Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

Glede na tako minimalno spremembo, se je sploh ?koda s tem ukvarjati. Pri polnem tanku bo recimo 60 do 80 centov razlike.  :cheers:

 

 

To je res... ampak vsaka dva tedna toliko gor... pa sem in tja kaksen cent dol :) ... Pred cca. petimi leti... v zacetku maja 2009 je bila cena dizla recimo 0,99?   :harhar:

 

Gres pa recimo k severnim sosedom, kjer je standard visji... imajo pa ceno goriva nizjo  :ninja:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej ima? prav, ampak vseeno je ?ivljenje prekratko, da bi se ?lovek sekiral za vsak cent, klinc gleda pol tak "lajf".  :closedeyes:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je res... ampak vsaka dva tedna toliko gor... pa sem in tja kaksen cent dol :) ... Pred cca. petimi leti... v zacetku maja 2009 je bila cena dizla recimo 0,99?   :harhar:

 

Gres pa recimo k severnim sosedom, kjer je standard visji... imajo pa ceno goriva nizjo  :ninja:

Ja samo o tej ni?ji ceni v Avstriji o kateri eni govorite, mora? it potem v nek zakotni kraj, ker na poti v Graz in v Grazu, je ?e vedno ?ez 1,5EUR kar pa je ?e vedno ve? kot pri nas, tako, da kje in ne samo nekaj na pamet govorit, poleg tega pa ?e nisi blizu meje, se pa pa za tistih nekaj EUR tudi ne vem ?e spla?a, ker prej zapravi? tiste EUR ali celo kaj ve?, da pride? do tja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja samo o tej ni?ji ceni v Avstriji o kateri eni govorite, mora? it potem v nek zakotni kraj, ker na poti v Graz in v Grazu, je ?e vedno ?ez 1,5EUR kar pa je ?e vedno ve? kot pri nas, tako, da kje in ne samo nekaj na pamet govorit, poleg tega pa ?e nisi blizu meje, se pa pa za tistih nekaj EUR tudi ne vem ?e spla?a, ker prej zapravi? tiste EUR ali celo kaj ve?, da pride? do tja.

 

Nikjer nisem napisal, da se splaca it k severnim sosedom... Sem napisal samo, da je gorivo cenejse ... In ne govorim na pamet ... Kolikor sem gledal, je cena na Avstrijskih AC trenutno cenejsa kot pri nas... Za liter dizla je najvisja cena, ki sem jo nasel 1.329? .. najnizja pa 1.264? ...

 

http://www.oeamtc.at/index.php

 

skitched-20140526-202035.jpg

 

Povprecna cena za liter dizla v Avstriji pa je 1,29? >> http://www.wissenswertes.at/index.php?id=dieselpreis-oesterreich

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Z M A J je 26 Maj 2014 - 19:32 napisal:

Sej ima? prav, ampak vseeno je ?ivljenje prekratko, da bi se ?lovek sekiral za vsak cent, klinc gleda pol tak "lajf".  :closedeyes:

 

So pa tudi taki, ki celo ?ivljenje ne pre?tejejo kaj ve? kot nekaj centov in ki se jim ?ivljenje precej skraj?a zaradi pomanjkanja centov...

 

Ker narod govori: "Klinc pa nekaj centov, za to se ne bomo sekirali" je ?la cena goriva po?asi, a vztrajno gor za skoraj cel evro. Torej pri enem rezervoarju za skoraj 40?. To je pa ?e vsota, pri kateri bi se pa tudi ti lahko zasekiral... :P.

 

?e bi se narod pri podra?itvi za nekaj centov spuntal in vlado zmetal skozi okna tako kot so to naredili ?ehi, ki so defenstrirali dva cesarska namestnika in njuna pisarja (23. maja 1618), in so tako prakso izvajali vse do leta 2004 (Masaryk), bi bila cena bencina zacementirana za vse ve?ne ?ase. Tako pa...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako pa...

..je la?je jamrati in se sekirati :P

 

 

Zmaj, pomoje se midva ne sekirava za vsak tak cent lih zarad tega, ker nama ne uspe porabt ve? kot 10? bencina na mesec :zvizga:

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Ste bili tako proti temu hrvaskemu Akonu o odprtih cena benza.

Petek pred Rovinjsko nocjo pumpe tekmujejo kdo bo vec gostov dobil:

 

Lpg petrol rovinj 0,61?

Dizl 1,3

Zelenc 1,39

 

Najbolj pomaga lpgju, ker je na vsakmu vogalu v hr lpg, tudi na lokalni plinarni

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

 

 

Ne bomo... ker se bo verjetno cez 14 dni podrazilo za 9 centov  :jezicek:  :aaaaa:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne bomo... ker se bo verjetno cez 14 sni podrazilo za 9 centov  :jezicek:  :aaaaa:

Baje, da vlada razmi?lja o tem, da bi ?e dodatno zni?ala tro?arine in bi pokupili ve? goriva-tranzitni mojstri.

Boss, izgleda da te bodo usli?ali.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fajn, men se bo kar precej poznala pocenitev derivatov, ko mi ju3 dostavijo cca. 2000 L kurilnega olja za ogrevanje.  :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Baje, da vlada razmi?lja o tem, da bi ?e dodatno zni?ala tro?arine in bi pokupili ve? goriva-tranzitni mojstri.

Boss, izgleda da te bodo usli?ali.

To idejo je na TV podal Ivo Boscarol. Jaz pa sem samo malo prera?unal, kako bi to zgledalo. Uporabil sem ?t. 15.000 kamionov, vendar to ?tevilo naj ne bi bilo to?no, ker je nekaj dni za tem predstavnik AMZS navedel polovico manj, vendar pa tudi to prinese zadostno koli?ino novega denarja v prora?un. Bo pa to te?ko ?lo skozi, ker smo pri nas navajeni slu?iti z vi?anjem dajatev in ne obratno.

Jaz pa danes tankal polno....podpiram vlado :)

Lepo, da podpira?, vendar je to predvsem zasluga Yenkijev, ki so s pridobivanjem nafte iz skrilavcev podrli dosedanjo rast cen naftnih derivatov. To pa gre tudi z roko v roki po zaviranju razvoja Ruskega medveda.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

v minhnu vceri (pa se to ponoci ob drazji tarifi) dizel 1.14 eur (agip)

v makedoniji pa sem tankal po ca. 90 centov :)

se pravi z okoli 55 eur naredim 1000km

Va?i?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

spet izstopamo

 

Danes v Rovinju tankal dizla po 1,07?! Prosto oblikovanje cen je to omogo?il, prav sem napovedal, da je to dobro za trg, pa Boss ni verjel...sedja je nabavna cena nafte v podnu in se prilagajajo. Kljub temu da so tu samo 3 pumpe

http://www.hak.hr/info/cijene-goriva/

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ni problem gola cena goriv... problem so tro?arine, davki in druge budala?tine, ki so obe?ene gor. In ?e je tega 60% bo? te?ko bistveno zni?al ceno, kljub ni?ji ceni nafte. Cmerar naj se odpove cca 20 centov dav??in pa bo konkuren?na cena - vpra?anje je samo a ima sploh jajca, da naredi kaj takega, ?eprav je tole zdaj edinstven trenutek pa ?e s CO2 izpusti in emisijskimi kuponi ne bo imel problemov.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.