Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano

EV, hibridi in ostali pogoni kateri niso klasični so za tiste kateri se radi bahajo ter želijo pokazati svojo pripadnost okolju, a so v resnici najbolj moteči v prometu, saj so najbolj tihi in skupaj z počasnelami kot so kolesa z motorjem (katera bi morala voziti po kolesarskih stezah, a razumem da jih v nekaterih predelih tudi) delajo nepotrebne zastoje. 

Včeraj sem šel iz Kočevja in zanimivo kako je legendarna Yugo Skala 1,3 GX za šalo prehitela Smarta iz Avant2GO. In potem pravijo da je Zastava stara kanta? Ja, za tistega ki jo ne zna voziti ter je ni doživel in občutil. Pa mimogrede, v rodni Srbiji so jih proizvajali do konca leta 2008, dostavno verzijo Yugo Poly pa do 2012. Mi je polepšala dan, a škoda tega modela in legende nisem uspela ujeti ter mu reči : hvala si mi polepšal dan in ker imaš kulturo, samo kapo dol! 

Tisti pravi zvok, ko je pohodil to slovansko legendo je nepopisen in ti od rojstva ostane v spominu ; smo imeli to legendo doma, sorodnik iz drugega kolena pa se danes po glavi tolče oziroma mu je žal da jo je takoj po osamosvojitvi prodal ter da je pred par leti nabavil Ford Focus predzadnje generacije pri katerem pa so stalno samo vlaganja, tako da sem ga vozil naokoli ko sta mi dopuščala čas in razmere, pa da ne govorim kako je elektronika hudič. Je tudi rekel da mu je zadnjih 30let žal da je kupoval novodobnike in da bo preklopil na legende. Njegova žena ima e-Twingo in je že naveličan ko jo mora iskati ker ga dostikrat pozabiti napolniti ker v bližini ni postaje ali pa je ta zasedena, pa avto je povsem nepraktičen, saj praktično nima prtljažnika, da o nepotrebnih stalnih posodobitvah ne govorimo. Da o tem kako je nepraktično iti z njim malce daljše pot recimo iz Maribora v Koper, vmes ga moraš dvakrat polniti ter izgubljaš čas, ipd... Kje so dobri stari časi prvega Twinga, s katerim smo hodili v diskoteke ter brez težav šli z legendarno šotorsko Adrio v Istro in Dalmacijo, danes pa se s temi sesalci klatijo naokoli mavrični vitezi, gretovci in veganisti.  

Te legende gledava oziroma so v igri kar se poševnookih tiče : 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=18362010&display=Suzuki Swift

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19024943&display=Daihatsu Feroza

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19032392&display=Mazda 323

Jaz se mu lepo rekel : Bodi vesel, da nimaš alimentacije! Sva šla na pivo in v kratkem greva tudi na lisičji golaž. Od mene pa je za darilo dobil nov krznen plašč od podlasice in nekaj kubikov drv.

Napisano
pred 2 urama je DonFelipe napisal:

Od mene pa je za darilo dobil nov krznen plašč od podlasice in nekaj kubikov drv.

 Zakaj pa ne od nutrij? So se ti zamerile?

33112_1.png

Napisano

Evo, prejle me je klical kolega, ki je dva meseca nazaj kupil Teslo Y LR. Pa sem ga vprašal, kako je zadovoljen. In je ni mogel prehvaliti. 2 meseca, 10.000 prevoženih km. Pravi, da ko pride iz službe, avto žena kar zapleni, tako ji je všeč. 😃

 

Tudi asistenčne sisteme je pohvalil, da delujejo bp in še niso zatajili. Aja, pa ni nič kaj počasen voznik, 140-150 km/h tempo po avtocesti, avto pretežno polni doma, le na kakem daljšem izletu zavijejo še za pol urice na supercharger.

 

Ja, vem, tak avto stane 45 jurjev in ni za vsakega. Ampak Mazda CX-60 je celo dražja kot PHEV ...

 

 

Napisano (urejeno)

Pa ajde recimo, da nimam kam z denarjem pa se odlocim za EV. 

 

Vem, da je med EV Tesla oh in sploh, samo ni šans, da jo kupim. Pa to moraš biti totalno brez estetskega okusa in stila, da lahko sediš v tistem praznem interieru s televizijo na sredini. Kako jim je ratalo narediti takšno grdo grdobasto pusto armaturko ne bom nikoli razumel. Da pa se najde še toliko folka brez okusa in to kupi je pa še večji misterij. Pol se pa čudim, da ne prodam svoje M6, sej folk nima več okusa za lepoto, če lahko gledajo tako armaturko, pa pazi, še plačajo za to.

Popravljeno od ignacij
  • Všeč 2
  • Haha 1
Napisano
pred 2 minutama je ignacij napisal:

Pa ajde recimo, da nimam kam z denarjem pa se odlocim za EV. 

