Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

Ampak tale Klobasa pa tudi klobasá kar nekaj v tri dni ...

 

V prispevku >> http://goo.gl/fY7bBI pravi, da porabi okoli 4.000 do 5.000 litrov goriva na mesecni ravni... in da ga bo to sedaj stalo okoli 4.000 ? vec ... Zdaj nevem... ali jaz ne znam vec racunati... ali se je dejansko gorivo podrazilo za 1? pri litru? :blink::jezicek:

 

Ali je vrhunski matematik ali pa je novinarka narobe razumela ker on ni rekel direktno 4000 ve? ampak je rekel to 4000? (kaj ali ?esa ????)

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma dejte Klobaso poslu?at - on je en navaden zdrahar.

 

Sej je pri dvigu cestnin tud tulil, da bodo nekonkuren?ni - proti komu bodo nekonkuren?ni? Proti letalskem prevozu, ladijskem, ?eleznicam? Ne vem sam mislim, da nas ima tale mo?ic za neumne in nam prodaja vse mo?ne bu?e.

 

Je pa hecno, da se pajac ni oglasil lani, ko je bil diesel ?e za 5 centov dra?ji kot je danes. Aja sej res, lani je bil ?e Majer na oblasti, proti svojim pa res ne sme pizdolirat. :whatever:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma dejte Klobaso poslu?at - on je en navaden zdrahar.

 

Sej je pri dvigu cestnin tud tulil, da bodo nekonkuren?ni - proti komu bodo nekonkuren?ni? Proti letalskem prevozu, ladijskem, ?eleznicam? Ne vem sam mislim, da nas ima tale mo?ic za neumne in nam prodaja vse mo?ne bu?e.

 

Je pa hecno, da se pajac ni oglasil lani, ko je bil diesel ?e za 5 centov dra?ji kot je danes. Aja sej res, lani je bil ?e Majer na oblasti, proti svojim pa res ne sme pizdolirat. :whatever:

 

Ja sej zombiji so tudi tiho zdej, pa je ?lo vse v maloro.Aja, sej proti svojim res ne smejo ni?. ;)

Je pa ?isto isti pajac kot murgelski ?olnik-zdej tudi njega ni na spregled z gro?njami o stavki, ?eprav jim stalno nekaj ??ipajo pri pla?ah.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo po tej razlagi bi moral biti tudi dizel cenejsi v Krokarlandiji..

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Danes sem gledal malo cene diesla po Evropi in ugotovil sem,da smo v zadnjih ?estih mesecih prehiteli kar nekaj dr?av in smo sedaj s cenami bolj pri vrhu.Prehiteli smo tako Portugalsko,Slova?ko,?panijo,?e?ko in Nem?ijo.To nam pove, da ni vse v vi?anju cen nafte, kot nas farbajo na?i ampak je to polnjenje na?e luknje brez dna.

Od primerljivih dr?av po standardu in pla?ah imajo edino Mad?ari vi?jo ceno diesla kot mi.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem gledal malo cene diesla po Evropi in ugotovil sem,da smo v zadnjih ?estih mesecih prehiteli kar nekaj dr?av in smo sedaj s cenami bolj pri vrhu.Prehiteli smo tako Portugalsko,Slova?ko,?panijo,?e?ko in Nem?ijo.To nam pove, da ni vse v vi?anju cen nafte, kot nas farbajo na?i ampak je to polnjenje na?e luknje brez dna.

Od primerljivih dr?av po standardu in pla?ah imajo edino Mad?ari vi?jo ceno diesla kot mi.

 

Madzarska se dolgo ni na nasi ravni, za njihov standard bi morala biti cena 1?.....jutri grem spet malo do Bude pogledati situacijo. Upam da se je vsaj forint umiril, kajti na dan je izgubljal par %.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex, ?e si gledal tole primerjavo http://amzs.si/Cene_goriv_po_Evropi.aspx mora? upo?tevati, da so dolo?eni podatki po evropi ?e izpred treh tednov - se pravi so zastareli. Konec avgusta se je cena dvignila za cca 5$ na sod in to v parih dneh potem pa je tako vztrajala celih ?tirinajst dni in zdaj je spet padal za 5$. Tako, da bomo z naslednjo uskladitvijo ter tisto za njo videli ali bo ?lo dol (moralo bi iti dol, ?e ne bodo tro?arin dvigovali).

 

 

Mi je pa pri teh zadevah najbolj sme?en primer enga Maribor?ana, kako je navdu?eno razlagal, koliko prihrani, ?e gre tankat v avstrijo, ker ma ?isto blizu do pumpe (cca 15km).

