Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

moj stil je bila relacija Bovec- Nova Gorica, prehitevanje, bremz, prehitevanje... samo je 120 in 2.0

 

To je pol se majhna poraba. Nas vcerajsnji trip medvode- KG-bovec- tolmin-most na soci- bled- medvode 5,9 pa avto je lavfu 20min v stantgasu s klimo ker je malega zmanjkalo za urco v Bovcu

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je pol se majhna poraba. Nas vcerajsnji trip medvode- KG-bovec- tolmin-most na soci- bled- medvode 5,9 pa avto je lavfu 20min v stantgasu s klimo ker je malega zmanjkalo za urco v Bovcu

 

ja, je majhna poraba ker ko sem pri?el v Lepeno, mi je ravno kon?alo regeneracijo, sem vedel za nazaj da je ne bo, zato sem namenoma dal porabo na 0. Zdaj se bom zapeljal enkrat do Gorice, vmes se mi bo v?gala regeneracija, avto bom ugasnu, ker bo prej konec poti, isto za nazaj.. pa bo poraba na 7.5. ?e ne, relacija s tepomatom na 130 mi ?re 7,2.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kr navad se. Jst sm ?e roke dvignu od te kamikaze, ne pridem pod 7 kot ti. ?eb hotu ok porabo bi moru met 1,9 Tdi 77kW. ?katla okol je vseen kera je.

 

Ja, sej sem se ?e navadil. Raje imam, da malo ve? pije pa izgleda OK, kot pa da imam neki ?parovni mlin?ek pa izgleda kot kolnki?ta :prstgor:

 

Sicer pa sem probal ve? razli?nih stilov vo?nje, vsi ve?inoma po AC. Pri 100km/h (jodlbergerji so spet nekaj zmanj?evali hitrosti in sem se moral prilagodit) sem porabil 6.1l, pri 130km/h in zelo upokojenskim pospe?evanjem okoli 6.8-7.2l, pri trenutnem stilu med 150-180km/h pa pije okoli 7.4-7.5l, ?e tankam na MOL-u ali Shellu. ?e tankam na Petrolu pa okoli 8l. Fauve fahrerjem se sicer smilim, ampak meni se oni tudi, da morajo dnevno gledat na?i?kane predpotopne oblike s preobilico kroma, ki je bil moderen 20 let nazaj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, sej sem se ?e navadil. Raje imam, da malo ve? pije pa izgleda OK, kot pa da imam neki ?parovni mlin?ek pa izgleda kot kolnki?ta :prstgor:

 

Sicer pa sem probal ve? razli?nih stilov vo?nje, vsi ve?inoma po AC. Pri 100km/h (jodlbergerji so spet nekaj zmanj?evali hitrosti in sem se moral prilagodit) sem porabil 6.1l, pri 130km/h in zelo upokojenskim pospe?evanjem okoli 6.8-7.2l, pri trenutnem stilu med 150-180km/h pa pije okoli 7.4-7.5l, ?e tankam na MOL-u ali Shellu. ?e tankam na Petrolu pa okoli 8l. Fauve fahrerjem se sicer smilim, ampak meni se oni tudi, da morajo dnevno gledat na?i?kane predpotopne oblike s preobilico kroma, ki je bil moderen 20 let nazaj.

 

Deloma ti dam prav, je pa tko, da ?e kupuje? avto da na kaj zgleda, VAG in Mazda odpadeta. dokler nam je poraba klju?nega pomena je jasno, da smo preve? na dnu lestvice, da bi kupoval s srcem. ?al. To je rezervirano za tisti promil, za katere delamo in katerim se tako lepo ?olsko pustimo **bat v glavo.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Deloma ti dam prav, je pa tko, da ?e kupuje? avto da na kaj zgleda, VAG in Mazda odpadeta. dokler nam je poraba klju?nega pomena je jasno, da smo preve? na dnu lestvice, da bi kupoval s srcem. ?al. To je rezervirano za tisti promil, za katere delamo in katerim se tako lepo ?olsko pustimo **bat v glavo.

