Skoči na vsebino

NOVA MAZDA 3 (2019)


koroska18

Priporočeno sporočilo

Jaz ne bi rekel, da ne bodo ni? prodali. Zdi se mi, da Mazda zadnja leta (sploh z zadnjo prenovo ?estice) ?e sili v premium razred, in temu primerno seveda pozicionira cene na trgu. Ker ?e iskreno pogledamo, samo notranjosti od zadnjih mazd so veliko bolj premium od konkuren?nih avtov, kot pa sem ?e povedal, zadnja ?estica in tudi trojka! pa sta res naredili ?e nadalje velik preskok v kakovosti materialov in nasploh premium ob?utku v notranjosti, kot zunanjosti avta, tako da jaz mislim, da je strategija Mazde postati mali Lexus...  :rolleyes:

 

Seveda pa to na koncu koncev nekaj stane... Malo denarja, malo muzike....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja to ?e ampak Mazda pa? ne bo premijska znamka, ker pa? ne bo. To vedo tudi druge znamke zato si izmi?ljajo nove premium znamke tipa Lexus, Infiniti, DS, Cupra....

 

Zakaj se KIA Stinger ne prodaja? AVto je kvalitetno ?isto premiumski z vsemi zna?ilnostmi premium znamk - ?e celo zadnji pogon ima. Ampak ?e vedno je KIA pa ?eprav z ugodno ceno napram ostalim premiumcem. MAzda kar tako ne bo mogla forsirat vi?jo ceno, kot to recimo po?ne pri rezervnih delih. Kupci imajo dandanes pa? mnogo preve? alternative.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ne bi rekel, da ne bodo ni? prodali. Zdi se mi, da Mazda zadnja leta (sploh z zadnjo prenovo ?estice) ?e sili v premium razred, in temu primerno seveda pozicionira cene na trgu. Ker ?e iskreno pogledamo, samo notranjosti od zadnjih mazd so veliko bolj premium od konkuren?nih avtov, kot pa sem ?e povedal, zadnja ?estica in tudi trojka! pa sta res naredili ?e nadalje velik preskok v kakovosti materialov in nasploh premium ob?utku v notranjosti, kot zunanjosti avta, tako da jaz mislim, da je strategija Mazde postati mali Lexus...  :rolleyes:

 

Seveda pa to na koncu koncev nekaj stane... Malo denarja, malo muzike....

Res je, veliko ljudi se je ne glede na visoko ceno odlo?ilo za cx-3,5 mazdo 6 enostavno ker je lep. Ni meje za kredit ?e ti je avto v?e? in to mazda ve.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ne bi rekel, da ne bodo ni? prodali. Zdi se mi, da Mazda zadnja leta (sploh z zadnjo prenovo ?estice) ?e sili v premium razred, in temu primerno seveda pozicionira cene na trgu. Ker ?e iskreno pogledamo, samo notranjosti od zadnjih mazd so veliko bolj premium od konkuren?nih avtov, kot pa sem ?e povedal, zadnja ?estica in tudi trojka! pa sta res naredili ?e nadalje velik preskok v kakovosti materialov in nasploh premium ob?utku v notranjosti, kot zunanjosti avta, tako da jaz mislim, da je strategija Mazde postati mali Lexus...  :rolleyes:

 

Seveda pa to na koncu koncev nekaj stane... Malo denarja, malo muzike....

 

Nova 6 (FL) se za?ne pri ca. 25k EUR, ni to ravno neka premium cena, konkurenca (talisman, insignia, passat) so tudi nekje tam, s primerljivo opremo in motorji so dra?ji. Kar se 6 ti?e, za toliko denarja v tem razredu trenutno ni primerljivega avta (C5 se ne prodaja ve?, ta bi znal biti blizu).

