Skoči na vsebino

Mazda CX-30

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 13 minutami je Janez007 napisal:

👍 Sem se 2 tedna nazaj pogovarjal s prodajnikom enega Mazda salona. Vprašal sem ga, katere Mazde so njemu za vozit najljubše. Odgovor: Mazda 6, sledi Mazda 3. Za CX-30 je rekel, da tudi fin avto (zanj boljši od CX-5), najbolj mu sede pri CX-30 motor X186 AT.

Bom kmalu lahko iz prve roke primerjal oba. Le, da ne bo nobeden AT. So Mazdini ročni menjalniki predori, da bi ta užitek kvaril z avtomatskim menjalnikom. 😊

 

 

Napisano (urejeno)
Pred eno uro je Alex napisal:

Bom kmalu lahko iz prve roke primerjal oba. Le, da ne bo nobeden AT. So Mazdini ročni menjalniki predori, da bi ta užitek kvaril z avtomatskim menjalnikom. 😊

Alex, sam nisem več prepričan. Tale AT pri G194 mene navdušuje. Pogovarjal sem se pa tudi z mehaniki in pravijo, da z njimi ni nobenih težav (tudi pri 300.000 prevoženih km), tudi brez menjave olja (kot menda to priporoča Mazda).

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Napisano
pred 15 minutami je Janez007 napisal:

Alex, sam nisem več prepričan. Tale AT pri G194 mene navdušuje. Pogovarjal sem se pa tudi z mehaniki in pravijo, da z njimi ni nobenih težav (tudi pri 300.000 prevoženih km), tudi brez menjave olja (kot menda to priporoča Mazda).

Vem, da ni težav. A AT prinese večjo porabo in tudi manj konjičkov na cesto. 

V večini testov cx30 priporočajo ročni menjalnik, kjer se strinjajo vsi, da je eden izmed najboljših na svetu ne glede na ceno avta. Tako, da če že je najboljši, je potrebno to izkoristiti. 😊

Nič ni lepšega, kot, ko ima menjalnik kratke, natančne hode... 

 

  • Všeč 5
  • Ljubim 1

 

 

Napisano
Pred eno uro je Alex napisal:

Vem, da ni težav. A AT prinese večjo porabo in tudi manj konjičkov na cesto. 

V večini testov cx30 priporočajo ročni menjalnik, kjer se strinjajo vsi, da je eden izmed najboljših na svetu ne glede na ceno avta. Tako, da če že je najboljši, je potrebno to izkoristiti. 😊

Nič ni lepšega, kot, ko ima menjalnik kratke, natančne hode...

Veš kako je fino, ko imaš desno roko na razpolago za držanje sladoleda, sendviča, pijače, igranje z gumbi, ... in še kaj koristnega bi se našlo. :)

  • Haha 4
  • Zmeden 2
Napisano
pred 7 urami je Janez007 napisal:

Veš kako je fino, ko imaš desno roko na razpolago za držanje sladoleda, sendviča, pijače, igranje z gumbi, ... in še kaj koristnega bi se našlo. :)

Z drugo roko lahko držiš tudi kaj drugega. 😉

  • Všeč 1
  • Haha 2

 

 

Napisano (urejeno)

@Alex, želim ti dober izbor in odločitev za nakup M. CX30 v kar pa niti ne dvomim.... 😊👌

Popravljeno od Bini
Napisano

Alex ..dobro stesriraj😁Mazdo CX30 Xmotor 

Gassss...👍😁😁😁

  • Všeč 1
  • Haha 1
Napisano
dne 25. 6. 2022 ob 22:49 je Alex napisal:

Vem, da ni težav. A AT prinese večjo porabo in tudi manj konjičkov na cesto. 

V večini testov cx30 priporočajo ročni menjalnik, kjer se strinjajo vsi, da je eden izmed najboljših na svetu ne glede na ceno avta. Tako, da če že je najboljši, je potrebno to izkoristiti. 😊

Nič ni lepšega, kot, ko ima menjalnik kratke, natančne hode... 

 

@Alexsi izvedel testiranja, boš lahko podal ugotovitve👍, predvidevam 2wd in x186 motor (o menjalniku ne bom spraševal😉😄).