 

Se pravi za poln 60litrski tank tam pla?a po ceni 1.373 za liter dizla nekje 82,38?, pri nas pa bi po ceni 1,418 pla?al 85,08?... razlika torej 2,7?. Fino in "ogromen" prihranek ampak klele se vidi beda takega razmi?ljanja. Da se odpelje do pumpe v avstriji in nazaj naredi 30km, kar pomeni pri porabi 6l/100km 1,8 litra goriva za to pot in to zne?e po avstrijski ceni 2,47?stro?ka. Se pravi je na koncu pri?paral neverjetnih 23 centov. WOW res :punk:

 

Ne vem pa zakaj nih?e ne hodi na Maxen (ali pa podobne diskontne pumpe), kjer recimo s kuponom iz Mercatorja pla?a? 5 centov manj po litru kolikor je cena drugod v Slo. Pr?para? cca 3?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem pa zakaj nih?e ne hodi na Maxen (ali pa podobne diskontne pumpe), kjer recimo s kuponom iz Mercatorja pla?a? 5 centov manj po litru kolikor je cena drugod v Slo. Pr?para? cca 3?.

 

 

Maxen ima kot kaze samo se 3 cente pri litru ceneje s kuponom... Pri Hoferju je od nedavnega vedno 3 cente ceneje (ne vec samo ob sredah in sobotah ali kako je ze bilo (pa takrat je bilo samo 2 centa razlike) ....

 

http://www.maxen.si/si/aktualno/

 

http://www.maxen.si/si/aktualno/132/detail.html?prev_page=1

 

Je pa problem na teh crpalkah, ker vcasih ne mores natociti polno... oz. moras tociti dvakrat... Vsaj pri Hoferju sem nekajkrat ze naletel tako, da je recimo sicer omejitev 80?... ampak se crpalka ustavi ze pri 75? ... :blink:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex, ?e si gledal tole primerjavo http://amzs.si/Cene_goriv_po_Evropi.aspx mora? upo?tevati, da so dolo?eni podatki po evropi ?e izpred treh tednov - se pravi so zastareli. Konec avgusta se je cena dvignila za cca 5$ na sod in to v parih dneh potem pa je tako vztrajala celih ?tirinajst dni in zdaj je spet padal za 5$. Tako, da bomo z naslednjo uskladitvijo ter tisto za njo videli ali bo ?lo dol (moralo bi iti dol, ?e ne bodo tro?arin dvigovali).

Mi je pa pri teh zadevah najbolj sme?en primer enga Maribor?ana, kako je navdu?eno razlagal, koliko prihrani, ?e gre tankat v avstrijo, ker ma ?isto blizu do pumpe (cca 15km).

 

Se pravi za poln 60litrski tank tam pla?a po ceni 1.373 za liter dizla nekje 82,38?, pri nas pa bi po ceni 1,418 pla?al 85,08?... razlika torej 2,7?. Fino in "ogromen" prihranek ampak klele se vidi beda takega razmi?ljanja. Da se odpelje do pumpe v avstriji in nazaj naredi 30km, kar pomeni pri porabi 6l/100km 1,8 litra goriva za to pot in to zne?e po avstrijski ceni 2,47?stro?ka. Se pravi je na koncu pri?paral neverjetnih 23 centov. WOW res :punk:

 

Ne vem pa zakaj nih?e ne hodi na Maxen (ali pa podobne diskontne pumpe), kjer recimo s kuponom iz Mercatorja pla?a? 5 centov manj po litru kolikor je cena drugod v Slo. Pr?para? cca 3?.

 

...mimogrede naredi ?e ?pe?o v njihovi trgovini in pri?para pri ve?ji ?pe?i za pol tanka.

Samo po benz ne hodijo ?ez, bodi brez skrbi.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Maxen ima kot kaze samo se 3 cente pri litru ceneje s kuponom... Pri Hoferju je od nedavnega vedno 3 cente ceneje (ne vec samo ob sredah in sobotah ali kako je ze bilo (pa takrat je bilo samo 2 centa razlike) ....

 

http://www.maxen.si/si/aktualno/

 

http://www.maxen.si/si/aktualno/132/detail.html?prev_page=1

 

Je pa problem na teh crpalkah, ker vcasih ne mores natociti polno... oz. moras tociti dvakrat... Vsaj pri Hoferju sem nekajkrat ze naletel tako, da je recimo sicer omejitev 80?... ampak se crpalka ustavi ze pri 75? ... :blink:

 

Hja ne vem... sem pogledal svoje kupone in na vseh ?estih je pisalo 5 centov... in ?e grem tja se tudi toliko obra?unava. Mora? pa pri tankanju izbrati ali 80 ali 100? (na Maxnu lahko izbira? 40, 60, 80, 100 ali 120? limita).?e bo? vzel 80? se bo kon?alo pri 80? in se bo ?ele na koncu od?tel popust. ter bo? pla?al cca 77?. ?e ve?, da bo ?lo notri ve? kot za 80? vzemi limit 100? pa bo ?lo polno do konca... sicer ti rezervirajo 100? vendar ti to stornirajo in obra?unajo dejanski znesek.

