Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

Evo, nekaj novega glede hitrostnih nalepk ob monta?i zimskih gum...

 

http://www.motorevija.si/si/345/Testi.aspx

 

Dol proti koncu je to?no opisano...

Kaka budalastina. Kaj to pomeni, da bom moral dat nalepko 190 (T) oziroma 210 (H) na avto? Kaj pa poleti, ko imam V gume gor? Zakaj bi sploh dajal tako nalepko gor, ce nimamo avtoceste brez omejitve hitrosti in je najvecja dovoljena hitrost v drzavi 130 km/h? Polno enih nelogicnosti in vprasanj brez odgovorov.

 

Se mi zdi, da bo spet nekdo zasluzil s temi nalepkami, podobno kot s tistimi za tehnicne preglede.

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Tu je nekaj glede zimskih gum...

 

http://www.uradni-list.si/1/content?id=113310...

 

21. ?len za?enja o nalepkah, pogleda se pa to?ka 3.4.2.2 PrilogeIV v tem pravilniku...

 

http://www.mzip.gov.si/fileadmin/mzip.gov.si/pageuploads/DPR/MOTORNA_VOZILA/TSV_-_4_kolesna_vozila/TSV_146-01.pdf...

 

 

Je pa ?e marsikaj zanimivega notri...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je kdo zasledil, kaksna je predpisana kazen, ce nimas te nalepke?

 

V delu clanka iz AMZS o predpisani opremi in kaznih ni nikjer omenjena.

Ve? kaj bo hec, kako razlo?it zadevo kak?nim senilnim penzi?em, ki nekateri ?e dandanes ne dojemajo, da za na AC potrebujejo VINJETO.  :danzoman:

 

(aja, no dalo bi se diskutirati tudi, koliko jih dojema katera je pravilna smer vo?nje po AC).  :ninja:  :excl:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa bojo hitrostne nalepke na prvo steklo limal... :aaaaa:

Ali pa na gume z notranje (nevidne) strani.  :mi pijemoo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

najve?ja konstrukcijsko dolo?ena hitrost vozila 

 

kje pa to sploh dobi?, oziroma, kdo to dolo?a????????????????????????????????????????????, torej ?e Mazda5 ima konstrukcijsko dolo?eno 240km/h gume pa 210 se lahko vozim 210?, ?e pa ima avto 240, gume pa 300, se lahko vozim 240? Kje se lahko tako vozim?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A92: M?nchen-Landshut-Deggendorf je na velikem delu brez omejitve; morda se najde ?e kak?na bli?ja

Poleg tega bo? za 240 km/h verjetno moral ujeti tudi dokaj ugoden veter v hrbet ;)

Govora je o slovenski zakonodaji...................ja sem veliko prepotoval po Evropi....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

letos kupil Good year ultragrip 9...testiral s standardno voznjo do PR po lepehm suhem sicer mrzlem vremenu

je tiha, edino mal me skrbi, ker pise "made in slovenia"...bomo vidli, kaksna bo po snegu (ce bo sneg sploh)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem nekaj casa nazaj napisal da so nexenke na mazdi ze 12000km. Pa so bile dejansko 22.000. Trenutno so na 23.500km in peav neverjetno se drzijo in izgledajo. Cel profil, brez bocnega drsenja, nic plavanja. Res sem zadovoljen, s takim trendom to pomeni 2-3 leta na avtu za ene 80.000km za vsega 240? (17 col)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:) Mogo?e za drugo leto, ko bom kupoval letne pogledam tudi za nexenke.  Mogo?e zna bit spet kak nov model.

jaz ?e bom bom spet kar ta model. Sodelovec, ki se je peljal z menoj v Rovinj junija na en seminar ?ez ?marje ni verjel, da primejo - sva ?la na iber ?ez ovinke, in jih je tudi vzel za audija A6. Tudi zelo zadovoljen po dveh mesecih.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kupil tele gume

post-563-0-58711200-1415649785_thumb.jpg

 

Ker so razred T - 190km/h, avto pa ima top speed 220km/h - a to pomeni da rabim nalepko za na avto na kateri pi?e 190km/h??? :vskalo: :vskalo: :hohoho:

Ker ?ez ovinke okrog Bogen?perka ga ve?krat ti??im ?ez 200!!!!!! Zdaj pa? ne bom smel :(

28811_2.png

l.jpg.png28811_2.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kupil tele gume

attachicon.gifgume.jpg

 

Ker so razred T - 190km/h, avto pa ima top speed 220km/h - a to pomeni da rabim nalepko za na avto na kateri pi?e 190km/h??? :vskalo: :vskalo: :hohoho:

Ker ?ez ovinke okrog Bogen?perka ga ve?krat ti??im ?ez 200!!!!!! Zdaj pa? ne bom smel :(

A ni v homologaciji ve? oznak za hitrostne razrede napisanih? Jaz imam Q, T, H in V.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem tud do zdaj prevozil ca. 3000km z UG9, in so isto tiho kot letne P7 cinturato blue. Po snegu so tudi dobre, ne vem pa kaksne so po dezju. Ni bilo nekega dezja di zdaj

http://www.siol.net/avtomoto/novice/2014/11/katere_zimske_gume_potrebujete.aspx

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem namestil dva tedna nazaj Nokian WR A3 (215/50 R17). Zaenkrat vse tiptop, cena 112? na Petrolu za kos.

na avtu sem dobil letne Falken Ziex 912.

Nokian so malce ti?je, poraba skoraj pol litra ni?ja (bencin), mehkej?e bo?nice torej ve?je udobje, posledi?no nekaj slab?e v ovinkih ker se boki bolj gibljejo ob pretiravanju.

 

Falken gre poleti stran (?e bi kdo imel dam za par ojrov vse 4, 4,5mm profila ?e), kupil bom pa Nokian zLine.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.