Skoči na vsebino

Razkurnik oz. Razpiiiizdnik


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Glede na to da je na trgu cedalje vec pametnih naprav in pripomockov cakam na PAMETNE MEGLENKE!!!

 

Ker v strnjeni koloni in vidljivosti vsaj 50m, pa ima uni spredaj vzgano zadnjo, tisti uzadaj pa prednji. Ko si vmes je voznje RES BOZANSKA UZIVANCIJA! :S

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na to da je na trgu cedalje vec pametnih naprav in pripomockov cakam na PAMETNE MEGLENKE!!!

 

Ker v strnjeni koloni in vidljivosti vsaj 50m, pa ima uni spredaj vzgano zadnjo, tisti uzadaj pa prednji. Ko si vmes je voznje RES BOZANSKA UZIVANCIJA! :S

 

Mislim, da v tem norem svetu nekaj RES pametnega ne bo? do?akal...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?n to Zmaj ! Pol jim pa blendam ko zmesan me pa sam bukav gledajo

 

 

Jest sem za meglenke ze nehal blendat... ker je itak brezveze... Vcasih kaksnega na AC prehitim in mu prizgem za kratek cas svojo tazadnjo meglenko... ce kaj pomaga pa potem ne vem, ker ga ne cakam, da me spet prehiti :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ?e ni najhuj?, ?eprav je res zelo mote?e. Huj?i so tisti, ki se v megli vozijo z dnevnimi lu?mi. Spredi jih ?e vidi? nekak, zadi je pa loterija. Zanimivo, da tudi pri renomiranih znamkah kot so Mercedes in Audi avtomatika tole ne zna pohendlat pravilno, ?e ?e pri Renaultu in Oplu ne znajo. ?e celo moja Mazda letnik 2008 zna pravilno vklapljat med dnevno osvetlitvijo in no?no (aramturke) in je v?asih ?e celo preve? konzervativna ampak na de?ju in v megli se ?e ni zgodilo, da bi ostalo na dnevni osvetlitvi.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je ?ist navaden senzor za svetlost samo pravilno ga je treba nastavit saj, ko je megla je pa? osvetlitev manj?a. Za de? velja isto, ga pa lahko (tako kot si ugotovil), kombinira? ?e s senzorjem za de?.

 

?e ga znajo pri Mazdi pol mislim, da ga verjetno znajo tudi ostali, ?eprav v praksi to res ni vidno. ?e primerjava, meni v Mazdi prestavi na no?no prakti?no takoj, ko zapeljem v tunel, recimo pri VW-ju Golfu VII rabi skoraj 100m. Opel Zafira Grandturer sploh ni porajtala, da sem v predoru Golovec, ?entvi?kega pa je zaznala v cca 50m. Tolk o kvaliteti by Germans.

 

Mazda je letnik 2008, oba zgoraj na?teta nemca pa letnik 2015, tako da je tole ?e tolk bolj neverjetno.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?kodilak v trenutku preklopi lu?i takoj ko zapelje v predor. Senzor svetlobe pa lahko nastavlja? kolikor ho?e?, pa ne bo zaznal megle. Vsaj ne v sedaj pogostih primerih, ko je debelina le te ene 15-20m sonce pa od zgoraj in je same svetlobe precej ve?, kot npr. v obla?nem vremenu ko je svetlobe ?e dovolj za dnevne lu?i. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss: M6 zadnje generacije enako ne zna vklju?iti lu?i v megli in de?ju (razen, ?e je res precej temno).

Meni bi zado??alo ?e, ?e bi skupaj z dnevnimi (LED) lu?mi gorele tudi zadnje pozicijske, a se v imenu var?evanja z gorivom vse znamke tega izogibajo, ker ni predpisano.

Veliko bi bilo re?enega ?e s tem, da bi se z vklopom brisalcev pri?gale zadnje pozicijske lu?i

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem moj avto nima s tem problema....vsajo jutro in na primer vceraj konje bila megla imam na avto in luci so prizgane.

