Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

  • 6 mesecev kasneje...
  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Sicer stara tema ampak vseeno. Gume so gume :) Razmi?ljam o menjavi letnih gum 205/50/R17 za M3. Gledal sem slede?e:

 

-GoodYear efficientgrip
-Dunlop sport BluResponse
-Michelin Primacy3
 
Malo bolj se nagibam k Dunlop-u.
 
Ima mogo?e kdo kak?ne izku?nje glede zgornjih gum oz. kak?no priporo?ilo kaj vzeti?
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Sicer stara tema ampak vseeno. Gume so gume :) Razmi?ljam o menjavi letnih gum 205/50/R17 za M3. Gledal sem slede?e:

 

-GoodYear efficientgrip
-Dunlop sport BluResponse
-Michelin Primacy3
 
Malo bolj se nagibam k Dunlop-u.
 
Ima mogo?e kdo kak?ne izku?nje glede zgornjih gum oz. kak?no priporo?ilo kaj vzeti?

 

Jaz imam Dunlop trenutno gor in so res super gume. Bolj sem zadovoljen z njimi kot z Pirelli P7 Centurato, katere sem imel prej.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

kot ka?e bom nabavil 18" plati??a. Problem je pa pri gumah, oziroma njihova dimenzija. Original 215/45/18 ne mislim kupovat, ker so idioti dali najmanj raz?irjeno dimenzijo (isti k... sem imel pri Nissanu), torej bodo mo?ne dimenzije: 225/40/18 (najceneje, vendar 2% manj?i obseg), 235/40/18 (?e kar poceni, enak obseg kot original). Pri prvih me skrbi da so vseeno prenizke, koliko je pri nas max. odstopanje da ne potrebuje? ?telanja ?tevca? Pri ?ir?ih pa me skrbi da bosta pogonski sklop in podvozje preobremenjeni (pogosta menjava rok, stabijev..) Kak?en nasvet? I??em pa predvsem tiho gumo. V po?tev pridejo Fulda Sportscontrol, Vredestein UItrac Cent ali Sava Intensa UHP.

 

Prosim ne debatirat o povi?ani porabi itd, ker to mi je vse jasno :)

 

Prosim za nasvete.. Hvala!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kot ka?e bom nabavil 18" plati??a. Problem je pa pri gumah, oziroma njihova dimenzija. Original 215/45/18 ne mislim kupovat, ker so idioti dali najmanj raz?irjeno dimenzijo (isti k... sem imel pri Nissanu), torej bodo mo?ne dimenzije: 225/40/18 (najceneje, vendar 2% manj?i obseg), 235/40/18 (?e kar poceni, enak obseg kot original). Pri prvih me skrbi da so vseeno prenizke, koliko je pri nas max. odstopanje da ne potrebuje? ?telanja ?tevca? Pri ?ir?ih pa me skrbi da bosta pogonski sklop in podvozje preobremenjeni (pogosta menjava rok, stabijev..) Kak?en nasvet? I??em pa predvsem tiho gumo. V po?tev pridejo Fulda Sportscontrol, Vredestein UItrac Cent ali Sava Intensa UHP.

 

Prosim ne debatirat o povi?ani porabi itd, ker to mi je vse jasno :)

 

Prosim za nasvete.. Hvala!

Zdravo robertos664 jest sem si tole ubodu http://www.matsport.si/pnevmatike-in-platisca/pnevmatike/letne-pnevmatike?spec_320=5998&spec_321=6016&spec_322=6031&spec_318=6850&fset=default&page=1&pagesize=12&view=grid&sort=name

za ta dnar bol?ega ne dobi? te dimenzije ki je homologirana. Mal si teste poglej kr pohvaljo tole gumo, pa ?e full trde bo?nice ima XL + v de?ju huda preizku?eno tudi tiha.

Zdej je tudi odvisno kolk ?iroke feltne si bo? ubodu.

Jest mam 18X8.5 ET40 guma je dost stretchi kar feltnam dost dobr pa?e ker so konkavne.

L.P.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo robertos664 jest sem si tole ubodu http://www.matsport.si/pnevmatike-in-platisca/pnevmatike/letne-pnevmatike?spec_320=5998&spec_321=6016&spec_322=6031&spec_318=6850&fset=default&page=1&pagesize=12&view=grid&sort=name

za ta dnar bol?ega ne dobi? te dimenzije ki je homologirana. Mal si teste poglej kr pohvaljo tole gumo, pa ?e full trde bo?nice ima XL + v de?ju huda preizku?eno tudi tiha.

Zdej je tudi odvisno kolk ?iroke feltne si bo? ubodu.

Jest mam 18X8.5 ET40 guma je dost stretchi kar feltnam dost dobr pa?e ker so konkavne.

L.P.

Moja plati??a bodo samo 8" ?iroka, zato guma ne.bo tako na?panana. Pravi? da so tihe? Ima? kak?no primerjavo? Kaj si imel prej gor?

Hvala!

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ja cist zanic so, niti na enem testu niso ble med prvimi 10, uporabniki jih tud pljuvajo :-)

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Goodyear/Eagle-F1-Asymmetric-2.htm

Ja niso tok ?voh kokr pravjo http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Nexen/N-Fera-SU4.htm sam mal jih je problem dobit . :zvizga:

Pa za 100 ta hudih konov nima? bol?ga.  :harhar:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.