Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

pred 8 minutami je g.Wankel napisal:

Koliko je pa to primerno za njihove konce, ko jim strehe tko odkriva?

Povsem, saj je zašrafuano. 😃

 

Poleg tega lahko dva panela montira dobesedno na balkon, fasado, pač nekam da se "držita hiše". In po možnosti gledata na jug. 😃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, voš mogu fajn planirat boš polnil. Sicer je razdeva logična, samo za uporabnika precej obremenjujoča.

 

https://www.startnews.hr/news/tesla-bo-zacela-polnjenje-drago-zaracunavati-kar-55-evrov-na-uro-za-nepotrebno-polnjenje/

Popravljeno od ignacij
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj obremenjujoča? Razen par bumbarjev, ki imajo t. i. free charging, nihče ne visi na hitri polnilnici do 100 % napolnjenosti baterije.

Ostali pa razumejo rek "čas je denar". V obe smeri. 😃

 

Sploh pa, novica velja za ZDA, čeprav lahko to pride tudi k nam. Čudno, da se še nihče ni obregnil ob to do sedaj - v Italiji imajo na hitrih polnilnicah pribitke že po 60 minutah (sicer ne tako drastične), pri nas po 180 minutah ...

 

Ampak na DC polnilnicah, ki so vsako leto hitrejše, res ne rabiš niti ene ure za ogromno količino prevzete energije. Jaz sem v zimskih temperaturah v Tepanju filal MG4 z do 121 kW (uradno gre do 144 kW) in porabil 22 minut za od 21 % do 78 %.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Mraušk Mčk napisal:

Hitrejše ko je polnjenje, hitreje gredo baterije v qu...

V višje obrate, kot teraš ICE-motor, prej gre v qu...

 

Pa? Zaradi tega ne boš odločno pospeševal, prehiteval?

 

Vedno znova me uspete nasmejati. Hvala. 😃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 37 minutami je dvorjan napisal:

V višje obrate, kot teraš ICE-motor, prej gre v qu...

 

Pa? Zaradi tega ne boš odločno pospeševal, prehiteval?

 

Vedno znova me uspete nasmejati. Hvala. 😃

 

Teoretično na ICE-motorju več škode narediš v nižjih obratih.

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je dvorjan napisal:

V višje obrate, kot teraš ICE-motor, prej gre v qu...

 

Pa? Zaradi tega ne boš odločno pospeševal, prehiteval?

 

Vedno znova me uspete nasmejati. Hvala. 😃

 

Postane zapacan in len, če ne gre redno v obrate. Tudi pojavijo se težave z mašino.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je FuManchu napisal:

Hvala bogu imajo ta vozila funkcijo samovžiga. To s mi zdi velika prednost recimo. 

 

Aha, torej je to funcija oziroma feature - no cool pol je narejeno "by design" in sploh ni napaka. 🤪

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je dvorjan napisal:

Zakaj obremenjujoča?

Resno? Da moreš na minuto pazit, da se vrneš pravočasno do vozila, drugače bodo penali, zate ne predstavlja problema? Fajn si se prilagodil, je pa res da se bomo verjetno v prihodnosti mogli tudi drugi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je dvorjan napisal:

V višje obrate, kot teraš ICE-motor, prej gre v qu...

 

Pa? Zaradi tega ne boš odločno pospeševal, prehiteval?

 

Vedno znova me uspete nasmejati. Hvala. 😃

 

Pri ice ne gre nič v qu... če redno napolniš rezervoar v 2 minutah., pri električarjih pa gre baterija zelo hitro u qu... če jo redno napolniš pol ure. 

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Ljubim 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Mraušk Mčk napisal:

 

 pri električarjih pa gre baterija zelo hitro u qu... če jo redno napolniš pol ure. 

Ja, imaš kako statistiko, da boš to izjavo podkrepil?

 

Še taksisti s Teslami ne jamrajo, pa so stalno na superchargerjih. Ostali pa itak poredko vidijo 125 kW in več moči, sploh pri nas.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je dvorjan napisal:

Ja, imaš kako statistiko, da boš to izjavo podkrepil?

 

Dajmo stavit. Družboslovec, ane. 

 

Moji avti so bili kupljeni novi. Ko so bili prodani po preseženih 300Kkm so imeli povsem enako prostornino rezervoarjev, kot so jo imeli novi. Eto ti statistike.

 

Ko se izdela električar, se mu že ob "rojstvu" začne nezadržno zmanjševati prostornina rezervoarja. In to celo v primeru,da se ga sploh nebi uporabljalo. Eto ti fizike in kemije. 

  • Všeč 1
  • Haha 2

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je dvorjan napisal:

Ja, imaš kako statistiko, da boš to izjavo podkrepil?

 

Še taksisti s Teslami ne jamrajo, pa so stalno na superchargerjih. Ostali pa itak poredko vidijo 125 kW in več moči, sploh pri nas.

 

Ne vem kateri taksiste ti vse poznaš ampak, če to razlaga model, ki je zaljubljen v EV-je pol verjetno ne nabija. :nevem:

 

 

 

recimo tudi tale tetica je v enem letu zgubila več kot 8% baterije, ker je skos na superchargerjih.

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, za taksiste je pa strokovnjak DonFelipe, njegova beseda je pri tem merodajna. 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja, 8 % degradacija je konec sveta? Avto še dela? Da. Baterija še dela? Da.

Torej ni nič u "qu ..." razen uporabnikovega razmišljanja, da želi stalno viseti na superchargerjih.

