Skoči na vsebino

Konstantno zvijanje diskov


Priporočeno sporočilo

pred 14 minutami je skritikrt napisal:

 

 

Pa če te kaj potolaži-Mazda 3 je takrat imela enako podvozje...v svoji cenovni klasi so fordi zmeraj imeli najboljsa podvozja...cca. od Focus-a MK1 naprej

Vem to vse glede podvozij focusa. Veliko pred drugim že dolgo časa. Zato me pa vleče tud.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In najboljši volan v svoji klasi...premakneš za milimeter in gre točno tja...ne k "francoz"

,k vlečeš volan za v ovibek,avto pa k da razmišlja,a bi,al nebi🤣😂

 

Pa še en podatek,k bo marsikoga presenetil-avto je dokaj sirok...npr Fiat Multipla je le 4cm sirša😳😃👍

Ko pa ga zacneš enkrat šraufati,pa zacudi njegova masivnost...npr. snameš panel z vrat,zadaj pa velika plehnata plošča prilimana in privijacena...nobene luknje itd.. npr. za zvočnik idealno...jaz sem samo pobuljil...je nekaj štekal desni motorcek za centralno zaklepanje...sem v bovden našopal Balistol olje,in spet dela BP😃👍

Pravkar je godlike napisal:

Ma žalostno je, da grejo na VAG platformo v prihodnosti.

Ma..mojo zgodbo poznaš...kot da bi vedel,kaj bo...samo še gledajo,kako bodo denar potegnili in nič ne gledajo na stranke...se prav čudim,da so Bronco-ta skupaj spravili.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je FuManchu napisal:

Pol tud forda ne bo več za kupit v prihodnosti... katastrofa res.

MEB bojo meli, torej štromarji.

nov Explorer bo na njej.

Pa še en prihaja, samo mi je padel iz glave.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 27. 3. 2023 ob 13:59 je Boss napisal:

Spredi je 297mm zadaj pa 278mm.

 

320 je le pri MPS-ki.

Tudi te mazde imajo 320 diske

CE6BBD57-1327-4D41-9C8D-8141DF36497D.jpeg

Popravljeno od mazdaman

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Nabavljam zadnje ploščice za M6 in M3 (za na še prve originalne Mazda diske), pa zavorno tekočino. Spremljam cene in pred kratkim so na Autodoc močno navili cene, danes pa oglašujejo 35% popust. Klasična trgovska fora. 

 

Nameraval sem kupiti vse ATE:

13.0460-2628.2 ATE 22351 Komplet zavornih oblog, ploscne (kolutne) zavore z opozorilnim zvokom obrabe za MAZDA 6 ▷ AUTODOC cena in mnenja

13.0460-2645.2 ATE 22625 Komplet zavornih oblog, ploscne (kolutne) zavore Zadnja prema, z opozorilnim zvokom obrabe ▷ AUTODOC cena in mnenja

03.9901-6202.2 ATE DOT 4 706202 Zavorna tekocina 1l ▷ AUTODOC cena in mnenja

 

@scania bo vedel, ali je tekočina ATE TYP 200 OK (privlači me daljši čas menjave)? Katero alternativo bi vzel namesto nedobavljivih ATE zadnjih ploščic za M3? Za spredaj že imam nabavljene ATE.

 

image.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Janez007 napisal:

Nabavljam zadnje ploščice za M6 in M3 (za na še prve originalne Mazda diske), pa zavorno tekočino. Spremljam cene in pred kratkim so na Autodoc močno navili cene, danes pa oglašujejo 35% popust. Klasična trgovska fora. 

 

Nameraval sem kupiti vse ATE:

13.0460-2628.2 ATE 22351 Komplet zavornih oblog, ploscne (kolutne) zavore z opozorilnim zvokom obrabe za MAZDA 6 ▷ AUTODOC cena in mnenja

13.0460-2645.2 ATE 22625 Komplet zavornih oblog, ploscne (kolutne) zavore Zadnja prema, z opozorilnim zvokom obrabe ▷ AUTODOC cena in mnenja

03.9901-6202.2 ATE DOT 4 706202 Zavorna tekocina 1l ▷ AUTODOC cena in mnenja

 

@scania bo vedel, ali je tekočina ATE TYP 200 OK (privlači me daljši čas menjave)? Katero alternativo bi vzel namesto nedobavljivih ATE zadnjih ploščic za M3? Za spredaj že imam nabavljene ATE.

