Skoči na vsebino

Razkurnik oz. Razpiiiizdnik

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 3 urami je Boss napisal:

Sej ne da bi zagovarjal Fuksa, ampak vseeno je to laho prvih 10.000 do 20.000 km nekoliko višja poraba. pol k se bodo materjali mal med sabo pokompali in se bodo "lufti" zmanjšali bo verjetno pil manj. Do takrat pa mogoče res vsaj na dva tanka sčekirat olje, da ne bo presenečenj pa kantico s sabo.

 

Ko nam je službena Honda CRV nova pila povsem enake enormne količine olja, kot jih pije slivkin avto, so mehankarji prodajali zgodbo o utekavanju, potem ko se mašina uteče bo pa poraba OK. Nikoli ni bila OK.  

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Napisano
pred 36 minutami je mazdaman napisal:

Pri VW gripi je takšna poraba normalna in verjetno se dolgo ne bo večja. To pa pač računaj in tankaj, zal ni to Japonski motor (čeprav je tudi Mazda imela izlete z porabo olja na 1,8 motorjih v 6-tkah).

Na 10k km je tudi 1.2 tsi pil 1L olja.

11 let isto.

 

Pač 1x med intervalo je blo treba točit.

 

Pili so eni nič, eni nekaj, noben pa tak kot 1.2TSI ali pa Audi 6cl bencin.

Napisano

Tudi Audi V8 je pil, tam sem bral v navodilih, da lahko popije tudi 1l na 1000 km pod težkimi pogoji

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano (urejeno)

Naš 17 let stari Focus C-Max 1.6 TiVct pije toliko...1-1,5l na leto (cca. 6500km sedaj k ga žena vozi),pa je skoraj skoz vozil le po mestu in sam kratke...1-2x na leto 300-400km v komadu in to je to...sedaj ima nekaj čez 200.000km

 

EDIT-prej vsa leta cca. do starosti cca. 10-12 let nismo med servisi nič dolivali-nič ni pil...sedaj pa "ima pravico"🧐

Popravljeno od skritikrt
Napisano

Meni je samo Uno turbo pil olje in Polo gti. Drugi pa noben. 

N7rRRL1.jpg

Napisano

Men tud, le Yugo pa verjetno bolj zato, ker je bil povrtan in z dirkaško glavo ter dvojnim vplinjačem... verjetno zarad tega.😜

  • Haha 1
  • Začuden 1
  • Ljubim 1

33112_1.png

Napisano

Meni je pil peugeot 306 GTI več olja kot benzina. A je bilo benzina veliko. 😊

 

 

Napisano
pred 8 urami je dvorjan napisal:

@Slivka:

Sicer bo malce bolje, če boš točil 5W-30 olje vanj. Poglej v knjižico, ampak mislim, da je "požegnano" tudi 5W-30.

 

V navodilih piše 0W20, če tega ni, je dovoljeno 0W30...

 

Me pa zanima, koliko to olje podmazuje motor, ko grem v te naše hribe in se temperatura olja dvigne na 120°C? 

 

Imam pa še nekaj vprašanj, a bom o tem v drugi, primernejši temi...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

0W20 dam v i20n, 0w30 v Focusa.

 

To so sodobni motorji, ki imajo vodo namesto olja, pravim jaz temu.

Napisano

Pa če daš noter 5W 30 ga ne bo hudič vzel pomoje. Al?

Honda ima isto župco redko.

N7rRRL1.jpg

Napisano
BLOG.AMSOIL.COM

It's best to use the viscosity recommended in your owner's manual, but a slightly thicker oil or thinner oil...

 

 

Je fajn vedeti kako in za kaj...vsak se naj pa zase odloči.

Jaz sem se že pri nakupu Mazde...je bila ta problematika tudi med snovjo za preštudirati...ne samo motor,menjalnik itd...

Nočem pljuvati Slivkinega avta,k se ne spodobi,a je vzrok,za kaj VW sploh ne gledam že leeeeta.

Lahko pa omenim npr. Dacio...v Divači ima vleka avto za prevažati strojevodje po potrebah...Koper,Sežana,Pivka,Divača itd...in sva se zadnjič z soferjem pogovarjala,za kaj imajo novo....

Prejšnja Dacia spring z 1.0 turbomlinčkom po 150.000 km (same relacije-nič kratkih) zaribala....je pa res,da jih je naklepala v slabem letu...in šofer pravi,da imajo po celem ŽIP-u z njimi probleme🙄...se mi zdi,da sam še drek od motorjev delajo...težko najdeš nekaj,kar "ne moreš ubiti"...je lih to bil velik povod pri moji izbiri Mazde🧐...upam,da nisem "brcnil v temo"🥹

Napisano
dne 15. 11. 2023 ob 16:40 je skritikrt napisal:

ahko pa omenim npr. Dacio...v Divači ima vleka avto za prevažati strojevodje po potrebah...Koper,Sežana,Pivka,Divača itd...in sva se zadnjič z soferjem pogovarjala,za kaj imajo novo....

