Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

kok ste kej odbil za tale LPG za montazo? tut razmislam o plinu ze pocas...prevelka poraba,zdele polet pa sploh...

kolega mi priporoca da grem delat to v bosno za cca. 650?...kaj vi kej pravte o tem?

Insured by mazda mafia you hit me,we hit you ...

 

 

qxMGjr2.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Raje v Sloveniji nekam naredit kvalitetno, kot skos hodit dol popravlat ?e kaj ne ?tima :prstgor:

 

+?e vgradi? pri nas je dosti manj komplikacij s homologacijo, pri tuji monta?i se zarad tega potem folk skos ?verca in upa da jih ne dobijo

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to je res ja...sam je pa 50% cenej...pac na izlet v bihac ;) more se kdo javt k pozna koga k je to tm delu...

po telefonu se je slisal vse lepo in prav...kaj pa vem...ke pa v sloveniji najbols?

Insured by mazda mafia you hit me,we hit you ...

 

 

qxMGjr2.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Josh, ti bom kar povedal svojo izku?njo in sicer sem v takratno mojo makino - Toyoto Celico vgradil LPG sistem v Novem Sadu (tam dela priznani majstr DORA AUTOGAS, tradicije ima ?e preko 20 let), no smo vgradili in sem se neki cajta vozu, pol pa je blo treba akumulator menjat in ?e ne spomnim se kero malenkost, skratka meni se nastavitve podrejo, avto trokira, ska?e kot koza. Pri nas noben ni vgrajeval tega sistema kot sem ga imel jaz. Kaj misli? kaj je sledilo? Ima? prav - pot v Novi Sad, spet. :aaaaa:

 

No pa smo prestavli LPG sistem ko sem Seliko prodal, pa je ?el sistem v Laguno II (karti?na ?katla, brez klju?a), pa mi je nek majstr z Gorenjske to "prebekslal" in sem ?el na fine nastavitve SPET v Novi Sad. No ?ez neki cajta spet za?ne koreta cukat in skakat, jah kaj (bi moralo) sledit, lahko si misli?. Pa ni, ker sem koreto raj?i prej prodal in je ?la direkt v R Srbijo, pa naj zdej kdo drug z njo hodi v Novi Sad, verjetno ima bli?je kot jaz (razen ?e je kje totalno na meji z Makedonijo mogo?e, hehe. :cheers:

 

Tok o tem, takrat (konec leta 2007) sem dal 800?, pri nas bi pa bilo mogo?e 1200?, pol pa parkrat na pot, pa si sam izra?unaj kaj je cenej?e. Plus to, da nisem imel nikoli urejene homologacije, tako da ?e dobro da nisem imel kak?nih te?av s :policaj:

 

Je pa to samo moja izku?nja, podal sem ti pa? informacije iz prve roke, odlo?i se pa po svoji lastni presoji. :vesel:

 

Lep pozdrav!

 

Borut

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hehe borut,ker car...to sm rabu,da pove nekdo iz izkusn.

bols ja da se to pr ns postima kokr pa da par 100? prsparam,k bi jih itak pol porabu za pot nazaj,oz. ko bi tm caku 5-7h (montaza) lacn hitr ratas,pa se kej nabavlas za oblect ;)

 

O.K. zdej se samo se za 100% odlocm ce bi res ga dav na LPG... borut kam si ga ti pelu?

 

THNX dude!

Insured by mazda mafia you hit me,we hit you ...

 

 

qxMGjr2.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hehe borut,ker car...to sm rabu,da pove nekdo iz izkusn.

bols ja da se to pr ns postima kokr pa da par 100? prsparam,k bi jih itak pol porabu za pot nazaj,oz. ko bi tm caku 5-7h (montaza) lacn hitr ratas,pa se kej nabavlas za oblect ;)

 

O.K. zdej se samo se za 100% odlocm ce bi res ga dav na LPG... borut kam si ga ti pelu?

