Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano
dne 18. 2. 2025 ob 9:59 je SeekK napisal:

Nikjer na forumu ne zasledim kako nepošten je vinjetni sistem. Verjetno vsi dnevno uporabljate in ste zadovoljni. Jaz vas financiram. Ni za kej 😋

 

Zakaj je nepošten? Infrastrukturo (cesto) je treba zgradit do konca z vsemi pritiklinami pa a se gor pelješ samo 1x ali pa vsak dan. Avtomobili skoraj ne uničujejo AC zato se z vinjeto plača le možnost uporabe in ne neko obrabo ali porabo ceste kot marsikdo zmotno misli. Največji uničevalec AC-jev so gospodarska težka vozila in zato plačujejo AC po uporabi, ker dejansko uničujejo cesto.

 

Tako, da prjatu lepo se skuliraj in ne bit jezen na nikogar, ker nikomur od nas nič ne plačuješ - če te pa to moti pa nekupit vinjete pa se vozi po ostalih cestah. Plačuješ cestnino za to da greš lahko na AC, pa cestnino za uporabo navadnih cest pa z davki občine, da se ureja infrastruktura, pa omrežnino, pa naročnino na telefon pa na internet pa na TV, pa RTV prispevek pa še in še.

33112_1.png

Napisano
pred 2 urama je Boss napisal:

 

Zakaj je nepošten? Infrastrukturo (cesto) je treba zgradit do konca z vsemi pritiklinami pa a se gor pelješ samo 1x ali pa vsak dan. Avtomobili skoraj ne uničujejo AC zato se z vinjeto plača le možnost uporabe in ne neko obrabo ali porabo ceste kot marsikdo zmotno misli. Največji uničevalec AC-jev so gospodarska težka vozila in zato plačujejo AC po uporabi, ker dejansko uničujejo cesto.

 

Tako, da prjatu lepo se skuliraj in ne bit jezen na nikogar, ker nikomur od nas nič ne plačuješ - če te pa to moti pa nekupit vinjete pa se vozi po ostalih cestah. Plačuješ cestnino za to da greš lahko na AC, pa cestnino za uporabo navadnih cest pa z davki občine, da se ureja infrastruktura, pa omrežnino, pa naročnino na telefon pa na internet pa na TV, pa RTV prispevek pa še in še.


Prejsnji sistem omrežnin pri elektriki je bil na podoben način… pa so ga sedaj spremenili… pa velja podobno, kot pri cestah… da omrežje mora biti zgrajeno… pa ce si majhen uporabnik ali pa velik ;) … Zakaj potem različni načini obracunavanja? :) 

 

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
pred 21 urami je Jest napisal:

Prejsnji sistem omrežnin pri elektriki je bil na podoben način… pa so ga sedaj spremenili… pa velja podobno, kot pri cestah… da omrežje mora biti zgrajeno… pa ce si majhen uporabnik ali pa velik ;) … Zakaj potem različni načini obracunavanja? :) 

 

Malo smo zašli, mišljeno je da tako vinjeto, del omrežnine, naročnino, cestnino plačaš, tudi če boš samo 1x ali pa nobenkrat uporabil cesto, elektriko, naročnino na telefon, ćasopis, TV, internet itd. Pa bistvo je, da kdor plača karkoli od tega in ne uporabi NE FINANCIRA nikogar drugega.

 

Po drugi strani pa vsi financiramo nekoga drugega preko subvencije za EV-je, sončnice in podobno. To pa res gre iz skupne malhe, da se nekoga vsaj delno financira iz denarja vseh nas recimo iz obveznega prispevka za OVE. In da je še bolj zanimivo, se tako financira premožnejše, ki si lahko te zadeve sploh lahko privoščijo (pa še jim damo skupen denar zraven, da bodo nato imeli kasneje še manjše stroške za povrh) , reveži pa ostanejo brez in še naprej z večjimi stroški. To je dejanska scena, ki jo predstavlja Superhik iz stripov Alana Forda.

 

pa da ne boš mislil, da kaj leti direktno nate, ampak vseeno je treba stvari gledati iz vseh kotov in precej stvari je res takih, da ni čisto fer do vseh enako.

