Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

pred 22 minutami je Janez007 napisal:

 

Torej obstajata 2 dobri varianti:

- Mazda 6 karavan

- Mazda 6 limuzina + kljuka + prikolica + strežne prečke + montana + nadstrešek za prikolico

 

😂

Kar komu paše. Meni paše karavan, prikolica in kufer na streh. Ni ga čez komot :jupiii:

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 47 minutami je FuManchu napisal:

Pa še, če bi šla tašča zraven bi se našel plac za njo kje v prikolici pomoje:bravo:


Lahko tudi ne strehi ;) 

 

 

  • Všeč 1
  • Haha 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mah, ne, kakšno prikolico, dajte no! Čemu prikolico, če pa imaš lahko zadaj keson pa gor naložiš kakšen kubik in pol...

 

Je zadaj grd za videt? Pa kaj, saj ga ne gledam jaz, gleda ga tisti, ki vozi za menoj. In briga me, kakšen je njegov razgled...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Janez007 napisal:

 

Torej obstajata 2 dobri varianti:

- Mazda 6 karavan

- Mazda 6 limuzina + kljuka + prikolica + strežne prečke + montana + nadstrešek za prikolico

 

😂

Potem smo tukaj še mi, ki imamo karavane IN kljuko :lol:

  • Haha 4
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moje mnenje je, da so vsi ti novodobni karavani zelo pogojno uporabni :), zdaj izgled je pač vsakemu kakor gre oz. stvar osebnega okusa.....za moje pojme so bili uporabni karavani tam v letih 2000-2005, ko so bili res grdi , ampak so imeli uporaben prostor (sam recimo sem imel izkušnjo ko je bil doma še P306 karavan, res velik pravokotni prtljažnik ravnih mer....), v svojega accorda pa ne morem dati 4.gume, tako da je uporabnost na meji.....še box za psa sem moral dati delati po meri, ker standardna izvedba ni šla v prtljažnik, ker ima pri straneh preveč zaoboljeno vse skupaj, tako da.....tudi z kakšno ekstremno veliko TV sodobnih mer 55+ bi imel v original pakungi mislim da večina sodobnih karavanov težavo....(volvo xc70 se mi zdi da je z vidika karavana še zadnji res uporaben karavan)....no na zadnje, ko sem imel nadomestni avto (škoda octavia) je bolj drvarniški avto tako po izgledu in merah, tja sem dal pa lahko vse 4 gume :)

pred 10 minutami je NevLado napisal:

Potem smo tukaj še mi, ki imamo karavane IN kljuko :lol:

sam še truga in nosilci za kolesa na strehi ti manjkajo....

Popravljeno od sportman333
  • Všeč 1
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je sportman333 napisal:

Moje mnenje je, da so vsi ti novodobni karavani zelo pogojno uporabni :), zdaj izgled je pač vsakemu kakor gre oz. stvar osebnega okusa.....za moje pojme so bili uporabni karavani tam v letih 2000-2005, ko so bili res grdi , ampak so imeli uporaben prostor (sam recimo sem imel izkušnjo ko je bil doma še P306 karavan, res velik pravokotni prtljažnik ravnih mer....), v svojega accorda pa ne morem dati 4.gume, tako da je uporabnost na meji.....še box za psa sem moral dati delati po meri, ker standardna izvedba ni šla v prtljažnik, ker ima pri straneh preveč zaoboljeno vse skupaj, tako da.....tudi z kakšno ekstremno veliko TV sodobnih mer 55+ bi imel v original pakungi mislim da večina sodobnih karavanov težavo....(volvo xc70 se mi zdi da je z vidika karavana še zadnji res uporaben karavan)....no na zadnje, ko sem imel nadomestni avto (škoda octavia) je bolj drvarniški avto tako po izgledu in merah, tja sem dal pa lahko vse 4 gume :)

sam še truga in nosilci za kolesat na strehi ti manjkajo....

Odvisno, nekaj so naprimer optimizacije prostora, ko podereš sedeže, prerazporediš prostor - jaz sem v CX-3 ob podrtih sedežih peljal TV 55 inch v pakungi, pa recimo 60 kvadratov laminata za stanovanje .... me je pa bolj jezila sama UPORABNA FUNKCIONALNOST PRTLJAŽNIKA... Namreč dvojno dno je bilo super, ampak hofer vrečka ni mogla stat, ker se je po višini že butnla v polico od prtljažnika, pa se potem ni zaprl... Kufer za na morje sem moral imet na zadnjih sedežih, ker ga spet ni bilo moč stlačit v prtljažnik :lol: etc

 

