Skoči na vsebino

Gume

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 39 minutami je Boss napisal:

 

Ahm ja, ti si očitno prvi, ki je to ugotovil po občutku, medtem, ko ni še nihče na nobenem testu to dokazal. Temperatura 7°C je mit, drugo pa so prave zimske razmere, led, sneg, brozga... tam se šele pokaže smisel zimskih.

Čitaj natančno in ne delaj se pametnega,nekateri zgodaj vstanemo in se tudi pri 4 stopinjah zjutraj vozimo ne samo čez opoldan pri 13.....😊

Ti pa kar čakaj na 7 čez dan in zjutraj na -5 ......😊😂🤣

Napisano

Se pravi vsi lažejo in edino Bini pozna resnico... hja nič pa naj bo tako pa čeprav smo nekateri sami naredili ta test pred kar precej leti. Opisano tudi tukaj na forumu.

33112_1.png

Napisano
pred 12 minutami je Boss napisal:

Se pravi vsi lažejo in edino Bini pozna resnico... hja nič pa naj bo tako pa čeprav smo nekateri sami naredili ta test pred kar precej leti. Opisano tudi tukaj na forumu.

Škoda,da mi ne verjameš. :nevem:Ni povsod mesto in AC,ker pri nas so take ceste trenutno da se lahko drsaš.....🛷 V senčnih legah je zelo hladno in mokro in verjemi mi,da z letnimi odletiš iz ovinka ko šus pri taki cesti,ti pa samo šparaj zimske za januar in februar....😊😉👍

Napisano
pred 8 minutami je Bini napisal:

Škoda,da mi ne verjameš. :nevem:Ni povsod mesto in AC,ker pri nas so take ceste trenutno da se lahko drsaš.....🛷 V senčnih legah je zelo hladno in mokro in verjemi mi,da z letnimi odletiš iz ovinka ko šus pri taki cesti,ti pa samo šparaj zimske za januar in februar....😊😉👍

prav imaš, nismo vsi v prestolnici doma kjer se največ rihtajo ceste :)

danes zjutraj je bilo pri nas 4,8°C. čez dan pa max 13,4

se je že kr parkrat zgodilo da smo imeli sneg v začetku novembra, pa čeprav je do večera skopnel.

 

 

Napisano

Lej Bini, Alex ti je že namignil, da gume, ki jih imate na CX-30 so slabe, on pravi celo za v kanto. Ampak to je verjetno problem dotične gume in verjemi, da ni splošno pravilo. Ok, če sem narobe razumel in si mislil zgolj svoje gume pol bi verjetno bilo res za razmislit za menjavo letnih spomladi, ker letne gume ne v mokrih ne v suhih razmerah ne glede na nizke temperature, se v primerjalnih testih vedno izkažejo kot boljše.

 

Seveda pa v zimskih razmerah je slika popolnoma obrnjena in takrat letne res nimajo za burek. Zato pa jih dajemo gor, in si delamo dodatne stroške.

 

Drugač pa vseeno hvala za skrb in verjemi, da bom pravočasno zamenjal gume in da ne bom čakal na januar. Ker imam oba kompleta tako kot ti nisem vezan na gnečo pri vulkanizerjih in lahko to uredim takoj, ko se bo izkazalo, da je neugodna vremenska napoved in nizka temperatura pred vrati. A bo to naslednji vikend al mogoče kak teden kasneje pa bomo še videli. Drugače pa ja, mene datumi kej dost ne brigajo tako, da sem jih dajal gor že bistveno pred datumom in menjal nazakj na letne tudi mesec ali celo več po 15. marcu, če vremenske še niso bile OK.

 

 

pred 4 minutami je TBA napisal:

se je že kr parkrat zgodilo da smo imeli sneg v začetku novembra, pa čeprav je do večera skopnel.

absolutno, če je napovedan sneg ali zmrzal, seveda ni več nobenega smisla odlašat.

33112_1.png

Napisano
pred 4 urami je Bini napisal:

Evo kolesa zamenjana,letna za zimske....👍

Malo sem se poigral in jih malo zvagal in poslikal za primerjavo,letne Bridgestonke imajo 23kg,zimske Klebrce pa 24kg,verjetna razlika zaradi več profila,letne 5mm,zimske 7mm.Vizualno so mi všeč obojne čeprav svetle bolj izstopajo in mi nekako večja zgledajo zaradi srebrne barve. Pregledal sem malo zavore (ate) in so kot nove.....😊 

Na koncu pa ena fotka med CX-30 vs X CEED ,ko so ravno tako bile parkirane,so pa drugače v istem velikostnem razredu....😉

IMG_20221106_140121.jpg

IMG_20221106_141600.jpg

IMG_20221106_151023.jpg

IMG_20221106_153658.jpg

IMG_20221106_142359.jpg

IMG_20221106_152407.jpg

Čeljust ti hoče že rjavet. Wd-40 pa zobna ščetka!!

Napisano
pred 31 minutami je Matick napisal:

Se mal boljsi test v razlicnih pogojih.

 

https://youtu.be/bKtnczk8Mxk

 

Ta test je načeloma ok, a ima eno napako. Pri zaviranju so uporabili stoječo vodo na cestišču. Se pravi, da mora precej deževati za take pogoje, da voda že stoji in tukaj je že precej večja vloga samega dezena kot gumene zmesi. V stoječi vodi imajo globlji profili s kanali za odvajanje velik večjo prednost kot pa sama zmes gume.

