Skoči na vsebino

Bencin/Dizel


Guest emil

Priporočeno sporočilo

  • 2 tedna kasneje...

Berem tale ?lanek, pa mi nekaj ne gre skupaj:

 

https://www.zurnal24.si/avto/med-obvezno-opremo-v-prtljazniku-mora-biti-odslej-tudi-to-313445

 

V glavnem me bega tale stavek: "Zaradi vgradnje rezervoarja za AdBlue so se pri Mazdi morali odpovedati drugi izpu?ni cevi, ki je zadnje desetletje krasila najmo?nej?e dizelske razli?ice pri modelu mazda6."

 

Kak?ne bu?e so to?


 
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Kak?ne bu?e so to?

 

 

 

Menda naj bi nova dizelska sestica (in tudi CX-5) imela samo eno izpusno cev zadaj... Razlog je pa ravno ta rezervoar za AdBlue, ki je namescen nekje pod prtljaznim prostorom ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Menda naj bi nova dizelska sestica (in tudi CX-5) imela samo eno izpusno cev zadaj... Razlog je pa ravno ta rezervoar za AdBlue, ki je namescen nekje pod prtljaznim prostorom ...

Ampak mazda je na veliko oglasevala da skyactivex je cistejsi brez adblue.....glavna prednost. Bodo morali pojesti svoje besede?

Mazda diesel cars and the Euro 6 emissions standards

 

 

As the World?s lowest compression ratio diesel, our SKYACTIV-D diesel engines are fully compliant with all Euro 6 standards without the aid of expensive NOx (nitrogen oxide) after treatment systems such as AdBlue, offering clean and efficient engines that are designed to offer you the right engine for your needs without compromise. This delivers on our promise of cars that are fun to drive and meets our commitment to protecting the environment.

Our innovative SKYACTIV diesel technology has a compression ratio much lower than traditional diesels; this allows the combustion temperature and pressure at the optimal moment to be lower, extending ignition so the air and fuel has time to mix much better, making combustion more uniform and complete. The more complete the combustion, the less CO2, and NOx is produced.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak mazda je na veliko oglasevala da skyactivex je cistejsi brez adblue.....glavna prednost. Bodo morali pojesti svoje besede?

Mazda diesel cars and the Euro 6 emissions standards

 

 

As the World?s lowest compression ratio diesel, our SKYACTIV-D diesel engines are fully compliant with all Euro 6 standards without the aid of expensive NOx (nitrogen oxide) after treatment systems such as AdBlue, offering clean and efficient engines that are designed to offer you the right engine for your needs without compromise. This delivers on our promise of cars that are fun to drive and meets our commitment to protecting the environment.

Our innovative SKYACTIV diesel technology has a compression ratio much lower than traditional diesels; this allows the combustion temperature and pressure at the optimal moment to be lower, extending ignition so the air and fuel has time to mix much better, making combustion more uniform and complete. The more complete the combustion, the less CO2, and NOx is produced.

 

 

SkyActiv-X NI ENAKO SkyActiv-D 

 

Sicer pa... Se link daj do tega... to je verjetno izpred parih let... medtem so se zadeve ocitno toliko zaostrile, da brez tega ne gre ... Se vedno bolje to, kot pa goljufati drzavo in uporabnike, da se dosezejo okoljski standardi :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tole ni staro, in ko je govora o adblu je govora o dizlih, ni drugega

 

https://www.mazda.co.uk/buying-owning/euro6/


Are manufacturers doing anything to combat NOx emissions?

Diesel emissions have been in the spotlight since 1992, when European standards were introduced to gradually reduce their harmful effects. The current standard, known as Euro 6 was introduced in September 2014, and reduced acceptable NOx emissions to just 0.08g/km.

Conscientious manufacturers like Mazda have been working on emissions compliance for a long time, and in fact, our SKYACTIV-D engines complied with Euro 6 emissions restrictions as early as 2013, two years before the standard was even introduced.

 

This is reflected and recognised by government policy. When the London Ultra Low Emission Zone is introduced in 2019, Euro 6 compliant vehicles will be able to enter the zone free of charge.

Whereas some manufacturers have introduced engines that combine a ?NOx trap? and technology that adds a liquid treatment (called AdBlue) to convert NOx into nitrogen and water, Mazda diesel engines currently (correct as at 2017) do not, as our latest SKYACTIV-D engines are naturally super-efficient, just as they are.


Konkretno govorijo da skyactive-D dosega eur 6 brez scavnice.

