Skoči na vsebino

Jamralnik v2

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 3 urami je Alex napisal:

BMW je zadnje čase edini,ki se prerine med japonce-korejce, po zadovoljstvu kupcev in po številu okvar.

Edino zagori jih malo več na cesti kot Mazd.

Napisano
pred 2 urama je samSimon napisal:

Edino zagori jih malo več na cesti kot Mazd.

Ne vem, mogoče , ker jih je več prodanih. 

 

 

Napisano

Zaradi tega dogodko sem imel danes popoldne kar nekaj težav :(

 

 

WWW.RTVSLO.SI

Telekomunikacijski operater A1 se spoprijema z obsežnejšim izpadom storitev. Po vsej državi so težave pri delovanju mobilnih in fiksnih storitev tega operaterja, prav tako je nedostopna spletna stran podjetja.

 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano
pred 28 minutami je Z M A J napisal:

Zaradi tega dogodko sem imel danes popoldne kar nekaj težav :(

 

Ja, mi imamo začasno zapornico za parkirišče na sim kartico od A1 in tisti, ki niso pravočasno šli s parkirišča, so obstali za rampo :)

Pred eno uro je Alex napisal:

Ne vem, mogoče , ker jih je več prodanih. 

 

Predvsem zaradi EGR in PCV problemov 😵

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano (urejeno)
pred 7 urami je g.Wankel napisal:

Ko smo že pri BMW okvarah, je to od temperature ali me je kdo butnil? 😡🤬

 

Opis ni na voljo

 

Saj so ti napisali malo višje. Nimaš za dragi servis. 😇 🤣

Popravljeno od Agerg
Napisano
pred 13 urami je skritikrt napisal:

En nasvet @Boss

Okoli porabe sem že marsikaj videl...tudi npr. nekdaj pred cca.10 leti pri bratovi Toyoti Verso...ko si potegnil ključ ven,se je pivprečna poraba po racunalnuku resetirala...torej nič povprečna,ampak bolj trenutna.

 

Torej nasvet-zapiši kilometre,tankaj,zbiraj listke od tankanja,in čez mesec,dva...ali najboljše čez eno leto (da imaš vse spremenljivke not-poletje/klima,zima/nizke temperature itd...),sam izračunaj.

To je edini zanesljivi način.

Preko racunalnika pa...a še nisi slišal za VW,nategah takšnih in drugačnih.

 

Seveda je možno, da laže, čeprav naj ne bi bil več kot 5-10%, kar je še vedno OK. Logično pa da v 100km ne morem tega testirat na edini pravi način in to je z ročnim preračunom pri tankanju do polnega. 

 

Recimo Mazda ima 2 programa tako imenovana Trip A in Trip B. Pri Škodi so celo trije in sicer, dolgoročna, kjer so bili podatki p šprabi na cca 6500km. Potem sta pa še dve in sicer poraba od tankanja in poraba od zagona motorja. In za primerjavo je bila dolgoročna 10l/100km in ker sem šel tankat takoj po prevzemu SUV-a, sem gledal na koncu samo porabo od tankanja, ki pa je bila 7,5l/100km. Kot orientacija je dovolj. 

 

Je pa seveda res, da ker gre za testni avto je tudi ta dolgoročna poraba verjetno pretirana in večino časa pri normalni uporabi ne štartujemo k blesavi, ne divjamo po AC-jih al pa se gremo gorskohitrostne preizkušnje (čeprav je pa zabava). 

 

 

 

 

33112_1.png

Napisano
pred 8 urami je Boss napisal:

 

Seveda je možno, da laže, čeprav naj ne bi bil več kot 5-10%, kar je še vedno OK. Logično pa da v 100km ne morem tega testirat na edini pravi način in to je z ročnim preračunom pri tankanju do polnega. 

