Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano

Pozdravljeni.

Prižgala se mi je rumena lučka za motor.

Na uradnem servisu so mi zamenjal eno pumpo,baje je bil to vzrok.

Čez en dan ob vožni po ac se je spet prižgala.

Gre se za mazdo 6 2.2 d awd.2015

 

IMG20220525180409.jpg

Napisano

In potem 1. na servis, pa 2. , ... Že če je avto v garanciji, je to zoprno, če pa je treba te obiske še plačevati 😪 

 

Meni je že 1 letni servis odveč (itak je ponavadi treba še zaradi kakšne stvari izven motorja).

 

Za @Luka_ pa je tole lahko dodatna koristna informacija. 

 

 

 

 

 

 

Napisano
pred 5 urami je SpEkTr napisal:

Eno pumpo? Kolk so pa računal?

Ne vem ker je avtohiša menjala🤷

Sem probal poj -klemo iztaknit in zdaj ne sveti.

Kupil sem ga pred 10 dni.

Bojim se da se nisem našponal.

Čeprav je avto redno servisiran na uradne servise.

Napisano
pred 2 minutama je Tržičan napisal:

Ne vem ker je avtohiša menjala🤷

Sem probal poj -klemo iztaknit in zdaj ne sveti.

Kupil sem ga pred 10 dni.

Bojim se da se nisem našponal.

Čeprav je avto redno servisiran na uradne servise.

Mogoč je sonda. se zna nardit da čez kak dan nazaj zasveti. Če maš kazga kolega k ima računalnik da ti ga priklopi pa se vid kaj bi znalo bit.

Napisano
pred 5 urami je Brane napisal:

Nazaj na servis - zdaj pa je odvisno kakšna napaka je bila prej in zdaj po menjavi pumpe.Če ne pa štrik in hruško poiskat.

Naj štrik in hruška počakata. Jaz bi se na njegovem mestu zapeljal na nek "nevtralni" servis, oz. v mojem primeru bi šel do Pelka v Medvode, naj naredi podroben test oz. analizo vozila, potem bo vsaj vedel lastnik kakšno ima izhodišče in če se obetajo kakšni večji stroški s tem avtom, ga samo pelje nazaj in pove; HVALA, NE :)

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

Brez kode napake je to kot bi se pogovarjali kakšno bo vremenu leta 2025. Če se je lučka pokazala šele po tokih dneh je verjetno nekaj povezano z ekologijo. Se pravi sonda lambda, egr ventil, zabasan sesalni kolektor s sajami (stavim na to).

33112_1.png

  • 2 tedna kasneje...
Napisano
dne 6. 6. 2022 ob 16:31 je Boss napisal:

Brez kode napake je to kot bi se pogovarjali kakšno bo vremenu leta 2025. Če se je lučka pokazala šele po tokih dneh je verjetno nekaj povezano z ekologijo. Se pravi sonda lambda, egr ventil, zabasan sesalni kolektor s sajami (stavim na to).

Avto se pelje normalno.

Samo če ga malo več obremenim se lučka prižge.

Klicel sem pelkota iz medvode pravi da je ziher kakšen senzor.

Napisano

Možno ja, kaj pa če avto ne more dihat s polnimi pljuči in rabi samo čiščenje sesalnega dela + egr.

Napisano
pred 7 urami je SpEkTr napisal:

Možno ja, kaj pa če avto ne more dihat s polnimi pljuči in rabi samo čiščenje sesalnega dela + egr.

 

Js tut mislim, da je to, se nas je ze kr neki srecal s tako tezavo

Napisano
pred 2 urama je Deeyan napisal:

 

Js tut mislim, da je to, se nas je ze kr neki srecal s tako tezavo

Res je. 😊

 

 

Napisano (urejeno)

Pri naši CD 175 se je pred leti pojavila rumena lučka z napotilom na servis. Kontaktiram Mazdo servis in pojasnijo, da je šel verjetno senzor izpuha (če avto dela normalno, ima moč in ni šel v safe mode). Na servisu so potem zamenjali ta senzor (cca 150 €) in je bilo OK. Ta senzor prej ali slej crkne vsakemu, modificiran kovinski pa je OK. Komot zamenjaš sam (če je notri plastičen, je to v vsakem primeru priporočljivo).