Napisano
pred 7 minutami je sportman333 napisal:

@Alexsi izvedel testiranja, boš lahko podal ugotovitve👍, predvidevam 2wd in x186 motor (o menjalniku ne bom spraševal😉😄).

Za jutri sem rezerviral testno vozilo. 

Če bo vse ok takoj zaaram in ga grem iskat. Je treba kar pohiteti, ker jih ni več veliko na zalogi. 😬

 

 

Napisano
pred 36 minutami je Alex napisal:

Za jutri sem rezerviral testno vozilo. 

Če bo vse ok takoj zaaram in ga grem iskat. Je treba kar pohiteti, ker jih ni več veliko na zalogi. 😬

.......ardečih :whatever: 

Napisano

@Alex si mogoce pogledal hondo hrv? Danes sem sel s firbca na test s hondo hrv 1,5 hybrid. Presenetil me je njihov zaporedni hybridni siatem torej motor z notranjim izgorevanjem sluzi v vecini za polnjenje baterije torej za poganjanje generatorja. Notranjost zelo vsecna, udobnost super, prostornoat odlicna, vglavnem pod crto avto vrhunski. Kaj me je pa najbolj presenetilo je bila pa poraba 4 litre na relaciji Maribor Race Kidricevo Ptuj Maribor (malo vsega avtoceste, regionalk in naselja).

20220627_143623.jpg

20220627_143730.jpg

Napisano
Pravkar je scania napisal:

@Alex si mogoce pogledal hondo hrv? Danes sem sel s firbca na test s hondo hrv 1,5 hybrid. Presenetil me je njihov zaporedni hybridni siatem torej motor z notranjim izgorevanjem sluzi v vecini za polnjenje baterije torej za poganjanje generatorja. Notranjost zelo vsecna, udobnost super, prostornoat odlicna, vglavnem pod crto avto vrhunski. Kaj me je pa najbolj presenetilo je bila pa poraba 4 litre na relaciji Maribor Race Kidricevo Ptuj Maribor (malo vsega avtoceste, regionalk in naselja).

20220627_143623.jpg

20220627_143730.jpg

Zanimiva. Samo ne, zaenkrat me baterijski avti ne zanimajo. 

 

 

Napisano
pred 3 minutami je Alex napisal:

Zanimiva. Samo ne, zaenkrat me baterijski avti ne zanimajo. 

Čeprav te po moje tudi prtljažnik nebi preprical v hrv, ima samo 310litrov mislim da, mazda pa ce se ne motim 430.

Napisano
pred 6 minutami je scania napisal:

Čeprav te po moje tudi prtljažnik nebi preprical v hrv, ima samo 310litrov mislim da, mazda pa ce se ne motim 430.

Ja. Pa ta mislim, da ima cvt menjalnik? 🤔

 

 

Napisano
pred 11 minutami je Alex napisal:

Ja. Pa ta mislim, da ima cvt menjalnik? 🤔

E-cvt je ja s planetnim gonilom in dvema elektromotoroma.

Napisano
pred 1 minuto je scania napisal:

E-cvt je ja s planetnim gonilom in dvema elektromotoroma.

Uh, ko slišim za ta menjalnik mi pride kar kurja polt. Res mi ni všeč. 

 

 

Napisano
Pred eno uro je scania napisal:

@Alex si mogoce pogledal hondo hrv? Danes sem sel s firbca na test s hondo hrv 1,5 hybrid. Presenetil me je njihov zaporedni hybridni siatem torej motor z notranjim izgorevanjem sluzi v vecini za polnjenje baterije torej za poganjanje generatorja. Notranjost zelo vsecna, udobnost super, prostornoat odlicna, vglavnem pod crto avto vrhunski. Kaj me je pa najbolj presenetilo je bila pa poraba 4 litre na relaciji Maribor Race Kidricevo Ptuj Maribor (malo vsega avtoceste, regionalk in naselja).