 

Če bi recimo uporabili le mokro cesto (kar je pogosta situacija) brez stoječe vode (kar je navadno silno redka situacija) bi bil rezultat kar precej drugačen. Ja drži, da so lahko tudi taki pogoji, samo roko na srce, ko takole pada, da stoji voda na cestišču verjetno vsaj velika večina ljudi zavestno in tudi podzavestno vozi počasneje.

33112_1.png

Napisano (urejeno)
pred 12 urami je NevLado napisal:

Čeljust ti hoče že rjavet. Wd-40 pa zobna ščetka!!

Ni čeljust ampak sponka, brez skrbi😉👍

Popravljeno od Bini
Napisano
pred 10 urami je Boss napisal:

 

Ta test je načeloma ok, a ima eno napako. Pri zaviranju so uporabili stoječo vodo na cestišču. Se pravi, da mora precej deževati za take pogoje, da voda že stoji in tukaj je že precej večja vloga samega dezena kot gumene zmesi. V stoječi vodi imajo globlji profili s kanali za odvajanje velik večjo prednost kot pa sama zmes gume.

 

Če bi recimo uporabili le mokro cesto (kar je pogosta situacija) brez stoječe vode (kar je navadno silno redka situacija) bi bil rezultat kar precej drugačen. Ja drži, da so lahko tudi taki pogoji, samo roko na srce, ko takole pada, da stoji voda na cestišču verjetno vsaj velika večina ljudi zavestno in tudi podzavestno vozi počasneje.

 

recmo da je tole veliko stojece vode, samo ni pa za 20% razlike pri 2 stopinjah.
continental pravi da letna guma pri 80kmh izpodrine ~30l vode na sekundo (nova, z 8mm profila), naj bi pa letna vec vode izpodrivala kot zimska, tako da jest bi se vseeno strinjal z testom, da v suhem je letna kralj, v mokrem + nizke temperature, pa rabis zimsko
 

WWW.CONTINENTAL-TYRES.ASIA

Driving in the wet? Watch out for aquaplaning

 

Napisano

Na Vranskem kjer imajo tisto vodno oviro so ugotavljali, da ne glede na temperature zimska bolj zvozi zadevo, ker odriva vodo ne samo spredaj zadaj ampak tudi bočno iz profila tako kot je predvideno za brozgo pozimi. Zato imajo vedno na tisti deski, ki sproži zanašanje, prednost vozila z zimaki pa ne glede al je test pozimi ali poleti. Ne vem kje si sicer slišal da zimske odrinejo manj vode kot letne, saj vsak, ki je kdaj s hitrostjo zapeljal v lužo čuti razliko kako letna bolj zabremza avto, ker težje odrine vodo saj jo ta ustavlja, kot zimska. To seveda govorimo še predno pride do akvaplaninga, kjer pa vsi vemo, da avto naenkrat rata silno "lahek", ko zglisira.

33112_1.png

Napisano

Ja, za kratek čas oziroma par ur. 

Vprašanje če bo letos res ostra zima kot so bile pred leti. 

Šteje samo dober profil in s tem oprijem ter znanje v vožnji in seveda obvezna zimska oprema.

Napisano

9 do 18 pri nas

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
pred 21 minutami je Bini napisal:

Pri nas pa 6 stopinj.....😳

Pri nas danes zjutraj 3°C. Za vklop gretje sedeža je bilo super :bravo:

  • Všeč 3
  • Haha 1

N7rRRL1.jpg

Napisano

Včeraj so se menjale gume na službenih avtih.... :jupiii:

Danes se je pri 4stopinjah čist drugače peljalo... 👍

Napisano
pred 39 minutami je DonFelipe napisal:

Misliš da se je poznalo na oprijemu?

Ja, nekak boljši občutek je bil na ful ovinkasti cesti kot, da bi bil na tirnicah ali nalepljen na cesto, težko se opiše ta občutek.... :whatever:

Te dni sem se vsako jutro vozil čez te iste ovinke z letnimi pri +2 do +5 in mi je nos rahlo drsel iz ovinka, danes pa je bilo kot sem opisal že zgoraj.... :bravo:

Napisano
pred 6 urami je Bini napisal:

Ja, nekak boljši občutek je bil na ful ovinkasti cesti kot, da bi bil na tirnicah ali nalepljen na cesto, težko se opiše ta občutek.... :whatever:

Te dni sem se vsako jutro vozil čez te iste ovinke z letnimi pri +2 do +5 in mi je nos rahlo drsel iz ovinka, danes pa je bilo kot sem opisal že zgoraj.... :bravo:

Drselo ti je, ker imamo gor montirane famozne Bridgestonke. Tako, kot greš z zimskimi, bi moral it tudi z letnimi. 

 

 

Napisano
pred 8 minutami je Alex napisal:

Drselo ti je, ker imamo gor montirane famozne Bridgestonke. Tako, kot greš z zimskimi, bi moral it tudi z letnimi. 

 

Tako je in to je dejstvo...

 

@Bini če ti avto drsi iz ovinka je to fejst in zelo narobe. Ampak to ni fora letnih ali zimskih gum ampak očitno težav, ki jih imajo dotične gume.

  • Všeč 1
  • Haha 1

33112_1.png

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
    • Še enga pred spanjem.... 🫣😉 
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.