Skoči na vsebino

Gume

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 7 urami je mazdaman napisal:

Evo po vseh temah se piše o gumah samo v tej nič.

 

Torej na CX-5 imam še original letne gume letnik 19 z 3 mm profila in razmišljam o menjavi. sedaj pa kaj vzeti v dimenziji 225/55-19 @LabiGT ti si včasih kako pametno tudi tukaj povedal ne samo v "oni - hot" temi. Moje želje so pa v tem vrstnem redu:  da je dobra po mokrem, dobra po suhem, tiha, mala poraba, nato obraba gume. Želja je da imajo zaščito platišča

WWW.GUMAX.SI

CONTINENTAL PremiumContact 6 225/55R19 103V XL | Letne pnevmatike

Drugace pa GY efficient grip suv 2, sam pa nimajo felgnšuca :)

XL pa morajo biti vse, ker v tem rangu so hitrostni razred V. Avti pa cedalje hitrejsi, tezji in visji

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Napisano

Potem je ta tudi ok ima namreč neke črke se noter

ZAVERSKI.EU

CONTINENTAL 225/55 R19 103Y PremiumContact 6 NF0 XL



Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano

Ja tisto NF0 pomeni, da so narejene za Porscheje. Jaz bi raje vzel brez oznak.

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Napisano

Zjutraj sem si malo privoščil nexen su4 v mokrem in moram priznat da so definitivno boljše od tovarniškega bridgestona, res se držijo, upam da tako ostane tudi v sledečih sezonah.

Napisano
pred 2 urama je scania napisal:

Zjutraj sem si malo privoščil nexen su4 v mokrem in moram priznat da so definitivno boljše od tovarniškega bridgestona, res se držijo, upam da tako ostane tudi v sledečih sezonah.

 

Tudi sam sem danes zjutraj z staro 6-ko malo preizkusil enake nexen po dežju. Res presenetljivo dobro držijo. 👍

 

 

Napisano

Sem vam rekel, da uporabniška mnenja ne bi smela lagat - v primerjavi z uradnimi testi, kjer nikol ne veš kako bo. Sicer ste me pol hitro utišali, da to ni to - verjamem da ni na nivoju gume za 200€, point pa je, da je za svoj denar res presenetljivo dobra. 

No jaz je (še) nimam - če bom letos menjal bom pomoje tudi to vzel :) 

Napisano (urejeno)

Zame bi bil tudi Nexen čisto OK, sem prepričan. 🙂

 

Po nekaj vožnjah z Michelin Pilot Sport 5 pa opažam, kot sem tudi pričakoval, da so res za odtenek bolj udobne, kot prejšnje Bridgestone Turanza 005 A. To se opazi, ko zapelješ čez flike ali luknje na cesti, ko se udarce gume čuti opazno bolj blago. Sedaj tudi vem, zakaj mi je bila vožnja z avti, ki so imeli obute te vrste gume (Michelin Pilot sport 3, 4 ali 5), zelo prijetna.

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 2 urama je SpEkTr napisal:

Sem vam rekel, da uporabniška mnenja ne bi smela lagat - v primerjavi z uradnimi testi, kjer nikol ne veš kako bo. Sicer ste me pol hitro utišali, da to ni to - verjamem da ni na nivoju gume za 200€, point pa je, da je za svoj denar res presenetljivo dobra. 

No jaz je (še) nimam - če bom letos menjal bom pomoje tudi to vzel :) 

V primerjavi z mojimi  good year assimetric 5 je res za odtenek slabša na mokrem (z enako hitrostjo v rondoju) a ju ne morem primerjati, saj so nexen širine 215, GY pa 245.So pa nexen presenetljivo tihe pri 130/ uro. 

 

 

Napisano
Pravkar je SpEkTr napisal:

Ja, saj jaz bi jih vzel zaradi comforta - tišine recimo, bolj kot kaj drugega :)

Komot. Mene je že do sedaj pozitivno presenetila. Za udobno vožnjo je po moje zakon. Edino zna bit, da se bo hitro obrabila, kot so nekateri uporabniki pisali. Aja, pa rob ima, da zaščiti feltno. Prejšnje Conti ga niso imele. 👍

 

 

Napisano
pred 55 minutami je Alex napisal:

V primerjavi z mojimi  good year assimetric 5 je res za odtenek slabša na mokrem (z enako hitrostjo v rondoju) a ju ne morem primerjati, saj so nexen širine 215, GY pa 245.So pa nexen presenetljivo tihe pri 130/ uro. 

Kako pa ugotoviš da je odtenek slabša? Kaj, te ven nese?

Napisano
pred 20 minutami je NevLado napisal:

Kako pa ugotoviš da je odtenek slabša? Kaj, te ven nese?

Ne. Pri GY greš kot po tirnicah in imaš skozi enak občutek na volanu. Pri nexen pa gre v redu do ene točke, ko malce "spusti". Tu seveda govorimo o večjih hitrostih skozi rondo. Pri normalnih se tega ne opazi in je nexen odlična. 

 

 

Napisano

Te stvari sem vam že pisal leto,dve nazaj,da so Nexsen in tudi Maxxis ok gume za normalno vožnjo in tak denar.....👌

Napisano
pred 49 minutami je Bini napisal:

Te stvari sem vam že pisal leto,dve nazaj,da so Nexsen in tudi Maxxis ok gume za normalno vožnjo in tak denar.....👌

Gume je potrebno stestirati pod določenimi pogoji (ko sam veš, kje imaš pri dobrih gumah limit) in na podlagi tega lahko rečeš, ali je to dobra guma ali ne. Saj načeloma v suhem so vse gume bolj ali manj v redu. 

