Skoči na vsebino

Razkurnik oz. Razpiiiizdnik


Z M A J

Priporočeno sporočilo

pred 1 uro je Mraušk Mčk napisal:

Saj veste, spletno nakupovanje in zvezdice pri posameznih proizvodih kot ocene izdelka kupcev in njihovi komentarji.

 

Pri slovenski spletni štacuni za orodja sem naročil izdelek. Vedel sem, da je stvar poceni kitajska roba, ampak cena je bila privlačna. Izdelek je čist OK, deluje nad pričakovanji. Priložen polnilec za Li-ion 18650 baterijo ne paše v šuko vtičnice - to me ne moti, ker imam za tovrstne baterije doma boljši polnilec.

 

Potem pa mail od štacune, da naj ocenim izdelek. Moja ocena je bila 3 zvezdice + komentar, da polnilec ne paše v šuko. In glej ga šment, na njihovi strani objavljena moja ocena je imela naenkrat 5 zvezdic in zbrisan komentar o nekompatibilnosti polnilca.

 

Prijavi Tržni inšpekciji, zaradi zavajajočega oglaševanja in tehnične neskladnosti proizvoda (kršitev LVD direktive, direktive o električni varnosti).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolegu posodil denar in zdaj stalno odlaša z vračilom, izgovori vedno neki smešni in na meji verjetnega. Dobro, da gre zgolj za 100€, po drugi strani pa nisem toliko premožen, da bi kar Stotke naokrog delil. :)

  • Začuden 2
  • Žalosten 2

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Z M A J napisal:

Kolegu posodil denar in zdaj stalno odlaša z vračilom, izgovori vedno neki smešni in na meji verjetnega. Dobro, da gre zgolj za 100€, po drugi strani pa nisem toliko premožen, da bi kar Stotke naokrog delil. :)

Sem imel podoben primer. Pol leta sem ga masiral.

Ob izterjanem, sem mu v obraz rekel nikoli več. No in od takrat, me niti več vprašat ne upa.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Z M A J napisal:

Kolegu posodil denar in zdaj stalno odlaša z vračilom, izgovori vedno neki smešni in na meji verjetnega. Dobro, da gre zgolj za 100€, po drugi strani pa nisem toliko premožen, da bi kar Stotke naokrog delil. :)

Če hočeš igubiti prijatelja,znanca itd...mu posodi denar.

 

Star pregovor.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ja. Lahko je bit pameten. 100€ ni taki daner, da ga pač ne bi posodil, če ne dela bankomat ali pa ni kartice poleg.

Seveda če ga zelo dobro poznam.

Predvidevam, da je ta @Z M A J-a

 presenetil, tako kot je mene.

 

Pa ne mi rečt, da v vseh letih nisi nobenmu kako malenkost posodil?

  • Všeč 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 33 minutami je godlike napisal:

Ma ja. Lahko je bit pameten. 100€ ni taki daner, da ga pač ne bi posodil, če ne dela bankomat ali pa ni kartice poleg.

Seveda če ga zelo dobro poznam.

Predvidevam, da je ta @Z M A J-a

 presenetil, tako kot je mene.

 

Pa ne mi rečt, da v vseh letih nisi nobenmu kako malenkost posodil?

Mah v končni fazi sem si rekel; "ne bo se in od teh 100€ obogatel, jaz pa ne skrahiral, bo pa imel do konca lajfa slabo vest"

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 46 minutami je Z M A J napisal:

Mah v končni fazi sem si rekel; "ne bo se in od teh 100€ obogatel, jaz pa ne skrahiral, bo pa imel do konca lajfa slabo vest"

Taki je nimajo. Žal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar nekajkrat sem posodil denar kolegom, pa tudi žlahti, brez zahtevanih obresti. Tudi 100 in več x višje zneske. V polovici primerov denarja niso vrnili pravočasno, predvsem tisti, ki se radi postavljajo, tudi z dobrimi avti. Skromni z nizko plačo so vračali veliko bolj odgovorno, redno, se za zamude opravičevali. Največji znesek sem posodil za pol leta, nanj pa čakal 1,5 leta ....

