Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

Cx7 in 9 sta (novi) predragi za povpre?nega kupca. V ni?jih segmentih se prodajajo koli?ine in slu?i ?.

Se vedno cenejsa kot BMW, Audi itd....

Ma za?etek je bil napa?en samo benz CX7 z 260KM (imel) to je bilo pa res preve? iz segmenta, ?eprav cena pa ne pretirana (moja je bila 31k - Revolution) dobri stari cajti...danes je +10k....

 

Bolj je problem V6 za EU....bi morali narediti nov koncept

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se vedno cenejsa kot BMW, Audi itd....

Ma za?etek je bil napa?en samo benz CX7 z 260KM (imel) to je bilo pa res preve? iz segmenta, ?eprav cena pa ne pretirana (moja je bila 31k - Revolution) dobri stari cajti...danes je +10k....

 

Bolj je problem V6 za EU....bi morali narediti nov koncept

 

V6 tudi v USA skoraj ni ve?. Nova CX-9 je 2.5 T ?tirivaljnik: https://www.willhaben.at/iad/gebrauchtwagen/d/auto/mazda-cx-9-g227-awd-at-signature-270923979/

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To bi pa mel...ne glede na to da suvje ne rabim...sam da gre box v prtljaznik :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To bi pa mel...ne glede na to da suvje ne rabim...sam da gre box v prtljaznik :)

Kolk enoprostorcev pa ?e sploh lahko dobi? danes? ?isti polom, kaj je trendy.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je huda, zadaj je na zgornji fotki malce ?udna, ampak verjetno je zaradi sence oz. neposre?ene slike ali celo barve. Bomo videli, kak?en bo v ?ivo.

Sorry, meni ta slog oz. oblike novih mazd niso ni? kaj preve? v?e?ne. Pravijo-pre?istili smo karoserijo. Bolj se mi zdi, da so jo "o?istili" vsega in so vedno bolj puste z vseh strani.

Kot drugo, mene pri mazdinih novej?ih suvih moti to, da so vsi nekako nataknjeni oz. preozki. Morali bi biti bolj mi?i?asti oz bolj "?iroko" bi morali stati.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolk enoprostorcev pa ?e sploh lahko dobi? danes? ?isti polom, kaj je trendy.

?e pomislim za nazaj, samo mazdo (s ?im mi je ratala v?e?, moja prva je bila Mazda 5 izklju?no zaradi drsnih vrat in kompaktne velikosti z voznimi lastnostmi skorajda 6ke)

 

Mazda MPV

Mazda 5

Mazda Premacy

in seveda kraljica Mazda 6 karavan I

nenazadnje CX7, pa ga ni ravno za ?teti sem, ?e celo mazda 121 je bila prostorsko ?udo za svoje mere

 

danes kaj ostane ve?jim dru?inam?

Mazda 2 / CX3 odpade

Mazda 3 / CX30 zelo tesno

Mazda CX5 (primer Amper :) )

Mazda 6 (stilsko dovr?ena a dale? od prve izvedbe po uporabnosti)

 

MPV aka Mazda 8 ?e delajo a o?itno so obupali nad Evropo

 

Enoprostorci na prste, Alhambran oz Sharambra, Ford Galaxy za katerega se sus?lja da se poslavlja (ima? Smax, kugo, sporter, turneo, cmax....) in zadnji Espace ki je katastrofa od dizajna (uporabnost?). Potem pa ?e 'polkombiji/kombiji) Citroen spacetourer/toyota/pezo, Transporter itd....Berlingo...