 

image.png

 

image.png

 

image.png

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 3 urami je Janez007 napisal:

Pri naši CD 175 se je pred leti pojavila rumena lučka z napotilom na servis. Kontaktiram Mazdo servis in pojasnijo, da je šel verjetno senzor izpuha (če avto dela normalno, ima moč in ni šel v safe mode). Na servisu so potem zamenjali ta senzor (cca 150 €) in je bilo OK. Ta senzor prej ali slej crkne vsakemu, modificiran kovinski pa je OK. Komot zamenjaš sam (če je notri plastičen, je to v vsakem primeru priporočljivo).

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

Za tole sm ze tut slisu, poznam primer, ko mu je ta senzor crknu, przgala se je lucka, avto pa brez moci, crknu je pa ravno ta omenjeni senzor 

Napisano
dne 19. 6. 2022 ob 4:41 je Tržičan napisal:

Avto se pelje normalno.

Samo če ga malo več obremenim se lučka prižge.

Klicel sem pelkota iz medvode pravi da je ziher kakšen senzor.

 

Mojster, samo nekaj.

 

Tvoj avto se ne pelje normalno. Pri normalnem avtomobilu se lučka ne prižge, če ga pohodiš.

 

Tako da - ali ga vrni prodajalcu ali pa čim prej spravi do kompetentnega mehanika. Da ne bo jok in stok.

Napisano
dne 19. 6. 2022 ob 20:48 je Deeyan napisal:

 

Za tole sm ze tut slisu, poznam primer, ko mu je ta senzor crknu, przgala se je lucka, avto pa brez moci, crknu je pa ravno ta omenjeni senzor 

To se je zgodilo meni danes v Avstriji na poti domov. 🤐 Koda P 2262 C, mašina v safe mode in slikaj se. Dobro, da sem ravno zapeljal na počivališče. In ni nam preostalo drugega, kot klicat vlečno. 

Pa še zanimivost. Klical sem amzs in prijazno so mi povedali, da pridejo lahko šele jutri, v torek. Nato sem klical asistenco in v dveh urah so bili pri avtu (v flachau - u). To se je zgodilo ob 16.30, ob 23 je bil avto že pri mojemu mehaniku in mi doma. Tako, da vsa pohvala avto asistenci zavarovalnice. generali. 👍

Sva pa z ženo prišla, dokler sva čakala asistenco, do zaključka in se že 100% odločila, da gre ta mazda, ko zamenjamo ta senzor in poštimamo nazaj vso ekologijo, od hiše.Novi bo definitivno  benzinar. In to športni suv. Na žalost ne več mazda... 

 

 

  • Všeč 2
  • Haha 1
  • Začuden 1
  • Žalosten 2

 

 

Napisano
pred 6 urami je Alex napisal:

To se je zgodilo meni danes v Avstriji na poti domov. 🤐 Koda P 2262 C, mašina v safe mode in slikaj se. Dobro, da sem ravno zapeljal na počivališče. In ni nam preostalo drugega, kot klicat vlečno. 

Pa še zanimivost. Klical sem amzs in prijazno so mi povedali, da pridejo lahko šele jutri, v torek. Nato sem klical asistenco in v dveh urah so bili pri avtu (v flachau - u). To se je zgodilo ob 16.30, ob 23 je bil avto že pri mojemu mehaniku in mi doma. Tako, da vsa pohvala avto asistenci zavarovalnice. generali. 👍

Sva pa z ženo prišla, dokler sva čakala asistenco, do zaključka in se že 100% odločila, da gre ta mazda, ko zamenjamo ta senzor in poštimamo nazaj vso ekologijo, od hiše.Novi bo definitivno  benzinar. In to športni suv. Na žalost ne več mazda... 

 

 

Kaj je Shrek, a si zgubil kje po poti češko prikolico? 

 

 

Napisano
pred 6 urami je Alex napisal:

To se je zgodilo meni danes v Avstriji na poti domov. 🤐 Koda P 2262 C, mašina v safe mode in slikaj se. Dobro, da sem ravno zapeljal na počivališče. In ni nam preostalo drugega, kot klicat vlečno. 