 

Ko smo že pri posojanju in avto foumu, poznal sem enega hudega na področju avto elektronike, zaslužil je ogromno. Potem menda posodil zelo velik znesek in ni dobil vrnjenega, na koncu naredil samomor, v starosti nekje na sredi 40-tih.

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 2
  • Začuden 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gradil hišo in posodil sodelavcu 100€ za en teden...po dveh mesecih mi rekel, da bo vrnil ob plači in izjava, da pač imam denar, ko gradim hišo. On pa vse na hojladri spustil. Po 4ih mesecih s težko muko vrnil... 

  • Haha 1
  • Začuden 1
  • Žalosten 3
  • Jezen 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Z M A J napisal:

Kolegu posodil denar in zdaj stalno odlaša z vračilom, izgovori vedno neki smešni in na meji verjetnega. Dobro, da gre zgolj za 100€, po drugi strani pa nisem toliko premožen, da bi kar Stotke naokrog delil. :)

To si še poceni zvedel za kakšnega prijatelja gre. 

  • Všeč 2
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Še en pregovor:..."denar nima prijatelja".

 

Jaz nisem nikoli posojal denar...sem v mladosti manjše zneske npr. za škatlico cigaret kolegu...a sem z časom ugotovil,da folk ne zna z denarjem,in če ni nek velik znesek...npr. danes recimo do cca.50€...podarim,in rečem,da ne rabi vračati....pa ne gotovino...npr. če prijatelj kaj rabi,da mu naročim online itd...

 

Pač če rečem,da ne rabi vrniti,si z tem kupim svoj mir...tisti denar pozabim in to je to.

Po eni strani je pa to tudi test za kolega,peijatelja itd...

Res pa je,da nimam veliko takih,ki bi bili vredni,da jim rečem prijatelj...so v veliki večini kolegi,znanci in sodelavci.

Je pri meni treba kaj več,kot pa samo spoštovanje do denarja ki ni tvoj,da si prislužiš naziv prijatelj.

Popravljeno od skritikrt
  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A hočeš slišat dobro stran te situacije? Za 100€ si si kupil mir in ne boš rabil več posojat mogoče celo večjih zneskov. Tud če ti ne vrne ni konec sveta, ti maš pa dobro šolo, da naslednjič ne greš več na led.

  • Všeč 4
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Boss napisal:

A hočeš slišat dobro stran te situacije? Za 100€ si si kupil mir in ne boš rabil več posojat mogoče celo večjih zneskov. Tud če ti ne vrne ni konec sveta, ti maš pa doboro šolo, da naslednjič ne greš več na led.

+1

 

To je tisto,kar sem jaz mislil...če se kdo misli za mali cvenk "prodati"-njegova izbira...ti pa točno spoznaš tega človeka...tudi to je nekaj vredno.

Je pa zanimivo,kako nizko eni sami sebe cenijo...se očitno dobro poznajo🙄...

 

Veliko je tega-zunaj hui,znotraj pa fuj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz rad pomagam kolegom a denarja jim nisem še nikoli posodil. Tako smo še vedno dobri kolegi. Sestri sem pa samo enkrat posodil, do danes mi ga še ni vrnila, zato nisva več prijatelja. 😉

  • Všeč 1
  • Začuden 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Jaz rad pomagam kolegom a denarja jim nisem še nikoli posodil. Tako smo še vedno dobri kolegi. Sestri sem pa samo enkrat posodil, do danes mi ga še ni vrnila, zato nisva več prijatelja. 😉

 

Jaz sem pa mislil, da zato, ker se ni hotela cepit proti koroni? Uff kaka zabloda... sam denar je torej problem. 😄

  • Haha 4
  • Zmeden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Jaz rad pomagam kolegom a denarja jim nisem še nikoli posodil. Tako smo še vedno dobri kolegi. Sestri sem pa samo enkrat posodil, do danes mi ga še ni vrnila, zato nisva več prijatelja. 😉

Spet en pregovor:..."žlahta je strgana plahta"

 

Bi lahko napisal cel roman že samo o svoji žlahti...pa raje pustim hudiča kjer spi.

  • Všeč 1
  • Haha 2
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.