33112_1.png

Napisano
pred 5 urami je Boss napisal:

 

Malo smo zašli, mišljeno je da tako vinjeto, del omrežnine, naročnino, cestnino plačaš, tudi če boš samo 1x ali pa nobenkrat uporabil cesto, elektriko, naročnino na telefon, ćasopis, TV, internet itd. Pa bistvo je, da kdor plača karkoli od tega in ne uporabi NE FINANCIRA nikogar drugega.

 

Po drugi strani pa vsi financiramo nekoga drugega preko subvencije za EV-je, sončnice in podobno. To pa res gre iz skupne malhe, da se nekoga vsaj delno financira iz denarja vseh nas recimo iz obveznega prispevka za OVE. In da je še bolj zanimivo, se tako financira premožnejše, ki si lahko te zadeve sploh lahko privoščijo (pa še jim damo skupen denar zraven, da bodo nato imeli kasneje še manjše stroške za povrh) , reveži pa ostanejo brez in še naprej z večjimi stroški. To je dejanska scena, ki jo predstavlja Superhik iz stripov Alana Forda.

 

pa da ne boš mislil, da kaj leti direktno nate, ampak vseeno je treba stvari gledati iz vseh kotov in precej stvari je res takih, da ni čisto fer do vseh enako.

Tudi razno razna zavarovanja, pa pokojninski skladi, pa prispevki za železnice... niso fer. Jaz recimo, se nikoli ne vozim z železnico pri nas. Raje grem z bi ciklom, prej pridem. Pa moram sodelovati pri tem, da zgubarsko železnico  filam z denarjem, da si lahko zaposleni talajo visoke plače, pa trinajsto in nagrade. nagrade. 

 

 

Napisano

Pa da se upokojenci in veterani lahko zastonj vozijo z vlakom. 

Napisano (urejeno)

Če berem nekaj zgornjih objav se mi zdi, da ima vsak po svoje prav. Kaj je pravično, pošteno, kaj je prav? 

 

Stroške (elektroenergetskega sistema, avtocest) se lahko v grobem razdeli na stroške investicije (nakupa in izgradnje objekta, financiranja izgradnje) in stroške obratovanja-rednega vzdrževanja (da je objekt ves čas primeren za uporabo).

 

Ponavadi stroške investicije krijejo lastniki glede na lastniški delež (lastnik državnih firm je država, ki jo financiramo davkoplačevalci), stroški obratovanja pa se delijo glede na uporabo na uporabnike.

 

Vprašanje je, kako zakompliciran model delitve obratovalnih stroškov naredit, da bo dovolj pošten in hkrati ne preveč zakompliciran. Pri omrežnini je bil po mojem mnenju preveč zakompliciran (ampak v smeri večje pravičnosti ... tisti ki več rabi omrežje, naj za njegovo investicijsko vzdrževannje več plača). Pri letnih cestninah je morda preveč enostaven (kaj ima veze kubitura motorjev s cestnino? Zakaj ne bi plačevali glede na težo in letno prevožene km, če se že evidentirajo na tehničnih? Provociram...). 

 

 

 

 

Popravljeno od Janez007
Napisano
dne 14. 2. 2025 ob 12:18 je sportman333 napisal:

še vedno bi veliko raje videl tako z bencinskim motorjem in da bi imela 250 ali 300km in bi bila super hot hatch ne pa tole elektro jajca....sem se vozil z zdaj zadnji volvotom xc30 al kaj je že, dual motor ki ima nekih 480 ali koliko konjev in pospešek 3,5s do 100, ampak to je žalost od avta in vožnje, nobenega fillinga in občutka, sploh ni užitka da bi vozil tak zelo hiter in zmogljiv e-avto....(da se razumemo pospeški in vse je brutalno, ampak občutek v vožnji je pa porazen :))

 

 

Če te prav razumem, govoriš o tem:

 

 

Zajeta slika.PNG

  • Všeč 2
  • Haha 3
  • Ljubim 3

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 6 urami je Slivka napisal:

 

 

Če te prav razumem, govoriš o tem:

 

 

Zajeta slika.PNG

Dobra in resnična. 👍💪

 

 

Napisano

Tale zadeva na cesti zgleda precej impozantno, od spredaj sem gleda živo rumenega in ga na hitro zamenjal za Lamborghinija SUV;

 

 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

Super ja da si dal link od notranjosti..🥴

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano

image.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

V 2 urah 10 000 naročil. Kolk bodo razočarani, ko bodo ugotovili, da je električen.