20220627_143623.jpg

20220627_143730.jpg

Sem bral malo mnenja ljudi, ki so to vozili in niso bili najbolj zadovoljni oz.pod črto je to avto za do 100km/h...AC ga ubija (in pol se ta ecvt, se dere kot da gres vsaj 200😉😄), in tudi za moje pojme je taka konjenica za Hondo žalost....(pol pa še cena, in prekrižaš, razen ce si res fan do onemoglosti...)

Napisano

Sem vozil testno H-RV takoj, ko je prišla na slovenski trg, saj je bila kandidat za nakup, vendar me ni prepričala in sem bil kar razočaran. Lahko povem, da se CX-30, dosti lepše, tišje in udobneje pelje.

Poraba možno, da je bila nizka, ampak jaz sem jo imel po AC pri vožnji s tempomatom nastavljenim na 120km/h, okrog 7l. Tudi položaja za volanom si nisem mogel najti, ker je sedalna površina prekratka, naslon za roko predaleč nazaj in se ne more premakniti naprej. Pod sedežem je nekakšna stopnica, saj nisem mogel nog premakniti čisto nazaj. V zadnjih vratih sploh ni predala, v prednjih pa je čisto majhen.

CX-30 je kar se tiče vožnje, položaja za volanom in uglajenosti, daleč pred H-RV. Pa nisem nek Mazda-fan (po duši sem še vedno VW-fan:D )

 

 

  • Všeč 5
  • Haha 1

 

 

33871_1.png

 

Napisano

Pod prvima sedežoma je rezervoar za gorivo. Cvt-ji so vsi takšni da dajo občutek kot da vozis letalo 😁😁. Moram probat mazdo cx30, glede na mnenja mora res bit super.

Napisano
pred 10 urami je Alex napisal:

Uh, ko slišim za ta menjalnik mi pride kar kurja polt. Res mi ni všeč. 

Vsak menjalnik bi imel samo cvt ne:bravo:

N7rRRL1.jpg

Napisano (urejeno)

Da vidimo kaj bo danes @Alex  stestiral in dorekel glede CX30 :whatever:

Predvidevam, da bo... ?zmeden?:jupiii::ouje: na koncu pa :bravo:in seveda :cheers:

:zoom-zoom:

Popravljeno od Bini
  • Všeč 1
  • Haha 1
Napisano
Pred eno uro je Bini napisal:

Da vidimo kaj bo danes @Alex  stestiral in dorekel glede CX30 :whatever:

Predvidevam, da bo... ?zmeden?:jupiii::ouje: na koncu pa :bravo:in seveda :cheers:

:zoom-zoom:

Tudi mene zanima ....🤣😉😉verjetno bo zadovoljen 

Baje 🤣🤣🤣🤣😁😄zoom zoom 😉

  • Všeč 1
  • Haha 1
Napisano

Evola, pravkar sem se vrnil s probne vožnje. Vtisi? Hm, hm... 🤔

Notranjost je zelo na nivoju, prav premium. Materiali tudi, vse mehko na otip. Komande za klimo so ročne, super, sedi se zelo udobno in pogled iz avta je res super. Tega bo še hitro navadil.Bremze so bolj tako-tako, precej moraš pritisniti, da res primejo. 

Ročni menjalnik? Ta pa je poezija. Veliko bolj natančen in direkten kot v moji mazdi 6. Hodi so neverjetno kratki, kot pri kakem športnem avtu. Vožnja pri 130/uro je res tiha in brez najmanjšega piša okoli vozila. Koles se ne sliši. 👍

Na zadnjih sedežih sedim s svojimi 184 cm bolj kot ne v redu, precej manj je plača kot v 6-ki.😬

Sedaj pa motor. 😬 Verjetno je jasno, da sem od začetka tiščal gas do podna, da se je avto premaknil. 😊 Je fajn občutek, ko gre v drugi do nekje 105/110.😊 Ni pa šusa v hrbet, vse se dogaja bolj počasi. 🤔

Ko dosežeš 130/uro avto gre. A v šesti avto ne skoči, ko hočeš koga prehiteti

Tako, da sem šaltal v peto in gas. Kako bom živel brez navora?? 😬🙄

Moram malo prespat vse skupaj  in dobro razmisliti. Žena ga je tudi vozila in je navdušena nad vožnjo. In nad motorjem. A je vse ostalo nekako "v zraku". 🤔

