Skoči na vsebino

Zanimivi oglasi

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 1 uro je sportman333 napisal:

Zanimivo iskren je podroben opis prodajalca spodaj :), torej RAV le ni tako hudo dober avto kot ga prodajajo v marketingu :)

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=20449925&display=Toyota RAV4

Lepo, da je po pravici povedal, da ne zavaja kupcev kot to dela Toyota. 

Je pa s tem odgnal veliko število potencialnih kupcev, najbrž. 

Meni osebno Toyote nisi všeč (njihovi menjalniki so smrt za hitro, dinamično vožnjo. Pa tudi poraba hitro naraste na avtocesti, ko ni več elektrike. Izgleda, da tudi vse ostalo.ni bog ve kaj. 

Ja, tudi njega moti to, da ni turbine. 

 

 

Napisano
pred 1 uro je sportman333 napisal:

Zanimivo iskren je podroben opis prodajalca spodaj :), torej RAV le ni tako hudo dober avto kot ga prodajajo v marketingu :)

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=20449925&display=Toyota RAV4

Zafrknil se je sam, že v izhodišču, ker ni vzel 2.5 hibrida, ki je precej bolj suveren v vožnji.

Mi nad 2.0 atmosferci jamramo v Mazdi 3, kaj šele v CX-5 in večjih/težjih avtih ...

Napisano

Toyote za naš trg so bile dobre nekje do 2010 letnika. Potem je bolj bogo vse skup.

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 22 minutami je dvorjan napisal:

Zafrknil se je sam, že v izhodišču, ker ni vzel 2.5 hibrida, ki je precej bolj suveren v vožnji.

Mi nad 2.0 atmosferci jamramo v Mazdi 3, kaj šele v CX-5 in večjih/težjih avtih ...

 

Tocn to, tale 2.0 od toyote je za v corollo vredu, za vecji avto je pa nepremicnina

Napisano
pred 41 minutami je dvorjan napisal:

Zafrknil se je sam, že v izhodišču, ker ni vzel 2.5 hibrida, ki je precej bolj suveren v vožnji.

Mi nad 2.0 atmosferci jamramo v Mazdi 3, kaj šele v CX-5 in večjih/težjih avtih ...

Tudi njihov 2.5 motor ni bohve kaj. Enak problem kot tukaj z Dinoti. Sem imel toyoto korolo karavan za dva dni na uporabi. To samo nekaj tuli v prazno in se ti vedno znova zdi, da je sklopka fuč. Ja, je v redu za kake penziče ali pa za zelo zelo umirjene gospode. 

pred 20 minutami je Matick napisal:

 

Tocn to, tale 2.0 od toyote je za v corollo vredu, za vecji avto je pa nepremicnina

Enako 2.5 motor. 

 

 

Napisano

Fantje, Toyota je zakon.

Se hecam. Popolnega avtomobila itak ni. RAV4 hibrid je povsem soliden, sam sem precej zadovoljen z njim, marsikaj pa bi res lahko bilo boljše.
Pred letom dni sem tole na blogu napisal, pa kaj veliko ne bi spremenil.
Če sedajle v minuti iz glave na hitro napišem, kaj je najbolj moteče:
- premajhni sedeži, relativno malo prostora spredaj (glede na zunanjost bi pričakoval več prostora spredaj)
- avtomatika za dolge luči ni vredna pol kurca, luči sicer niso slabe
- neosvetljena stikala v vratih (okna, zaklepanje, ogledala)
- slaba zvočna izolacija.

Pa mogoče še v minuti, kaj mi je res všeč:
- Toyotin hibridni sklop - res pravo morje odličnih idej in zanesljivo delovanje, vse skupaj umirja voznika
- poraba

Precej slabosti Toyote se rešiš, če vzameš Lexus NX. To je praktično bratec dvojček (razen po zunanjosti :-)) RAV4.

Ker je tole Mazda forum, mirne duše lahko napišem, da ima Mazda veliko boljšo notranjost. Ostalo pa - vsak ima nekaj plusov in minusov. Oba sta pri meni imela znake rjavenja na podvozju. Ne vem, ali so avti sedaj res vse slabši. Nekaj časa se je kakovost dvigovala, v zadnjih letih pa imam občutek, da je spet vse bolj podvrženo rjavenju.

Če ima kdo kakšno vprašanje glede RAV4, pa z veseljem odgovorim.
 

Napisano (urejeno)

Mogoče so pa pri MT atmosfercih samo nekateri šoferji slabi, nesposobni prestavljat optimalno, da da bi izvlekli iz motorja razpoložljivo moč.