 

Ja, lahko bi rekel: "Takle mamo." Sigurno stane po 20.000km in dodatnem litru porabe cca 250? ve? od enega "normalno" ?ejnega dizla. Ampak zdaj imam kar imam in ga zaradi tega ne bom menjaval. Sploh pa imam tak re?im vo?nje, da verjetno tudi kak?en bolj ?paroven dizel ne bi popil kaj dosti manj (mogo?e 0,5l). Je pa res, da ?e pazi? na porabo in vozi? "normalno" pa ?e vseeno pije, te to pa? za?ne motit kot te?na baba, ki jo mora? vsak dan gledat.

Mogo?e moj naslednji avto ne bo ve? Mazdin dizel, ne bo pa tudi Holzwagen, Olimpijec... V po?tev pride edino Seat iz tega koncerna. Sicer bo pa verjetno bencinar, ki bo dihal na LPG. Najbolj pomembno pri avtu se mi zdi, da ni z njim nekih izrednih stro?kov. Tanka? in vozi?. Ker tisto ti pa res lahko po?re ?ivce bolj kot vsak liter goriva.

Sicer sem pa siguren, da obstoja neka zadeva, s katero se da to porabo po?timat. ?e imajo eni na istem modelu in identi?ni ma?ini 6l porabe pri normalni vo?nji, je verjetno to izvedljivo pri vsaki. ?e mene vpra?a?, je kriv ra?unalnik. Ker pred poobla??enim "software update-om" je meni tudi pil med 5,7 - 6,5l na 100km. ?tudiram o chip tuningu, ker baje bi se naj potem zmanj?ala poraba. Kake so kaj izku?nje tistih, ki so ga dali ?ipat? V Roga?ki ga en ?ipa in optimizira za malo ve? kot 200?.

 

Kaj pa ta zadeva?

http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtop...f=6&t=43086

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

@Tomozuki - dobro razmi?lja? za prihodnost; jaz imam 2.3i in 166KM, pa imam porabo cca. 9 litrov (BC sicer ka?e okrog 7.8 ko je realno 9 litrska poraba), ampak ko ugotovi? da je liter LPG-ja 0,71?, se ti vsi dizlaki zasmilijo, tisti ki furajo VW Kvadrature (beri Passat od letnika 1997 do 2007 ali razne Tourane) pa DVOJNO, ker res totalno kazijo izgled na?ih cest! :hudicek::jupiii:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No pa pustmo to, vsak naj fura kar mu sede, ne maram iber pametnjakovi?ev, ki drugim govorijo kako, kaj in s ?im je treba, glih v tem je ?ar da nismo ovce in vsak izbere zase najbolj?o opcijo ter uporabi lastno pamet. :jupiii:

 

Sem pa sam s svojo trenutno varjanto zelo zadovoljen, to pa priznam. :cheers:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je povpre?je zadnjih 30.000 km na mazdi6 2004 2.0 dizl 120 KS (al neki tazga) cirka 6,5 l / 100 km. Je pa res, da se sku?am ve?inoma omejitev dr?at, ker sem ?e dvakrat delal izpit za avto :-). BTW, vo?nje so vsaj polovica na kratke ture po Ljubljani in okolici, polovico pa relacije.

 

Avto ma cirka 105.000 km.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, moj rezultat na Krk in nazaj v MB preko Delnic je pa okroglih 7 litrov. 4-je smo bili noter pa kup krame. Ne bom rekel, da sem ravno ful vesel, sem pa pri?akoval nekaj ve?.

 

@ZMAJ: Glede na te moje kilometre, bi ?e v pol leta dobil investicijo noter :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

moj zadnji pa 7,8, kar je za moje pojme zelo v redu. :bravo:

 

Za bencinca. :hudicek::jezicek:

 

Jaz se pa ?e zmeri vozim okrog 9 litrov na 100 km, LPG se razume. :cheers:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za bencinca. :hudicek::jezicek:

 

Jaz se pa ?e zmeri vozim okrog 9 litrov na 100 km, LPG se razume. :cheers:

 

Za dizla in to samo mestne kratke vo?nje.Benzinc bi imel po mojem porabo okrog 10 litrov in ve?. :harhar:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za dizla in to samo mestne kratke vo?nje.Benzinc bi imel po mojem porabo okrog 10 litrov in ve?. :harhar:

 

Moj bencinc se samo v mestu vozi s 6.0 z istimi konji 136 :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.