Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 22 minutami je FuManchu napisal:

S čim so poliral, če ni skrivnost?

Si tudi polakiral jih na koncu?

Najprej vodno brušenje z papirjem 500,nato 800,1200,2000. Polirna pasta Menzerna 400,2500,3500. Vse delani z DeWALT polirno mašino. Na koncu 3 roke  polakirano z posebnim dvo- komponentnim (anti UV) prozornim akrilnim lakom. Nato lak zopet pobrušen z papirjem 800, 1200,2000.

Še enkrat na koncu vse polirano po enakem postopku kot na, začetku. 

Izgleda komplicirano, a gre vse skupaj dokaj hitro. 😊 

Sedaj bi moralo bit par let mir. 

 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Alex napisal:

Najprej vodno brušenje z papirjem 500,nato 800,1200,2000. Polirna pasta Menzerna 400,2500,3500. Vse delani z DeWALT polirno mašino. Na koncu 3 roke  polakirano z posebnim dvo- komponentnim (anti UV) prozornim akrilnim lakom. Nato lak zopet pobrušen z papirjem 800, 1200,2000.

Še enkrat na koncu vse polirano po enakem postopku kot na, začetku. 

Izgleda komplicirano, a gre vse skupaj dokaj hitro. 😊 

Sedaj bi moralo bit par let mir. 

In koliko to (poliranje, lakiranje komplet 2 žarometov) pride za prijatelje? In koliko časa traja? 🙂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Janez007 napisal:

In koliko to (poliranje, lakiranje komplet 2 žarometov) pride za prijatelje? In koliko časa traja? 🙂

 

Na žalost zadnje čase nimam skoraj nič prostega časa, saj smo se zopet dobili z  bandom in vadimo na polno. Zato me tudi na  forumu ni bilo veliko. 🤪

Že Gelipter me čaka dva meseca, da spoliramo in povoskamo njegovo lepotico. Upam, da vsaj za to najdem čas 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Alex napisal:

 

Na žalost zadnje čase nimam skoraj nič prostega časa, saj smo se zopet dobili z  bandom in vadimo na polno. Zato me tudi na  forumu ni bilo veliko. 🤪

Že Gelipter me čaka dva meseca, da spoliramo in povoskamo njegovo lepotico. Upam, da vsaj za to najdem čas 

Ja ma res...upam da boš  najdu kaj časa da spoliramo cx30. ..tudi vreme je  blo slabo Glih za vikende 👍😉😉😁😁smo na vezi lp😄😄

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Gelipter napisal:

Ja ma res...upam da boš  najdu kaj časa da spoliramo cx30. ..tudi vreme je  blo slabo Glih za vikende 👍😉😉😁😁smo na vezi lp😄😄

Mojster daj slikco prlimi od CX30 na profil....😊😉👌

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Bini napisal:

Mojster daj slikco prlimi od CX30 na profil....😊😉👌

Uff..res sem...pozabil bom uredil 👍😁😁😄

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes peljal našo petko na MOL, natankam in na blagajni rečem, da bi še komplet pranje. Pa črpalkar komentira, da zdaj ni več zime, torej ni več soli. Ampak je že pritisnil račun in tako je ostalo.

 

Zapeljem torej v avtopralnico, pride neki mulo, da najprej ošprica, nato požene pralnico.

 

Saj je bilo fajn, ne rečem, in tudi zdaj je fajn, ko se vozim s čistim avtom. Ampak tam mi je bilo pa kar malo nerodno. Kaj vse je ostalo na tleh, ko je bilo končano pranje podvozja... Hja, naj se vidi, kdo je kmet an s hribu doma...

  • Všeč 2
  • Haha 3
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest nimam nic popikano od kamenckov… to je izgleda rdeca barva bolj obcutljiva, ker na sestici je bilo tega kar nekaj…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 urami je Jest napisal:

Jest nimam nic popikano od kamenckov… to je izgleda rdeca barva bolj obcutljiva, ker na sestici je bilo tega kar nekaj…

To je predvsem odvisno kako kratko razdaljo imaš na AC....svoje čase nazaj sem imel havbo popokano na veliko, sedaj nič....sem pa 10.let starejši kot pred tem😉👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Včeraj sva se lotila z Gelipterjem njegove nove cx 30. Moram priznati, da je v živo ta barva zelo lepa ( na slikah ne pride toliko do izraza). Ker se je hotel naučiti, kako gre postopek sem ga vključil v delo. 

Najprej sva izmerila debelino laka. Streha je od 70-90 mikronov, sprednja havba je od 90-100 mikronov, vrata in blatniki od 100-125 mikronov. To je vse v mejah normale za naše mazde. 😊

Ker je lak nov in nepoškodovan sva polirala le z zelo fino polirno pasto 3500. Ta pasta v bistvu ne pobere skoraj nič laka, doda mu le lesk. Nato sva cel avto namazala z glanzom in na koncu še Chemical Guys Butter Wet Wax. Moram povedati, da je Gelipter dober učenec in je delo opravil z odliko. 👍. Na koncu smo še porihtali malo zvok v mazdi. Res je me prijetno presenetilo to novo ozvočenje Bose. 

Zveni precej bolje kot original v moji v mazdi 6.Pri meni je friznjeno, tako, da še vedno zveni bolje. IMG_20220521_184131-01-01.jpeg

IMG_20220521_191626-01-01-01.jpeg

IMG_20220521_183938-01-01.jpegIMG_20220521_184010-01-01.jpeg

IMG_20220521_184054-02.jpeg

  • Všeč 7
  • Ljubim 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja res je 👍😉😉dobro sva zglancala Mazdo CX30 zdaj se sveti v nulo 😁

Alex je pravi mojster za to ima vse pripomočke in znanje .moram priznat da tle ni malo dela ..za dva se kar nabere dela. sem kar zadovoljen 👍😉

Alex je dober učitelj ..😏😉😉tudi muzikala v avtu zdaj igra super 😏 Akex

še enkrat hvala za pomoč 😉

 

20220521_193528.jpg

20220521_193508.jpg

20220521_193447.jpg

20220521_193601.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je Slivka napisal:

Ne verjamem, dokler ne vidim na lastni BTjki. Kdaj bosta imela čas, da se je lotita?

He, He, nimava, tako grobe polirne paste za tvojo bt-jko. 😊 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja prej je bilo skoraj vse še tovarniško nastavjeno👍😁bosse ozvočenje..pol je Alex strokovno naštimal 😉😉😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.