Pa še zanimivost. Klical sem amzs in prijazno so mi povedali, da pridejo lahko šele jutri, v torek. Nato sem klical asistenco in v dveh urah so bili pri avtu (v flachau - u). To se je zgodilo ob 16.30, ob 23 je bil avto že pri mojemu mehaniku in mi doma. Tako, da vsa pohvala avto asistenci zavarovalnice. generali. 👍

Sva pa z ženo prišla, dokler sva čakala asistenco, do zaključka in se že 100% odločila, da gre ta mazda, ko zamenjamo ta senzor in poštimamo nazaj vso ekologijo, od hiše.Novi bo definitivno  benzinar. In to športni suv. Na žalost ne več mazda... 

 

 

Da ni to kaka šala.... :whatever: 

Mislim tisto na SUV in ni Mazda.... 🥴

Napisano (urejeno)
pred 7 urami je Alex napisal:

To se je zgodilo meni danes v Avstriji na poti domov. 🤐 Koda P 2262 C, mašina v safe mode in slikaj se. Dobro, da sem ravno zapeljal na počivališče. In ni nam preostalo drugega, kot klicat vlečno. 

Pa še zanimivost. Klical sem amzs in prijazno so mi povedali, da pridejo lahko šele jutri, v torek. Nato sem klical asistenco in v dveh urah so bili pri avtu (v flachau - u). To se je zgodilo ob 16.30, ob 23 je bil avto že pri mojemu mehaniku in mi doma. Tako, da vsa pohvala avto asistenci zavarovalnice. generali. 👍

Sva pa z ženo prišla, dokler sva čakala asistenco, do zaključka in se že 100% odločila, da gre ta mazda, ko zamenjamo ta senzor in poštimamo nazaj vso ekologijo, od hiše.Novi bo definitivno  benzinar. In to športni suv. Na žalost ne več mazda...

 

@Alex, kaj pa govoriš? 😮 A kar naenkrat, zaradi prižgane ene rumene lučke, Mazda 2.2 CD zate ni več dober avto? Pa pri pol manj km, kot jih je ime @Peter22-ov ... 😩

 

Kot že rečeno, ta senzor crkne vsakemu prej ali slej, meni je pri 80.000 km. Če bodo pri tvojem samo take težavice in ne kakšna turbina, injektorji, verigica, glava, ... boš s prodajo Mazde zafrknil. 😉

 

image.png

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 21 minutami je Janez007 napisal:

 

@Alex, kaj pa govoriš? 😮 A kar naenkrat, zaradi prižgane ene rumene lučke, Mazda 2.2 CD zate ni več dober avto? Pa pri pol manj km, kot jih je ime @Peter22-ov ... 😩

 

Kot že rečeno, ta senzor crkne vsakemu prej ali slej, meni je pri 80.000 km. Če bodo pri tvojem samo take težavice in ne kakšna turbina, injektorji, verigica, glava, ... boš s prodajo Mazde zafrknil. 😉

 

image.png

Sem se pač odločil, da gre od hiše. Pa ne samo zaradi te lučke, ampak ker ne delam več veliko kilometrov, dizel ni več prava opcija. Novi avto bo definitivno benzinar. Žena se bolj nagiba za kak suv. Meni je pa v bistvu vseeno, samo da bo avto nov. Malo mi ga bo žal, a tako sva se z ženo odločila. 

  • Všeč 2
  • Haha 1

 

 

Napisano

... pa ravno sem jo hotel pohvaliti, saj je bila poraba na poti v Nemčijo in nazaj zelo ugodnih 5,4/100. 😬

 

 

Napisano
pred 7 minutami je Alex napisal:

Sem se pač odločil, da gre od hiše. Pa ne samo zaradi te lučke, ampak ker ne delam več veliko kilometrov, dizel ni več prava opcija. Novi avto bo definitivno benzinar. Žena se bolj nagiba za kak suv. Meni je pa v bistvu vseeno, samo da bo avto nov. Malo mi ga bo žal, a tako sva se z ženo odločila. 