 

Recimo Mazda ima 2 programa tako imenovana Trip A in Trip B. Pri Škodi so celo trije in sicer, dolgoročna, kjer so bili podatki p šprabi na cca 6500km. Potem sta pa še dve in sicer poraba od tankanja in poraba od zagona motorja. In za primerjavo je bila dolgoročna 10l/100km in ker sem šel tankat takoj po prevzemu SUV-a, sem gledal na koncu samo porabo od tankanja, ki pa je bila 7,5l/100km. Kot orientacija je dovolj. 

 

Je pa seveda res, da ker gre za testni avto je tudi ta dolgoročna poraba verjetno pretirana in večino časa pri normalni uporabi ne štartujemo k blesavi, ne divjamo po AC-jih al pa se gremo gorskohitrostne preizkušnje (čeprav je pa zabava). 

 

 

 

 

V čem je pa potem zabavno imeti tak avto z tolikimi konji,če se pa voziš z njim po desnem pasu v Vrhniški klanec? In paziš na vsak deciliter goriva?

Ta zabeležena povprečna poraba testnih voznikov pred teboj bo kar v redu. Nekateri, ki so vozili ta avto kot se spodobi, so imeli porabo 12 litrov in mogoče še kak liter več, drugi, bolj "šparovni", ki skoraj niso tiskali gasa malo pod 8,  pa imaš povprečno porabo 10 litrov. Skoraj nihče ne resetira porabe, , ko vrne vozilo. Toliko konjičev hraniti in takšno težo premikati, terja svoj davek.

 

 

Napisano (urejeno)
Pred eno uro je Alex napisal:

V čem je pa potem zabavno imeti tak avto z tolikimi konji,če se pa voziš z njim po desnem pasu v Vrhniški klanec? In paziš na vsak deciliter goriva?

Ta zabeležena povprečna poraba testnih voznikov pred teboj bo kar v redu. Nekateri, ki so vozili ta avto kot se spodobi, so imeli porabo 12 litrov in mogoče še kak liter več, drugi, bolj "šparovni", ki skoraj niso tiskali gasa malo pod 8,  pa imaš povprečno porabo 10 litrov. Skoraj nihče ne resetira porabe, , ko vrne vozilo. Toliko konjičev hraniti in takšno težo premikati, terja svoj davek.

bi rekel, da tak ki kupi tak avto se ne obremenjuje s porabo in mu je vseeno ali ima 9 ali 12.....sicer kot si rekel, zakaj kupiti tak avto če bi se potem cjazil da bi imel porabo 7,99 :)

Popravljeno od sportman333
  • Všeč 1
  • Ljubim 2
Napisano

A resno, pa kdo pri zdravi pameti stiska avto ves dan do konca? Ja nekateri si kupijo vikend avto in ga takrat vozijo na hard, čez teden je pa Getz v akciji... nisem nikogar mislil direktno s foruma, ali pač #Zmaj 😜

 

Pa to se mi zdi čist cool, ker v službo ne boš divjal, iz službe tudi ne. Si pa človek čez vikend privošči še nekaj več, mogoče kake ovinke, mogoče gre probat Stelvio al pa kaj podobnega... who knows. Z užitkom je tako, da ni dobro, če ga je preveč je pa fino, da zna vmes adrenalin dvignit. 

 

Pri avtih je tako, da načeloma zna vsak prit od A do B, redki so pa tisti, ki znajo vmes, nasmeh na obraz narisat... ne rabijo skos, rabijo samo trenutek. Pa al je to med prehitevanjem, vključevanjem na AC, mogoče celo takrat, ko te nekdo misli zablokirat, pa mu uideš, da mu ni nič jasno. Vse govorim z zdravo pametjo in glavo na pravem mestu in ne v YOLO ali FAFO stilu.

 

 

  • Všeč 4
  • Ljubim 1

33112_1.png

Napisano
pred 12 urami je Alex napisal:

V čem je pa potem zabavno imeti tak avto z tolikimi konji,če se pa voziš z njim po desnem pasu v Vrhniški klanec? In paziš na vsak deciliter goriva?