 

THNX dude!

 

?rnozmajko sem ?e dobil predelano in homologirano, druga?e pa priporo?am podjetje SIGAS, s katerimi imam odli?ne izku?nje! :cheers:

 

Ja s temi YU varjantami morda pri?para? na kratek rok (takoj ob pla?ilu vgradnje), na dolgi rok in z ?IVCI pa vsekakor ne. <_<

 

P.S: - ?e te karkoli ?e zanima, najbolje da pi?emo v LPG temah, ne pa tukaj! :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Yu se po moje spla?a za ?isto nov avto - zakaj - manj okvar + 4 leta ni tehni?nega :hohoho: . Po 4h letih pa ?e je treba ven vr?e? pa si ?e vse 3x nazaj dobil za ceno 500? :):)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

44l/600km :pepsi::pepsi::pepsi::pepsi::pepsi: In to zelo umirjene vo?nje (ve?inoma avtocesta pa 130km/h). Zadnji?, ko sem ga pa malo bolj ?panal (med 150 in 180km/h) pa 8l. Se mi zdi, da s Qmaxom mi ?e ve? cuka :vino: ?eprav... leti pa fenomenalno. Pri 170 (ob dobri meri zdravega razuma seveda) dela tako mirno in lahkotno, da ne more? verjet. Pa stopalke za plin se komaj dotikam. Brez pretiravanja :zvizga:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja trenutna na poraba.com:

 

9. Mazda MX-5

(2002) bencin 1.6 g.Vankel 5 7.64

 

10. Mazda MX-5

(2002) bencin 1.6 LabiGT 52 7.59

 

11. Mazda MX-5

(1992) bencin 1.6 enej_46 5 6.34

 

?e mal pa bom prehitu labija pa eneja :hohoho:

 

ne vem, ce sem jaz prehitel eneja (ne spremljam toliko, na poraba.com pa sploh se mi ne da vec pisat), ampak zadnje case moja mx5 gre vec na zrak kakor ne bencin :jupiii:

5.6l/100km je zadnji tank...zakon

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zadnji tank, mazda 6 143PS DPF:

02.07.2012 48,41 61,34 149.186 870 5,56l

 

Vmes ?e relacija proti Krku, tja doli po AC 120kmh, nazaj 140-150kmh (?ena mela popadke) :-)

 

ko je moja imela popadke sm po hitri cesti vozu 230km/h, trzica do kranj sm pa bil v slabih 5 min...

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

How much lower can it get :-) Tole bo pa te?ko ?lo ?e ni?je, zadnji tank 5.34 :-)

 

Garant je Pelko servisiral avto? :aaaaa::cheers:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A niso to vsako leto za hrvate pravli, ker zaporedoma podražujejo in še kr je vse polno.   Tak bo tu. Al bo prišel kdo, ki bo pripravljen plačati visoko ceno ali pq bojo spuatli in bo polno.     Drugače pa tvoje cene o italjanskem bencinu me skozi fascinirajo.   Center Bologne: Center Firenz: To so živi podatki od uporabnikov za RON95. Rad hodim v Italijo, samo takih cen, kot pri nas, ni bilo tam nikoli. Vedno so med najdražjimi v Evropi.
    • Dobro jutro, nov je dan... ☀️😉
    • Odvisno, kje tankaš. Na avtocestah je res tudi 2€ in več,na kakih navadnih cestah pa ga dobiš tudi za 1,6€. Res je kar praviš. Hoteli so tudi do 50% cenejši kot pri nas. Aperol spritz v Veroni 4,5€,v Kopru od 6-8€, pizza v centru Milana od 7-10€, pri nas že krepko nad 10€. Skratka, naši so šli s cenami v nebo. Lep primer je Bovec, kjer so dobili en kup odpovedi. Moj znanec dela tam kot vodnik splavov in je več doma kot gor v Bovcu. Ne ve, kako bo s to sezono. 
    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.