrom nad dizli pa ne glede ali so z najnovejšo ekološko tehnologijo, ki so enako ali celo čistejši od marsikaterega bencinarja, tudi novega. Se pravi sploh ne gre za znanstveno strokovne odločitve ampak zgolj za nerativ/pripoved, kjer je nekdo pač rekel da so dizli fuj in elektrika čisto zeleno. Vse skupaj je laž in farbanje folka, ki verjame tem agendam pa naj bo to kao neko eko zadeva al pa tudi ostale zgodbice, ki jih kar naprej poslušamo in bohnedej podvomimo o njihovi resničnosti ali splošni dobronamernosti.

  • Všeč 5
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Janez007 napisal:

Ja, v nekem smislu podobna situacija s covid. Zaradi nekaj % ljudi, ki ne upoštevajo pravil, najebajo potem vsi, ko so oblasti primorane uvesti še strožje ukrepe in nadzor. V tem primeru dpf pa bodo zaradi mnogih odstranjenih dpf filtrov dražji tehnični pregledi (dodatne merilne naprave, daljši čas pregleda), sem prepričan da za vse, tudi za nas lastnike bencinarjev.😔

 

Glede "okolju prijaznih" električnih vozil se bi pa kar strinjal, ker umazanija nastaja, sicer na drugih koncih sveta, da je potem pri nas čisto. Ampak dpf filtri pa imajo učinek, tako kot filtri na termoelektrarnah, cigaretah, itd. 🙂

 

@Alex, jaz bi odstranjen filter spravil za vsak slučaj, ker boš moral sicer kmalu kupiti novega. 😁

 

"Podatkov o tem, koliko vozil je pri nas z odstranjenim ali predelanim filtrom trdnih delcev, na tehničnih pregledih nimamo, je pa že kar nekaj primerov, ko so prometni policisti tovrstne manipulacije odkrili pri nadzorih prometa tovornih vozil in prevoznike tudi oglobili"

 

AVTO-MAGAZIN.METROPOLITAN.SI

Časi, ko bodo na tehničnih pregledih preverjali, ali so vozila opremljena s filtri trdih delcev so vse bližje

 

Naj ti prišepnem eno zanimivost. Ko so v Nemčiji testno opravili trstno kontrolo na vozilih  folcvagen, jih veliko ne bi opravilo testa, čeprav so bili dokaj novi in so imeli vsi vgrajene "delujoče" dpf filtre. Je pa po drugi strani opravil ta test bmw, ki je imel sicer odstranjen dpf filter, a je imel poštelano elektroniko v nulo. Vedeti moramo, da niso vsi motorji enaki, čeprav so narejeni na istem tekočem traku, a elektroniko imajo vsi enako. In se dogaja, da z enakim motorjem prihaja do različnih moči motorja in tudi porabe. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 urami je Bini napisal:

@Deeyan ravno sem se spomnil 🤔 kako je potem bilo z nalepkami,ki smo jih naročili?

Jaz nisem mogel priti v Četaro saj veš zakaj ,zato ne vem kako je z nalepkami ???

 

Ja v izdelavo so sle... Morem mal potipat kaj se dogaja oz. kje je obticalo. 🙂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Janez007 napisal:

Si kaj razmišljal, da bi še gospodinjske in druge smeti zmetal na cesto ali jih skuril v peči in ne bi bilo treba plačevati komunale? Pa recimo kanalizacijo speljal kar na dvorišče? 😉

 

Namesto v dpfu filtru se sedaj pm delci umazane Mazde zbirajo v plučih voznikov za tabo, sosedov,... super rešitev. 🙃

 

Že 149ic ponavljam, da je trde delce zelo tezko vdihnit vase, veliko lazje bos vdihnil vase delce, ki se delajo med regeneracijo, ker so manjsi... 

Dpf filter je samo neka trzna muha, sam zato, da se delajo problemi, da se cim manj kilometrov nardi z avtom, da cimprej spet kupis drugega, da ti crkujejo drugi deli po motorju... Itd... 

Pa se marsikaj bolj strupenega vdihavamo vase, pa je javnost o marsicemu tiho... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je g.Wankel napisal:

 

Zveni ful egoistično. Moj avto-moje pravice-moja odločitev. Grem na AC v napačno smer po lastni odločitvi in ubijem nekoga. Posamezna odločitev terja kolektivne posledice.

 

 

Mesas jabke in hruske... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.