In tu imaš še kako prav, stari karavani so imeli zelo uporabne funkcionalnosti prtljažnika - notr si vrgu kar si dobu in basta, zdaj moreš že malo kalkulirat...ma vseeno, res redko poderem sedeže na M6, ko dam notri kolo ali pa zadnjič sem šel v merkur po "bosanke", 2 metrska je šla notr bp do sprednjega desnega sedeža in to celo tako, da je bejba še vedno sedela po diagonali na zicu... če bi lahko podrl posebej samo desni sedež (in ne vrste obeh), bi recimo komot sedela zadi za mano in bi imel dilo do armaturke. Včasih je bilo to da so se sedeži posebej podirali dodatna oprema, zdaj je niti kupit več ne moreš

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 33 minutami je NevLado napisal:

Potem smo tukaj še mi, ki imamo karavane IN kljuko :lol:

 

 

In stresne sani :P ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Včeraj smo v 6-ki karavan peljali električno kolo, brez da bi sneli polico. Samo preklopili smo zadnjo daljšo hrbtišče sedeža in kolo porinili z zadkom naprej, brez da bi karkoli na kolesu prilagajali, odvili. :) Ker demontaže police se zmeraj otepam ... sestavit skupaj (s poskušanjem) včasih kar traja. 😃 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Janez007 napisal:

Včeraj smo v 6-ki karavan peljali električno kolo, brez da bi sneli polico. Samo preklopili smo zadnjo daljšo hrbtišče sedeža in kolo porinili z zadkom naprej, brez da bi karkoli na kolesu prilagajali, odvili. :) Ker demontaže police se zmeraj otepam ... sestavit skupaj (s poskušanjem) včasih kar traja. 😃 

No, odvisno kakšno je to kolo... Da nisi kakšnih otroških okol vozil... :rolleyes:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je Janez007 napisal:

Včeraj smo v 6-ki karavan peljali električno kolo, brez da bi sneli polico. Samo preklopili smo zadnjo daljšo hrbtišče sedeža in kolo porinili z zadkom naprej, brez da bi karkoli na kolesu prilagajali, odvili. :) Ker demontaže police se zmeraj otepam ... sestavit skupaj (s poskušanjem) včasih kar traja. 😃 


A nimas roloja kot zadnjo polico? Tisto je res enostavno za snet…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Janez007 napisal:

Ker demontaže police se zmeraj otepam ... sestavit skupaj (s poskušanjem) včasih kar traja. 😃 

 

Tole me je malo presenetilo, ker če je pa kej enostavno je pa demontaža police saj se vse lepo zloži samo vase - vsa čast Mazda inženirjem za ta design. Za demontažo 5 sekund za montažo pa mogoče 15 sekund. Tole je bolj enostavno kot na kateri koli moji prejšnji Mazdi in vedno prst gor, ko dajem kolo zadi v avto.

pred 2 urama je Jest napisal:

In stresne sani :P ... 

 

.. na pa me spet pr srcu stiska... :(

 

pred 2 urama je FuManchu napisal:

In tudi prečke gor celo leto:jupiii:

A še ti Brutus... da me na koncu zaštihaš v bolečini. 🥺

  • Všeč 2
  • Haha 5

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 36 minutami je Boss napisal:

 

Tole me je malo presenetilo, ker če je pa kej enostavno je pa demontaža police saj se vse lepo zloži samo vase - vsa čast Mazda inženirjem za ta design. Za demontažo 5 sekund za montažo pa mogoče 15 sekund. Tole je bolj enostavno kot na kateri koli moji prejšnji Mazdi in vedno prst gor, ko dajem kolo zadi v avto.

 

.. na pa me spet pr srcu stiska... :(

 

A še ti Brutus... da me na koncu zaštihaš v bolečini. 🥺

 

Mene tudi. 😃

 

Ko sem kupil prvo rabljeno M6 GJ, sem zraven dobil še zimske gume ... seveda naložene v prtljažniku s podrtimi sedeži in polico pa v 2 delih. Samo to vem, da ni šlo v prvo ...  😃

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

 

Tole me je malo presenetilo, ker če je pa kej enostavno je pa demontaža police saj se vse lepo zloži samo vase - vsa čast Mazda inženirjem za ta design. Za demontažo 5 sekund za montažo pa mogoče 15 sekund. Tole je bolj enostavno kot na kateri koli moji prejšnji Mazdi in vedno prst gor, ko dajem kolo zadi v avto.

 

.. na pa me spet pr srcu stiska... :(

 

A še ti Brutus... da me na koncu zaštihaš v bolečini. 🥺

Sanke so lepe, če so nizke 😉

Stare, visoke, pa res izgledajo delavsko.

  • Všeč 2
  • Haha 1
  • Jezen 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je NevLado napisal:

A to si kupil babnci, za okroglo?

 

Kdaj pa je imela, vse najboljše!

Babnci, ki ji rečem tašča. Upam, da ne bere tega foruma, ker bo praznovala šele 8. januarja, 70 let. Žena pa bo praznovala 10. januarja 20 let manj. Sedaj pa izračunaj, koliko je bila tašča stara, ko je rodila mojo ženo. 😃 To je bolj za v rubriko "Pohvalite se".  

  • Haha 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.