 

?e bo 3 res tako draga, bi to bil prehud preskok, torej naj bi bila dra?ja kot primerljiv golf? Mo?no dvomim.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazdi gre prodaja kjub vi?jim cenam prav v redu.Tudi moje mnenje je, da ho?ejo po?asi postati "premium" znamka(ne vem, kaj to sploh pomeni) in svoje kup e bodo imeli vedno, kjub vi?ji ceni. Pa? to je znamka, ki je ne kupujejo va?ki ?losarji in popoldanski obrtniki.Tudi audi ni bil vedno kao premium ampak ?isto navaden grd auto. In so novinarji pa? za?eli forsirati ta premium razred. Po?asi se tudi pri Mazdi 6 omenja ta razred...samo ?e preskok manjka.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nova 6 (FL) se za?ne pri ca. 25k EUR, ni to ravno neka premium cena, konkurenca (talisman, insignia, passat) so tudi nekje tam, s primerljivo opremo in motorji so dra?ji. Kar se 6 ti?e, za toliko denarja v tem razredu trenutno ni primerljivega avta (C5 se ne prodaja ve?, ta bi znal biti blizu).

 

?e bo 3 res tako draga, bi to bil prehud preskok, torej naj bi bila dra?ja kot primerljiv golf? Mo?no dvomim.

 

Mazda6 , Limuzina, Takumi Plus, CD184 (6-stopenjski samodejni 2WD)

MPC*37.890 ?

 

Je cena najdra?je ?estice. Osnovni model pa zagotovo ni premium, in se ne more kosati s premium avti. Pusti Golfa, prepri?an sem, da bo Golf VIII prav tako dvignil cene. Pa kolikor vem, tudi zelo dobro opremljen golf VII lahko prese?e ceno 30 ?ukov.... Ko pa bo pri?la povsem nova generacija ?estice, bo tako kot pri trojki, cena ponovno ?e vi?ja... Ve se, kam gredo cenovni trendi v avtoindustriji...

Mazdi gre prodaja kjub vi?jim cenam prav v redu.Tudi moje mnenje je, da ho?ejo po?asi postati "premium" znamka(ne vem, kaj to sploh pomeni) in svoje kup e bodo imeli vedno, kjub vi?ji ceni. Pa? to je znamka, ki je ne kupujejo va?ki ?losarji in popoldanski obrtniki.Tudi audi ni bil vedno kao premium ampak ?isto navaden grd auto. In so novinarji pa? za?eli forsirati ta premium razred. Po?asi se tudi pri Mazdi 6 omenja ta razred...samo ?e preskok manjka.

 

+1

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poglej opremo 6ke FL (osnovni model). Led, navi, pravi HUD, asisten?ni sistemi, radar itd. itd. Ni ravno samoumevno za osnovno izvedenko avta srednjega razreda.

Med primerljivo 3 in 6 je ca. 5k razlike, verjetno bo tako ostalo.

Sicer ima? tudi golfa za 50k s 300 konji, a to ravno konkureca mazdi s 122 konji :)

 

Dopolnjujem. ca. 8 k EUR je razlike, sem imel v spominu, da 6 attraction pride 25k EUR, v resnici pa je 27k. 6ka ima seveda kar nekaj ve? opreme...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poglej opremo attraction 6ke FL (osnovni model po novem). Led, navi, pravi HUD, asisten?ni sistemi itd. itd. Ni ravno samoumevno za osnovno izvedenko avta srednjega razreda.

 

Med primerljivo 3 in 6 je ca. 5k razlike, verjetno bo tako ostalo.

 

Sicer ima? tudi golfa za 50k s 300 konji, a to ravno konkureca mazdi s 122 konji :)

 

Ja res ogromno opreme, vsak osnovni clio ima ?e skoraj to opremo.

 

Ne bi rekel... Grem se stavit, da bo nova generacija ?estice ?e presegla prag 40 ?ukov.

 

Dobro ve?, da nisem mislil takega golfa... 2.0 TDI brez usnja R line so okoli 28 ?ukov... Tako da prosim...