 

Seveda pa to preverjam! Ce je treba prizgem...osnove voznje z avtom

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e jugo je imel signalno lu?ko za kratke lu?i in to na sredi zraven ?tevca, danes pa marsikateri avto te lu?ke sploh ne premore, kako naj potem ?ofer ve, kaj mu gori. (nekaterim tud lu?ka nebi pomagala). ?kodilak ima to signalno lu?ko integrirano v stikalu za lu?i dale? od o?i in za pogled skritem za volanskim obro?em. Saj se trudim da v primeru megle preklopim stikalo iz "auto" na "kratke", ni pa nujno da mi to rata vedno. Senzor svetlobe je dovolj ob?utljiv in ?isto zadosti hiter - ?e nadstre?ek pred slu?beno gara?o je dovolj za preklop, ampak sem pa prepri?an da tudi meni rata v?asih v megli vozit samo z dnevnimi. Od doma se odpelje? v soncu, ?e pri Sokli?u pa zapelje? v meglo in ?e je sloj tanek sonce pa visoko, je svetlobe ?e vedno dovolj da ne preklopi.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e jugo je imel signalno lu?ko za kratke lu?i in to na sredi zraven ?tevca, danes pa marsikateri avto te lu?ke sploh ne premore, kako naj potem ?ofer ve, kaj mu gori. (nekaterim tud lu?ka nebi pomagala). ?kodilak ima to signalno lu?ko integrirano v stikalu za lu?i dale? od o?i in za pogled skritem za volanskim obro?em. Saj se trudim da v primeru megle preklopim stikalo iz "auto" na "kratke", ni pa nujno da mi to rata vedno. Senzor svetlobe je dovolj ob?utljiv in ?isto zadosti hiter - ?e nadstre?ek pred slu?beno gara?o je dovolj za preklop, ampak sem pa prepri?an da tudi meni rata v?asih v megli vozit samo z dnevnimi. Od doma se odpelje? v soncu, ?e pri Sokli?u pa zapelje? v meglo in ?e je sloj tanek sonce pa visoko, je svetlobe ?e vedno dovolj da ne preklopi.

isto ma seat ampak ?e ma? kratke ti vse sveti - armaturka, radio (osvetlitev).....?e nima? ma? pa temo, ni te?ko vedeti a ma? lu?i al ne  :jezicek:

 

 

hmmm, dal si mi izziv v VAG SW pogledati ?e lahko aktivira? tudi zadnje lu?i kot dnevne...saj so led

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da se, bom probal in ?e dela lahko tudi tebi

 

In short, he reports that changing Central Electronics 09, Submodule 0 (Master Cent. Elec. box, rather than a slave module), Byte 3 (fourth from the left), Bit 7 (first bit from the left in the binary representation, bottom check box in the VAG-COM long coding helper) is the key. If set to 1, setting it to 0 makes the DRLs stay on when signalling. Thanks to Aerodave and please see the full thread for more! Note: Depending on market certain light configurations may be illegal to drive on public roads.

Aerodave - thanks! - sent this great list of additional bits you can toggle and turn to change the DRL behaviour.

For submodule 0:

Byte 02
bit 0 - 
bit 1 - front side markers as DRL
bit 2 - headlights as DRL
bit 3 - fog lights as DRL
bit 4 - LED strip as DRL
bit 5 - 
bit 6 - side markers as DRL
bit 7 - tail lights as DRL
Byte 03
bit 0 - 
bit 1 - 
bit 2 - LEDs remain at full brightness with parking lights
bit 3 - 
bit 4 - Turns off DRLs when checked
bit 5 - 
bit 6 - 
bit 7 - Turn off LED-strip DRL with turn signal (dim LED if front side marker also selected as DRL)

Byte 10
bit 3 - Set to 0 to disable amber side markers (U.S. vehicles)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mazda 6 letnik 2009 senzor za luci deluje tako kot mora in je kot je boss opisal super precizen

mazda 6 letnik 2011 pa je ta senzor kr neki, prizge luci takoj ko je tema/slabsa vidljivost, ampak jih potem skoraj nikoli ne ugasne

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V Ljubljani klin?evo LITIJSKO cesto, kok cajta so jo packali, rihtali in asfaltirali, a ma kdo podatek? No krepko ve? kot pol leta, to vsekakor vem.