 

SIOL.NET

Xiaomi je oklestil cene svojega visokozmogljivega avtomobila SU7 ultra in v dveh urah zanj prejel deset tisoč naročil. Čez nekaj dni bodo avtomobil, ki je na Kitajskem trn v peti Porscheju, prvič pokazali tudi v Evropi.

 

  • Všeč 1
  • Začuden 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Napisano

Ma tole bo kmalu EV afera po vzoru Dieselgate.

33112_1.png

Napisano (urejeno)
pred 51 minutami je Bini napisal:

 

Dvomim. Kmetje an z vrha hribu doma u glaunem jemljemo dizle, tale Sukhoi 7 pa ni na dizl...

 

 

 

Čeprou sm se mal zgubu. A ni Su-7 Ruski? Sploh Čehi so jh mel do leta 1990...

Popravljeno od Slivka

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 3 urami je Boss napisal:

Ma tole bo kmalu EV afera po vzoru Dieselgate.

Kaj te jaz vem. Kdaj pa je avto po WLTP pil tak malo kot piše?

Napisano

Seveda ne, ampak tolk razlike pa ni bilo nikoli in to je čisti nateg za kupce.

33112_1.png

Napisano

Uradni test naj ponovijo z neodvinso ustanovo.

Pa se bo vidlo, koliko lažejo, če lažejo.

 

Lahko da bo pač posodobitev testa potrebna, ker ne daje relevantnih podatkov.

Napisano

Vse električarje testirajo pri temperaturi 23°C in pri povprečni hitrostii 45/ uro. Zato pa so rezultati takšni, kot so. Potem pa vidiš razne tesle, ko vozijo 100/ uro po avtocesti. Da bi ja naredili tistih 450 kilometrov. 

 

 

Napisano
pred 2 minutama je dvorjan napisal:

Jebeš elektriko, gremo na fosilna goriva.

 

Bi živeli v takem svetu?

 

 

@dvorjan, tole je vrhunski odgovor na vse. V filmu lepo pokaže to, kar jaz ves čas razlagam: lopata ni za pospravljat seno in z vilami se ne kida sneg. Stvari, ki so stacionarne (fotokopirni stroj, računalniki, mikrovalovna pečica, EV, pralni stroj, televizija, hladilnik, ... ... ...) so električne.

 

Mobilne stvari (vozila in avtomobili) pa na ICE...

 

So se pa pri tej reklami prav potrudili, da so zadimili. Mislim, moj BTjc pod polno obremenitvijo ne zadimi tako, kot zadimi v tej reklami fen od tiste ženske. Gotovo so DPFje ven pobrali...

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Pa dejte no, valda si @tommzy ne zmišljuje vsega, dobil je slab avto in to je to. Pač če vsem ostalim CX-30 delajo kot morajo še ne pomeni, da se ne da nardit slabega primerka. Tudi dino motorji niso nesmrtni, ne me spraševat kako vem     Kar se tiče klime ja, vse novodobne Mazde hladijo manj, baje da imajo kao bolj ekološko varianto plina, ki očitno ne hladi tolk al ka js vem. In večina, ki prihajaja na mazdo opaža isto. Js na svoji mam zmeraj na auto s temperaturo 20.5, le občasno, ko pridem v vroč avto dam manj, da dlje časa piha na polno in ko se shladi nazaj na 20.5 in konec. Barva, je lepa in krhka, obojega pač ne gre met, vsaj ne pri mazdi  
    • Two old ladies were outside their nursing home, having a smoke, when it started to rain. One of the ladies pulled out a condom, cut off the end and put it over her cigarette, and continued smoking. Lady 1: What’s that? Lady 2: A condom. This way my cigarette doesn’t get wet. Lady 1: Where did you get it? Lady 2: You can get them at any drugstore. The next day, Lady 1 hobbles herself into the local drugstore and announces to the pharmacist that she wants a box of condoms. The guy, obviously embarrassed, looks at her kind of strangely she is, after all, over 80 years of age, but very delicately asks what brand she prefers. Lady 1: Doesn’t matter son, as long as it fits a Camel.
    • 😠   Moj mobitel nima dovolj baterije za slikat, snemati, pošiljati MMS sporočila, ima pa dovolj baterije, da me vsake 5 minut opozori, da je baterija skoraj prazna...   😠
    • In še eden za alfiste. 😃    
    • Za prijatelje si je treba cajt vzet, za prijatelce pa kondom...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.