Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

dne 12. 3. 2024 ob 14:55 je g.Wankel napisal:

Dama je prišla gužvo delat na celino.

Filing za širino? Kaj je to? 😜

 

20240312_145151.jpg

Hmm, ne vidiš, da ima vklopljen line assist in ji ga (avto 🤭) samodejno na sredino vozišča postavi 🤣

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po dobrih 10-ih mesecih sem dobil pozdrave iz Rima ... 😪

 

Scal je kot iz škafa, temno, navigacija pa je bila za nekaj sekund prepozna ...  (odsek kakšnih 100 m dovoljen le za avtobuse ...)

 

image.png

image.png

 

image.png

image.png

image.png

Popravljeno od Janez007
  • Začuden 4
  • Zmeden 1
  • Žalosten 5
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Janez007 napisal:

Po dobrih 10-ih mesecih sem dobil pozdrave iz Rima ... 😪

 

Scal je kot iz škafa, temno, navigacija pa je bila za nekaj sekund prepozna ...  (odsek kakšnih 100 m dovoljen le za avtobuse ...)

 

image.png

image.png

 

image.png

image.png

image.png

nisem prepričan, ali imajo IT z nami izterjavo, tako da ti ni treba plačati :)....ne vem pa kaj to pomeni ob naslednjem vstopu v IT.....(ravno kolega par dni nazaj pravil da je tudi dobil kazen....kot rečeno pa ne vem ali je plačal ali ne).....imajo pa očitno povezavo z EUCARIS, da dobijo vse podatke 👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je sportman333 napisal:

nisem prepričan, ali imajo IT z nami izterjavo, tako da ti ni treba plačati :)....ne vem pa kaj to pomeni ob naslednjem vstopu v IT.....(ravno kolega par dni nazaj pravil da je tudi dobil kazen....kot rečeno pa ne vem ali je plačal ali ne).....imajo pa očitno povezavo z EUCARIS, da dobijo vse podatke 👍

V Italiji je trenutno na cestah fiksnih  11000 kamer in radarjev. Tako, da pri vožnji po Italiji vozite po pameti in po omejitvah. Hitro lahko fašete kazen. 

Po novem se da izterjati v bilo kateri evropski državi, ne glede, kje narediš prekršek. Če si v Avstriji zelo prehiter, ti lahko po novem zaplenijo avto in ga prodajo. Tudi, če si tujec, baje. 

  • Všeč 1
  • Začuden 1
  • Zmeden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 minutami je sportman333 napisal:

nisem prepričan, ali imajo IT z nami izterjavo, tako da ti ni treba plačati :)....ne vem pa kaj to pomeni ob naslednjem vstopu v IT.....(ravno kolega par dni nazaj pravil da je tudi dobil kazen....kot rečeno pa ne vem ali je plačal ali ne).....imajo pa očitno povezavo z EUCARIS, da dobijo vse podatke 👍

 

 

To je dokaj trapast predlog. Pri IT grejo kar hitr obresti gor pri neplačilu kazni, in se znajo ljudje zelo dobr nategnt z neplačilom.

Ko sem jest sobu lazen iz IT, sem malo raziskov okrog tega, in baje da majo moznost izterjat, ampak da se zadeva ne zgodi takoj po enem mesecu, ko ne plačaš. Znajo kakšno leto ali dve počakat, da se splača skoz postopek

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Janez007 napisal:

Po dobrih 10-ih mesecih sem dobil pozdrave iz Rima ... 😪

 

Scal je kot iz škafa, temno, navigacija pa je bila za nekaj sekund prepozna ...  (odsek kakšnih 100 m dovoljen le za avtobuse ...)

 

image.png

image.png

 

image.png

image.png

image.png

Do zdaj sem par avstrijskih fasal, italjanskih še ne.

 

Poznam pa isto zgobo iz Firenc. Bus proga, ker so nekje zabluzili.

 

Grdo  po takem času ampak ne moreš nič.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je sportman333 napisal:

nisem prepričan, ali imajo IT z nami izterjavo, tako da ti ni treba plačati :)....ne vem pa kaj to pomeni ob naslednjem vstopu v IT.....(ravno kolega par dni nazaj pravil da je tudi dobil kazen....kot rečeno pa ne vem ali je plačal ali ne).....imajo pa očitno povezavo z EUCARIS, da dobijo vse podatke 👍

se popravljam :), kolega je rekel "čim prej plačaj"..... torej se opravičujem za miss information.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem jim že nakazal vatikansko "turistično takso". Sicer pa se točno spomnim kdaj in kje sem naredil prekršek,

tukaj vse štima. Ni nateg mafije.