 

To so tvoje domneve (JJTM)... zakaj bi recimo to počenjal? Je pa res, da mi recimo podatek o najvišji hitrosti pomeni glih ene tolk kot predlanski sneg. Men je ves užitek v tem, da avto skoči, ko je treba. Sej a rabim tud to... ma ne, ampak kot sem rekel, bi enkrat v lajfu pač naredil kakšno iracionalno odločitev brez, da bi zarad tega imel travme.

33112_1.png

Napisano
pred 12 urami je Alex napisal:

Ta zabeležena povprečna poraba testnih voznikov pred teboj bo kar v redu. Nekateri, ki so vozili ta avto kot se spodobi, so imeli porabo 12 litrov in mogoče še kak liter več, drugi, bolj "šparovni", ki skoraj niso tiskali gasa malo pod 8,  pa imaš povprečno porabo 10 litrov.

 

To se strinjam, ker res ne vemo kako so vozili avto prej ... lahko da je bilo veliko mestne vožnje, lahko so si dali duška pa prtegovali po AC 180-200km/h, da vidijo kako gre. Vse to je absolutno najbolj verjetno in zato tista poraba sigurno ni relavantnih 10l/100km ampak prej manj z mojimi potmi oziroma tipi cest, ki jih največ uporabljam.

pred 12 urami je Alex napisal:

oliko konjičev hraniti in takšno težo premikati, terja svoj davek.

 

Torej, da vidva z @Bini nahranita tudi tistih 186KM v CX-30 in pri tem razlagata, da se vozita s porabo 6 je pač pol čist nerealno al pa dejansko nikoli ne uporabita konjaže kot je na papirju na voljo. Če bi jo pol sigurno ne bi bilo samo 6. Kot praviš, ker konjiče je treba nahranit. 😜

33112_1.png

Napisano
pred 11 minutami je Boss napisal:

Je pa res, da mi recimo podatek o najvišji hitrosti pomeni glih ene tolk kot predlanski sneg. Men je ves užitek v tem, da avto skoči, ko je treba. Sej a rabim tud to... ma ne, ampak kot sem rekel, bi enkrat v lajfu pač naredil kakšno iracionalno odločitev brez, da bi zarad tega imel travme.

Tako je. Alfo sem stisnil na max. Focusa in i20n pa ne.

 

Z ostalim ne bom smetil....

Napisano

Jaz sem trenutno Mazdo stisnil do konca le v Vrhniški klanec navzgor, tako da niti ne vem kolk je top speed po ravnem a me po pravici povedano ne zanima čist nič.

33112_1.png

Napisano (urejeno)
pred 29 minutami je Boss napisal:

Jaz sem trenutno Mazdo stisnil do konca le v Vrhniški klanec navzgor, tako da niti ne vem kolk je top speed po ravnem a me po pravici povedano ne zanima čist nič.

Saj ni poanta v tem,da moraš vedno terati na ful. Saj tega ne počnem niti sam , verjetno nobeden. Jaz sem samo napisal,da tega avta z"normalno"vožnjo ne spraviš na 7,5 l/100. Ker sem ga vozil več kot enkrat. Ja, če se res cijaziš pod omejitvami, potem ja. 

In so tem, da res gledaš stalno na števec hotrosti, ker pri tem motorju si takoj krepko prehiter. Takoj, ko na avtocesti malo pohodiš plin, se poraba drastično poveča.

Cx 30 je čisto drugi tip motorja. Deluje čisto drugače, nima turbine, je nekaj vmes med benzinarjev in dizlom. Zato tudi, ko ga priganjaš, še vedno ne pije toliko.Ugotovil sem ,da je podobna poraba pri cx 30 za enako pot, kot je poraba na moji Mazdi 6 dizel.

Sam veš, da imajo tudi naše 6-ke večjo porabo na avtocesti,čim jo hitreje voziš.

Sicer pa,za kar se boš odločil in  kar boš kupil, to boš vozil. In tankal.😉

 

Popravljeno od Alex

 

 

Napisano
pred 3 minutami je Alex napisal:

Sam veš, da imajo tudi naše 6-ke večjo porabo na avtocesti,čim jo hitreje voziš.