 

Recimo Alexova turbo dizel 6-ka CD150 je 10% švohnejša od moje bencinske atmosferske G165 ... 😃 

 

Zadnjič sem vozil novo Hondo CRV ... hibrid, lahko samo rečem, da je naredila dober vtis, za cca 44.000 € bi pri meni imela prednost pred novo Mazdo CX-5.

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 4 urami je Janez007 napisal:

Mogoče so pa pri MT atmosfercih samo nekateri šoferji slabi, nesposobni prestavljat optimalno, da da bi izvlekli iz motorja razpoložljivo moč.

 

Recimo Alexova turbo dizel 6-ka CD150 je 10% švohnejša od moje bencinske atmosferske G165 ... 😃 

 

Zadnjič sem vozil novo Hondo CRV ... hibrid, lahko samo rečem, da je naredila dober vtis, za cca 44.000 € bi pri meni imela prednost pred novo Mazdo CX-5.

Saj si imel dizelco pa dobro veš, kakšna razlika je v sami vožnji in občutek v vrhniškem klancu. Konji so relativna stvar. Recimo dizelca ima skoraj vso moč že pri 1800 obratih, medtem ko ima tvoja pri  teh obratih le kakih 50. In potem sledi menjava brzine ali dve  navzdol, pa vožnja na večjih obratih, mašina je bolj glasna, kar zna bit utrujajoče. Ne skrbi, znam vrteti v obrate atmosfera, ampak enostavnoi to - to. Vožnja z dizelco je v klancih  bolj tiha, enostavna, hitrejša in z manjšo porabo. 

pred 6 urami je ignacij napisal:

No tukaj se pa motiš, kaj pa od @Alex premium CX30?

Tudi cx30 ni popolna. Manjka ji turbina in enih 60 Nm navora. Ali še bolje, #e malo več navora. 

 

 

Napisano

...in zakaj je ta vrhniški klanec tako pomemben? Ko ga žgeš gor, raje pomisli na ceno goriva in na ceno vzdrževanja. 

Jaz pa dlje časa v vrhniškem klancu ženo za kolena držim, ti pa volan stiskaš... 

  • Všeč 1
  • Haha 1
Napisano
pred 23 minutami je Shrek napisal:

...in zakaj je ta vrhniški klanec tako pomemben? Ko ga žgeš gor, raje pomisli na ceno goriva in na ceno vzdrževanja. 

Jaz pa dlje časa v vrhniškem klancu ženo za kolena držim, ti pa volan stiskaš... 

Lepo, da jo držiš samo za koleno. Nekaterim je to dovolj. 😉Vsak ima svoje gušte. 

 

 

Napisano

Me res zanima, kaj ji lahko ti v vrhniškem klancu delaš, ko volan stiskaš... 

Napisano
pred 4 minutami je Shrek napisal:

Me res zanima, kaj ji lahko ti v vrhniškem klancu delaš, ko volan stiskaš... 

Sem pozoren na vozila pred menoj in na vsa vozila, ki jih prehitevam. 😉

 

 

Napisano
pred 6 urami je Shrek napisal:

Jaz pa dlje časa v vrhniškem klancu ženo za kolena držim

 

A tolk počas greš, da se bojiš, da ti bo med vožnjo ven spizdila pa raj mal držiš. :hudicek:

 

Se pa strinjam z @Alex, ker za babo stiskat so bolj primerne in romantične druge priložnosti, kot ravno med vožnjo. Pa verjamem, da jih je bistveno več kot med samo vožnjo. 😜

 

 

  • Všeč 1
  • Haha 1

33112_1.png

Napisano
dne 8. 3. 2025 ob 12:23 je Alex napisal:

Tudi njihov 2.5 motor ni bohve kaj. Enak problem kot tukaj z Dinoti. Sem imel toyoto korolo karavan za dva dni na uporabi. To samo nekaj tuli v prazno in se ti vedno znova zdi, da je sklopka fuč. Ja, je v redu za kake penziče ali pa za zelo zelo umirjene gospode. 

Enako 2.5 motor. 

Sam sem pred kratkim nabavil RAV4 hybrid, do sedaj naredil dobrih 3000 km. Avto je zakon, pelje se drugace kot M6, nimas obcutka, da je treba gonit do daske, da se lepo kruzat po omejitvah. Motor zatuli, kadar je potrebno agresivno pospesevanje, samo se potem umiri, mene to ne moti, mislim pa da tuli manj kot pri Corolli. Pospeski so dobri, ker pomaga elektromotor. Poraba je odlicna za tako velik avto. Sam se vozim 3x tedensko po avtocesti (150 km v obe smeri - z zastoji, kjer se peljem dosti na elektriko) in popoldne po predmestju in mestu (razvazanje otrok po dejavnostih), poraba je 6.2, na M6 CD175 egr off sem imel 6.5. Ce bi se vozil po prazni avtocesti, bi bila poraba verjetno 8, po predmestju je vcasih tudi pod 5l, samo kombinacija vseh poti + zastoji potem nanese 6.2. Bo pa kmalu M6 naprodaj, ce koga zanima.