  • Všeč 5
  • Haha 1

 

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Ne bi rekel, da sem eden redkih. Forumi pravijo drugače...    Ena od mnogih tem glede ogledal... https://www.cx30talk.com/threads/electric-folding-mirror-fault.4201/?utm_source=google&utm_medium=organic   Bomo porihtali. Oziroma bodo  menjali na servisu. Pol pa bom videl kako naprej.  Med drugim sem tudi Hondo Civic gledal ja... Mogoče zamenjam enkrat. Je pa draga... 
    • Končno dobil en dober pir na plaži ... Vergina Red.  
    • Še nič spravlam se pa v nakup komplet bremz. Bom najvrjetneje probal EBC ker sem našel neko "športno" stran, ki mi komplet yellow stuff in diske proda za 560€. Če grem pa na autodoc za ATE me pride pa 350€ tk da še kolebam
    • Babica se z ogromno torbo odpravi na Novo Ljubljansko banko. Pristopi k okencu: - "Rada bi odprla račun pri vas." -  "Seveda gospa rade volje, kakšen bo pa vas prvi polog?" - "Položila bi osemindvajset milijonov evrov." - "Tako veliko, ja, kje imate pa ves ta denar?" - "Drago dekletce, tule pri sebi v tej torbi." - "Ja gospa pa veste, da se taka vsota denarja ne nosi v torbi. Za račun vas bo pa sprejel naš direktor, saj so taka pravila naše banke pri tako velikih pologih na račun." Babica nima nič proti in direktor jo sprejme v svoji pisarni. Pijeta kavico in se pogovarjata, na koncu pa si direktor dovoli vprašanje: - "Vas lahko za konec vprašam še nekaj sicer zelo diskretnega, ne smete mi zameriti, vendar me zanima, kako ste prišli do toliko denarja?" - "Eh, kako, enostavno - s stavami." - "Je to mogoče! S kakšnimi stavami pa, če smem vprašati?" - "Ja s kakšnimi stavami le, s čisto običajnimi stavami!" - "Nemogoče!" - "Lahko vam dokažem, a greva midva kaj stavit?" - "Ja kaj pa bi sla midva lahko stavit?" - "Recimo, staviva, da imate vi, gospod direktor, kockasta jajca." - "Kako prosim, kako, kockasta jajca! Jaz vendar nimam kockastih jajc! Kakšna stava pa je to! Moja jajca so čisto lepo okrogla!" - "No, vidite, potem ni nobenega razloga, da ne bi stavili z menoj, za, reciva, tisoč evrov, da imate kockasta jajca!" - "Velja, pa staviva!" - "Velja, jutri ob dvanajstih prideva skupaj z mojim odvetnikom in preveriva, kakšna so vaša jajca!" Babica odide, direktor pa ni mogel več delati, saj se je cel dan in še cel večer ogledoval in otipaval po jajcih. Vendarle pa so bila naslednji dan jajca še vedno okrogla, zato se ves vesel napoti v banko. Nestrpno čaka na dvanajsto uro, se ves čas otipava, ogleduje, vendar so jajca nedvomno okrogla. Napoči dvanajsta ura in na vratih potrka babica s svojim odvetnikom. Direktor: - "Gospa, tole stavo ste nedvomno izgubili, sedaj so moja jajca definitivno okrogla in ne kockasta." - "Bomo videli, bomo videli, v to se želim osebno prepričati, če nimate nič proti se, prosim, slecite." - "Ni nobenega problema." Direktor se sleče, babica pa mu v roki otipava in pregleduje jajca, ter jih drži. V tistem pa direktor vpraša: - "Čudno gospa, ne vem, zakaj se vaš odvetnik tolče z glavo v zid?" - "Ja to je pa, sinko, zato, ker sem z njim včeraj stavila za deset tisoč evrov, da bom danes točno opoldne držala za jajca direktorja Nove Ljubljanske banke..."
    • S kolegi smo jo gledal po spustu z Rombona in nismo bil dovolj korajžni, pa tudi nismo neke ultralahke kategorije in bi bili lahko hitro glavni akterji v črni kroniki, heh
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.