Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

pred 14 urami je Jest napisal:

Komu “vam”? Si ti mogoče z Marsa in se te to ne tiče? ;) 

Mene ne prizadene toliko. 😉 Samo pravim, da je potrebno nekje vrečo napolniti sedaj, ko je (bo) Golobnjak tako vneto talal € v javnem sektorju. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ti pol peš hodiš, da te cena goriva ne prizadane toliko? Ali se samo hvališ, kako ti malo kuri, ko avto stoji na parkingu :D ... Vem, da ne maraš golobov in imaš raje plešaste srake :D ... ampak pisat tako, kot da se tebe ne tiče je budalaština :D  ... Prej denarja ravno tako ni bilo... pa so le redki imeli korist od tega ... 

  • Všeč 4
  • Haha 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 41 minutami je Bini napisal:

Evo sem tankal po stari ceni na omv... 👍Ne ravno zaradi cene ampak potrebe....😊

Jaz tudi danes, sam sem pa mal Petrol podpru 🙂

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Bini napisal:

Evo sem tankal po stari ceni na omv... 👍Ne ravno zaradi cene ampak potrebe....😊

Pravilno. Čim manj je potrebno prispevati v vrečo golobnjakov. 👍

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Alex napisal:

Mene ne prizadene toliko. 😉 Samo pravim, da je potrebno nekje vrečo napolniti sedaj, ko je (bo) Golobnjak tako vneto talal € v javnem sektorju. 😉

 

V katerem vesolju ti živiš? Mislim, kakšna je cena goriv v tvojem svetu? Ker ne razumem, kateri del dejstva, da je v EU najnižja cena goriv ravno v SLO in pri hrčkih, ti ni jasen? :nevem:

 

A veš da je cena v SLO regulirana in to regulirana po določeni formuli, ki upošteva cene na mediteranski borzi (mimo grede, te borze si Taubi ne lasti tako, da nima vpliva nanjo) in menjalni tečaj dolar/evro (tudi tuki Holob nima vpliva). Dovoljuje le in samo 10 centov marže trgovca na liter, kar pomeni, da vsako gibanje cen je torej odvisno le od cene na borzi in menjalnega tečaja na kater dva taubi ne vpliva. OK, mogoče v tvojem svetu, ampak v realnem pač ne.

 

Sej vem, da ne verjameš v to kar pišem, ampak bi rad vedel tvoj podatek o ceni, če bi bil danes na oblasti kak desni, mogoče celo Jajo. Kolk bi bila torej po tvoje neregulirana cena goriv?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej ni vazno… vazno je smo to, da so omenjeni golobi in golobnjaki ter perje… pa da je to povezano s cim slabim… Tako to delajo pravi kleni jansisti ;) 

  • Všeč 3
  • Haha 1
  • Hvala 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je Jest napisal:

Sej ni vazno… vazno je smo to, da so omenjeni golobi in golobnjaki ter perje… pa da je to povezano s cim slabim… Tako to delajo pravi kleni jansisti ;) 

 

Sej se strinjam, da je treba tud udart čez Goloba, če ga dejansko userje, ampak da se udriha, čez nekoga, ki je z ukrepom omogočil, da tankamo najceneje v EU je pa milo rečeno smešno, bi pa raje rekel abotno.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 53 minutami je Boss napisal:

 

V katerem vesolju ti živiš? Mislim, kakšna je cena goriv v tvojem svetu? Ker ne razumem, kateri del dejstva, da je v EU najnižja cena goriv ravno v SLO in pri hrčkih, ti ni jasen? :nevem:

 

A veš da je cena v SLO regulirana in to regulirana po določeni formuli, ki upošteva cene na mediteranski borzi (mimo grede, te borze si Taubi ne lasti tako, da nima vpliva nanjo) in menjalni tečaj dolar/evro (tudi tuki Holob nima vpliva). Dovoljuje le in samo 10 centov marže trgovca na liter, kar pomeni, da vsako gibanje cen je torej odvisno le od cene na borzi in menjalnega tečaja na kater dva taubi ne vpliva. OK, mogoče v tvojem svetu, ampak v realnem pač ne.

 

Sej vem, da ne verjameš v to kar pišem, ampak bi rad vedel tvoj podatek o ceni, če bi bil danes na oblasti kak desni, mogoče celo Jajo. Kolk bi bila torej po tvoje neregulirana cena goriv?

Okoli 1€.

pred 22 minutami je Boss napisal:

 

Sej se strinjam, da je treba tud udart čez Goloba, če ga dejansko userje, ampak da se udriha, čez nekoga, ki je z ukrepom omogočil, da tankamo najceneje v EU je pa milo rečeno smešno, bi pa raje rekel abotno.