 

...mimogrede naredi ?e ?pe?o v njihovi trgovini in pri?para pri ve?ji ?pe?i za pol tanka.

Samo po benz ne hodijo ?ez, bodi brez skrbi.

 

?e bomo vsi takole delal kmal ne bomo mel s ?im karkoli kupit... ?al :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja ne vem... sem pogledal svoje kupone in na vseh ?estih je pisalo 5 centov... in ?e grem tja se tudi toliko obra?unava. Mora? pa pri tankanju izbrati ali 80 ali 100? (na Maxnu lahko izbira? 40, 60, 80, 100 ali 120? limita).?e bo? vzel 80? se bo kon?alo pri 80? in se bo ?ele na koncu od?tel popust. ter bo? pla?al cca 77?. ?e ve?, da bo ?lo notri ve? kot za 80? vzemi limit 100? pa bo ?lo polno do konca... sicer ti rezervirajo 100? vendar ti to stornirajo in obra?unajo dejanski znesek.

?e bomo vsi takole delal kmal ne bomo mel s ?im karkoli kupit... ?al :(

 

Boss, jaz te res ne razumem.A ni osnovno pravilo tr?ne ekonomije, da kupuje? tam, kjer je cenej?e in kvalitetnej?e in dobi? najve? za SVOJ denar-pa naj bo to v Slo., v Avstriji, Nem?iji ali v Ameriki.To, da imajo na?i trgovci take mar?e (na textil tudi do 70%) je pa njihov problem in ne problem pametnih kupcev.Dam ti primer.Rabi? darilo- en kvaliteten viski.In gre? v na?e trgovine, kjer je najcenej?i litrski Chivas regal 12 letni krepko ?ez 30 ?.In gre? nato par sto metrov ?ez biv?o mejo, kjer je ta isti viski 19,90 evr?kov.Ti bi najbr? odkorakal v prvo na?o trgovino in od?tel skoraj duplo samo zato, da bi nekdo mastno pokasiral.In bi se fajn po?util, da si kao nekaj prispeval za skupno blagajno.Ti od tega ne bo? imel ?isto ni?.Jaz dam folku absolutno prav, da svoje prigarane ?olde uporabijo kar najbolje oz. tam, kjer misli, da je za njih najbolj?e. Razne finte tipo kupujte doma naj si pa vrli politiki nekam vtaknejo.Pameten kupec ne rabi povodca. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Chivas Regal pri sosedih 19,90?? Kje pa? :blink: Mogoce v Metroju brez davka :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, jaz te res ne razumem.A ni osnovno pravilo tr?ne ekonomije, da kupuje? tam, kjer je cenej?e in kvalitetnej?e in dobi? najve? za SVOJ denar-pa naj bo to v Slo., v Avstriji, Nem?iji ali v Ameriki.To, da imajo na?i trgovci take mar?e (na textil tudi do 70%) je pa njihov problem in ne problem pametnih kupcev.Dam ti primer.Rabi? darilo- en kvaliteten viski.In gre? v na?e trgovine, kjer je najcenej?i litrski Chivas regal 12 letni krepko ?ez 30 ?.In gre? nato par sto metrov ?ez biv?o mejo, kjer je ta isti viski 19,90 evr?kov.T i bi najbr? odkorakal v prvo na?o trgovino in od?tel skoraj duplo samo zato, da bi nekdo mastno pokasiral. In bi se fajn po?util, da si kao nekaj prispeval za skupno blagajno. Ti od tega ne bo? imel ?isto ni?. Jaz dam folku absolutno prav, da svoje prigarane ?olde uporabijo kar najbolje oz. tam, kjer misli, da je za njih najbolj?e. Razne finte tipo kupujte doma naj si pa vrli politiki nekam vtaknejo.Pameten kupec ne rabi povodca. ;)

 