 

Če bi se želel izognit plačilu, ne bi smel dvigniti pošte - tako kot naša "vročitev po ZUP" velja samo v Sloveniji (če ne dvigneš se šteje, da si dvignil pošto v 15-ih dneh od obvestila), tudi italijanska uradna vročitev ne more veljati izven Italije. Vsaj po enaki logiki ne. 

 

image.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je Brane napisal:

Pazit se je treba naših južnih sosedov , v Opatiji te čaka redar pred avtom in gleda na uro kdaj ti bo potekel čas parkiranja.Za 5 minut ti bo nabil kazen.

To doživiš tudi v Ljubljani. Sploh če nimaš LJ tablic.

  • Haha 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja to drži, zanč sem Janković videl kako sta skupaj z enim redarjem za voglom čakala enga s KR tablco. Zgledal je k da čakata, da mu parkiranje poteče in da mu bosta kazen zaračunala pa čeprav je zraven bilo vsaj še 5 avtov z LJ tablicami. Teli Ljubljančani so res mone, še slabši so kot uni na Bledu, Bohinju in Piranu.:hudicek:

  • Všeč 2
  • Haha 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem doživel se večjo nesramnost. Se istočasno parkirava z enim Italijanom. Pa mu želim povedati, da mora plačati parkirnino, a model odhiti. No, ko se čez dve uri vrnem nazaj, imam jaz kazen (čas parkiranja sem prekoračil za 4 minute), on pa ne ... Res profi tole ljubljansko redarstvo.

  • Haha 2
  • Začuden 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekje sem bral, da se naše redarske kazni ne more v tujini izterjat.

In da je samo dobra volja kaznovanega. Tako da verjetno niti ne pišejo.

 

Na Hrvaškem je podobna fora, samo oni to prodajo tetjatve privatni firmi, ta pa te lahko sodno terja....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Drugače pa avstrijci pošljejo. In je anonimni prekršek. Torej plačaš in ne obstaja ne na tebi, ne na avtu.

Če ne bi plačal, ga prekvalificirajo na avto in osebo, pa je višja tarifa in izterjajo preko celjskega sodišča. Za sodno meddržavno izterjavo more prekršek presegat določeno vrednost.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 15. 3. 2024 ob 14:44 je godlike napisal:

Na Hrvaškem je podobna fora, samo oni to prodajo tetjatve privatni firmi, ta pa te lahko sodno terja....

Sem imel tudi z njimi opravka, to je  prevzel  en odvetnik iz slovenije in mi pošlje račun za 150 eur.20 eur dnevni parking v Opatiji in 130 eur njemu za prevod in pripravo dokumentacije.Ob priliki sem šel na Liburnijo parking jim plačal 20 eur.Potem mi je še eno dvakrat pisal da potrebuje še on njegovih 130 eur ma je prej zastaralo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mimo kamnoloma pri Solkanu je omejitev 40. Ampak, ja, nisem ravno zgled, pa ker sm kmet an s hribu doma - gojzarji so težki, pa pritisnejo pedal malo bolj kot kakšne sandale - in sem šel tam mimo 50. Dohitim enega kolesarja in, čeprav je polna črta, se ga odločim prehitet. Takrat pa trobla na polno in me prehiti nekdo... Čez polno črto in krepko čez omejitev, ker sem že jaz prekoračil...

 

A je kakšna luna danes?

  • Začuden 2
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je bil MB mogoče, ker danes sem imel enga takega s Ptuj grbom, ki je zavzel prehitevalni pas z 90km/h in se ni spokal dol.

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Slivka napisal:

Mimo kamnoloma pri Solkanu je omejitev 40. Ampak, ja, nisem ravno zgled, pa ker sm kmet an s hribu doma - gojzarji so težki, pa pritisnejo pedal malo bolj kot kakšne sandale - in sem šel tam mimo 50. Dohitim enega kolesarja in, čeprav je polna črta, se ga odločim prehitet. Takrat pa trobla na polno in me prehiti nekdo... Čez polno črto in krepko čez omejitev, ker sem že jaz prekoračil...

 

A je kakšna luna danes?

 

Luna je v ponedeljek.

 

Takoj ko so take prigode pogledam sledeče: 

WWW.LUNIN.NET

Oglejte si koledar luninih men za cel mesec in preberite razlago, kako lunine mene vplivajo na naše počutje,razpoloženje, aktivnosti...

 

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.