 

Vem, da je med EV Tesla oh in sploh, samo ni šans, da jo kupim. Pa to moraš biti totalno brez estetskega okusa in stila, da lahko sediš v tistem praznem interieru s televizijo na sredini. Kako jim je ratalo narediti takšno grdo grdobasto pusto armaturko ne bom nikoli razumel. Da pa se najde še toliko folka brez okusa in to kupi je pa še večji misterij. Pol se pa čudim, da ne prodam svoje M6, sej folk nima več okusa za lepoto, če užicajo v pogledu na tako armaturko, pa pazi, še plačajo za to.

 

Dobro, to smo že 100x predebatirali. Lepota je subjektivna. Nekaj kar tebi ni všeč, nekomu je.

 

 

Napisano (urejeno)

Dobro, pa napiši še ti če ti nekaj ni všeč ali pa ti je. Nazadnje ko sem pogledal je forum namenjen različnim sporočilom in mnenjem.

 

No če ste pa že debatirali o tem me pa prov zanima ali je ta interior komu všeč. Možno je namreč tudi, da imam jaz zgrešen okus za estetiko, pa da vidim kakšno je mnenje ostalih.

Popravljeno od ignacij
Napisano
pred 4 minutami je ignacij napisal:

Nazadnje ko sem pogledal je forum namenjen različnim sporočilom in mnenjem.

 

Se mi zdi, da to tu ne pije vode, ker človek če so mu električni avti všeč je dobesedno linčan.

 

Drugače se ne gre, da imaš zgrešen okus za estetiko; samo ti imaš svoj okus, ljudje ki jim je pa Tesla interier všeč imajo pa svojega - ergo. ne pomeni, da so brez okusa.

Meni osebno Tesla interier ni všeč. I like buttons (kot pri avtu in pri ženskah 😈)

 

 

Napisano

 

Samo "Bullshit" oz. natega...torej nič drugače,kot sem sklepal...."solid state" baterije oz. nateg za denar...vse samo okoli denarja,proizvajalci pa v svojem strahu padejo na obljube....žal.

Samo obljube,obljube,obljube....dokazov pa nikjer.

Napisano

Zato pa smo nekateroi previdni in ostajamo previdni, ker če se neki fejst reklamira pač rabi reklamo, ker ni dovolj dobro, da bi se samo po sebi dobro prodajalo.

33112_1.png

Napisano

Prihodnost športnih avtomobilov. 😊 Tesla roadster.

Od 0-96km/uro v 1,1 sek.

IMG_20231222_165248.jpg

  • Všeč 4
  • Zmeden 1
  • Ni všeč 1

 

 

Napisano
pred 2 urama je Alex napisal:

Prihodnost športnih avtomobilov. 😊 Tesla roadster.

Od 0-96km/uro v 1,1 sek.

IMG_20231222_165248.jpg

Malo liči na Mazdin dizajn, tudi barva.... 😊😉👍

Napisano

Zelo lepo sestavljen,kompakten,in informativen članek,ki pove praktično vse okoli problemov z EV-ji.

 

 

Napisano

Mene pri Tesli moti notranjost, drugače pa po moje ni slab avto.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano (urejeno)

Aha...kot za časa corone-same laži ...sedaj pa celo predstavniki gasilcev spreminjajo izjave,kao "ogenj se je začel na drugi strani bajte-nasproti garaže z EVjem.

A glej ga zlomka...posnetek k ga je zajel sosed pa jasno kaže,ravno nasprotno.

Laži,laži in še več laži,samo da se folk "nategne".

 

 

Popravljeno od skritikrt
Napisano
pred 1 uro je skritikrt napisal:

Aha...kot za časa corone-same laži ...sedaj pa celo predstavniki gasilcev spreminjajo izjave,kao "ogenj se je začel na drugi stranivhajte-nasproti garaže z EVje.

A glej ga zlomka...posnetek k ga je zajel sosed pa jasno kaže,ravno nasprotno.

Laže,laži in še več laži,samo da se folk "nategne".

 

Pa sej se ne čudiš, a ne? Problem ni v oblasteh al pa odgovornih, problem je v navadnih ljudeh, ki so pač naivčine in verjamejo, kar oblast razlaga pa čeprav vidijo na lastne oči in izkušnje, da pač ni tako. Dejansko so s korono dobili nov zalet, ko so videli s kako lahkoto se ljudje uklonijo in sprejmejo njihovo igro. Tako, da je potem nadaljevanje bolj enostavno in če pač potrebujejo neko agendo oziroma smer to pač naredijo in upajo, da bo masa kritičnih tako majhna, da jo bodo vodljivi zlahka preglasili in igrali po njihovih notah.

