Skoči na vsebino

NOVA MAZDA 3 (2019)


koroska18

Priporočeno sporočilo

No je odvisno od primera do primera, kdaj se spro?i. Js se predvsem istovetim z  @Bossom, najve?krat se to zgodi, ko nekdo zavija s ceste in pa? ve?, da gre mimo, avto pa misli da ne. Mogo?e pa v tak?nih primerih ti pu??a? ve? prostora, kar je edino prav ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni.

Sicer pi?em kar v splo?no debato... Kupil novo mazdo 3 v za?etku decembra 2019. Vse bp do januarja. Najprej opazil pri voznikih vratih, da so tesnila vrat zamaknjena in se guma pri odpiranju zatika. Ok sem si mislu, malo ?lamparije(ceprav ne podpiram tega) sedaj pa za slab priokus ne deluje keyless odpiranje vrat... Malo sem prebral forum in te te?ave niso ravno redkost pri mazdi. Sedaj pa glavno vpra?anje...a je ta zadeva sploh v celoti odpravljiva al bom vsake nekaj mescev na servisu dokler mi ne bo potekla garancija in se ve? ne bom sekiral.

Na servisu popravili. Tako da je stvar preprosto popravljiva, ce bo se kdo imel kej te?av pri tem. Glede keyless pa preverili na ra?unalniku. Baje dela bp. Sem pa uhotovil, da takrat, ko je zelo mokro ali veliko vlage v zraku bolj zajebava.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prokleta jajca... Tok se jim gre za varnost..pol pa take fore...

 

Da bi pa mal bl pregledne avte delal ...sploh zadnje ?ipe...in bolj?e lu?i za vzvratno vo?njo..itd to pa ne... Va?no da lepo zgleda...

Z velik folka k govorim vsi pizdijo da slabo svetijo rikverc lu?i da ne vidijo kot treba... Eni Majo samo po eno lu? .... Potem tud zmigavci so na enih avtih tok majhni da podnevi res ni? ne vidi? da je dal zmigouc... Govorim za xy avte na splo?no ....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No je odvisno od primera do primera, kdaj se spro?i. Js se predvsem istovetim z  @Bossom, najve?krat se to zgodi, ko nekdo zavija s ceste in pa? ve?, da gre mimo, avto pa misli da ne. Mogo?e pa v tak?nih primerih ti pu??a? ve? prostora, kar je edino prav ;)

 

Zna bit da res, sem se ?e ve?krat zalotil, da v primerjavi s prej?njim avtom s tanovim ?e podzavestno pu??am malenkost ve? prostora :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prokleta jajca... Tok se jim gre za varnost..pol pa take fore...

 

Da bi pa mal bl pregledne avte delal ...sploh zadnje ?ipe...in bolj?e lu?i za vzvratno vo?njo..itd to pa ne... Va?no da lepo zgleda...

Z velik folka k govorim vsi pizdijo da slabo svetijo rikverc lu?i da ne vidijo kot treba... Eni Majo samo po eno lu? .... Potem tud zmigavci so na enih avtih tok majhni da podnevi res ni? ne vidi? da je dal zmigouc... Govorim za xy avte na splo?no ....

Ej to se pa strinjam. Po 1strani delajo avtomobile, ki (morda tudi nenamenoma) odna?ajo rit neprevidnim voznikom in vozijo, parkirajo, ustavljajo , speljujejo, gledajo mrtve kote in povsod okoli namesto njih.

 

Pa nimam ni? proti POMO?I v kriznih situacijah, ?eprav slej ko prej to pripelje do tega,da ljudje ne znamo/jo ve? razmi?ljati s svojo glavo in se slepo zana?amo na tehnikoc in tehniko uporabljamo kot NADOMESTEK in ne kot POMO?; poglejmo samo koliko ljudi ?e zna brati zemljevid, vpra?ati/razloziti pot, najti hi?no ?tevilko brez uporabe telefona/navigacije...

 

Po drugi strani pa tako kot si rekel;avti ?edalje bolj nepregledni (ok,tu nekako sprejmem da so dolo?eni deli debelej?i zaradi te?nje po ve?ji trdnosti). Predvsem pa (in to lahko vidimo vsak dan); te isti avti, znajo tako dobro dajati potuho s svojimi asistencnimi sistemi, ne oprostijo napake , ko nekdo po ?love?ko pozabi pri?gati kaj ve? kot dnevne lu?i in je zadaj neosvetljen.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ravno v?eraj zve?er sem hotel tako na sigurno na levi pas in zadnji trenutek me je ?ena opozorila, da je avto v?tric z nami in zavija v desno, na na? pas. Kje je bila lu?ka za opozorilo za mrtvi kot, ne vem.

Res se ?e preve? zana?am(o) na ta "pomagala".

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ravno v?eraj zve?er sem hotel tako na sigurno na levi pas in zadnji trenutek me je ?ena opozorila, da je avto v?tric z nami in zavija v desno, na na? pas. Kje je bila lu?ka za opozorilo za mrtvi kot, ne vem.

Res se ?e preve? zana?am(o) na ta "pomagala".

Am,to si predstavljam,da si ?el recimo iz pospesevalnega pasu na vozni pas, so?asno je ps nekdo ( najverjetneje z ve?jo hitrostjo) ?elel na ta isti vozni pas priti iz prehitevalnega?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Am,to si predstavljam,da si ?el recimo iz pospesevalnega pasu na vozni pas, so?asno je ps nekdo ( najverjetneje z ve?jo hitrostjo) ?elel na ta isti vozni pas priti iz prehitevalnega?