Podpis! :notworth: Blagor unim ubogim, ki vidjo vse skupaj tako ro?nato, da jih lahko vodijo na povodcu, da se strinjajo z vsako podra?itvijo, novimi davki, ni?anjem pla? itd... :vskalo: In vse to na ra?un ljudi, ki nis(m=o imeli v ?asu debelih krav ni? s plenjenjem, zdaj s(m)o pa prvi na udaru, ko je treba "re?evati dr?avo". Jebe? tako dr?avo, ?imve? folka naj se odseli, za prav jim dam ker zdaj se pa pomoje samo ?e najve?je ovce strinjajo z vsemi temi pani?nimi podra?itvami in ni?anjem stro?kov na vseh podro?jih! :punk:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej boste neko? razumeli sam se bojim, da bo takrat ?al ?e prepozno. Zanimivo kako je ?vedu v nacionalni zavesti, da brez da bi mu kdo govoril, to?no ve, da mora kupovat lastno blago pa ?etudi je dra?je. ?vedu je kristalno jasno, da ?e kupuje doma, da ohranja delovna mesta in visok standard. Saj to je razumljivo ker imajo na ?vedskem ?e dolgo dolgo demokracijo in kapitalizem ter so se iz vseh teh grenkih izku?enj ?e marsikej nau?ili.

 

Pri nas je pa ?al tako, da vsazga briga samo lastna rit, pa marsikdo bi ?e lastno mater prodal, ?e bi lahko kej zaslu?il - smo pa pa? eksperti v zani?evanju druga?e misle?ih in se delamo norca iz tistih, ki ne mislijo samo na lastno rit. Pa ne toliko zaradi nekega samaritanstva ampak zaradi tega, ker vse se na koncu vrne kot bumerang in kar danes "pri?para?" jutri dvakrat pla?a?.

 

Tisti, ki bo zadnje napisano razumel bo razumel ostali pa... hja upajmo, da uspemo tudi ?e ne veslamo vsi v isto smer - ampak mo?nosti so majhne.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, Boss, tebi lahko vo??im dobro jutro. Ostalim najbr? ?e ne.

 

Dokler kupujemo proizvode in pridelke Slovenskih proizvajalcev, denar kro?i po Sloveniji. Proizvajalci imajo promet, trgovinam gre mar?a, potro?niki delajo pri prodajalcih in trgovcih in denar kro?i (dobro, to je zdaj zelo v grobem).

 

?e pa se kupuje ?ez mejo in od tujih proizvajalcev, pa doma?i ne prodajajo, zato zapirajo proizvodnje in pridelave, trgovci nimajo mar?e in tako vsi skupaj zaprejo. In so socialni problem v dr?avi, ki nima davkov, torej tudi denarja ne. Denarja pa ni, ker je odtekel v tujino (tudi to je zelo v grobem).

 

Nikakor nisem za to, da se cene nabija ?ez vsako razumno mero. A vseeno. Na? ?upnik je enkrat pri ma?i prebral iz neke knjige eno dobro misel: "Dajte Bogu, kar je Bo?jega in cesarju, kar je cesarjevega." Torej, dajte dr?avi, kar ji pripada in proizvajalcu, kar pripada njemu. Ja, konkurenca pa mora biti, da se cene ne nabijajo v vi?ave...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da se razumem, popolnoma podpiram slovenske produkte. Bolj je letelo na ?e kar brezglavo dra?enje (iz strani dr?ave) na vseh podro?jih. Sme?no mi je pa to, da po eni strani pi?e? kako je treba podpirati doma?a podjetja:

iz Lj do Logatca sem rabil prepeljat sede?no garnituro... nobenega no?enja samo prevoz vse ostalo bi naredili sami pa so zahtevali prevozniki s kombijem od 51-62? za dobrih 25km vo?nje v eno smer in seveda, da se je prazen vrnil nazaj. Skupaj ti vse to vzame uro do max dve ?asa in ?e vse stro?ke goriva in vzdr?evanja od?tejem je zaslu?ka vsaj 30? do 40?.

...ker po tej logiki se ?udim zakaj ne vozi? Twinga (na Savinih gumah, tu se ?e najdem! :P ), ima? doma Tomosa, ne nosi? slovenskih obla?il in obutve (tista, ki so ?e obstala), pije? le fruc in cocto... Saj bi omenil ?e kupovanje Tu?evih in Mercatorjevih proizvodov ampak tu je ?e vpra?ljivo koliko zadev je dejansko narejenih v Sloveniji.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nehite jokcat tle pr grkih je 95 oktanov 1,70? +- 3cente,odvisno od pumpe. Lani in predlani so ble cene on 1,75 do 2,05?.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da se razumem, popolnoma podpiram slovenske produkte. Bolj je letelo na ?e kar brezglavo dra?enje (iz strani dr?ave) na vseh podro?jih. Sme?no mi je pa to, da po eni strani pi?e? kako je treba podpirati doma?a podjetja:

 

...ker po tej logiki se ?udim zakaj ne vozi? Twinga (na Savinih gumah, tu se ?e najdem! :P ), ima? doma Tomosa, ne nosi? slovenskih obla?il in obutve (tista, ki so ?e obstala), pije? le fruc in cocto... Saj bi omenil ?e kupovanje Tu?evih in Mercatorjevih proizvodov ampak tu je ?e vpra?ljivo koliko zadev je dejansko narejenih v Sloveniji.

