Skoči na vsebino

NOVA MAZDA 3 (2019)


koroska18

Priporočeno sporočilo

Oja je kar tisina.., uradno prakticno ni informacij... in sam sem skepticen glede tega Skyactive-X motorja... se mimzdi, da bo to podobo zgodbi o Wanklu, ki je bolj kot ne buticna resitev, ki vsaj zaenkrat ni namenjena sirsim mnozicam... Je pa treba pocakati se vsaj kaksno leto ali dve, da se bo skristaliziralo, kaj bo dejansko prinesla nova tehnologija... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ...dejmo po?akat do jeseni..verjetno bo kaj inf..pa ne bi delali prej take reklame za nove motoreje x..pol pa ni?.

Dvomim..da bi si Mazda ?kodla sebi..mogo?e imajo kaj inf..na Mazda.M.S...lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda je malo zasla.....najprej so ukinili sportni del, nato druzinskega, zdaj pa plavajo z veliko zamudo v trendovske vode in ob tem pozabljajo svoje pompozne in revolucionarne napovedi.

 

Naslednji korak? Elektricen SUV....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

En novinar je v ?enevi bezal, a ni dobil ni?...

 

Unfortunately, none of the Mazda representatives were willing to offer an updated schedule for the rollout of the SkyActiv-X, nor any solid details about the state of the technology today, but they did tease that we?d be hearing more about their upcoming diesel engine ?soon.?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda je malo zasla.....najprej so ukinili sportni del, nato druzinskega, zdaj pa plavajo z veliko zamudo v trendovske vode in ob tem pozabljajo svoje pompozne in revolucionarne napovedi.

 

Naslednji korak? Elektricen SUV....

 

Se popolnoma strinjam - to kar po?nejo se lahko sprevr?e tudi v labodji spev in se ponovi zgodba iz 70-ih let pa zgodba iz 90-ih. Vsi bi samo SUV-e zdaj delal in se ?rli med sabo za kupce, namesto, da bi Mazda izbrala pot in polnila tistesegmente, kjer konkorenca ni prevelika in kjer smo kupci, ki nam gre na falus, ker danes bi vsak samo SUV-e delal. Kupim Autobild in 3/4 revijo se predstavljeni samo SUV-i... pa kaj a smo vsi na glavo padli al kaj.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prvi plan koliko se spomnim je bil, da bi X bil v mazdah ?e leta 2017. ?e ne druga, bi za?asno v novi M3 ponudli vsaj 2.5 motor.

Res sme?no, da prodajajo avto s karakterjem ?portnega vozilo, motorizacija pa nikakva. 

 

Leta 2017 se je o tem zacelo pisati... ampak napisano je bilo vedno, da bo na voljo predvidoma sele v letu 2019 ... Ampak sedaj se blizamo koncu prve polovice leta 2019 ... ko bi pricakoval, da bo vedno vec govora o tem... pa se mi zdi, da je uradnih informacij vedno manj :) ... zato sem v dvomih, da bo letos sploh kaj s tem... pa tudi ce bo, imam obcutek, da to ne bo tisto, kar smo pricakovali pred casom :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa vpra?anbje ?e ne bo selektivnba dobava - v tem primeru je Slo premajhen trg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav vsem.

 

Danes sem bil na testu z novo M3 sound, style, safety, luxury. Avto me je prijetno presenetil, sploh po kvaliteti v notranjosti. Vozil sem bencinarja G122.

 

?elel sem sprobati, ali je res tako podhranjen kot govorite. Trenutno imam turbobencinarja THP 125 (Peugeot 308 allure) in se mi motor ni zdel napa?en.

 

Zdaj pa vpra?anje, prodajalec dobi v salon konec avgusta dve M3 z novim skyactive-x motorjem in ga lahko eventualno naro?im. Info glede novega motorja je sve?a in bi ga naj kon?no za?eli dobavljati.

 

Na?eloma bi ?elel avto kupiti v roku nekaj dni/tednov. Se spla?a po?akati na nov motor? Na?eloma obi?ajno gledam preverjene motorje, kar pa verjetno za novega ni mogo?e trditi, ali?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav vsem.

Danes sem bil na testu z novo M3 sound, style, safety, luxury. Avto me je prijetno presenetil, sploh po kvaliteti v notranjosti. Vozil sem bencinarja G122.