 

Pa to velja za vse, ker se zračni upor povečuje s kvadratom hitrosti in za premagovanje le tega pač raiš konje in futr, da jih nakrmiš.

33112_1.png

Napisano
pred 6 minutami je Alex napisal:

Jaz sem samo napisal,da tega avta z"normalno"vožnjo ne spraviš na 7,5 l/100. Ker sem ga vozil več kot enkrat.

 

Zadnje generacije motorja nisi vozil, ker je načeloma komaj par let v Škodah, ampak nema veze. Realna poraba bo, ko oziroma če se bom odločil za nakup in dal kakšnih 10.000km skozi. Glede na to, da že zdaj nimam veliko mestne vožnje, če pa že pa v času, ko ni prometnih konic in stanja v kolonah, sem vseeno prepričan, da čez 9l/100km ne bo šlo pa četudi si bom občasno privošil bit tud naughty boy. 😁

 

33112_1.png

Napisano
pred 18 urami je Boss napisal:

 

Pa to velja za vse, ker se zračni upor povečuje s kvadratom hitrosti in za premagovanje le tega pač raiš konje in futr, da jih nakrmiš.

 

Sm kmet an s hribu doma pei ne znam razložit kt kšn profesor...

To je res. Samo mnogi ne razumejo, da imajo določene oblike vozil že v štartu večji zračni upor kot druge oblike vozil. In ko se zračni upor povečuje je precej odvisno od začetka, od kod se povečuje.

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

V štartu je zračni upor 0 N, ker je hitrost 0 in 02=0. Če si mislil pa na koeficient upora cx, ki je odvisen od oblike telesa, potem pa ja, je razlika med posameznimi vozili poleg čelne površine A. Samo v startu pa ne. Imajo vsi upor 0 N.

 

 

 

Napisano

Bližnji vzhod pa nikogar tu ne gane.... 🤔

Spet sledi pošiljka beguncev.... :nevem:

Napisano
pred 10 minutami je Bini napisal:

Bližnji vzhod pa nikogar tu ne gane.... 🤔

Spet sledi pošiljka beguncev.... :nevem:

 

V Slo in Evropi vedno ploskamo politiki in državi, ki ji je ustvarjanje svetovnih kriz poslovni model. Tako da ne moremo zdaj jokat zaradi beguncev.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Napisano

image.png

  • Všeč 3
  • Haha 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
pred 2 urama je Mraušk Mčk napisal:

 

V Slo in Evropi vedno ploskamo politiki in državi, ki ji je ustvarjanje svetovnih kriz poslovni model. Tako da ne moremo zdaj jokat zaradi beguncev.

Kar naj ploskajo, tole se nebo kar tako  končalo.... :whatever:

Napisano
pred 45 minutami je Bini napisal:

Kar naj ploskajo, tole se nebo kar tako  končalo.... :whatever:

 

Ne samo tole, vse kar se dogaja zadnja desetletja se ne bo kar tako končalo. Ker, ko takozvani demokratični del sveta povsem izgubi kompas...

Po drugi strani pa, ne dogaja se nič česar ta svet še nebi videl. Propad civilizacij se je že dogajal.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Napisano

Sodelavec bil na SŽ preko agencije. Danes podpisal pogodbo s SŽ. 

 

 

Ne vem, če je za povedat... 

 

980€ bruto plača... 😒

  • Haha 1
  • Začuden 1
  • Žalosten 2
  • Jezen 1
  • Ni všeč 1

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes opravil dobrih 57km in sicer štart iz Soteske, prek Tunjic, Zaloga pri Cerkljah, Cerkelj, Olševka in Tupalič, do PREDDVORa in tam kopanje v Črnavi   Povratek prek Komende in Kamnika.   Od Tunjiške mlake proti Zalogi pri Cerkljah in Šmartnem je izredno lepa, neprometna cesta, večinoma po gozdu. Me je res navdušil predvsem ta del poti
    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.