Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

pred 2 minutama je Bini napisal:

Poraba se je malo dvignila, verjetno zaradi hladnejšega vremena a še vedno je ugodnih 6.6 lit/100.....😉

Meni se je zaustavila na 7,2. S kufrom na strehi. Ne da se mi ga dajat vsakokrat gor in dol, ko grem smučat. 

Sem pa zadovoljen s porabo v vsakem primeru. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No takole: mazda gre v 4.leto in je rabila redni servis (Interclass, Lj.,), zavarovanje (obvezno + kasko, Triglav) in še podaljšanje registracije (AC Lovše, Dž.) ... ju3 pa še vinjeta 2023 in upam, da je to to kar se tiče stroškov - itaq je potem samo še gorivo. Aja strošek skupaj: 250+650+150+vinjeta .... ja ni malo in okoli 25% več kot lansko leto. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če bo komu prišlo prav glede snežnih verig. 

Za premium Mazdo cx 30, za gume dimenzij 215 55 R18, je enaka dimenzija kot za zimske 17" za mazdo 6, (dimenzija 225 55 r17.) 

Sam sem kupil nove verige (čeprav imam na obeh Mazdah zimske gume) saj so me za prehode preko gorskih prelazov v Dolomitih že parkrat rešile. 

Vzel sem pa te. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, potrjeno, da je cx30 dovolj velika (seveda z 480 litrskim thuletom na strehi) za štiričlansko familijo (štirje odrasli) za it na smučanje. Sem se bal, da ne bom vsega stlačil noter, a gre lepo. Tudi vse prelaze in druge visoke hribe z lahkoto preleze.povptečna poraba do canazei je bila 7 l/100.

Zelo v redu glede na težo (natovorjenosti) in kakšna je cesta, ko se avtocesta konča.

Sem pa preklopil ogledala. 😬

Avto je stal zunaj na - 22 °C dve noči. 

Moram potem malo zalaufati motor, da vidim, ali se bodo ogledala odprla. 😊

.... Vžgal je iz prve kot, da smo na obali. 😊 V bistvu je bila poraba 6.9.. 

IMG_20230210_165825.jpg

Popravljeno od Alex
  • Všeč 4
  • Ljubim 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Alex napisal:

Evo, potrjeno, da je cx30 dovolj velika (seveda z 480 litrskim thuletom na strehi) za štiričlansko familijo (štirje odrasli) za it na smučanje. Sem se bal, da ne bom vsega stlačil noter, a gre lepo. Tudi vse prelaze in druge visoke hribe z lahkoto preleze.povptečna poraba do canazei je bila 7 l/100.

Zelo v redu glede na težo (natovorjenosti) in kakšna je cesta, ko se avtocesta konča.

Sem pa preklopil ogledala. 😬

Avto je stal zunaj na - 22 °C dve noči. 

Moram potem malo zalaufati motor, da vidim, ali se bodo ogledala odprla. 😊

.... Vžgal je iz prve kot, da smo na obali. 😊 V bistvu je bila poraba 6.9.. 

IMG_20230210_165825.jpg

Bombastično....😊👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 urami je Alex napisal:

Evo, potrjeno, da je cx30 dovolj velika (seveda z 480 litrskim thuletom na strehi) za štiričlansko familijo (štirje odrasli) za it na smučanje. Sem se bal, da ne bom vsega stlačil noter, a gre lepo. Tudi vse prelaze in druge visoke hribe z lahkoto preleze.povptečna poraba do canazei je bila 7 l/100.

Zelo v redu glede na težo (natovorjenosti) in kakšna je cesta, ko se avtocesta konča.

Sem pa preklopil ogledala. 😬

Avto je stal zunaj na - 22 °C dve noči. 

Moram potem malo zalaufati motor, da vidim, ali se bodo ogledala odprla. 😊

.... Vžgal je iz prve kot, da smo na obali. 😊 V bistvu je bila poraba 6.9.. 

IMG_20230210_165825.jpg

Tista stara ljudska, da dejmo vsake tok mal avto zalaufat, da ne bo aku fuč?

 

To se na novodobnem avtu odsvetuje. Namreč količina energije, ki si jo porabil za zagon, je šla iz aku-ja...avto laufaš 30 sekund in ugasneš -> nazaj se ni imel časa revež napolnit. Ko boš drugič štartal pred potjo, bo moči za zagon manj kot prejšnjič.

 

Pusti jo raje da počiva, ko bo treba na pot bo užgala, brezs skrbi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je NevLado napisal:

Tista stara ljudska, da dejmo vsake tok mal avto zalaufat, da ne bo aku fuč?

 

To se na novodobnem avtu odsvetuje. Namreč količina energije, ki si jo porabil za zagon, je šla iz aku-ja...avto laufaš 30 sekund in ugasneš -> nazaj se ni imel časa revež napolnit. Ko boš drugič štartal pred potjo, bo moči za zagon manj kot prejšnjič.

 

Pusti jo raje da počiva, ko bo treba na pot bo užgala, brezs skrbi.

Saj sem skočil še do trgovine spotoma. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

To pa ni 458.

 

Drugače pa obe luči pašeta na oba modela. Pri Ferrariju je to že od nekdaj zaščitni znak, pri Mazdi pa hvala bogu, da niso generične kot na vseh ostalih SUVih drugih znamk.

Popravljeno od g.Wankel

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je g.Wankel napisal:

To pa ni 458.

 

Drugače pa obe luči pašeta na oba modela. Pri Ferrariju je to že od nekdaj zaščitni znak, pri Mazdi pa hvala bogu, da niso generične kot na vseh ostalih SUVih drugih znamk.

Imaš prav. Sem falil. Je od 488.

Res je, luči so pa res zadeli. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je Shrek napisal:

Lepa. 

Dobr, da ni rdeča.

Rdeca. 
Pac men je ta se najlepša. 
vsak se bo pa zasebe odlocil kaj mu je ok.

 

Sm pa naredu samo 100km .

Sm na dopustu tako da tezko recem kaj vec. Je pa poraba ze 7,8 kar je ze zdaj manj kot pa prejsni avto😎

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je klemen 77 napisal:

Rdeca. 
Pac men je ta se najlepša. 
vsak se bo pa zasebe odlocil kaj mu je ok.

 

Sm pa naredu samo 100km .

Sm na dopustu tako da tezko recem kaj vec. Je pa poraba ze 7,8 kar je ze zdaj manj kot pa prejsni avto😎

Uh, ta poraba ti bo konkretno padla za kak liter ali več. Se mora ulaufat. 

  • Všeč 1
  • Haha 4

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.