Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

Mislim da je bistvenega pomena, ko človek kupuje nov avto, da mu je všeč, in da je predvidoma zanesljiv :), kar verjetno CX-30 je 👍. Potem ali je boljši AT ali MT menjalnik pa se mi zdi, da se lahko razpreda v nedogled, nekomu je boljši avtomatik, spet drugemu ročni, over all pa verjetno kakor nekomu bolj paše (to se mi zdi kot da bi šli v debato, katera barav CX-30 najbolj paše....nekomu rdeča, nekomu siva......pod črto pa mislim da na koncu šteje vse drugo kot pa barva, vsaj jaz osebno imam tak kriterij).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odločiš se pač za tistega, ki misliš, da ti pride v praksi bolj prav in 'pika' 😊

Pri meni gre roka tako avtomatsko v sodelovanju z nogo, da še porajtam ne v katero dam ali imam😄

 

Po cca 3000000 kilometrih večinoma z ročnim in še kak milijonček in zaključim kariero.... 👍😉

Potem pa na štrom...... 😄😂🤣

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

joj joj  kaj berem :) alex bi rad bencinarja, ki po vrhu nima turbine, piti bi moral 5 litrov, hkrati pa v 6. prestavi pospeševati v primorske klance vsaj do 160 km/h .. tu nekaj ne gre skupaj, fizika :) Obstaja samo ena rešitev, nečemu se bo treba odreči.

 

Ravno prejšnji teden sem vozil to relacijo z AT in hvala bogu, da ga imam, brez njega bi po mojem zgubil živce. Eno je, ko greš na vožnjo in hočeš ročno prestavljati, drugo pa je ko greš na izlet in bi rad samo prevozil to traso LJ-KP.

 

Zate pa po mojem še zmeraj MT, kako je blo pa z "med plini"? Ti je lepo dodajala sama gas ko si šaltal navzdol?

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi mene je pri prvi testni vožnji, CX-30 pustila hladnega. Čez kakšno leto, se pravi letos spomladi, sem naredil še eno testno vožnjo z AT menjalnikom.

Takrat pa je bilo čisto drugače. Poleg zelo sproščenega položaja za volanom, me je namreč prepričalo tudi, da je višina in razdalja naslona za desno roko, vsaj zame, v idealnem razmerju (razdalji) z ročico AT menjalnika. Tako, da je pri pretikanju prestav v manualnem načinu potreben skoraj neopazen gib roke za prestavljanje gor/dol. Sicer ne vem kako je to rešeno pri ostalih znamkah, ampak meni je pri tem avtu, prestavljanje v manualnem  načinu pri dinamični (ne športni) vožnji po ovinkasti cesti, v veliko veselje. Tudi motorja motorja ni potrebno siliti v visoke vrtljaje in si vseeno zelo hiter. Le prestavljati moraš, kar pa narediš z lahkoto.

 

Tudi tega sem se navadil, da ni tistega "sunka" v hrbet, ki sem ga bil vajen pri prejšnjem TSI motorju. Pospeševanje poteka bolj enakomerno, in avto nabere željeno hitrost mogoče še celo prej, kot prejšnji turbak. 

Mogoče dodatno k temu občutku slabega pospeševanja pripomore tudi zelo dobra zvočna izolacija motorja. 

 

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

 

 

33871_1.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer nisem VW fan ampak, če bi jaz kupoval SUV, bi nekaj takega kot v linku (vendar z 2.0tsi), vizuelno mi je top, Rline oprema, pa 2.0turbak+avtomatik😎

Mazdini atmosferski bencinci me ne navdušujejo, sem prestar za nenehno šaltanje in nabijanje motorja v visoke obrate.

 

WWW.AVTO.NET

Volkswagen Tiguan 1.5 TSI BMT avt. R-Line Plus, letnik:2022,38290 EUR :: www.Avto.net ::

 

  • Všeč 2
  • Zmeden 1
  • Ni všeč 1

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer nisem VW fan ampak, če bi jaz kupoval SUV, bi nekaj takega kot v linku (vendar z 2.0tsi), vizuelno mi je top, Rline oprema, pa 2.0turbak+avtomatik
Mazdini atmosferski bencinci me ne navdušujejo, sem prestar za nenehno šaltanje in nabijanje motorja v visoke obrate.
 
1054762.jpg WWW.AVTO.NET
Volkswagen Tiguan 1.5 TSI BMT avt. R-Line Plus, letnik:2022,38290 EUR :: www.Avto.net ::  

Jaz bi potem raje vzel cx5 2,5 bencinarja bi imel raje kot vw


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

Prvo testno 6-ko,ki sem jo imel, je imela avtomatski menjalnik. Že na, šestki mi ni bil niti malo všeč. Tukaj pa je verjetno vse skupaj še bolj bogo. Za mazdo je znano-ročni menjalnik+benzinar=uspeh. Ostalo je bolj za silo. Prvi dizel motorji, ki so jih delali v sodelovanju z Fordom so bili ok, ostalo pa bolj tako-tako. 

Tako, da ročni menjalnik je zmagovalni. 😉

Še zapis iz avto magazina na testu cx30.

