Skoči na vsebino

Dopust tako ali drugače


AmpeR

Priporočeno sporočilo

pred 3 urami je Janez007 napisal:

Sinoči ob 14:02? 😁

Screenshot 2023-07-27 14.02.19.png

 

 

Jah, na dopustu teče čas, kakor teče, ure in mobitela nimam s seboj in potem je tako... Mogoče bi bilo bolje, če bi napisal 'prva večerja', ker smo potem še dvakrat večerjali pa enkrat proslavljali. In ker nas je toliko, smo proslavljali kar z dvema koritoma sladoleda - vsako po 1,65 litra... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je Janez007 napisal:

In piše, da je imel varčni X186 na testu 2 dl višjo porabo od G122. 😀

 

20230727_165957.jpg

Zelo čudno, kje in kako se to vozijo, da imajo take rezultate🤔 Mene bi bilo sram na njihovem mestu, da mi ta X motor toliko pije...🥴 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Bini napisal:

Zelo čudno, kje in kako se to vozijo, da imajo take rezultate🤔 Mene bi bilo sram na njihovem mestu, da mi ta X motor toliko pije...🥴 

Enako. Sicer pa imam občutek, da ko dajo tem modelom avte na test, jih terajo v rdeče polje. Ta X motor ne sme piti več kot 6, 5 l/100 kombinirano skupaj z mestom. Na avtocesti pa z lahkoto pod 6/100 pri 140 /uro. 

  • Všeč 1
  • Haha 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je dvorjan napisal:

Aja, pa če smo že pri cenah v tujini.

 

V Seulu je v povprečju malo pivo po 7€, veliko po 10-11€. Celo v trgovinah je od 2-4€ piksna.

 

Največji šok je bil pa v hotelu - dva (ja, 2) machiatta; račun 25€. Auch.

Torej Skandinavija-sever Eu. ni več najdražja,sploh pri kavi....:nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo potopisa po 8.dnevnem dopustu (GR-Kefalonija).....super otok zelo razgiban. Kaj naj rečem, po 12.letih sem bil ponovno v GR in mislim, da imam za naslednje leto že izbrano lokacijo za dopust :). Bili sicer v vročinskem valu, temp.mislim da so bile med 35 in 40, ampak je bilo za zdržati v senci in hladnem pivu :)......2.dni v ob hotelskih plažah 5-15min peš, nato smo imeli 3.dni avto (vzel sem Puntota, 200€ z njihovim kasko zavarovanjem, kar je krilo vse razen izgube ključev.....avto sicer 50€ na dan) in potem ponovno 3.dni obhotelske plaže. Hrana (zajtr sami, snack za lunch time na njihovih plažah, ker je prevroče za kosilo, večerja vsak dan zunaj v restavraciji), kjer me je čudilo, da karkoli sem se trudil naročiti, nisem presegel 70€ :).....normalno pa smo plačali med 50-60€.....

Bistvena razlika in kar me je takoj navdušilo napram HR....na plaži nobenega SLO, v hotelu samo 2 SLO (ostali se porazgubijo po drugih hotelih), na vseh plažah FREE parking, na nekaterih celo free marele in ležalniki, tam, kjer pa je za plačati pa za cel dan 8-12 €, razen na eni plaži (antisamos), kjer je žena težila, da želi tendo (20e)....in seveda, ljudje umirjeni, prijazni, sploh v restavracijah, in na vseh lokacijah, ki smo si jih ogledali in so bili plačljive vstopnine, so nas vprašali iz kje smo....in dali family discount.....res se počutiš kot turist , brez občutka, da te na vsakem koraku "nategnejo"....bencin imajo po 2 €, na koncu sem plačal 50€.....kar je na koncu največji minus.....čakanje v LJ na avion, check-in......letalo, in potem nazaj....sem malo gledal uro, vse skupaj še vedno vzame 5h v eno smer....(sam let pa recimo samo 2h)....za tja ni bilo težave, malo se mi je vleklo za nazaj.....pa da ne bo samo tekst, še nekaj slik....Overalll - Priporočam, če ima kdo namen zahajati na ta otok!!!. Aha še budget, vse skupaj, z parkingom na LJ v garažni hiši in vsem ostalim cca.4k€. Še nekaj slik njihovih znamenitosti:

  • mirtos beach
  • antisamos beach
  • melissani lake
  • drogarati cave
  • castle of agios georgios

 

P1050492.JPG

P1050652.JPG

P1050697.JPG

P1050710.JPG

P1050735.JPG

P1050740.JPG

P1050814.JPG

P1050827.JPG

P1050836.JPG

P1050903.JPG

  • Všeč 8
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je jacques33 napisal:

Si mi obudil lepe spomine.

Na katerem koncu ste bili nastanjeni?

 

 

:)👍, mi smo bili v "mestu" no bolj vasica Lassi, cca.20min od letališča, majhen družinsko voden hotel, vse dosegljivo peš....z avtom pa potem cca.45min do njihovih znamenitosti bodisi proti S ali V.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo bolj severozahodno od Dolomitov ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dublin ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 minutami je Shrek napisal:

Uuu. 

Tam so pa sendviči od doma. 

 

 

Se mi zdi, da je Irska bolj znana po pivu (Guiness) ali Whiskeyu (Jameson) :P 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Jest napisal:

 

 

Se mi zdi, da je Irska bolj znana po pivu (Guiness) ali Whiskeyu (Jameson) :P 

Res je. Na Irskem moraš posebej naročiti "blond" pivo, drugače ti postrežejo ali rdeče ali temno pivo. 😊

Pravkar smo ob kosilu ruknili enega temnega Kilkenny ali skrajšano "Jenny", kot mu pravijo domačini v mestu Kilkenny. Aja, vsepovsod ti postrežejo pivoIMG_20230808_125023.jpg v Guiness kozarcih. 😊

 

 

 

  • Všeč 4
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer je pa v Dublinu "must to" obisk destilarne njihovega najbolj znanega whiskeya Jameson. Kjer ti postrežejo s tremi različnimi vrstami. In je kar zanimivo, ko zeksaš vse tri kozarčke. 😊

IMG_20230806_180042.jpg

IMG_20230806_183920.jpg

IMG_20230806_184927.jpg

IMG_20230806_194243.jpg

  • Všeč 3
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Obisk Irske res vsem  priporočam.😊 Ljudje so povsod res zelo prijazni (nas iz  Slovenije imajo ne vem zakaj zelo, zelo radi). So zelo zabavni z pozitivnim odnosom do življenja, ob kateri koli uri greš v njihove pabe je noter živahno, velikokrat je cel dan glasba v živo, ljudje pijejo, pojejo, plešejo in se zabavajo. 

Vsi so nas spraševali, kako je z poplavami pri nas, tudi na njihovi lokalni tv je vsak dan pri poročilih kak prispevek o poplavah v Sloveniji. 

Je precej vse drago, veliko pivo 1 pint je 7€ (1 pint je 0,473 litra). 

Vreme ubitačno mrzlo (čez dan 13 stopinj, ponoči 10.) Ko še zapiha mrzlo z morja je občutek kot pri nas na obali nekje novembra. Avtobus je poceni. 

Za tri dni za vse  avtobuse in tramvaje je karta 18€.

Mesto Dublin ni telo veliko, tako, da si znamenitosti lahko ogledaš v glavnem peš. Je oa obvezen rekvizit v nahrbtniku - dežnik. 😊 Vsakih pol ure se vlije dež za pet min. in takoj nato je zopet sonce.Ni čudno, da je potem vse zeleno. 😊

 

 

 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.