 

Kralja enoprostorcev Voyager je poizkusila obuditi Lancia preko GM....v jok pa v drevo.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja Jere dobro si to napisal se strinjam..tudi mani je bla Mazda 5 super dru?inski avto v vseh pogledih . ..zdaj CX5..tudi ok..lp

Sem mislil Jure..dobro si napisal...se opravi?ujem pisna napaka...he he ..lp

Sem misli Jure dobro si to npisal...se strinjam ..se opravi?ujem za pisno napako..he he lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zgleda, da so po?tudirali, da je cx3 premajhen in naredili cx30. Ja cx5 je idealen dru?inski ?UV za 4 ?lansko dru?ino. Zame pa ?al malo premajhen in ?koda, da niso naredili neki z drsnimi vrati za ve? kot 5 oseb. Zato ?al bom v kratkem menjal znamko...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sorry, meni ta slog oz. oblike novih mazd niso ni? kaj preve? v?e?ne. Pravijo-pre?istili smo karoserijo. Bolj se mi zdi, da so jo "o?istili" vsega in so vedno bolj puste z vseh strani.

Ja vidi?, vsake o?i imajo svojega malarja ... meni se po slikah kar dopade; pravo nasprotje npr. H Koni, kjer je za moj okus zunaj vsega preve?: tako lu?i kot plastik in obrobnih plastik in "krom" letvic. Da notranjosti ne omenjam ... polno gumbov in stikal ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ve? slik na spodnjem linku, sence na zadku tukaj ni in res lep?e izgleda. Notranjost pa je kaj pa vem, tista re?a ala passat oz. a6 pri sopotniku izgleda odve?, tako kot pri M3.

 

DRL pa ima o?itno tam, kjer naj bi bile meglenke? Ne izgleda kot krom...

 

https://www.carscoops.com/2019/03/all-new-mazda-cx-30-slots-between-cx-3-and-cx-5-because-theres-enough-suvs/#lg=1&slide=3

 

Jaz bi sicer dodal ?e stre?ne sanke, kot recimo USA CX-5, bi tako ?e bolje izgledala. Npr. https://www.willhaben.at/iad/gebrauchtwagen/d/auto/mazda-cx-5-awd-grand-touring-192-ps-usa-modell-293005540/

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale ?rna plastika je ?isto odve? pa ?e debela je kot da ne bi vedeli kako zadevo oblikovati. Na parih slikah izgleda ?isto ponesre?eno, ker kar naenkrat ima? zaradi tiste ?rnine ob?utek, da so izrezi za kolesa na karoseriji ogromni.

 

Ne vem ampak oblikovno sta CX3 in CX5 precej bolj dovr?eni - tole je pa SUV, ki bi hotel biti vizualno terenec izpade pa ?ist preve? ?udno in neestetsko. Lahko da se motim, samo ljudje po mojem res no?ejo kupovati 20cm grde ?rne plasti?ne obrobe, kot da bi bili nekje pred 20 leti, ko si lo?il opremo po tem ali je bil odbija? ?rn in gol ali pa lakiran v barvi vozila.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar sem do sedaj videl na slikah mi je v?e?, nisem pa ?e videl odprtega prtlja?nika na nobeni sliki, ker me zanima ali ima ravno dno ali poglobljeno. V primerjavi z novo M3 mi je lep?i in bolj ekonomi?en (po videzu ima na zadnjih sede?ih ve? prostora, ve?ji prtlja?nik). Je pa seveda potrebno vozilo videti v ?ivo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar sem do sedaj videl na slikah mi je v?e?, nisem pa ?e videl odprtega prtlja?nika na nobeni sliki, ker me zanima ali ima ravno dno ali poglobljeno. V primerjavi z novo M3 mi je lep?i in bolj ekonomi?en (po videzu ima na zadnjih sede?ih ve? prostora, ve?ji prtlja?nik). Je pa seveda potrebno vozilo videti v ?ivo.

 

2020-Mazda-CX-30-02-1.jpg

 

https://www.automobilemag.com/news/2020-2021-mazda-cx-30-crossover-suv-photos-specs-info/

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav.

 

Zadek deluje 100x lep?e kot pri M3. M3 je meni kljub vsem pohvalam  v ?ivo popolno razo?aranje.

Meni je pa prav zadek najlep?i del nove m3, medtem ko je pri tem suvu totalna sme?nica in neposre?en.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.