Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

Cheap shit pac ne more bit isti nivo kot folk k dela gume ze 100 let...

Pa jih hvalte kok cte...pri gumah se NE spara.

Se posebej ce so iz iste tovarne a ne

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Spo?tovani lastniki modela Mazda 3. A ?e kaj razmi?ljate o nakupu zimskih gum? Ali kupiti alu ali jeklena plati??a? Js sem v?eraj za?ela malo brati po raznih forumih. Homologirani imamo 2 dimenziji gum. Trenutno je tale 205/60 R16 na letnih, tako da bom kar tudi zimske nabavila v tej dimenziji, ampak s to razliko, da bo hitrostni razred ni?ji, saj to dovoljuje tudi pravilnik o zimski opremi. Torej namesto V, bo T ali H. Kaj vi mislite? Katere zimske gume priporo?ate?

 

http://www.amzs.si/si/959/Oznake_na_pnevmatikah.aspx

https://www.uradni-list.si/1/content?id=95141

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

NEXEN Tyres are made in Korea by Michelin
 

med drugim so del grupe OHTSU Tire and Rubber Japan, ki je lastnik Falkena itd 

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Cheap shit pac ne more bit isti nivo kot folk k dela gume ze 100 let...

Pa jih hvalte kok cte...pri gumah se NE spara.

Mal si oglej kako izgleda ?isto nova fabrka , proizvodnja gum v Koreji , ?ez nekaj let bo to najve?ja tovarna na svetu za proizvodnjo gum.  :zvizga:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se Nexenk ti?e, smo jih montirali na ?enino petko. Po mojih ovinkastih hribovskih izku?njah se dobro dr?i, tudi na mokri cesti, tudi ?e je (jeseni) listje na mokri cesti, so pa mogo?e malo premehke in jim pobere robove zaradi hitrej?ih vo?enj skozi ovinke. A sem tudi to re?il z ve?jim tlakom v pnevmatikah... Je pa res, da smo do sedaj imeli samo letne Nexenke, pozimi smo imeli Kleber...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tud Sava je del good yeara....

Mal si oglej kako izgleda ?isto nova fabrka , proizvodnja gum v Koreji , ?ez nekaj let bo to najve?ja tovarna na svetu za proizvodnjo gum.  :zvizga:

Ja ok, do takrat pa bom kupil konkretne gume.

P7 blue imam recimo ze 60.000km, mogoce se vec...nexen v tem casu bi mogu menjat 2x kar pomeni, da na koncu isto stanejo.

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O tem razmi?ljam tudi sam.

Gledam Turanzo na moji ?estki (225/45R19) in ne vem, ?e bi jih dal spomladi spet gor. Za sabo imajo 41000km, celo naslednjo sezono gotovo ne bodo zdr?ale. Ali kupiti nekaj premium v rangu 230-250 za gumo, ali Nexen/Kumho/Falken za pol cene? Ker nova guma (od omenjenih cenej?ih) verjetno dr?i kot Bridgestone/Continental... na polovici ?ivljenjske dobe - ali se motim?

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lp....zanima me kako se kaj obnesejo zimske gume Nokian WR -D3...testi so testi samo izku?nje in itd...pa nekaj drugega ,mislim.,da je dobra guma za CX5..hvala za inf...lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne razumem, zakaj so vedno v teh nem?kih testih na prvem mestu nem?ke gume (pa tudi v na?ih, ki so itak prepisane).

Prej sem imel Dunlop to zimo pa Continental. Ni neke razlike, zdi se mi celo, da so Dunlop bolj?e za sneg.

Na koncu se bo spet izkazalo, da je vse skupaj en nateg (mo?ne korporacije imajo full ke?a press).

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

En velik problem je pri vseh teh testih in sicer se testirajo samo nove gume tako, da za prvo zimo ?e lahko zaupa? tem, ko so gume nove. Kaj pa potem, ko se ?e malo obrabijo in ostarijo? To pa noben ve? ne testira in ve?ino ?asa vozimo "stare" gume, ker le redki so junaki, ki jih menjajo vsako ali pa vsako drugo sezono.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.