Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

Slaba reklama.

Za vse te vodice bi moral dati 62,97?, prihranil pa bi 71,62 ? zaradi manj?e porabe. In to na 20.000 km. Torej 8,65? razlike na 20.000 km. Slaba reklama.

Ne, Boss, za to ni zaslu?na Pahorjeva vlada.

Ne, Boss, za to ni kriva Jan?eva vlada.

Da te ustavim, ?e preden sploh za?ne?.

 

Slabo si razumel izra?un. 71,62? je neto prihranek. Toliko ti ostane, ko od skupnega prihranka od?teje? stro?ek za aditive. Torej aditive dobi? ve? kot zastonj. To je samo kolateralna "?koda", korist je nenje drugje.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

A se gremo igrico ugibanja, kak?na bo cena goriv v torek. Glede na borzne indekse bi moralo biti cca 4 cente manj po litru ampak po moje se jan?isti ne bodo dali in bodo dvignili tro?arine.

 

Zanimivo je predvsem to, ker bodo pri ju?nih sosedih bile cene goriv po novem okoli 10 centov ni?je kot pri nas, ?e ne bodo pustili padca cen tudi pri nas. Se pa izpolnjuje tista obljuba, ki je bila pred volitvami, da bodo cene goriv pri nas 10% ni?je kot pri sosedih... smo takrat pa? narobe razumeli samo eno besedico in sicer namesto ni?je so mislili vi?je. :hudicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

cene bodo ?e drugi? zapored padle bravo Jan?a

 

jaz pa moram danes tankat :vskalo:

 

Tista slaba 2?, ki bi jih sicer pri?paral z jutri?njim tankanjem, ti dam kamot iz svojga ?epa, ?e ti bo la?je in se potem ne bo? sekiral. :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na borzne indekse bi moralo biti cca 4 cente manj po litru ampak po moje se jan?isti ne bodo dali in bodo dvignili tro?arine.

 

No sej sem si mislil, da ne bodo mogli mimo brez vi?anja tro?arin :jezicek: - da pa ne bi blo revolta so dovolili polovico zni?anja - lisci eni.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali bo presene?enje, ker so 14 dni nazaj dvignili tro?arine bi bilo fer, da ga zdje za tak znesek tro?arine spustijo. Da vidimo... navijam za vladni pozitivni ukrep. Da vidim, ali bom moral po?reti slino in jim ?estitat. :hudicek:

 

http://www.24ur.com/cene-pogonskih-goriv-navzgor.html

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali bo presene?enje, ker so 14 dni nazaj dvignili tro?arine bi bilo fer, da ga zdje za tak znesek tro?arine spustijo. Da vidimo... navijam za vladni pozitivni ukrep. Da vidim, ali bom moral po?reti slino in jim ?estitat. :hudicek:

 

http://www.24ur.com/cene-pogonskih-goriv-navzgor.html

 

Ne verjamem, da ga bodo spustili. :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kilometrina seveda ostaja ?e eno leto enaka, ?eprav naj bi bila v % od cene zelenca :ne vem:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Kot so sporo?ili iz Petrola, se bo cena 95-oktanskega bencina zni?ala za 0,071 evra na liter in tako bo ta bencin stal 1,499 evra na liter. 100-oktanski bencin bo cenej?i za 0,072 evra na liter in bo tako stal 1,518 evra na liter. Cena dizelskega goriva se bo zni?ala za 0,021 evra na liter in tako bo dizel stal 1,419 evra na liter.

Ne, Boss, za to ni zaslu?na Pahorjeva vlada.

Ne, Boss, za to ni kriva Jan?eva vlada.

Da te ustavim, ?e preden sploh za?ne?.

Lohk bi pa vlada zni?ala tro?arine, da bi imeli za ene 10centov cenej?i bencin... :hudicek:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja res jih je treba hvalit, a zato ker niso zvi?ali tro?arine? Matr smo mi Slovenci en ?auhnjen narod. Va?en, da nas malo manj tepejo pa smo ?e ?ist sre?ni. :jezicek::hudicek:

 

?ist tko za info cena po sodu nafte je ?la v zadnjih 14 dni za cirka 6$ dol. Se pravi je to slabih 5? oziroma dobre 3 ?cente po litru. ?e vra?unam v to ?e DDV je ?e zmeri manj kot 4?cente pa pol centa za razlike v menjalnem te?aju ?e kak?en cent maksimalno. Kje so pol najdl 7 centov mi ni ?ist jasno je pa res, da na mediteranski borzi se v?asih dogajajo ?udni preobrati - upam, da ne bo ?ez 14 dni obrat v kontra smer - kurilna sezona je namre? tu.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Heh, v Grčiji pa sploh sam ne moreš tankati, vedno stric na črpalki....in vedno na okroglo na eur, brez računa, boli njih....grki lagano sportski, boli njih eu regulativa.... @godlike in ostali....žal je bencin/dizel edina ali pa ena od redkih zadev, s katero se lahko pohvalimo da so nižje kot drugje, no sej so tudi plače, heh....🤔🤣, naši politikom je pa itak vseeno, saj imajo itak vse sponzorirano in free...(p.s. če bi jaz na leto zaslužil 2mio eur v državni firmi bi mi bilo tudi čisto vseeno koliko je benz in vse bi mi bilo poceni in super v SLO....ampak realnost je drugačna, folk pa dela za manj kot 800eur/mesec (neto).....)
    • V pričakovanju.... 
    • Tudi 1.7 je dražje kot je pri nas. Kolko šimfate Ptiča, imamo zelo ugodno gorivo.   Ne tankam na avtocestah, ne v Italiji, ne v Sloveniji. Sem v Srbiji, ker so cene ble iste.   Jaz v Italiji vedno iščem self service ročke. Ne bi dal 10-20c več, da mi stric tanka.   To te pač izkušnje naučijo, pred tem sploh nisem vedel, da ti še kje kdo tanka, ampak izgleda so italjančki pripravljeni plačat, da si rok ne umažejo.
    • Saj pravim, da se da tudi dokaj poceni tankat. Nazadnje sem tankal konec aprila po 1,7€/liter v okolici Milana. Sem naletel na eno malo Shell črpalko, sicer si moraš sam tankat, a vseeno. Pa še poraba mi je do Kopra padla. Ne vem, mogoče je pa shell gorivo kaj boljše?  Drugače pa ja, na avtocestah je okoli 2€ ali tudi več. Zato sam nikoli ne tankam na, avtocestah. Ja, se ustavimo na odličnih rogljičkih in še boljšem kapučinu. 
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.