Pa ne moreš hvalit tega narcisa. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V resnici je bilo 1€/liter 2 leti nazaj veliko večje vdiranje ljudi! 🤨 Komu to ni jasno na osnovi zgodovine borznih cen?

 

Pripisano: Alex, ti se kar smej (sebi). Jaz bi se na tvojem mestu zjokal.

image.png

Pri borzni ceni okoli 30 € je prejšnja vlada ceno bencina fiksirala na 1€.

Pri borzni ceni okoli 80 € (cca 2,5kratnik) je sedanja vlada ceno z enačbo omejila na cca 1,3€ (1,3 kratnik).  :) 

 

image.png

 

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Okoli 1€.

Pa ne moreš hvalit tega narcisa. 😉

 

Sejne vem, a bi sploh na tole odgovarjal, ker s pravljičnimi svetovi nimam izkušenj. Če hočeš tako ceno ali še nižjo ne bo druge kot, da se preseliš v Rusijo ali Belorusijo. Take majo tam cene v neoliberalizmu pa take kot so v Italiji.

 

Sicer pa sej imaš pri nas neregulirane cene na AC križu pa predlagam, da tankaš tam, ker neregulirane cene tam so res ful nižje tam okol 1€ - ker itak nikoli ne preverjaš dejstev mi verjemi na besedo in veselo tankanje.:bravo:

  • Všeč 2
  • Haha 2

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je TiEn napisal:

Sem se prav počutil vredu, ko sem zjutraj ob 6:05 peljal s kolesom mimo petrola.

#šparatntnk

 

Kr navadi se, da bo bicikel ratal glavno prevozno sredstvo.

 

Spomnimo se Kitajske pred 20 leti, ko so se trume vozile z bicikli in le peščica z avti pa se jim je folk na zahodu smejal kaki reveži so, da nimajo za avto.

 

No zdaj je pa Kitajska motorizirana, zahod pa rine na bicikle. Razlika je le to, da nam ne razlagajo, da mormo it na bicikle, ker si avtov kmalu ne bomo mogli privoščit oziroma ratujemo reveži, ampak nam razlagajo, da nismo revni, temveč smo ekološko osveščeni. In ovce vse v en glas BEEEEE

  • Všeč 2
  • Haha 2
  • Začuden 1
  • Zmeden 2
  • Žalosten 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 minutami je Boss napisal:

Pa ne da te je sram, da si Janšev vernik? Sej če te je sram, zakaj si pol njegov vernik? :nevem:

 

Če pa nisi njegov vernik, pol ti pa itak dol maha kaj bo kdo rekel. :whatever:

To je bil pa nizek udarec,pazi se lopate.....🙈

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Nafta naj bi se v torek pocenila za 11€centov na liter, če ne bo spremembe trošarin, da vidimo če bo res temu tako. :)

  • Všeč 2
  • Haha 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 30 minutami je FuManchu napisal:

Bo naš čupavi vodja posegel vmes, nič bat.

Zakaj si vedno tako negativen in že vnaprej vzameš slabšo varianto? :(

 

Ne gre se na zalogo sekirati, bomo videli.

 

P.S. Holob meni ni preveč simpatičen in ga niti zdajle ne bi volil, če bi bile volitve.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Z M A J napisal:

Nafta naj bi se v torek pocenila za 11€centov na liter, če ne bo spremembe trošarin, da vidimo če bo res temu tako. :)

Benzin pa podražal. Holob mora napolniti blagajno, da lahko zadovolji vse, ki bi radi več. 😉

  • Všeč 2
  • Zmeden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 33 minutami je Alex napisal:

Benzin pa podražal. Holob mora napolniti blagajno, da lahko zadovolji vse, ki bi radi več. 😉

Žal je res tako.

pred 48 minutami je Z M A J napisal:

Zakaj si vedno tako negativen in že vnaprej vzameš slabšo varianto? :(

 

Ne gre se na zalogo sekirati, bomo videli.

 

P.S. Holob meni ni preveč simpatičen in ga niti zdajle ne bi volil, če bi bile volitve.

Ker vem kako (in vedo tudi drugi) je bilo pod drugimi levimi vladami. Kdor si pa oči zakriva pa je sam kriv🤣

  • Všeč 2
  • Haha 2

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Z M A J napisal:

Zakaj si vedno tako negativen in že vnaprej vzameš slabšo varianto? :(

 

Ne gre se na zalogo sekirati, bomo videli.

 

P.S. Holob meni ni preveč simpatičen in ga niti zdajle ne bi volil, če bi bile volitve.

 

Desničarji so itak zmer najbolj depresivna sorta v državi.

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.