?elel sem sprobati, ali je res tako podhranjen kot govorite. Trenutno imam turbobencinarja THP 125 (Peugeot 308 allure) in se mi motor ni zdel napa?en.

Zdaj pa vpra?anje, prodajalec dobi v salon konec avgusta dve M3 z novim skyactive-x motorjem in ga lahko eventualno naro?im. Info glede novega motorja je sve?a in bi ga naj kon?no za?eli dobavljati.

Na?eloma bi ?elel avto kupiti v roku nekaj dni/tednov. Se spla?a po?akati na nov motor? Na?eloma obi?ajno gledam preverjene motorje, kar pa verjetno za novega ni mogo?e trditi, ali?

Lahko povem svoje mnenje,jaz nebi raskiral ker z vsakim novim motorjem so porodne te?ave ?ez kako leto dve vse to odpravijo in se vidi ?e je to to.Jaz osebno imam lansko m3 120k in sem ful zadovoljen in ?e nisi en adrenalinski tip ti je lahko tista 122k dovolj,vle?e dobro ker ima kar velik navor,?e ti pa 122k ni dovolj pa jo ?ipira? na 170k,ampak samo od 4000 obratov ali nekje od 150km naprej bo bolj pospe?evala. Porabo pa imam okoli 6.5 lit. Veliko sre?e pri nakupu... Lp
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav vsem.

 

Danes sem bil na testu z novo M3 sound, style, safety, luxury. Avto me je prijetno presenetil, sploh po kvaliteti v notranjosti. Vozil sem bencinarja G122.

 

?elel sem sprobati, ali je res tako podhranjen kot govorite. Trenutno imam turbobencinarja THP 125 (Peugeot 308 allure) in se mi motor ni zdel napa?en.

 

Zdaj pa vpra?anje, prodajalec dobi v salon konec avgusta dve M3 z novim skyactive-x motorjem in ga lahko eventualno naro?im. Info glede novega motorja je sve?a in bi ga naj kon?no za?eli dobavljati.

 

Na?eloma bi ?elel avto kupiti v roku nekaj dni/tednov. Se spla?a po?akati na nov motor? Na?eloma obi?ajno gledam preverjene motorje, kar pa verjetno za novega ni mogo?e trditi, ali?

Jaz bi na tvojem mestu vzel raje g122 motor, ker je preverjen...sam bom po?akal vsaj 2-3 let predno bom vzel skyactive X (?akal bom facelift nove m3), da vidim kako se bo zadeva obnesla. ?e ne bo ok bom raje vzel g122, ki mi zadostuje, pa ?e registracija ni draga. Za povpre?nega voznika je motor ve? kot dovolj zmogljiv, ?e pa bi rad ?e malo ve? mo?i nad 4k rpm ga pa da? ?ipirat za 300 eur, motor to prenese bp. Prej sem imel tudi sam THP ja ampak 165 v 508 sw in nekje do 160 km/h ne opazim razlike, nad to hitrostjo pa je bila 508 zmogljivej?a...ampak mazda se zelo lepo in brez naprezanja pelje 160km/h kar mi zadostuje, sem jo pa peljal ?e 200 :zvizga: , sicer potrebuje nekaj ?asa pa vseeno...ampak je pa v M3 neprimerljivo ve?ji u?itek v vo?nji  :jupiii:, ovinki ipd , ?e po 2 letih mi je vsakodnevna vo?nja u?itek in komaj ?akam, da se vsedem v avto in odpeljem  :jupiii: ...po regionalnih cestah pa tako ali tako ?iba ko pu??ica ?ez ovinke in ravnine  :P . Moral se bo? samo navaditi, da bo? prestavil prestavo ali dve dol, da bo avto ?ibal, ker kot sam ve?, nima turbine in zahteva druga?en na?in vo?nje...lahko se pa mirne du?e pelje? s 1500 rpm in se avtomobil ni? ne prito?uje  :lol: . Sam sem res zelo zadovoljen in bom te?ko od?el z Mazde, zaenkrat me drugi avtomobili sploh ne zanimajo  :notworth: ...MAZDA FTW  :ouje: ...aja ?e poraba po skoraj 50.000km...tem nekje 6.4 povpre?je vo?enj pa nisem med po?asnelami  :jezicek:  (s 16 colskimi zimskimi mi pije manj, okoli 6.2, kot z 18 letnimi, okoli 6.5).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.