Skoči na vsebino

Mazda CX-60

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 4 urami je godlike napisal:

Naklikaj si Kokodak (Kodiaq), pa tisto primerjaj.

 

VRS 56,500€ 

 

in kaj zdaj? :whatever:

34910_1.png

Napisano

Pol pa priznam, da je za danšnje čase ugoden.

 

Po drugi strani, je pa cenejša firma iz koncerna. 100% je VW dražji, Audi še pa bolj.

Mazda pa želi bit pol premium, potem veš kje mora cena bit.

Napisano
pred 10 urami je Boss napisal:

 

VRS 56,500€ 

 

in kaj zdaj? :whatever:

Ja, ampak s tem avtom si vsaj v trendu z Superbom pa.... :zvizga:

Hec😉 

Napisano
pred 25 minutami je Bini napisal:

Ja, ampak s tem avtom si vsaj v trendu z Superbom pa.... :zvizga:

 

Ja, če si zelo veren je super, ker se praktično voziš v kapelci. Fantastično res. 😜

34910_1.png

Napisano
Pred eno uro je Boss napisal:

 

Ja, če si zelo veren je super, ker se praktično voziš v kapelci. Fantastično res. 😜

Če si gledal kaj Mazdiin konfigurator imajo če na njem 10.000 eur pupsta pri CX-80, ko greš pa tje pa se lahko verjetnoše za kaj več dogovoriš. 

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano
pred 1 minuto je mazdaman napisal:

Če si gledal kaj Mazdiin konfigurator imajo če na njem 10.000 eur pupsta pri CX-80, ko greš pa tje pa se lahko verjetnoše za kaj več dogovoriš. 

Zadnjič sem bil v BTC in trenutno dobiš CX 60 iz zaloge za točno 50K€, polno opremljene. Obe varianti , dizel in bencin.

 

 

Napisano
pred 8 minutami je mazdaman napisal:

Če si gledal kaj Mazdiin konfigurator imajo če na njem 10.000 eur pupsta pri CX-80, ko greš pa tje pa se lahko verjetnoše za kaj več dogovoriš. 

 

Sej pol ne razumem zakaj tak revolt, ko sem iz glave rekel, da je za 10k€ predraga. Torej s tem popustom pa pridemo na realno ceno kot bi morala bit. :punk:

34910_1.png

Napisano (urejeno)

Mislim lahko se gremo še nevem kakšno mentalno gimnastiko, ampak CX-60 je vseeno višji nivo luksuza kot Škoda.

 

Zdej če racionaliziraš, je odvisno kje si postaviš meje in koga kaj moti. Nakup novega avta pa itak nikoli ni povsem racionalna odločitev.

 

 

Popravljeno od SeekK
Napisano
pred 3 urami je Boss napisal:

 

Ja, če si zelo veren je super, ker se praktično voziš v kapelci. Fantastično res. 😜

Kakorkoli, bolj udobno se pa pelješ čeprav v Škodi. 😁 

100x rajši kupim novo CX60... :nevem:

Vem, da nisi zanjo ampak vseeno se pelji malo in se mogoče premisliš.... 🤗😉 

Napisano
pred 4 minutami je Bini napisal:

100x rajši kupim novo CX60... :nevem:

 

Jaz ne enga ne druzga... če pa Mazda pripelje novo šestico.... eee pol se pa lahko začnemo ment in ja, če bi recimo bila z motorji iz CX-60 sem pripravljen tud 50 jurjev pa še kej zraven dat.

34910_1.png

Napisano
pred 2 minutama je Boss napisal:

 

Jaz ne enga ne druzga... če pa Mazda pripelje novo šestico.... eee pol se pa lahko začnemo ment in ja, če bi recimo bila z motorji iz CX-60 sem pripravljen tud 50 jurjev pa še kej zraven dat.

Nova  e-6 je že, samo s 3mi eee je še ni😁 

  • Začuden 1
  • Zmeden 1
  • 2 tedna kasneje...
Napisano
pred 3 urami je MazdaBoy napisal:

Zame ni blizu luksuza, ampak je kar luksuz že 🙂 

Sploh če gledaš nabavno ceno🤣🤓🤪

Napisano

Tole je moja “zimska” poraba, preden grem nazaj na letne gume.

