Skoči na vsebino

CX-30 odpiranje/zapiranje oken z daljincem


akla

Priporočeno sporočilo

O tem je bilo prelitega že toliko črnila tudi tukaj na forumu in to je boleča rana in sproža nejevoljo tistim, ki smo to imeli v prejšnjem modelu Mazde v tem pa ne več.

 

Edina rešitev je dokup nekega modula s katerim se da potem dobesedno igrat z vsemi okni na Mazdi. Tudi na AouTubu imaš prikaz delovanja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Še dobro, da si odprl to temo  sicer bi jo jaz...

Po dobrem tednu lastništva nove Cx-30-ke, ugotavljam pomanjkljivost v funkcionalnosti, napram mojemu prejšnjemu avtomobilu, 8 let starem VW Sportsvanu. Sicer glede mehanike in same vožnje nimam kaj oporekati, ampak nekatere funkcije so popolnoma nelogične in nepraktične. 

Bi bil vesel, če bi se dalo odpiranje/zapiranje oken z daljincem, kako softversko vklopiti.

Je pa še par stvari zelo iritirajočih. Recimo, da so sopotniki zaklenjeni tudi od znotraj,  ker imam vklopljeno zaklepanje vozila ob speljevanju in ne morejo ven, če jih želim odložiti. Pri VW so vrata zaklenjena samo od zunaj.

 

Drugo... ko izklopim motor  se izklopi vse. Radio, blutooth in  zapiranje stekel, čez zelo kratkih nekaj sekund. Če želiš v avtu poslušati radio,  moraš pritisniti  tipko za start in potem želiš zaprti/odprti okna moraš spet pritisniti tipko in potem še 2x da si nazaj samo na radiu. A ni to malo škodljivo za elektroniko, ko nonstop moraš prižigat/ugašat celotno instrumentno ploščo.

 

Tudi parkirni senzorji se dobesedno derejo, čeprav imam nastavljeno na "Low". O natančnosti parkiranja, recimo pred steno v garaži, pa raje nebi.

Še dobro, da so to le malenkosti in se bo jih treba navaditi,  če ne bo šlo drugače.

 

 

33871_1.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tema naj ostane ločena, držimo se naslova.

Danes sem govoril z izkušenim gorenjskim Mazda mehanikom, ki pravi, da ne ve za kake težave glede modula iz začetka teme. Ko modul prispe, mi ga bo vgradil (predvsem pravilno izgradil in potem spet vgradil notranjo oblogo vrat).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 6. 5. 2022 ob 20:08 je akla napisal:

Verjetno gre za tole: https://www.ebay.com/itm/224683763484

Ali je kdo od forumašev to že vgradil ?

Sicer sem to funkcionalnost imel na VW Golfu in si želim uredit tudi na Mazdi.

Ne še, sem pa decembra naročil nekaj podobnega za trojko. Link na ebay-u žal ne dela več.

Bo treba počasi vgradit :)

null

 

image.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.