 

Sej vedno ne gre, ?e doma?e proizvodnje ni.

 

V preteklosti sem imel 2x gume Goodyear made in Slovenia, trenutno pa ne ker so bile gume gor take kot so pa? bile, druge sem pa kupil malo rabljene. Nosim slovenska obla?ila od Laboda in obleko iz Mure, predvsem zimske ?evlje imam Alpina, pijem Cockto in tudi Pepsi polnjeno v Radenski (Cocacole ne ve?, ker so polnilnico preselili iz Slovenije pa naj pol naj jo pa kr tam prodajajo)... sok je vedno Fructalov ali pa od Dane, Ledeni ?aji Sola, Fruc, Radenska ipd.

 

Kupujem v Mercatorju, ker Tu? mi je od rok oziroma ga v Logatcu sploh ni... ja se zgodi da grem tud v ?para. ?e vzamem trgovsko znamko vedno preverim katera je dr?ava porekla in tud na kraj pameti mi ne pade, da bi vzel mad?arsko mleko trgovske znamke za 69 centov, ?e imam zraven takega, ki je proizvedeno v Sloveniji pa ?etudi je cena 80 centov.

 

?e enkrat pravim - ne kupim vsega slovenskega, ker to v?asih ni mo?no ali pa ni v rangu, ki ga ?elim ampak, v kolikor pa sta na polici podobna izdelka slo in drugega proizvajalca pa se vedno odlo?im za SLo.

 

To je minimalno kar lahko pomagam Sloveniji in na?im ljudem ter posledi?no v tem ekonomsko finan?nem krogu tudi sebi.

 

No, Boss, tebi lahko vo??im dobro jutro. Ostalim najbr? ?e ne.

 

Dokler kupujemo proizvode in pridelke Slovenskih proizvajalcev, denar kro?i po Sloveniji. Proizvajalci imajo promet, trgovinam gre mar?a, potro?niki delajo pri prodajalcih in trgovcih in denar kro?i (dobro, to je zdaj zelo v grobem).

 

?e pa se kupuje ?ez mejo in od tujih proizvajalcev, pa doma?i ne prodajajo, zato zapirajo proizvodnje in pridelave, trgovci nimajo mar?e in tako vsi skupaj zaprejo. In so socialni problem v dr?avi, ki nima davkov, torej tudi denarja ne. Denarja pa ni, ker je odtekel v tujino (tudi to je zelo v grobem).

 

Nikakor nisem za to, da se cene nabija ?ez vsako razumno mero. A vseeno. Na? ?upnik je enkrat pri ma?i prebral iz neke knjige eno dobro misel: "Dajte Bogu, kar je Bo?jega in cesarju, kar je cesarjevega." Torej, dajte dr?avi, kar ji pripada in proizvajalcu, kar pripada njemu. Ja, konkurenca pa mora biti, da se cene ne nabijajo v vi?ave...

 

Ja vidi?, da se midva lahko ?isto lepo strinjava in kar dobro razumeva kako tele stvari potekajo. To?no tako je kot si napisal.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss ... potem imas napacen avto... Moral bi imeti nek izdelek iz Novega mesta ... :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Rahlo off topic, vendar sem v Tu?u v Logatcu nakupoval ?e precejkrat, ?udno da ga ti ?e nisi zapazil (razen ?e so ga vmes zaprli, kar pa malo dvomim);

 

http://www.tus.si/medijsko-sredisce/szj/v-...upovalni-center

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Dobro jutro, nov je dan... ☀️😉
    • Odvisno, kje tankaš. Na avtocestah je res tudi 2€ in več,na kakih navadnih cestah pa ga dobiš tudi za 1,6€. Res je kar praviš. Hoteli so tudi do 50% cenejši kot pri nas. Aperol spritz v Veroni 4,5€,v Kopru od 6-8€, pizza v centru Milana od 7-10€, pri nas že krepko nad 10€. Skratka, naši so šli s cenami v nebo. Lep primer je Bovec, kjer so dobili en kup odpovedi. Moj znanec dela tam kot vodnik splavov in je več doma kot gor v Bovcu. Ne ve, kako bo s to sezono. 
    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.