 

Ne vem kaj se sekirate, kak?ne cene bo dala Mazda svojim novim modelom. ?e ni sredstev, pa? ne kupi?, ampak da pa se govori, kako se ne bodo kupovali mazdini avti, sploh na tak?nem trgu, kot je slovenija, ki je kapljica v morje globalno gledano... Lahko vam samo re?em, poglejte big picture... Mazda bo ?la naprej, vi pa vozite stare jaj?ke, ki ste jih kupili za 5 ?ukov... Peace.... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Itak, vsak osnovi clio za 10k ima skoraj tako opremo, razen da nima ni? od tega, kar sem na?tel.

 

Saj se nih?e ne sekira glede cene, gre za izmenjavo mnenj. Za 28k pa? ne bi prodali nobene, dr?i. Relativno ?ibek atmosferski motor G122 tudi ni neka relevantna primerjava z golfom R line z 2.0 tdi.

 

Ne skrbi za sredstva ostalih, po mojem v tej temi ni govora o tem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se opravi?ujem za sarkazem, nikogar nisem hotel ?aliti ali kaj podobnega. ?e vedno pa stojim na stali??u, da gre Mazda v premium vode, in da se bodo posledi?no zaradi tega tudi dvigovale cene njenih modelov, ?e mi to ?elimo ali ne. Dokler pa se bodo njeni modeli globalno gledano dobro (in vedno bolje) prodajali, bo temu pa? tako. Glede G122 motorja pa, a ni govora o 180 konjskem Skyactiv X? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Clio OSNOVEN z minimalnonopremo se zacne pri 12.090?!

Se opravi?ujem za sarkazem, nikogar nisem hotel ?aliti ali kaj podobnega. ?e vedno pa stojim na stali??u, da gre Mazda v premium vode, in da se bodo posledi?no zaradi tega tudi dvigovale cene njenih modelov, ?e mi to ?elimo ali ne. Dokler pa se bodo njeni modeli globalno gledano dobro (in vedno bolje) prodajali, bo temu pa? tako. Glede G122 motorja pa, a ni govora o 180 konjskem Skyactiv X?

Skyactive x bo na voljo samo s top opremo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Clio OSNOVEN z minimalnonopremo se zacne pri 12.090?!

Skyactive x bo na voljo samo s top opremo

Kako si pa to ugotovil? :)

 

http://posebnaponudba.renault.si/osebna-vozila/clio

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V ceniku je najcenejsi 12090. Ok vedno bo akcija. Res pa da v akciji je kodel ki je kakrsen je :)

 

Tale akcijski je cista osnova + rocna klima. Vsekakor dovolj ampak neprimerljivo s temo pogovora

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Koliko gledam cene drugje (poljska, nizozemska, francija)... zgleda, da bo pri nas cena za 2.0 (120) PS, s polno opremo + AT kar 28.000?.

S Skyactive X + AWD pa ~32.000?. Moja ocena, ampak pustimo se presenetit.

 

To je potem cca 2 jurja dra?je kot prej?nja generacija, kar ni nemogo?e.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Rekel si najdite mi cliota za 10k

Zmaj ga je najdu se za manj. Tko da ma per v dobrem ane

Kadarkoli :) Je pa dobra cena nima? kaj - samo zakaj se je splh clio ven privlekel a ni to raven Mazde 2? :)

?e noben renault se ni prodal po mpc iz cenika. :)

Kar pa velja na zalost za mazdo....500? ?e dobi?, ?e to v kaki opremi je veliko

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolk je pa osnovna 6ica tam? Ker pri nas s to ceno bi bla razlika 2k, in je to obcutno premal pomoje.

Osnovna 6tka = 27.590?

evo ?e slova?ke cene: 

 

Skyactiv-X181 AWD AT GT Plus 29 290 ? (dodatno je ?e za 3200? opreme mo?no odolpla?at)

Tak da si z metalik barvo in stro?ki prevoza na 33.000?

 

 

https://mazda3.cdn.mazda.media/44b9f4c4a3ee4edd8663acd0f60b1475/7598706b5a094cd08e5767e99e047d2d.pdf?4b006d

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.