Skoči na vsebino

NOVA MAZDA 3 (2019)


koroska18

Priporočeno sporočilo

Mislim da teh te?av,?e so res ne bojo kar tako odpravili ,se ?e predolgo vle?ejo! Mislim da so ?e nekateri poskusili to kar dela Mazda z X motorjem pa jim ni ?lo oziroma prezapleteno in predrago za serijsko proizvodnjo. Upam da bo kaj iz tega. Glede Kie pa, res dobro gre,samo dizajn in ceno malo zni?ajo pa bo mogo?e moj naslednji avto po kakih petih letih!? Lahko ?e kdo ali vsi napi?ete maksimalne prevo?ene kilometre z 2.0 bencinskim motorjem(kdo jih ima najve?)da vidimo? Lp

Dizajn kie je ?e kar, notranjost pa mi ni v?e?.Bi ga imel? ne, jih ima preve? tak avto.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazdo boli k..va?no da proda, saj v preteklosti so ?e delali razne cvetke: rja se je vlekla leta in leta, wankel tudi niso porihtali, dizli z dpf nafta v olju so tudi rabli dolgo da so kolikortolko po?timal... Tako da ne bi bil prepri?an da bodo porihtali SkyX

Pozabil si na ene k...ve podlo?ke zarad katerih so ma?ine ribale, pa se pri mazdi niso kaj dosti sekiral.

 

Saj imajo tudi druge firme pri revolucionarnih bencinarjih, ki bodo porabili pol manj kot dizli, tudi te?ave. Pri teh re?eh je res dobro mal po?akat.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ja ...pa bomo po?akali da vidimo kaj bo s tem novim X motorjem...?e mazda ne bo zrihtala te x motorje ..sramota za Mazdo..pol bom ?e dvomil v Mazdo in njihovo kvaliteto..kaj kupit...????? Za Nasljednji Avto..ve?no vpra?anje he he ..lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce kdo hoce videti v zivo ali probati novo trojko s SkyActive-X motorjem, izgleda imajo eno v Sloveniji za probat >> Prijavite se na testno vo?njo z novo Mazdo 3 s SkyActive-X motorjem  :jupiii:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem pa danes vozil ?estico, 2017 letnik 2.5 bencinar. Teh 190 konjev res ne ?uti?, majke mi. Za lagodno vo?njo super, ?im si pa hotel malce ve?, je pa spet kup 'dretja' pod havbo. No...lahko da sem pa? ?e star in mi je ?lo to malce na ....

 

Sicer pa kar napredek v sami zvo?ni zatesnjenosti.

 

Tudi v novi G122 je glede na nekaj prvih poro?il s predstavitve avtomatski menjalnik za spregledati, saj zaznavno poslab?a ?e itak ne preve? dobre zmogljivosti (pa? ni dvosklop?nik), pa ?e hrup se povi?a bistveno vsaki?, ko ga malo pohodi?. Torej je ta kombinacija za res umirjene voznike. NA + klasi?ni avtomatik pa?, ?ude?ev ni za pri?akovati.

 

Eno poro?ilo, kjer je zadeva omenjena: https://de.motor1.com/reviews/306274/mazda-3-2019-im-test/

 

?koda ker ni pri nas na voljo 2.5 trojke (in seveda 2.5T ?estke, v Avstraliji je slednja celo kot karavan).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e vedno govorimo o novi mazdi 3? :)

 

USA 2.5 verzija ima slede?e 0-60 mph ?ase:

FWD: 7,0 s

AWD: 7,2 s

 

Vir: https://www.caranddriver.com/reviews/a27073458/2019-mazda-3-awd-hatchback-by-the-numbers/

 

Torej zaokro?imo na 7,5 sekund do 100 km/h.

 

V primerjavi z na?o G122 (10,4 oz. 10,7 z AT) je to drug avto. Res ?koda, da 2,5 motorja ni na voljo v EU, lahko bi ga prodajali vsaj dokler ne pride v prodajo holy grail skyactiv X, saj bo pre?ibek motor marsikoga odvrnil od nakupa. Kmetijski stroj golf 1.5 tsi s 150 PS ima nekih 8,5 sekund do 100, poleg tega pa je zaradi prisilnega polnjenja prijetnej?i za vozit. ?e celo 1.0 tsi 115 ps ima bolj?e zmogljivosti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj se je zgodilo z motorjem G122, da je v novi Mazdi toliko po?asnej?i do 100km?

Predvidevam, da so sedaj podatki bolj realni, ali se motim?

Saj ni... probelm so bili la?njivi podatki za prej?njo trojko.O?itno je nekdo zame?a?l podatke za 2.0 in ameri?ki 2.5 motor pri prej?nji trojki.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj se je zgodilo z motorjem G122, da je v novi Mazdi toliko po?asnej?i do 100km?

Predvidevam, da so sedaj podatki bolj realni, ali se motim?

Tole sem na?el....zgleda, da je nova ve? kot 0,5s po?asnej?a od stare...?udno glede na to, da je malo mo?nej?a...o?itno okoljske omejitve terjajo svoj davek. Res ?koda da ni 2,5 z ro?nim menjalnikom za novo 3 :)

nova https://www.youtube.com/watch?v=o0oZqQjia-M

stara https://www.youtube.com/watch?v=x20Vm9U_KWM

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa sej smo nekaj strani nazaj ?e ugotovili in tudi preverili na youtubu, da s prej?njo generacijo trojke NIH?E ne zmore 8,9s do 100km/h in da je ?lo verjetno za "typo" v teh podatkih in da je pravilno 9,8s do 100km/h.

 

To je sicer ?e vedno pol sekunde razlike ampak za to so lahko vzrok drugi faktorji - predvsem te?a.

Pri tej mo?i je ?e samo 60-70kg razlike v te?i odra?eno v pospe?ki okoli pol sekunde.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odlo?itev je padla prej?ni teden. Trojko bom za enkrat presko?il. Na dolgi rok mi je mogo?e malo premala.

Zraven tega me rasp. to cinclanje z X, trenutna motorizacija pa mi ni zanimiva.

 

Za?el sem geldat avte ranga Mazda6 (na ?alost je tudi 6tka odpadla ker je ?e v letih in nima 5 vrat).

Pogledal sem si A5, Arteona in p508.

 

A5 je definitivno predrag, Arteon je zunaj lep, znotaj pa preve? pasat.

Ostal mi je torej ?e samo 508, kateri mi najbolj ustreza. Nisem na?el kaj dosti minus to?k, razen temnega stropa, tako kot pri m3.

V avtu se super po?utim in to je najbolj va?no kar ?teje.

 

Avto je naro?en (iz zaloge) in bo kmalu moj, ?koda le, da nima japonske zna?ke :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...in Mazda se kaj dosti ne sekira ker tako na lahek na?in izgublja kupce zaradi svojih ?uda?kih odlo?itev... Ampak verjetno se res kopajo v denarju in da japon?kom dol binglajo tisti ?rvi?ki za kupce.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej..saj ni ti?ina ..po mojih inf.od kolega na Mazdi kp pridejo novi motorji x letos oktober November...dejmo po?akat..pa da vidimo..zdaj so porihtali to ob?asno klenkanje pri dol obratih in temper.motorja...lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.