 

image.png

 

Zavorno bi vzel 2000 vendar bi jo vseeno menjaval na 2 leti. Ce ni ate bi vzel zimmermanove.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je scania napisal:

Zavorno bi vzel 2000 vendar bi jo vseeno menjaval na 2 leti. Ce ni ate bi vzel zimmermanove.

 

Verjetno si mislil ATE typ 200? 

 

Pri Zimmermann ploščicah pa ne zasledim informacije, ali so za električno zavoro ali ne (pri ATE gre za 2 različna modela, en je za električno zavoro, drug za ročno))???

https://www.autodoc.si/zimmermann/9393374

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Janez007 napisal:

Verjetno si mislil ATE typ 200? 

 

Pri Zimmermann ploščicah pa ne zasledim informacije, ali so za električno zavoro ali ne (pri ATE gre za 2 različna modela, en je za električno zavoro, drug za ročno))???

https://www.autodoc.si/zimmermann/9393374

 

Tako je 200

 

Te mislim da niso za elektricno. Za elektricno bi naj bile sledece oznake

IMG_20230601_142019.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Janez007 napisal:

Verjetno si mislil ATE typ 200? 

 

Pri Zimmermann ploščicah pa ne zasledim informacije, ali so za električno zavoro ali ne (pri ATE gre za 2 različna modela, en je za električno zavoro, drug za ročno))???

https://www.autodoc.si/zimmermann/9393374

 

Tukaj preveri

 

https://web.tecalliance.net/otto-zimmermann/en/home

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Pozdrav Mazda Mojstri,

 

Malo sem prečesal temo in imam občutek, da so tudi moji prednji diski "znova" hin in to zgolj po 17k km. Avto vožen relacijsko in so zavore res neobremenjene.

 

Optika je OK, danes še enkrat centriral prednji par in ni bilo nekih odstopanj, ki bi lahko povzročile tresenje pri zaviranju nad 100 kmh. Tudi pri zelo rahlem zaviranju pri hitrostih nad 100kmh trese... Mazda 5, 2011 letnik. Glede na prebrano vidim, da priporočate komplet ATE komplet (disk in ploščice). Verjetno je smiselno ob menjavi razdreti še čeljusti?

 

Hvala v naprej. GM

Popravljeno od Gregor Muc-Up
slovnica
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je Gregor Muc-Up napisal:

Pozdrav Mazda Mojstri,

 

Malo sem prečesal temo in imam občutek, da je so tudi moji prednji diski "znova" hin in to zgolj po 17k km. Avto vožen relacijsko in so zavore res neobremenjene.

 

Optika je OK, danes še enkrat centriral prednji par in ni bilo nekih odstopanj, ki bi lahko povzročile tresenje pri zaviranju nad 100 kmh. Tudi pri zelo rahlem zaviranju pri hitrostih nad 100kmh trese... Mazda 5, 2011 letnik. Glede na prebrano vidim, da priporočate komplet ATE komplet (disk in ploščice). Verjetno je smiselno bi menjavi razdreti še čeljusti?

 

Hvala v naprej. GM

Če boš kupil frišen komplet in če že menjavaš, spucaj še čeljusti in boš mirne vesti.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...
pred 13 urami je dvorjan napisal:

Evo, znalci, z besedo na dan.

 

Za Mazdo 3, 2020, 2.5 Skyactiv G rabim dobre zavore, ker mi original že tresejo. Kaj kupiti (in kje)?

Autodoc mi ponuja samo zadnje diske in ploščice. 😃

WWW.AUTODOC.SI

 

Zimmermann.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 9. 12. 2023 ob 19:37 je dvorjan napisal:

Evo, znalci, z besedo na dan.

 

Za Mazdo 3, 2020, 2.5 Skyactiv G rabim dobre zavore, ker mi original že tresejo. Kaj kupiti (in kje)?

Autodoc mi ponuja samo zadnje diske in ploščice. 😃

WWW.AUTODOC.SI

 

lahko pa greš v EBC program, lahko da jih bom sam sprobal ko bom menjeval.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.