 

IMG_3234.jpeg

Napisano

Taka pa je moja “zimska” poraba…

 

IMG_1191.jpeg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

 

 

Spritmonitor pravi, da je cena porabljenega goriva 5,65€/100 km in cena porabljene elektrike 1,72€/100 km…

 

 

  • Všeč 3
  • Hvala 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
pred 4 urami je Jest napisal:

 

 

Spritmonitor pravi, da je cena porabljenega goriva 5,65€/100 km in cena porabljene elektrike 1,72€/100 km…

 

 

Torej vsota je bitna? Al razumem narobe.

 

Potem imaš 7,37€/100km.

Napisano
pred 6 urami je Bini napisal:

Če to vse skupaj pretvoriš v € je poraba na 100km 🤔 

Niti ne, moral bi meriti/vedeti koliko od vseh narejenih km je prevozenih na elektriko, ker porabo kWh/100km kaze samo, ko si se vozil ne elektriko. Porabo v l/100km pa kaze za vse prevozene km. Tako da slednja cifra je prava. Za elektriko pa je pri meni povprecje na vse prevozene km potem bolj polovica ali se manj (tam med 10 in 13 kWh/100km)

Napisano
pred 29 minutami je MPero napisal:

Niti ne, moral bi meriti/vedeti koliko od vseh narejenih km je prevozenih na elektriko, ker porabo kWh/100km kaze samo, ko si se vozil ne elektriko. Porabo v l/100km pa kaze za vse prevozene km. Tako da slednja cifra je prava. Za elektriko pa je pri meni povprecje na vse prevozene km potem bolj polovica ali se manj (tam med 10 in 13 kWh/100km)

Uff si zakompliciral. 

 

Dejmo rečt takole:

 

- koliko kWh troši ločeno pri letni in zimski vožnji v električnem načinu vožnje?

- koliko l/km troši ko zmanjka elektrike?

- kaj to pomeni za prvih 100 km letne/zimske vožnje v eur?

 

 

Napisano
Pred eno uro je godlike napisal:

Torej vsota je bitna? Al razumem narobe.

 

Potem imaš 7,37€/100km.


Malo je treba pomislit… Nikoli ne delujeta oba motorja hkrati…. OK… v izjemnih primerih, ko ga res teraš, da se vklopi boost… zato ne moreš tega seštevati… 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Tko prek palca:
27-33 kWh na el. pozimi,

22-27 kWh na el. poleti

Bencin vklopi krepko preden baterija pade na 0%, npr pri 20% in potem ti se med avtocestnim jadranjem izklaplja bencinski motor in spet vklaplja elektriko, kjer je poraba pod 10kWh in zato imas skupno elektricno povprecje manjse.

Bencinska poraba pa je okrog 8l+ +- 1l poleti/ pozimi. Predvsem pri visjih AC hitrostih poraba bencina skoči.

Prvih 100km je poceni, recimo 40 km na el., 60 potem na bencin, kjer pa se obcasno vklaplja se elektrika.

Napisano
Pred eno uro je Jest napisal:


Malo je treba pomislit… Nikoli ne delujeta oba motorja hkrati…. OK… v izjemnih primerih, ko ga res teraš, da se vklopi boost… zato ne moreš tega seštevati… 

Pri Hyundai hibridu delujeta oba, ko daš gas do konca. Tako da to ni samoumevno, kar si zapisal.

 

Glede na tvoj zapis, bi potreboval kolko% je na 100km vožnje na baterijo. Potem pa bi lahko izračunal mediano na podatke o strošku.

 

Ampak ok, tudi s stroškom goriva (pustimo el. igrače) si ugodn.