"V Mazdi CX-30 je bil namreč s kolesi povezan preko samodejnega menjalnika. Gre skoraj za posebneža med samodejnimi menjalniki, saj v dobi, ko konkurenca utegne ponuditi tudi do osem prestav ali več, izbira le med šestimi prestavami. In ta je na žalost Ahilova peta avtomobila."

 

Pa še en zapis:" Tedaj sem se spraševal, ali ne bi avtomobilu nekoliko bolj ustrezal ročni menjalnik. Sedaj je odgovor jasen in glasi se: DA! Vsaj v 90 odstotkih časa. Govorim seveda na podlagi lastnih izkušenj in načina vožnje, ki bi ga opisal kot bolj dinamičnega. Tokrat se je namreč pred menoj znašel avtomobil s povsem enakim motorjem, a brez avtomatike, ki bi skrbela za samodejno pretikanje med prestavami.

A to primerjajo z istimi automatiki za katere si ravno ti na prejšnji strani napisal da znajo cukat in so neodločni? Vrhunski inženering res :lol:

 

Boli mene briga kaj voziš, sam da si ti srečen. Ampak ne mi tle bučke prodajat in o mazdini poeziji avtomatskega menjalnika razlagat traparije, ker sem šel tudi sam iz G120 ročni na G192 avtomatiko in ne grem nazaj.

pred 23 minutami je Aless napisal:

Sicer nisem VW fan ampak, če bi jaz kupoval SUV, bi nekaj takega kot v linku (vendar z 2.0tsi), vizuelno mi je top, Rline oprema, pa 2.0turbak+avtomatik😎

Mazdini atmosferski bencinci me ne navdušujejo, sem prestar za nenehno šaltanje in nabijanje motorja v visoke obrate.

 

WWW.AVTO.NET

Volkswagen Tiguan 1.5 TSI BMT avt. R-Line Plus, letnik:2022,38290 EUR :: www.Avto.net ::

 

Top avto za 38 tisoč, ima vse kar rabiš… aja čaki parkirno kamero pa meglenke morm pa še doplačat? :lol:

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Alex napisal:

Ta x motor je po moje z AT menjalnikom res bolj bogi. Vsakokrat, ko sem bral kak test, so ga vsi po vrsti odsvetovali. 

Pa še zastarel je. Eden je napisal, da bi ga bili veseli edino v kaki zakotni ameriški vasici, kjer se je čas ustavil. 

Sicer pa sem imel na preizkušnji tudi cupro z 1.5 turbo motorjem in je bil še slabši, kot ta x mazdin. Pa še tisi njihov dsg menjalnik ni vedel nikoli v katero brzino bi prešaltal. Vseeno je mazdin x motor dragulj proti tem ta švoh tsi benzinarjem. Obstaja tudi 2.0 tsi, ki pa pije kot žolna, če ga le malo  pritisneš. 

Ta testna cx 30 je navkljub vsemu priganjaju in avtocestni/ mestni vožninji na koncu imela porabo 6,8/100, kar je super podatek glede na to, da je bila skozi v visokih obratih. 😊

Imela je pa tudi šele 2500 prevoženih kilometrov, tako, da po moje se motor še ni niti prav ulaufal. 

Najprej vozi potem komentiraj. Jaz sem se po dobrem letu kombinacije x motorja in MT popolnoma naveličal. Poraba je bila res super ampak pravega užitka pač ni bilo. Po novem bo sedaj kot kaže res pilo kake pol litra več ampak užitek v vožnji, uf, neprecenljivo. 😀😀😀

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 43 minutami je Aless napisal:

Sicer nisem VW fan ampak, če bi jaz kupoval SUV, bi nekaj takega kot v linku (vendar z 2.0tsi), vizuelno mi je top, Rline oprema, pa 2.0turbak+avtomatik😎

Mazdini atmosferski bencinci me ne navdušujejo, sem prestar za nenehno šaltanje in nabijanje motorja v visoke obrate.

 

WWW.AVTO.NET

Volkswagen Tiguan 1.5 TSI BMT avt. R-Line Plus, letnik:2022,38290 EUR :: www.Avto.net ::

 

S tem  motorjem je še slabši občutek kot z Mazdini pa cena je tudi preterana za plastično notranjost. 😊

pred 6 minutami je mito3000 napisal:

Najprej vozi potem komentiraj. Jaz sem se po dobrem letu kombinacije x motorja in MT popolnoma naveličal. Poraba je bila res super ampak pravega užitka pač ni bilo. Po novem bo sedaj kot kaže res pilo kake pol litra več ampak užitek v vožnji, uf, neprecenljivo. 😀😀😀

Kaj pa sedaj voziš? A nisi imel ti neke probleme z cx30? 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 52 minutami je Aless napisal:

Sicer nisem VW fan ampak, če bi jaz kupoval SUV, bi nekaj takega kot v linku (vendar z 2.0tsi), vizuelno mi je top, Rline oprema, pa 2.0turbak+avtomatik😎

Mazdini atmosferski bencinci me ne navdušujejo, sem prestar za nenehno šaltanje in nabijanje motorja v visoke obrate.

