Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

Zadnji tank:7,4. Meni se zdi odli?no za ve?inoma mestno vo?njo. Aja, pa zadnja desna zavora mi je stalno bremzala in posledi?no ve?ja poraba. Sem re?il zavore in sedaj vidim, da gre avto nekako "la?je" naprej. :zvizga:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zadnji tank:7,4. Meni se zdi odli?no za ve?inoma mestno vo?njo. Aja, pa zadnja desna zavora mi je stalno bremzala in posledi?no ve?ja poraba. Sem re?il zavore in sedaj vidim, da gre avto nekako "la?je" naprej. :zvizga:

 

zadnji tank 6,37 l/100km. Glede na to da je bil prej?nji tank 6,22 je mal narasla, samo je pa res, da sem jo malo bolj gonil (nobena baba se zastonj ne dere ;) ).

 

?e vedno pa je tole zelo ok :jupiii:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni pa trenutno ka?e AVG. 7,3 litra (LPG-ja, se razume). :jezicek::hudicek:

 

Tankal sem pa v?eraj ne Very po 0,71? za liter, kar je zanimivo da ni niti 50% cene benza. :ouje::punk:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni pa trenutno ka?e AVG. 7,3 litra (LPG-ja, se razume). :jezicek::hudicek:

 

Tankal sem pa v?eraj ne Very po 0,71? za liter, kar je zanimivo da ni niti 50% cene benza. :ouje::punk:

 

Verjem, da ti ne ka?e prav, ker porabe LPG-ja ne more pravilno ovrednotit preko BC-ja, ki je namenjen prera?unu porabe bencina. Edino, kar bi zaleglo je prera?un "na roke" in le tisto bi bilo edino relevantno.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

BC je krneki, men skoz ka?e od 10,5 naprej, ko pa zra?unam po tankanju pa je mde 9,3 in 10.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

BC je krneki, men skoz ka?e od 10,5 naprej, ko pa zra?unam po tankanju pa je mde 9,3 in 10.

 

Meni pa ka?e, od kar sem ga nastavil +- 1dc natan?no. :bravo:

Samo sem rabil kar nekaj cajta, da sem ga "ukalibriral". ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni pa ka?e, od kar sem ga nastavil +- 1dc natan?no. :bravo:

Samo sem rabil kar nekaj cajta, da sem ga "ukalibriral". ;)

 

govor je o plina?ih :cheers:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

govor je o plina?ih :cheers:

 

Ne govorim ko se furam SAMO NA BENZ, ko pa dela ?e na LPG je pa sploh krneki.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nov trip rekord do Rovinja 5,2 - nisem ?el na Y ampsk kruzal ?ez Motovun... :D

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e enkrat moram pohvalit mojo 6-ko, ki se res obnese po avtocestnih kri?arjenijih; po prevo?enih 1500 km se je poraba ustavila na 5,9 (realno ra?unano na roke) BC je pokazal 6,0. Avto nakrcan do fula in povpre?no 130/uro po avtocestah.

Je pa nafta bila dol po 1,73?. :aaaaa: In ni? bolj?a (ve?) kot na?a.Totalno ista poraba in ni ve? razlike v prid Agip-a.Tej avti(6-ke) so po mojem res namenjeni za avtoceste, kjer se res obnesejo super. :bravo:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e enkrat moram pohvalit mojo 6-ko, ki se res obnese po avtocestnih kri?arjenijih; po prevo?enih 1500 km se je poraba ustavila na 5,9 (realno ra?unano na roke) BC je pokazal 6,0. Avto nakrcan do fula in povpre?no 130/uro po avtocestah.

Je pa nafta bila dol po 1,73?. :aaaaa: In ni? bolj?a (ve?) kot na?a.Totalno ista poraba in ni ve? razlike v prid Agip-a.Tej avti(6-ke) so po mojem res namenjeni za avtoceste, kjer se res obnesejo super. :bravo:

 

spet kopira?

04.08.2012 41,77 57,73 18.161 701 5,96

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz moram pohvalit mojo Mazdo dokler ne dela regeneracija :D Ko sem se v?eraj vra?al iz Lepene proti domu, cca. 120km, sem dal porabo na ni?. Po poti sem kar veliko prehiteval in si dajal du?ka da vidim neko realno porabo, za moj re?im vo?nje( ne prenesem da mi eden cijazi pred mano, in malo sem se izprsil ker imam ?e ne slu?beni Berlingo, ki je voz v primerjavi z mazdojko; ga moram pa pohvalit, je zastojn :D ) ?e se vrnem k napisanemu, pridem domov, pogledam porabo; 5,2l. Kako mogo?e?? ?e ne mi avto z bolj po?asno vo?njo in pa? z ra?unalnikom ki ra?una domet tam cca 1000km pije 7.5l. Taka razlika porabe v regeneraciji? Mogo?e kake cevke, tralala, blablabla, bilokaj da mi vpliva na porabo? Enkrat smi je ?e zgodilo nekaj podobnega.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaka regeneracija je to? Ker mojega je pod 7l ?e tudi umetnost dobit in priznam, da mi taka umetnost ne gre najbolj?e od rok. Povpre?no imam 7,5l/100km. Oni BC imam pa itak izklopljen, ker la?e in glede porabe in glede dometa. Recimo ka?e, da imam ?e 750km dometa, ?ez 5km na novo prera?una vrednost in poka?e ?e 720km recimo. Pa upo?tevajo?, da je vo?nja skoz ista (npr. avtocesta).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj to skoz neki resetirate, suzuki od lampe ni mel tega resetiranega ?e 60+ kkm in ka?e 5,8 l/100km. :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaka regeneracija je to? Ker mojega je pod 7l ?e tudi umetnost dobit in priznam, da mi taka umetnost ne gre najbolj?e od rok. Povpre?no imam 7,5l/100km. Oni BC imam pa itak izklopljen, ker la?e in glede porabe in glede dometa. Recimo ka?e, da imam ?e 750km dometa, ?ez 5km na novo prera?una vrednost in poka?e ?e 720km recimo. Pa upo?tevajo?, da je vo?nja skoz ista (npr. avtocesta).

 

Kr navad se. Jst sm ?e roke dvignu od te kamikaze, ne pridem pod 7 kot ti. ?eb hotu ok porabo bi moru met 1,9 Tdi 77kW. ?katla okol je vseen kera je.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne vem, meni je redno na CD143 delal regeneracije ampak ?rla je 6.5-max 7. Res da mam same relacije - 130 /140 po avtocesti. Pa tudi ?e je nisi odlo?no pospe?il do potovalne hitrosti in potem takoj kruzal v ?esti (si po?asi jo mu?il brez pospe?evanja) je ?rla pol litra ve?

 

Ta nova 2.2 pa loh komot pelje? 150 pa bo trenutna 5,5-6

 

Te 2.0 ma?ine kolikor gre? malo nad 140 ?e pijejo kar orngi - va? stil?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Dobro jutro, nov je dan... ☀️😉
    • Odvisno, kje tankaš. Na avtocestah je res tudi 2€ in več,na kakih navadnih cestah pa ga dobiš tudi za 1,6€. Res je kar praviš. Hoteli so tudi do 50% cenejši kot pri nas. Aperol spritz v Veroni 4,5€,v Kopru od 6-8€, pizza v centru Milana od 7-10€, pri nas že krepko nad 10€. Skratka, naši so šli s cenami v nebo. Lep primer je Bovec, kjer so dobili en kup odpovedi. Moj znanec dela tam kot vodnik splavov in je več doma kot gor v Bovcu. Ne ve, kako bo s to sezono. 
    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.