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • In še drugi del (tabelarični pregled) ××××         Spodaj je tabela izključno na podlagi podatkov iz dokumenta, pri čemer je pomembno, da so to povprečja pregledanih LCA študij in ne rezultati enega konkretnega vozila. ICE vs. HEV vs. PHEV vs. BEV – LCA primerjava Kazalnik ICE-G 🚗 HEV 🔋 PHEV 🔌 BEV ⚡ Št. analiz (n) 29 16 21 60 Proizvodnja g CO₂e/km ~35 ~42 ~37 ~57 Proizvodnja – absolutno ~5–9 t CO₂e* podoben ICE 8,2–8,9 t 7,8–26,2 t Delež proizvodnje v LCA 14 % – 16–32 % (~25 %) – Uporaba / WTW g CO₂e/km 133–268 – – 4–177 Delež WTW v celotnem LCA ~80 % ~75 % ~68 % – Celotni LCA g CO₂e/km 223 185 157 121 Celotni LCA t CO₂e/vozilo 46 t 37 t 35 t 25 t Razlika LCA glede na ICE-G 0 % −17 % −32 % −41 % Razpon razlike glede na ICE-G – večinoma −13 do −21 % −9 do −73 % −89 do +21 % Glavni problem visoke emisije med uporabo manjši prihranek zelo odvisen od uporabe na elektriko visoke emisije proizvodnje/baterije Baterija – delež proizvodnje – – – ~54 % * Pri ICE dokument navaja, da 90 % ocen proizvodnje pade med 5 in 9 t CO₂e/vozilo.  Najbolj pomembna številka Če vzamemo ICE-G = 100 %, dobimo približno: Pogon Celotni LCA Prihranek glede na ICE-G ICE-G 223 g/km 0 % HEV 185 g/km −17 % PHEV 157 g/km −32 % BEV 121 g/km −41 % Ti povprečni rezultati so neposredno navedeni v dokumentu; avtorji pa posebej opozarjajo, da je za primerjavo bolj zanesljiv relativni rezultat znotraj posamezne študije, ker se predpostavke med LCA študijami precej razlikujejo. Kaj se iz tabele lepo vidi 1. ICE ima najvišje emisije predvsem zaradi uporabe. Pri ICE proizvodnja predstavlja približno 14 %, približno 80 % celotnega LCA pa predstavlja WTW (well-to-wheel). 2. HEV prinese približno 17 % zmanjšanje LCA. Proizvodnja je nekoliko bolj emisijsko intenzivna (42 proti ~35 g/km pri ICE), vendar nižja poraba goriva zmanjša emisije v uporabi.  3. PHEV ima povprečno ~32 % nižji LCA, vendar z zelo velikim razponom −9 do −73 %. To je pomembno: rezultat PHEV je zelo odvisen od tega, koliko kilometrov se dejansko opravi na elektriko.  4. BEV ima najboljši povprečni rezultat: −41 %. Toda proizvodnja je bistveno bolj obremenjujoča: 57 g/km proti ~35 g/km pri ICE, baterija pa predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij.  5. BEV rezultat ima tudi največjo variabilnost. V pregledanih študijah je razlika glede na ICE segala od −89 % do +21 %. Približno 92 % študij je sicer pokazalo zmanjšanje emisij v korist BEV. 
    • Copilot pravi😉: Povzetek glavnih ugotovitev Dokument ugotavlja, da sedanja evropska ureditev emisij avtomobilov preveč temelji na emisijah iz izpušne cevi, zato ne prikazuje celotnega podnebnega vpliva vozila. Emisije namreč nastajajo tudi pri pridobivanju surovin, proizvodnji jekla in baterij, proizvodnji električne energije ali goriv ter ob koncu življenjske dobe vozila. Avtorji zato predlagajo prehod od zgolj »dekarbonizacije« k »defosilizaciji«, torej zmanjševanju uporabe fosilnega ogljika skozi celoten življenjski cikel vozila.    Glavno priporočilo je uvedba regulacije, ki temelji na analizi življenjskega cikla (LCA) in enakovredno upošteva pogon, uporabljeno energijo, materiale ter recikliranje. Prehod naj bi potekal v treh fazah: najprej obvezno in preverjeno poročanje o emisijah skozi življenjski cikel, nato sistem nagrajevanja dejansko doseženih izboljšav ter od leta 2032 postopna uvedba zavezujočih meril. Poseben poudarek dokument namenja nizkoogljičnemu jeklu kot prvemu praktičnemu primeru.  