 

 

Napisano
pred 5 urami je Alex napisal:

 

Tudi sam sem danes zjutraj z staro 6-ko malo preizkusil enake nexen po dežju. Res presenetljivo dobro držijo. 👍

Uf, jaz sem pa danes imel živo drsalnico s zimskimi gumami Sava dve leti stare in že bolj na koncu-za proč (3mm profila)......😝

Napisano
pred 10 minutami je Bini napisal:

Uf, jaz sem pa danes imel živo drsalnico s zimskimi gumami Sava dve leti stare in že bolj na koncu-za proč (3mm profila)......😝

Čisto lahko, da je večja težava v tem, ker že dalj časa ceste ni spral dež in je ob današnjem dežju nastala emulzija. Spomnim se naše stoenke na jadranski magistrali, po plohi je nekoč kljub bremzanju šla kot po ledu.?zmeden?

Napisano
Pred eno uro je Janez007 napisal:

Čisto lahko, da je večja težava v tem, ker že dalj časa ceste ni spral dež in je ob današnjem dežju nastala emulzija. Spomnim se naše stoenke na jadranski magistrali, po plohi je nekoč kljub bremzanju šla kot po ledu.?zmeden?

To tako ali tako ampak,ampak Alexove Nexsenke so imele isto-enako cesto pa so držale vredu,na to sem ciljal😉

Napisano (urejeno)
pred 14 minutami je Bini napisal:

To tako ali tako ampak,ampak Alexove Nexsenke so imele isto-enako cesto pa so držale vredu,na to sem ciljal😉

Pazi,  Aleksove😜

Ne, je pa danes res blo kr nevarno na cesti. Jaz sem se za letne odločil kr za mišelinke. So mi pilot sport 3 odlično služile.

Popravljeno od Gregster
  • Všeč 3
  • Haha 1
Napisano
pred 3 urami je Bini napisal:

Te stvari sem vam že pisal leto,dve nazaj,da so Nexsen in tudi Maxxis ok gume za normalno vožnjo in tak denar.....👌

 

Maxxis je tut v gorskem kolesarstvu kr konkurenca Continentalu

Napisano

Še nekaj sem ugotovil z "Alexovimi" nexen. Da sploh ne kopljejo na mokrem, pa je diesel power/ navor. Res so dobre za mokro. Tudi ustavi se avto takoj. 

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

 

 

Napisano

No, lepo, da ste tako navdušeni nad Nexen gumami. Sam jih še nisem imel, bolj zaupam renomiranim znamkam, kar se tega tiče. Samo Savi sem dal 2x priložnost, pa me je 2x razočarala.

 

Tako da zadnja leta samo še Michelin, Dunlop ali Bridgestone gume vozim. Pa še Goodyear bi dal v svoj ožji izbor, vse ostalo se mi zdi druga, tretja itd. liga. Tudi Pirelli me nič ne mika.

 

Bo pa zanimivo opazovati, kako se bodo te Nexen gume obnašale, ko se bodo obrabile in postarale. Vas je že dovolj za en referenčni vzorec. 😃 Npr. za Dunlop vem, da drži fantastično cel čas, Michelinke in Bridgestone pa s starostjo vendarle postanejo bolj trde ...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Janez se "mečka" z ljubimko. Norišnica. Vse se trese. Naenkrat se odprejo vrata – vstopi njen mož, mrcina, dva metra visok, težak 130 kg, roke pa kot nakovala. Prime nesrečneža okoli pasu in za vrat, ga nese na balkon in vrže s 14. nadstropja. Janez med padanjem razmišlja: - "Konj zabiti, le kaj ti je bilo tega sranja treba ... Imam čudovito Micko, kup otrok, avto, plačo ... E, bedak, če bi imel še eno življenje, ne bi varal žene ..." Pod stolpnico ravno takrat pelje traktor, ki vleče prikolico s senom, in Janez – tresk – pade na mehko seno. Vstane, otrese seno s sebe in reče: - "Eeee, kakšne neumnosti jaz klatim, ko se malo prestrašim..."
    • Mnja.   AI generate. Glej kak mu nogo odseka na pol.
    • Ženske imajo 3 vrste ustnic: male sramne, velike sramne in nesramne...
    • Pa dejte no, valda si @tommzy ne zmišljuje vsega, dobil je slab avto in to je to. Pač če vsem ostalim CX-30 delajo kot morajo še ne pomeni, da se ne da nardit slabega primerka. Tudi dino motorji niso nesmrtni, ne me spraševat kako vem     Kar se tiče klime ja, vse novodobne Mazde hladijo manj, baje da imajo kao bolj ekološko varianto plina, ki očitno ne hladi tolk al ka js vem. In večina, ki prihajaja na mazdo opaža isto. Js na svoji mam zmeraj na auto s temperaturo 20.5, le občasno, ko pridem v vroč avto dam manj, da dlje časa piha na polno in ko se shladi nazaj na 20.5 in konec. Barva, je lepa in krhka, obojega pač ne gre met, vsaj ne pri mazdi  
    • Two old ladies were outside their nursing home, having a smoke, when it started to rain. One of the ladies pulled out a condom, cut off the end and put it over her cigarette, and continued smoking. Lady 1: What’s that? Lady 2: A condom. This way my cigarette doesn’t get wet. Lady 1: Where did you get it? Lady 2: You can get them at any drugstore. The next day, Lady 1 hobbles herself into the local drugstore and announces to the pharmacist that she wants a box of condoms. The guy, obviously embarrassed, looks at her kind of strangely she is, after all, over 80 years of age, but very delicately asks what brand she prefers. Lady 1: Doesn’t matter son, as long as it fits a Camel.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.