 

WWW.AVTO.NET

Volkswagen Tiguan 1.5 TSI BMT avt. R-Line Plus, letnik:2022,38290 EUR :: www.Avto.net ::

 

Po velikosti in po ceni spada bolj v razred CX-5, kar pa spada spet v drugo temo.

 

Po velikosti, predvsem notranje prostornosti, v rang CX-30, spada bolj T-Roc, ki pa je s primerljivo opremo/motorjem/menjalnikom, cca 2-3k€ dražji od CX-30. In v mojem primeru, sem dobil še občutno nižjo obrestno mero za lizing plus še zraven zimski komplet koles na orig. Mazda alu platiščih, kar pri VW niti slišati niso hoteli.

Popravljeno od Lentus

 

 

33871_1.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nič... Mi bodo do ponedeljka pripravili ponudbo (koliko bombončkov bo zdraven) in končno ceno. 😊

Sem se pa zmenil z Gelipterjem, da damo malo v začetku drugega, tedna vetra dizelašem na avtocesti in izprobamo, kako ta Cx30 v bistvu gre. 😊

  • Všeč 4
  • Haha 2
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Nič... Mi bodo do ponedeljka pripravili ponudbo (koliko bombončkov bo zdraven) in končno ceno. 😊

Sem se pa zmenil z Gelipterjem, da damo malo v začetku drugega, tedna vetra dizelašem na avtocesti in izprobamo, kako ta Cx30 v bistvu gre. 😊

Iz katerega proračuna bosta krila CPP globe? :))

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je NevLado napisal:

A to primerjajo z istimi automatiki za katere si ravno ti na prejšnji strani napisal da znajo cukat in so neodločni? Vrhunski inženering res :lol:

 

Boli mene briga kaj voziš, sam da si ti srečen. Ampak ne mi tle bučke prodajat in o mazdini poeziji avtomatskega menjalnika razlagat traparije, ker sem šel tudi sam iz G120 ročni na G192 avtomatiko in ne grem nazaj.

 

men je tudi top AT, vsaj olja mi ni bilo treba menjat ker bi se mi menjalnik zatikal iz 2 v 3 😛

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem se spomnil na srečanje" poraba izziv ", ko smo ga terali v hrib na Črnivc....👍

Takrat ga je žgal BOSS s 6tko jaz pa za njim s 3ko g120 za mano pa kojičan s 6tko.👍

Po mojih občutkih smo ga žgali čez tiste ovinke na 80-90% in nisem imel s 120 konji in 220 navora ( 3500 obratov ) nobenih problemov vozit za Boss-om in mi na taki cesti nebi prav prišel noben turbo,disel ali kakšen konjiček več.....:prstgor:

pred 11 minutami je TiEn napisal:

men je tudi top AT, vsaj olja mi ni bilo treba menjat ker bi se mi menjalnik zatikal iz 2 v 3 😛

Tega zdaj že zdavnaj ni več.....😊

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je TiEn napisal:

men je tudi top AT, vsaj olja mi ni bilo treba menjat ker bi se mi menjalnik zatikal iz 2 v 3 😛

Saj se ne zatika. Je pa ročni menjalnik v cx30 naravnost odličen. Boljšega ročnega menjalnika nisem videl v nobenem avtu do sedaj. 

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Saj se ne zatika. Je pa ročni menjalnik v cx30 naravnost odličen. Boljšega ročnega menjalnika nisem videl v nobenem avtu do sedaj. 

Res je TOP👍👍👍😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 53 minutami je Bossek napisal:

Jebote se kregate v kateri prestavi vozite pa kateri dlje v 6 pa ne vem kva.

 

Jaz celo pot od doma do sihta vozim v "D" 🤷‍♂️

 

P.S. Uzivam v voznji :bravo:

 

Haha, si me spomnu na skriti telefon nekje v Ameriki, ko je dec kupu novga BMWja in klice na uvoznika kjer se javi zenska in ji pove, da ma tezave z avtom, da ji podnevi avto dela normalno ponoci pa ne.... Zenski full cudno, pa da naj ji konkretno objasni kaj tocno se dogaja. Dec ji objasni, da da prestavno rocko podnevi v "D"ay mode in dela normalno, ko ga da zvecer v" N"ight mode pa avto ne gre nikamor, pa ko ga je dal v "R"ace mode se je avto zacel cudno obnasat in je poskodoval vozilo za sabo 😂 😂 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Bossek napisal:

Jebote se kregate v kateri prestavi vozite pa kateri dlje v 6 pa ne vem kva.

 

Jaz celo pot od doma do sihta vozim v "D" 🤷‍♂️

 

P.S. Uzivam v voznji :bravo:

AT je narejen za penzioniste in lene Američane. 🤪

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

AT je narejen za penzioniste in lene Američane. 🤪


Tudi ti bos pomoje kmalu v eni od teh kategoriji… 😜

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pazi na izjave… vidis, koliko zarecenega kruha si ze pojedel samo v zadnjem obdobju ;) 😆

  • Všeč 3
  • Haha 4

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.