Napisano

Možakar je pomotoma dodal številko ena spredaj...

  • Haha 4
  • Začuden 1

N7rRRL1.jpg

Napisano
Pravkar je FuManchu napisal:

Možakar je pomotoma dodal številko ena spredaj...

Res je. Tip ta avto  prodaja kot, da je nov. 

 

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes kupil račno Parkside. Prnesem domov in dam polnit.  Ugotovim, da se jajca ne filajo.  Utripajo obe lučki, kar pomeni da je baterija v okvari🫣🤣   V petek nesem jajca nazaj in nikoli več ne kupim nič od njih.    
    • Ne bi rekel, da sem eden redkih. Forumi pravijo drugače...    Ena od mnogih tem glede ogledal... https://www.cx30talk.com/threads/electric-folding-mirror-fault.4201/?utm_source=google&utm_medium=organic   Bomo porihtali. Oziroma bodo  menjali na servisu. Pol pa bom videl kako naprej.  Med drugim sem tudi Hondo Civic gledal ja... Mogoče zamenjam enkrat. Je pa draga... 
    • Končno dobil en dober pir na plaži ... Vergina Red.  
    • Še nič spravlam se pa v nakup komplet bremz. Bom najvrjetneje probal EBC ker sem našel neko "športno" stran, ki mi komplet yellow stuff in diske proda za 560€. Če grem pa na autodoc za ATE me pride pa 350€ tk da še kolebam
    • Babica se z ogromno torbo odpravi na Novo Ljubljansko banko. Pristopi k okencu: - "Rada bi odprla račun pri vas." -  "Seveda gospa rade volje, kakšen bo pa vas prvi polog?" - "Položila bi osemindvajset milijonov evrov." - "Tako veliko, ja, kje imate pa ves ta denar?" - "Drago dekletce, tule pri sebi v tej torbi." - "Ja gospa pa veste, da se taka vsota denarja ne nosi v torbi. Za račun vas bo pa sprejel naš direktor, saj so taka pravila naše banke pri tako velikih pologih na račun." Babica nima nič proti in direktor jo sprejme v svoji pisarni. Pijeta kavico in se pogovarjata, na koncu pa si direktor dovoli vprašanje: - "Vas lahko za konec vprašam še nekaj sicer zelo diskretnega, ne smete mi zameriti, vendar me zanima, kako ste prišli do toliko denarja?" - "Eh, kako, enostavno - s stavami." - "Je to mogoče! S kakšnimi stavami pa, če smem vprašati?" - "Ja s kakšnimi stavami le, s čisto običajnimi stavami!" - "Nemogoče!" - "Lahko vam dokažem, a greva midva kaj stavit?" - "Ja kaj pa bi sla midva lahko stavit?" - "Recimo, staviva, da imate vi, gospod direktor, kockasta jajca." - "Kako prosim, kako, kockasta jajca! Jaz vendar nimam kockastih jajc! Kakšna stava pa je to! Moja jajca so čisto lepo okrogla!" - "No, vidite, potem ni nobenega razloga, da ne bi stavili z menoj, za, reciva, tisoč evrov, da imate kockasta jajca!" - "Velja, pa staviva!" - "Velja, jutri ob dvanajstih prideva skupaj z mojim odvetnikom in preveriva, kakšna so vaša jajca!" Babica odide, direktor pa ni mogel več delati, saj se je cel dan in še cel večer ogledoval in otipaval po jajcih. Vendarle pa so bila naslednji dan jajca še vedno okrogla, zato se ves vesel napoti v banko. Nestrpno čaka na dvanajsto uro, se ves čas otipava, ogleduje, vendar so jajca nedvomno okrogla. Napoči dvanajsta ura in na vratih potrka babica s svojim odvetnikom. Direktor: - "Gospa, tole stavo ste nedvomno izgubili, sedaj so moja jajca definitivno okrogla in ne kockasta." - "Bomo videli, bomo videli, v to se želim osebno prepričati, če nimate nič proti se, prosim, slecite." - "Ni nobenega problema." Direktor se sleče, babica pa mu v roki otipava in pregleduje jajca, ter jih drži. V tistem pa direktor vpraša: - "Čudno gospa, ne vem, zakaj se vaš odvetnik tolče z glavo v zid?" - "Ja to je pa, sinko, zato, ker sem z njim včeraj stavila za deset tisoč evrov, da bom danes točno opoldne držala za jajca direktorja Nove Ljubljanske banke..."
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.