Prejšnja Dacia spring z 1.0 turbomlinčkom po 150.000 km (same relacije-nič kratkih) zaribala....je pa res,da jih je naklepala v slabem letu...in šofer pravi,da imajo po celem ŽIP-u z njimi probleme🙄...se mi zdi,da sam še drek od motorjev delajo.🥹

Danes spet v klepetu z ŽIPovim šoferjem...sva nadaljevala pri prejšnji debati....in pohvali Dacijo,k sva se z njo peljala...da ima že 152.000km...več kot tista prejšnja....in ko tako debatirava,k nisem vedel pravi...ja saj nima sam en turbo...ima dva!!!...in slab liter od motorčka😂🤣

  • 1 mesec kasneje...
Napisano
WWW.24UR.COM

Jani Golob je v Nemčiji za slabih 62.000 evrov kupil avtodom, a ostal praznih rok. Podjetje se je namreč znašlo v finančnih težavah. So to vedeli že ob podpisu pogodbe? Medtem je zasebni detektiv ugotovil...

 

  • Začuden 1
  • Zmeden 1
  • Žalosten 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano
pred 23 urami je MazdaBoy napisal:

Zaradi takih zadev se jaz raje izogibam uvozu avta.

Tu član foruma, je uvozil e43 AMG od privat osebe. Plačal z gotovino.

 

Če te skrbi, da te vložijo, še vedno gre drugače.

Napisano
dne 15. 11. 2023 ob 16:40 je skritikrt napisal:
BLOG.AMSOIL.COM

It's best to use the viscosity recommended in your owner's manual, but a slightly thicker oil or thinner oil...

 

 

Je fajn vedeti kako in za kaj...vsak se naj pa zase odloči.

Jaz sem se že pri nakupu Mazde...je bila ta problematika tudi med snovjo za preštudirati...ne samo motor,menjalnik itd...

Nočem pljuvati Slivkinega avta,k se ne spodobi,a je vzrok,za kaj VW sploh ne gledam že leeeeta.

Lahko pa omenim npr. Dacio...v Divači ima vleka avto za prevažati strojevodje po potrebah...Koper,Sežana,Pivka,Divača itd...in sva se zadnjič z soferjem pogovarjala,za kaj imajo novo....

Prejšnja Dacia spring z 1.0 turbomlinčkom po 150.000 km (same relacije-nič kratkih) zaribala....je pa res,da jih je naklepala v slabem letu...in šofer pravi,da imajo po celem ŽIP-u z njimi probleme🙄...se mi zdi,da sam še drek od motorjev delajo...težko najdeš nekaj,kar "ne moreš ubiti"...je lih to bil velik povod pri moji izbiri Mazde🧐...upam,da nisem "brcnil v temo"🥹

Ziher ni bil spring. Spring je štromar. Verjetno Sandero ?

Napisano
dne 12. 1. 2024 ob 7:56 je Z M A J napisal:
WWW.24UR.COM

Jani Golob je v Nemčiji za slabih 62.000 evrov kupil avtodom, a ostal praznih rok. Podjetje se je namreč znašlo v finančnih težavah. So to vedeli že ob podpisu pogodbe? Medtem je zasebni detektiv ugotovil...

 

 

V vsak posel moraš it z neko predpostavko, da te poskušajo nategnit in zato pač izbereš varovalke, da ni pol taka zgodba.

 

Če se še kdo spomne mpje male drame z nakupom Mazde 6 leta 2019 pri Cosmos-u. Hoteli so celo kupnino jaz sem pa vedel, da so v finančnih problemih. MMS jim pa avta ni dal dokler ni bil popolnoma plačan. Ni blo enostavno, ker bi se lahko nasmolil točno takole kot tale. Jaz sem opravil nekaj pogovorov na različnih koncih, da sem dobil zagotovilo, da bo vse OK predno sem nakazal pa še takrat me je črviček grizel. Tale gre pa u njemačku i ostavi pare kr tko enmu na lepe oči. Zanimivo.

 

33112_1.png

  • 2 tedna kasneje...
Napisano

Jebalo jih pakiranje kondomov pa preden odpreš to kurčevo škatlo te že vse mine.

 

Če bi škatlo cigaret tako zapakirali pol ljudi neha kadit ker jih prej mine preden odprejo.

 

Pa brez škarjic ali noža to skoraj ne odpreš...

  • Haha 6
  • Zmeden 1

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 10 minutami je Slivka napisal:

Jebalo jih pakiranje kondomov pa preden odpreš to kurčevo škatlo te že vse mine.

 

Če bi škatlo cigaret tako zapakirali pol ljudi neha kadit ker jih prej mine preden odprejo.

 

Pa brez škarjic ali noža to skoraj ne odpreš...

Mogoče bi šlo z lopato.... 🫣

  • Všeč 1
  • Haha 3
  • Ljubim 1

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
    • Še enga pred spanjem.... 🫣😉 
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.