Jap, in to je pripi?u z precej ve?jo hitrostjo. V bistvu je bilo to pred kro?i??em, jaz sem hotel v kro?i??e, tip pa iz srednjega voznega pasa na moj pas in je zavil v desno.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jap, in to je pripi?u z precej ve?jo hitrostjo. V bistvu je bilo to pred kro?i??em, jaz sem hotel v kro?i??e, tip pa iz srednjega voznega pasa na moj pas in je zavil v desno.

Poznana situacija... Te ne re?i drugega,kot pogled ?ez levo ramo (kjer je, upa?, ne predebel B stebricek).

 

?e bolj zoprno je na kombiju; pravilno nastavljeno konveksno ogledalo ne pokriva mrtvega kota, ko nekdo pride iz smeri ?tevilk 7naprej v namisljeni urni ?tevil?nici. Tam te ne re?i drugega,kot sprotno opazovanje prometa ter dostikrat tudi nagib telesa naprej in pogled v ogledalo pod druga?nim kotom; jeba je edino zaleteti se v takem polo?aju, ko si nadvse blizu volana....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej...Alex..mora? vklopit smernik..ko menjujes vozni pas pol te opozori..mrtvi kot..probaj ?e deluje ..mene deluje tako..ja ?e me pa prehiteva avto me zmeraj opozori Lu?ka rumen trikotnik.zoom zoom lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej...Alex..mora? vklopit smernik..ko menjujes vozni pas pol te opozori..mrtvi kot..probaj ?e deluje ..mene deluje tako..ja ?e me pa prehiteva avto me zmeraj opozori Lu?ka rumen trikotnik.zoom zoom lp

Deluje, a v tem primeru ni.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hehe... sej ravno zato pa rabi RVM, da deluje 100%

 

 

 

Edino vpra?anje, ki nekoliko ?e ostaja odprto je ?e informacija a je ?lo za dizelski ali bencinski avto, ki ga je prehiteval. Jaz mislim, da je dizel, ker bencinar bi te?ko speljal tako krivuljo.  :hudicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex baje itak ne gleda nazaj na AC, ker se ogledala tresejo in nima smisla gledat nazaj. :)

Sej to ni bilo na avtocesti ampak v mestu Koper pred enim od ne?teto kro?i??. Jaz sem imel primerno hitrost, model pa ne.

hehe... sej ravno zato pa rabi RVM, da deluje 100%

 

 

 

Edino vpra?anje, ki nekoliko ?e ostaja odprto je ?e informacija a je ?lo za dizelski ali bencinski avto, ki ga je prehiteval. Jaz mislim, da je dizel, ker bencinar bi te?ko speljal tako krivuljo. :hudicek:

To je bil en mlin?ek, benzina?, ker se je sli?alo, da ima ene 4700 obratov in mu je sprednja hauba vibrirala. To sem uspel videti in sli?ati.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni.

Sicer pi?em kar v splo?no debato... Kupil novo mazdo 3 v za?etku decembra 2019. Vse bp do januarja. Najprej opazil pri voznikih vratih, da so tesnila vrat zamaknjena in se guma pri odpiranju zatika. Ok sem si mislu, malo ?lamparije(ceprav ne podpiram tega) sedaj pa za slab priokus ne deluje keyless odpiranje vrat... Malo sem prebral forum in te te?ave niso ravno redkost pri mazdi. Sedaj pa glavno vpra?anje...a je ta zadeva sploh v celoti odpravljiva al bom vsake nekaj mescev na servisu dokler mi ne bo potekla garancija in se ve? ne bom sekiral.

Tudi pri meni se je to pojavilo, mazdo 3 imam sicer od maja 2019. ?ez poletje nisem opazil te?av, zdajle pozimi pa je bilo ?e opazno. Najprej sem mislil, da gre za trenje gume med prednjimi in zadnjimi vrati. Na servisu sem jih opozoril na to in smo ugotovili da so se prednja vrata malo posedla, tako na voznikovi kot sovoznikovi strani. So mi na?telali vrata, zdaj pa ?akam ?e gumo da jo dobijo in mi jo zamenjajo. Klub natrgani gumi se vrata zdaj lepo odpirajo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsem en pozdrav in ?e kratek update glede mojih servisov (avto sem dobil maja 2019). Po novem letu sem peljal avto na odpravo napak iz razloga vpoklicev AK038A, AK036A in AK023A. Dodatno so naredili ?e dva SW updejta in pa kot sem zgoraj napisal so mi nastavili vrata. Po servisu motor opazno manj brni ko je v na?inu dveh valjev. Zdi se mi tudi da se ne vklaplja enako kot se je prej, verjetno se malce pozneje oziroma ob druga?nih pogojih, ne vem pa detajlov. Bomo videli kako se bo to poznalo na porabi. Na splo?no sem zadovoljen s servisom.

 

S samimi asistenti sem zaenkrat zadovoljen, nisem ?e imel nepri?akovanega zaviranja, samo opozorilo za brake. Pred servisom se mi je kar pogosto pojavila obvestila o kak?ni napaki na senzorjih oz radarju, po servisu izgleda bolje, je pa malce zgodaj za kon?no oceno.

 

Sicer pa vse sodelujo?e prosim ?e naj tole ostane t?ma o Mazdi 3. Cenim vsa mnenja, ?e so relevantna tudi za temo, ?eprav niso neposredno povezana z Mazdo 3. Za renoje, ?kode, kamione in ostalo pa lahko naredite nove teme.  :P

 

Lep pozdrav,

Peter

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.