Osrednja ugotovitev je, da bi tak pristop EU omogočil učinkovitejše zmanjševanje emisij, saj bi nagrajeval vsako dokazljivo zmanjšanje uporabe fosilnega ogljika, ne glede na to, ali je doseženo z elektrifikacijo, čistejšo energijo,    V dokumentu so za ICE, PHEV in BEV zelo uporabni konkretni podatki. Pomembno pa je, da gre za pregled obstoječe literature, zato avtorji opozarjajo, da se rezultati med študijami precej razlikujejo. Ključni podatki LCA po tipu pogona Pogon Povprečne emisije v življenjskem ciklu Razpon Povprečna proizvodnja Glavna ugotovitev ICE-G (bencin) približno 185 g CO₂e/km – ~35 g/km visoke emisije predvsem v fazi uporabe PHEV približno 157 g CO₂e/km 58–242 g/km ~37 g/km boljši od ICE, vendar zelo odvisen od dejanske uporabe električnega načina BEV/ZEV približno 121 g CO₂e/km 24–243 g/km ~57 g/km najnižje povprečne emisije skozi življenjski cikel Pri celotnem življenjskem ciklu to pomeni približno 37 t CO₂e za ICE-G, 35 t za PHEV in 25 t za BEV. BEV ima torej v pregledani literaturi približno 35 % nižje emisije kot ICE-G, vendar je razpon rezultatov zelo velik.    ICE: proizvodnja predstavlja približno 14 % življenjskih emisij pri bencinskem ICE, glavnina pa nastane med uporabo. Pri ICE-G in ICE-D so skupne WTW-emisije ocenjene med 133 in 268 g CO₂e/km.    PHEV: proizvodne emisije so nekoliko višje kot pri ICE (~37 g/km), življenjski rezultat pa je močno odvisen od tega, koliko se vozilo dejansko vozi na elektriko. Delež WTW-emisij je v povprečju približno 68 % celotnega LCA, vendar z razponom 52–79 %.    BEV/ZEV: proizvodnja je bistveno bolj emisijsko intenzivna – povprečno 57 g CO₂e/km, pri čemer baterija predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij. V primerjavi z ICE-G so bile v skoraj vseh pregledanih študijah proizvodne emisije BEV višje, od +11 % do trikratnika, vendar se ta začetni »ogljični dolg« praviloma kompenzira z nižjimi emisijami med uporabo.    Posebej pomembno: BEV niso avtomatično najboljši v vseh okoliščinah. Dokument ugotavlja, da se njihova življenjska prednost pred klasičnimi pogoni izgubi približno pri 600 g CO₂e/kWh električnega omrežja; vse države EU so bile v analiziranem obdobju pod tem pragom. 
    • Očitno sem bil naiven oz. tega nisem nikjer prebral in sem bil prepričan, da lahko polniš s polno močjo ne glede na število vozil.   Dejstvo je torej, da če hočeš hitro polniti, da moraš iskati 400kw polnilnice z max 2 mestoma in potem boš mogoče lahko izkoristil potencial avtomobila. Problem je seveda ker te polnilnice niso za vsakim vogalom
    • Pa sej je to znano. Maksimalno polnjenje je le takrat, ko si sam na polnilnici, takoj pa ko je EV-jev več se pa to razdeli med vse. Če so tam 4 polnilna mesta, verjetno nisi pričakoval, da lahko štirje skupaj polnijo pol z megavatom skupne moči?  Za to bi morali celo dodatno manjšo elektrarno priklopit.
    • Aja pa še to le kot zanimivost. Cca dve desetletji nazaj je pa nekaj kilometrov prej v predoru Dekani zagorela Pahorjeva (takrat je še bil evropski poslanec) Laguna in tudi zgorela. Tko mal za orehe tret.  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.