 

Pa se v?eraj zve?er po njej (prazni) peljem, nekih 60kmh, pa ravno tolko, da nisem dobil morske bolezni. Ob?utek je bil kot na VODNI POSTELJI!!!

 

Katastrofa, to morate probat, kak?na ?alost od NOVE CESTE. ?e boste vozili v koloni morda ne boste toliko pozorni na te faking valove. NORO!  :wacko:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je??m jim vse po spisku, banda u?iva, samo da pridem domov, vzamem lopato in bolje da jih ni ve? gor!

 

30.1.2014 nam je ?led uni?il linijo za telefon in internet. Nato je sledilo sitnarjenje na Telekomu in ker sem bil dovolj siten, so mi "?e" 24.11.2015 sestavili linijo tako kot je treba in na novih steklenih vlaknih je optika delovala odli?no.

 

Danes pa mi ?ena sporo?i v slu?bo, da so neki gozdarji s procesorjem zapletli v linijo in optiko "pofrizirali" s tisto procesorsko glavo, ki od debla ?aga veje pro?. In je linija ne le pretrgana, ampak fino preme?kana.

 

Pa niti en mesec nisem u?ival v lepo delujo?em internetu...

 

Me zanima, koliko ?asa bomo zdaj brez, preden bodo tole optiko sestavili skupaj? Zna bit, da do ponedeljka, dokler ne pridem spet v slu?bo, ker optiko baje ni tako enostavno sestaviti skupaj. In glede na to, da so nekaj metrov linije zme?kali, bo najbr? potrebno u?tukat nov kos. 

 

In zanima me, kako bo s hitrostjo po popravilu?

 

In ravno premi?ljujem, da bi zamenjal ra?unalnik, ker mi je ta za?el delat te?ave, sploh ko sem ?el kaj brskat po internetu. No, vsaj nekaj dni teh te?av zdaj ne bo...

 

Ma, pi??a jim, pa v tako lepem son?nem vremenu. A ni mogel peljat tisto borelo dva metra bolj naprej, pa bi bil mir.

 

Mah, cepci...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jebem jim mater meglenkarsko... :angry:

in avto daylightarsko.

 

Folk ni vec sposoben navadno luc prizgat

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mazda 6 letnik 2009 senzor za luci deluje tako kot mora in je kot je boss opisal super precizen

mazda 6 letnik 2011 pa je ta senzor kr neki, prizge luci takoj ko je tema/slabsa vidljivost, ampak jih potem skoraj nikoli ne ugasne

Ja pa jih, ja pa jih

 

Sam nekaj ?asa traja da ugotovi. Bolj?e kot ?e bi bilo obratno.

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jebem jim mater meglenkarsko... :angry:

Jaz pa njim sprednje meglenke + dolge lampe, tist ki je skapiral, sem mu tudi jaz vse ugasnil, tist ki pa ne , pa se je en umaknil pa mi "vrnil" ko se je peljal za mano, jaz pa svinja kot znam biti, njemu isto?asno nazaj zadnjo meglenko + rikverc lampe(ja jaz jih lahko), pa je hitr nehal.

Sem pa imel ?e enga asa v rokavu ?e mu nebi blo jasno, velikokrat uporabljam na AC, ?e se nimam kam umaknit, pa mi vozi za ritjo(pa nima veze ze zaviranjem vsaj mojim ne). :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.