 

Saj nimam ni? proti mazdi, bi bilo fajn da je ?e kak razvoj v drugo smer, samo ?e pa so dodali adblu je bilo veliko marketinga.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ravno zato, ker so tako opevali te Skyactiv motorje, me bega, zakaj potrebujejo AdBlue. Poleg tega, da na tako velikem vozilu nimajo kam drugam postaviti 15 litrsko posodo kot ravno tam, kjer je izpu?na cev, je pa malo za lase privle?eno, no. To je verjetno samo izgovor...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko je ?estica III generacije pri?la ven, se ji nisem mogel na?udit kako ima tako velik avto lahko tako majhen prtlja?nik. Ugotovil sem, da je to zaradi tega, ker pisker od auspuha ni bo?no ob prostoru za rezervno gumo (kot pri prvi 6ki), pa? pa pre?no pod njo zato je dno prtlja?nika postavljeno precej visoko in zato malo prostora. 

A sem jaz kaj narobe gledal ker sem videl samo en izpu?ni sistem, resda z dvema roroma?

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Zdaj so pa bencinarji ?e toliko bolj "pogoreli"...

 

https://www.petrol.si/na-poti/za-vozilo/goriva-q-max/q-max-iq-diesel?utm_campaign=qmax&utm_source=siol&utm_medium=display&utm_content=advertorial

 

Zdaj se bodo dizela?i ?e manj kvarili, ?e bolj "leteli" in ?e manj porabili...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja res kot vidim je ta 2.5 benzin motor in AT menjaln bolj var?en ..moja cx5 2.0.benz.porabi ve?..tako da mi je vedno bolj v?e? ta motor 2.5.benz.treba ?e probat in testirati...glede na moj na?in vo?nje..zoom zoom

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?? 120/avtocesta?

Hja saj kolikor tule gor berem, na?i bencinci gredo preko 120 samo, ?e je klanec navzdol... :zvizga:

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja res kot vidim je ta 2.5 benzin motor in AT menjaln bolj var?en ..moja cx5 2.0.benz.porabi ve?..tako da mi je vedno bolj v?e? ta motor 2.5.benz.treba ?e probat in testirati...glede na moj na?in vo?nje..zoom zoom

Kje to gleda?? Po vseh virih menda 2.5 porabi ve?, razen ?e seveda primerja? 2.0 v CX-5 z 2.5 v mazdi 6, kjer je areodinamika kot no? in dan. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja res kot vidim je ta 2.5 benzin motor in AT menjaln bolj var?en ..moja cx5 2.0.benz.porabi ve?..tako da mi je vedno bolj v?e? ta motor 2.5.benz.treba ?e probat in testirati...glede na moj na?in vo?nje..zoom zoom

Ti s tvojim na?inom vo?nje ne bo? pri?el skozi pod 8 l/100.

Pozabi na te zapise drugih. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem pa imel dva dni ?kodo cityGO za nadomestno vozilo...motor?ek 3 valji 998 kubikov in 60 konjev  :lol: ...nepremi?nina totalna...msilim, da bolj potegne moh Piaggio mp300HPE :rolleyes: ...je pa bila zanimiva poraba, namre? skoraj kak?en liter ve? od M3 G120  :lol:  :jupiii: ...pa da ne govorim, da se nisem mogel tako peljati kot z Mazdurino  :lol: ...ne razumem zakaj take mlin?ke dajejo v te avte, ?e ima na koncu ve?jo porabo od dva ranga vi?je klase avtomobila in 2x kubika?o in mo?  :rolleyes:  :ne vem:  :lol:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene pa je recimo v P108 toyotin 3-valjni mlin?ek pozitivno presenetil. 1. in 2. prestava prav spodobno vle?eta, pa ima samo 68 konjev. V kombinaciji s ?umgalunga gumami, ki so ?kripale za vsak drek prav zabavna zadeva za po hribovitih gr?ih otokih. Cel teden iz?ivljanja in poraba na koncu 7. Glede na profil vo?nje odli?no in verjamem, da se da vsak dan shajati s 5 litri, ravno 3 ali 4 litre pa ne more? pri?akovati, pa tudi ?e imajo mal?ki manj kot tono in dobre 3 metre dol?ine.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ena ima novega C3 1.2, 3 cilindre, 110km,puretech turbinski motor ki je pobral kar nekaj nagrad.

 

Vglavnem motor je zelo odziven, poskocen, skratka ni len. Poraba vecino po mestu je 6.8l. Predvidevam da bi imel mesano nekje 6l.

 

Poanta tega mojega posta je v tem, da ti mejhni mlincki pac niso nic posebej varcni. Raje imam 2.5 atmosferca pa 1l vec porabe kot pa te majhne turbinske motorje ki jih tlacijo vsepovprek.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej. 323 BA in Alex..ja gledam cx5 Benz.2.0 in M6 2.5 Benz.porabo in navor mo?.mojo cx5 moram kar stisniti po gasu.da gre..verjetno ta 2.5.AT.menjalnik bolj ?ivahna..tudi cx5 2.5 Benz.AT.menjalnik je poraba 8.lit.saj jo ima Jest.naj on pove ve?...treba probat..problem je ker pri nas obali Mazda salon nimajo tega motorja ...bo treba kam drugam...he he zoom zoom

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.