 

Kovid je bil lep test in dejansko sila uspešen, pa tale EV zgodba gre tudi v "pravo" smer. Če pa bo zgubila zalet bodo pa našli novo deklico preGreto, ki nam bo razložila, kako si ji upamo uničt otroštvo, čeprav živi z zlato žlico v ustih. Iskanje krivcev, kjer jih ni in kazanje s prstom nanje je tipična zgodba današnjega časa zato, da bodo elite še vedno živele brez omejitev in zbirale nesluteno bogastvo, ki je dejansko v samem postopku največji generator onasneževanja.

 

 

Za konec bom samo tole rekel, ko mi je sodelavka lastnica EV-ja (OK njen mož, ki ga je vzel na firmo, da ma manj dajatev in stroškov) mi je v zanosu agende rekla, da ona skrbi za okolje in da smo za podnebne spremembe krivi vsi, ki se vozimo z umazanimi avtomobili na dizel in bencin. Hja nič, kaj sem pa hotel, ko sem prišel domov sem lepo opral avto, da se sveti in da je zdaj čist. :nevem:

  • Haha 1
  • Ljubim 3

33112_1.png

Napisano
pred 16 urami je mazdaman napisal:

Mene pri Tesli moti notranjost, drugače pa po moje ni slab avto.

Saj ni slab. Ampak je porazen. Kvaliteta izdelave, materiali... 

  • Všeč 3
  • Haha 1
  • Hvala 2

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 3 urami je FuManchu napisal:

Saj ni slab. Ampak je porazen. Kvaliteta izdelave, materiali... 

 

Je pa poceni za vzdrževanje. Sodelavec je na tesli trojki ravno menjal bremze - diski ploščice (ki crknejo precej hitro). Cena? Sitnica. 1,6K€

  • Všeč 1
  • Haha 2
  • Začuden 4
  • Zmeden 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Napisano
Pred eno uro je Mraušk Mčk napisal:

 

Je pa poceni za vzdrževanje. Sodelavec je na tesli trojki ravno menjal bremze - diski ploščice (ki crknejo precej hitro). Cena? Sitnica. 1,6K€

Tako je. Tudi v primeru nesreče so cene odbijačev in ostale robe bolane.

Napisano (urejeno)

Si kdo sploh pogleda te videe ? Mene že mine sam k thumb nail s temi ksihti vidim 😂

Popravljeno od Tilen5
  • Všeč 1
  • Haha 2

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah.

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Emmm, ni mi jasno. Berem in berem, ampak mi kljub temu ni jasno.   Pa kdo so Američani, da bodo "vrgli" predsednika neke države? Niti ne sosednje države. Sem jaz kaj zamudil? Mislim, glejte, Goloba in Musarjevo prav nič ne občudijem. Ampak kljub temu bi se jima postavil v bran, če bi recimo Nemci prišli, da ju "vržejo". Če ju bomo vrgli, ju bomo sami, ne pa da se drugi vmešavajo. Ja, vem, komunisti so trdovratna nadloga in se jih je težko znebiti. Ampak notranje stvari določene države ne more urejat druga država. Če so Venezuelci želeli "vreč" svojega predsednika - kaj se Trap tja meša. In če je že poslal enoto, da aretirajo človeka, ki je povezan z mamili - svoje so dobili, Venezuela naj se zdaj sama rihta. Ne more Amerika kar razglasit, da je Venezuela zdaj pod njihovo oblastjo in da jo bodo oni upravljali. Pa saj to je okupacija in edino pravilno bi bilo, da zavezniki Venezuele stopijo skupaj in Ameriki pojasnijo, kako in kaj. Samo kaj, ko je svet zadnje čase precej "egoističen" - vsak se briga zase in za druge jih ne briga. Če bi bilo kaj odločnih, ne bi Putin že štiri leta ropotal po Ukrajini in ne bi Trump "urejal" po Venezueli.   Da se včasih človeku kar stoži po hladni vojni, ko so vsi nadzirali vsak korak vseh in je vsak prej dobro premislil, preden je poskusil narediti kakšno neumnost...
    • Mislim, da smo to že razpucali....  Dobro, zelo dobro moraš vedet zakaj bi imel ravno dizla.... 🤔
    • No, sigurno ni tako hudo, da bi moral bežat od dizla, saj je na forumu kar nekaj uporabnikov, ki že leta vozijo dizle. Naj mu tisti dajo kakšen nasvet, na kar mora biti pozoren...
    • Bejži od dizla..... 
    • A imamo sploh koga na forumu z dizelsko mazdo3 nove generacije?   Jaz bi ti svetoval da bodi previden pri teh avtih iz uvoza (naj bo servisna knjižica poštempljana z vsemi žigi) če kupuješ dizla, ker so bolj občutljivi motorji. Tudi servisni interval 20kkm za dizla je predolg.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.