Jump to content

Konstantno zvijanje diskov

Recommended Posts

pred 7 minutami je Mraušk Mčk napisal:

Original renoldovi nenavrtani do 100Kkm brez tresenja, potem zamenjani zaradi ker se spodobi.

Original škodilakovi  nenavrtani do 100Kkm brez tresenja, potem zamenjani zaradi ker se spodobi.

Bremze lahko tresejo tudi zaradi gum. In ne bo držalo, da take gume tresejo tudi takrat, ko ne zaviraš. Sprobano na Suzukiju.

Enkrat sem že razlagal moje domneve. Ali trese ali ne je pomoje kombinacija podhranjenih diskov, čeljusti in podvozja. Japonci zgleda, da nimajo preveč sreče pri tem. To si upam trdit, ker imamo tudi v službi težave z japonci. Kodiak nikoli nobenih težav z zavorami, Rižota LC pa karnaprej.

Možno je. Bom tudi gume peljal na centriranje. Škoditi ne more. 🤔

pred 23 minutami je Bini napisal:

Bo mogoče malo čudna pripomba, da ti ni slučajno ABS narahlo zagrabil in si na brzino mislil, da ti tresejo diski! 🥴

Poskusi še parkrat zabremzat kot si prej omenil in bo mogoče res vse OK... :bravo:

Držim pesti... ✊✊✊😉

Nikakor ni čudna. Tudi to bi znalo bit, da sem tako pohodil zavoro, da je hotelo vse odtrgati, ko je prijel ABS. 😊

Edited by Alex
  • Like 2

Če imaš doktorja v bližini se ti ni bolezni treba bati. 

pred 2 urama je Alex napisal:

Možno je. Bom tudi gume peljal na centriranje. Škoditi ne more. 🤔

Verjetnost, da so gume, je majhna. Če so vzrok gume, za začetek  poizkusiš menjat spredaj/zadaj, vsaj v primeru mojega Suzukija se je izkazalo da je pomagalo.

• Like 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

• 2 weeks later...
dne 27. 5. 2022 ob 22:14 je Mraušk Mčk napisal:

Verjetnost, da so gume, je majhna. Če so vzrok gume, za začetek  poizkusiš menjat spredaj/zadaj, vsaj v primeru mojega Suzukija se je izkazalo da je pomagalo.

Danes sem peljal avto na optiko in na centriranje vseh štirih gum. Hkrati smo zamenjali še zadnje naprej in obratno. 

Si imel prav. Krive so bile slabo balansirane gume. Sedaj teče  vse gladko pa tudi pri močnem zaviranju popolnoma nič ne trese. 😊

Bil sem že pri treh vulkanizerjih ( tudi pri kolegu), pa niso naredili v redu. Ne vem, ali so krivi njihovi stroji za balansiranje/montažo gum, ali pa ne znajo delati z njimi. 🤔 Tokrat sem bil na amzs in res moram pohvaliti njihovo natančnost. Vse skupaj (optika + centriranje/premontaža) je trajalo kako uro in dvajset minut. Res so si vzeli čas za vsako gumo posebej. Ko zategnejo na koncu vijake  z moment ključem veš, da so pravi mojstri . Nekateri pacienti pa ti zategnejo vijake tako močno, da potrebuješ metrsko cev kot podaljšek, da lahko odviješ vijake. 

• Like 5
  • Love 1

pred 4 minutami je Alex napisal:

Danes sem peljal avto na optiko in na centriranje vseh štirih gum. Hkrati smo zamenjali še zadnje naprej in obratno. 

Si imel prav. Krive so bile slabo balansirane gume. Sedaj teče  vse gladko pa tudi pri močnem zaviranju popolnoma nič ne trese. 😊

Bil sem že pri treh vulkanizerjih ( tudi pri kolegu), pa niso naredili v redu. Ne vem, ali so krivi njihovi stroji za balansiranje/montažo gum, ali pa ne znajo delati z njimi. 🤔 Tokrat sem bil na amzs in res moram pohvaliti njihovo natančnost. Vse skupaj (optika + centriranje/premontaža) je trajalo kako uro in dvajset minut. Res so si vzeli čas za vsako gumo posebej. Ko zategnejo na koncu vijake  z moment ključem veš, da so pravi mojstri . Nekateri pacienti pa ti zategnejo vijake tako močno, da potrebuješ metrsko cev kot podaljšek, da lahko odviješ vijake. 

Predlagam, da ob takem posegu naslednjič še spucaš diske in ploščice (če že jemleš dol gume). Meni so sedaj na rednem servisu vse razdrli in ponovno namazali. Tisti kanal v ploščici je bil čisto zabit. Pa niti nisem imel prej težav ampak sem pa probal ene 2krat na polno zavrt in se je začutilo tresenje.

• Like 1

pred 13 minutami je NevLado napisal:

Predlagam, da ob takem posegu naslednjič še spucaš diske in ploščice (če že jemleš dol gume). Meni so sedaj na rednem servisu vse razdrli in ponovno namazali. Tisti kanal v ploščici je bil čisto zabit. Pa niti nisem imel prej težav ampak sem pa probal ene 2krat na polno zavrt in se je začutilo tresenje.

Kaj si mislil x tem, da spucaš diske in ploščice?🤔 

pred 51 minutami je Alex napisal:

Kaj si mislil x tem, da spucaš diske in ploščice?🤔 

Ploščice pa diske dol, čeljust spucat pa na novo z mastjo podmazat vodila in nazaj gor.

• Like 2

pred 3 urami je Alex napisal:

Ko zategnejo na koncu vijake  z moment ključem veš, da so pravi mojstri .

To je osnova, ampak gledu na to da je dandanes že vsak tadrug "mojster" si lahko vesel, ko vidiš nekoga, da zateguje z moment ključem.

pred 2 urama je NevLado napisal:

Ploščice pa diske dol, čeljust spucat pa na novo z mastjo podmazat vodila in nazaj gor.

To jaz delam sam vsakič, ko menjam gume (zimske/letne) in sicer že od samega začetka lastništva mazde. To je pač hiba mazde oz. japoncev.

• Like 4

pred 3 urami je Bini napisal:

Seveda s pravo mastjo! 👍

Upam, da bo bakrena v spreju OK, ker druge ni bilo pri roki 😅

• Like 1

pred 15 urami je Scr3am napisal:

To je osnova, ampak gledu na to da je dandanes že vsak tadrug "mojster" si lahko vesel, ko vidiš nekoga, da zateguje z moment ključem.

To jaz delam sam vsakič, ko menjam gume (zimske/letne) in sicer že od samega začetka lastništva mazde. To je pač hiba mazde oz. japoncev.

E to, bravo. Ker res ni dost dela ampak občutno pripomore k temu koliko zdržijo ploščice.

• Like 1

Tudi to, ampak bolj kot ne delam zaradi tega, da čeljust ne zašteka. Pri mazdi so tudi kritična tista dva šraufa (vodila) po katerih se čeljust premika. Če se ne čisti sproti, vodila zarjavijo in čeljust zašteka. Seveda se posledično prekomerno obrabi plošcica.

• Like 1