In še to so robni primeri, ki s prakso nimajo kaj dosti. Lastniki EV te prvenstveno polnijo doma, kjer je že 11 kW skoraj zgornja meja, to pa bateriji nič ne škodi. Ampak, kot sem rekel, "hejterji" vedno samo z robnimi primeri operirate, niti prisluhniti nočete razumu.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Toooo😃👍...še naprej tako...in bomo tudi čez lužo čez par let...enkrat v naslednjem stoletju mogoče...pripravljeni na elektromobilnost....a levaki samo "čapnu pare" i zviz-nema ih više😂🤣

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja,še en "update"...mož od ženine sestrične...tisti,k sem pisal,da je imel prvo generacijo e-Golfa...in k si je v garaži montiral VW-polnilnico z nadzorom amperaže za vse tri faze itd...sem vse tukaj objavil...kot rečeno po dveh letih je golfa prodal...pred kratkim je še imel prastarega Acenta...sedaj pa ima nov avto...čisto novo Toyoto Yaris Cross😂🤣...kot je takrat sam izjavil "smrdljivca"😆...ja-zarečenega kruha se največ poje🧐...brihtnost pa kar "izpuhti"🤨...da ne omenim žaljenja,pregovarjanja in prbijanja...ja-sama preračunljivost,dokler ti cvenka ne zmanjka...pol ko pa pogruntas,da za piškavih 20 jurjev ne dobiš nič,pa si postavljen pred dejstvo,al boš hodil peš,al boš se kurčil in šopiril in "hladilnik prazen",ali pa...sami si izračunajte.

 

Evo-oba brihtneža k sem ju omenjal z EV-ji sta nazaj na ICE....toliko o realnosti.

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Z M A J napisal:

Boss, za taksiste je pa strokovnjak DonFelipe, njegova beseda je pri tem merodajna. 

Pri nas v Sloveniji ni nobenega ki bi taksiral z Teslo in to lahko potrdim. Pa tudi ne bi se splačalo, saj ti računica pove da se omenjeno vsota ne bo nikoli povrnila oziroma bi moral več let garati zanjo, sploh pa to ni več nobena atrakcija, drugače pa vemo kakšna taxi scena je pri nas. 

 

pred 22 minutami je skritikrt napisal:

Aja,še en "update"...mož od ženine sestrične...tisti,k sem pisal,da je imel prvo generacijo e-Golfa...in k si je v garaži montiral VW-polnilnico z nadzorom amperaže za vse tri faze itd...sem vse tukaj objavil...kot rečeno po dveh letih je golfa prodal...pred kratkim je še imel prastarega Acenta...sedaj pa ima nov avto...čisto novo Toyoto Yaris Cross😂🤣...kot je takrat sam izjavil "smrdljivca"😆...ja-zarečenega kruha se največ poje🧐...brihtnost pa kar "izpuhti"🤨...da ne omenim žaljenja,pregovarjanja in prbijanja...ja-sama preračunljivost,dokler ti cvenka ne zmanjka...pol ko pa pogruntas,da za piškavih 20 jurjev ne dobiš nič,pa si postavljen pred dejstvo,al boš hodil peš,al boš se kurčil in šopiril in "hladilnik prazen",ali pa...sami si izračunajte.

 

Evo-oba brihtneža k sem ju omenjal z EV-ji sta nazaj na ICE....toliko o realnosti.

No, sta sedaj dojela v čem je smisel marketinga in politike kako te prepričajo da nabaviš EV in ostala jajca ter potem doživiš živčni zlom in bankrotiraš?

Vedi da je vse marketing in politika ter ciljati na neuk folk kateri drvi naprej in ne razmišlja o ničemer. 

Mi kateri smo pa stare šole pa zadeve preučimo oziroma pregledamo od A do Ž ter prej preizkusimo in si naredimo računico. 

 

Lahko je pametovati, ampak kasneje to obžalovati ter se sprijazniti z realnostjo pa je velik udarec in problem (Dostojevski)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je DonFelipe napisal:

Pri nas v Sloveniji ni nobenega ki bi taksiral z Teslo in to lahko potrdim. Pa tudi ne bi se splačalo, saj ti računica pove da se omenjeno vsota ne bo nikoli povrnila oziroma bi moral več let garati zanjo, sploh pa to ni več nobena atrakcija, drugače pa vemo kakšna taxi scena je pri nas. 

 

No, sta sedaj dojela v čem je smisel marketinga in politike kako te prepričajo da nabaviš EV in ostala jajca ter potem doživiš živčni zlom in bankrotiraš?

Vedi da je vse marketing in politika ter ciljati na neuk folk kateri drvi naprej in ne razmišlja o ničemer. 

Mi kateri smo pa stare šole pa zadeve preučimo oziroma pregledamo od A do Ž ter prej preizkusimo in si naredimo računico. 

 

Lahko je pametovati, ampak kasneje to obžalovati ter se sprijazniti z realnostjo pa je velik udarec in problem (Dostojevski)

Zanimivo je pa pri obeh,da sta velika preračunljivca,in da sta oba "štromarja" z narejeno srednjo tehnično-Vegovo. Pa daleč od tega,da bi bil mnenja,da jih tam kaj zares naučijo🧐👎...jih poznam kar nekaj od tam,k nimajo pojma o "štromu".

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je skritikrt napisal:

Zanimivo je pa pri obeh,da sta velika preračunljivca,in da sta oba "štromarja" z narejeno srednjo tehnično-Vegovo. Pa daleč od tega,da bi bil mnenja,da jih tam kaj zares naučijo🧐👎...jih poznam kar nekaj od tam,k nimajo pojma o "štromu".

Miroljub Petrović ti lepo objasni to : 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.