Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

Na, pa je ?el bombon?ek nove vlade rakom ?vi?gat in se bo gorivo kot ponavadi spet podra?ilo. :P

 

Sorry, ampak kaj je pa zdej vlada kriva, ker niso spreminjali tro?arin ne na gor ne na dol. Sprememba cene je zgolj zaradi mednarodnih borznih sprememb na naftnem trgu.

 

Mi je pa ?udno, da za?asa Majerja se pa nikoli nisi oglasil, k so nam nabili tro?arine na najvi?jo raven :blink:

 

http://www.petrol.si/na-poti/za-vozilo/gor...je-cen-goriv#95

 

Aja pa tudi pred 14 dnevi vlada ni bila zaslu?na za pocenitev saj niso ni? naredili na podro?ju ni?anja tro?arin in je bilo vse samo borznih nihanj na naftnem trgu. Tko, da ni nikjer nobenih bombon?kov in podobnih neumnosti - problem je samo v tem, da manjka objektivnosti/vedenja glede omenjen situacije.

 

Smo pa lahko sre?ni, da imamo vsaj regulirane cene, ker bi druga?e bilo verjetno gorivo pri nas na nivoju italijanskih cen. :hudicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sorry, ampak kaj je pa zdej vlada kriva, ker niso spreminjali tro?arin ne na gor ne na dol. Sprememba cene je zgolj zaradi mednarodnih borznih sprememb na naftnem trgu.

 

Mi je pa ?udno, da za?asa Majerja se pa nikoli nisi oglasil, k so nam nabili tro?arine na najvi?jo raven :blink:

 

http://www.petrol.si/na-poti/za-vozilo/gor...je-cen-goriv#95

 

Aja pa tudi pred 14 dnevi vlada ni bila zaslu?na za pocenitev saj niso ni? naredili na podro?ju ni?anja tro?arin in je bilo vse samo borznih nihanj na naftnem trgu. Tko, da ni nikjer nobenih bombon?kov in podobnih neumnosti - problem je samo v tem, da manjka objektivnosti/vedenja glede omenjen situacije.

 

Smo pa lahko sre?ni, da imamo vsaj regulirane cene, ker bi druga?e bilo verjetno gorivo pri nas na nivoju italijanskih cen. :hudicek:

 

Nop.Na za?etku mora bit bombon?ek,da zadovoljijo svoje ov?ke.Sledilo bo itak vse po starem...ali pa ?e mnogo slab?e, kar se prakar dogaja. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nop.Na za?etku mora bit bombon?ek,da zadovoljijo svoje ov?ke.Sledilo bo itak vse po starem...ali pa ?e mnogo slab?e, kar se prakar dogaja. ;)

 

A si ti link, ki sem ga prilimal, sploh odprl? Tam ima? gibanje cen goriva in igranje s tro?arinami.

 

Se pravi, po tvoje, ?e pade cena nafte na mediteranski borzi in se to pozna na kon?ni ceni bencina je bombon?ek vlade, ?e pa cena zraste so pa svinje rde?karske, al kako naj to razumem? :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni pa je najbolj sme?no, ko re?ejo po televiziji ali radiu, da so se zvi?ale cene goriv v Ameriki in da lahko pri?akujemo povi?anje cen tudi pri nas. :) Mi pa dobimo gorivo iz Rusije. To je vse ena velika banda! Saj vem, da se dogovarjajo vsi za cene, ampak ?e vedno ni to to. :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Nova vlada je spet udarila.Ne, ni se pocenil benzin, ni ostal isto ampak se je podra?al-Sej drugega itak ne znajo kekci, nje <_<

http://www.24ur.com/novice/gospodarstvo/na...oma-drazji.html

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Petrol SLO

E95 1,518?

Dizel 1,392?

 

Petrol CRO

E95 1,42?

Dizel 1,32?

 

zanimiva razlika na zelencu

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poskusi najti strukturo cene dajatev na Hr... po moje majo ni?je davke :ne vem:

 

PDV je druga?e 25%....samo ne vem ?e to vpliva

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

po moje so tro?arine in co2 davki ni?ji...

 

http://www.petrol.hr/na-putu/goriva-q-max/cijene-goriva#95

 

hja danes so zvi?ali tro?arino....in pdv posledi?no pa so ?e na bolj?em. izberi gorivo in klikni vi?e. O?itno nimajo Co2??

 

Slovenia

http://www.petrol.si/na-poti/za-vozilo/gor...e-cen-goriv#100

 

ODGOVOR: Hrvatje so prvi? letos dvignili tro?arino.....od Januarja je bila ista, zato je bil bencin ?e dalj cenej?i + nimajo Co2, kjlub temu da je PDV 25%

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tko kot sem rekel - gola cena je do centa enaka kot pri nas

 

razlika je le v dajatvah:

 

SLO: tro?arina 0,512? + 0,035? CO2 obdav?itve za ovce in je to skupaj 0,547? + 0,27? DDV = 0,817?

HR: tro?arina 0,45? + 0,0 CO2 (EU jim bo hitr predpisal davek za ovce) + 0,286? = 0,736?

 

in to je pol razlika v kon?ni ceni goriva

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tko kot sem rekel - gola cena je do centa enaka kot pri nas

 

razlika je le v dajatvah:

 

SLO: tro?arina 0,512? + 0,035? CO2 obdav?itve za ovce in je to skupaj 0,547? + 0,27? DDV = 0,817?

HR: tro?arina 0,45? + 0,0 CO2 (EU jim bo hitr predpisal davek za ovce) + 0,286? = 0,736?

 

in to je pol razlika v kon?ni ceni goriva

 

Samo kako bo? na?im doktoratom dopovedal, da ravno za to, kar ho?ejo lupiti tranzit, nih?e ne tanka pri nas, oz. v ve?ini pred in za mejo....izgube so pa miljonske.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak tale Klobasa pa tudi klobasá kar nekaj v tri dni ...

 

V prispevku >> http://goo.gl/fY7bBI pravi, da porabi okoli 4.000 do 5.000 litrov goriva na mesecni ravni... in da ga bo to sedaj stalo okoli 4.000 ? vec ... Zdaj nevem... ali jaz ne znam vec racunati... ali se je dejansko gorivo podrazilo za 1? pri litru? :blink::jezicek:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.