Kaj pa je sploh opcija v današnjih časih? Z enakim vprašanjem se ukvarjam zadnjih nekaj let, ko smo od hiše prehitro spravili 15 let staro Corso 1.4 s 100.000 km in 12 let staro Hondo Accord 2.2 CDTi z 228.000 km. S tema starima avtoma sem imel 3x manj dela in stroškov, kot potem s 3-4 leta starimi Mazdami.🙃

 

S trenutnimi bencinarkami G120, G165 in G194 z motorji ni nobenega dela in težav, razen rednih servisov (vsi trije so letnik 2018 in imajo okoli 60.000 km). Še posebno smo zadovoljni z mehiško Mazdo 3 HB, ... majhna, okretna, samo prižgeš in pelješ, enkrat na leto še na servis. 🙂

 

Odlična je tudi M6 G194 - po mojem idealna Mazda zate, občutek vožnje (tiho delovanje) nivo višji, poraba primerljiva z G165, če želiš odzivnost, prestaviš na Sport režim (na avtocestnem klancu je z lahkoto šel 160 km/h). 

 

Kaj pa je alternativa Mazdam po ceni, obliki, pa malo boljša kakovost?

Napisano
pred 35 minutami je Alex napisal:

Sem se pač odločil, da gre od hiše. Pa ne samo zaradi te lučke, ampak ker ne delam več veliko kilometrov, dizel ni več prava opcija. Novi avto bo definitivno benzinar. Žena se bolj nagiba za kak suv. Meni je pa v bistvu vseeno, samo da bo avto nov. Malo mi ga bo žal, a tako sva se z ženo odločila. 

SUV in športen bencinar in da je dizajnersko lep je za moje pojme alfa stelvio😉

Napisano

Ah, Alex, to težavico boš pa ja poštimal ... Je pa res, da dizel rabi delati razdalje, ne pa mestne vožnje.

Če jo boš pa vendarle prodal, bi ti pa tudi jaz svetoval G194 - pa naj bo to 6 ali CX-5.

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Janez se "mečka" z ljubimko. Norišnica. Vse se trese. Naenkrat se odprejo vrata – vstopi njen mož, mrcina, dva metra visok, težak 130 kg, roke pa kot nakovala. Prime nesrečneža okoli pasu in za vrat, ga nese na balkon in vrže s 14. nadstropja. Janez med padanjem razmišlja: - "Konj zabiti, le kaj ti je bilo tega sranja treba ... Imam čudovito Micko, kup otrok, avto, plačo ... E, bedak, če bi imel še eno življenje, ne bi varal žene ..." Pod stolpnico ravno takrat pelje traktor, ki vleče prikolico s senom, in Janez – tresk – pade na mehko seno. Vstane, otrese seno s sebe in reče: - "Eeee, kakšne neumnosti jaz klatim, ko se malo prestrašim..."
    • Mnja.   AI generate. Glej kak mu nogo odseka na pol.
    • Ženske imajo 3 vrste ustnic: male sramne, velike sramne in nesramne...
    • Pa dejte no, valda si @tommzy ne zmišljuje vsega, dobil je slab avto in to je to. Pač če vsem ostalim CX-30 delajo kot morajo še ne pomeni, da se ne da nardit slabega primerka. Tudi dino motorji niso nesmrtni, ne me spraševat kako vem     Kar se tiče klime ja, vse novodobne Mazde hladijo manj, baje da imajo kao bolj ekološko varianto plina, ki očitno ne hladi tolk al ka js vem. In večina, ki prihajaja na mazdo opaža isto. Js na svoji mam zmeraj na auto s temperaturo 20.5, le občasno, ko pridem v vroč avto dam manj, da dlje časa piha na polno in ko se shladi nazaj na 20.5 in konec. Barva, je lepa in krhka, obojega pač ne gre met, vsaj ne pri mazdi  
    • Two old ladies were outside their nursing home, having a smoke, when it started to rain. One of the ladies pulled out a condom, cut off the end and put it over her cigarette, and continued smoking. Lady 1: What’s that? Lady 2: A condom. This way my cigarette doesn’t get wet. Lady 1: Where did you get it? Lady 2: You can get them at any drugstore. The next day, Lady 1 hobbles herself into the local drugstore and announces to the pharmacist that she wants a box of condoms. The guy, obviously embarrassed, looks at her kind of strangely she is, after all, over 80 years of age, but very delicately asks what brand she prefers. Lady 1: Doesn’t matter son, as long as it fits a Camel.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.