Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

pred 52 minutami je sportman333 napisal:

kar mene še bolj preseneča pa so razni frajerji in lepotke, ki se vozijo z raznimi (novimi) oh in sploh super audiji, bmw-ji, mercedezi ali drugimi znamkami, potem jih pa vidiš ko držijo mobitel v roki in pred usti :) ter strastno govorijo v telefon.....WTF, a si ne znajo urediti povezave gsm in sistema v avtu za klice :):), to mi je res skrajno nerazumljivo.....(moj oče ki ima 10.let starega megana ima vzpostavljeno bluetooth povezavo za gsm v avtu), ahh....

Kje pa piše, da če so jim očkoti kupili te silne avte, da so jim kupili zraven tudi pamet? Te se ne da. 😊 

  • Všeč 2
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je TBA napisal:

Tole morm pa tud sam preverit pr svojem če se mi zadne luči prižgejo, ker skos furam s samodejnimi oz automatkim lučmi ki jih preklapla glede na senzor, sam msim da mi svetjo k zjutri se vidi odsev v cestnih znakih če pogledam zadn špegu🙃.

Pali pazi ko je zunaj še svetlo a je hkrati megla ali dež ti avto ne bo preklopil iz dnevnih luči ker ima samo svetlobni senzor.

Tako moraš sam ročno preklopiti za ta čas. To so stvari o avtu ki se jih je potrebno naučiti.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja to z temi dnevnimi je res bizarno postalo.

Jaz jih prižgem enostavno na klasičen način oziroma avtomatsko nekaj sekund po tem ko štartam avto in s tem najmanj trpijo akumulator, štarter, alternator in ostale komponente, jaz pa imam čisto vest. Priporočam pa vam da na odsekih kjer je veliko kreljotov imate tudi čez dan prižgane dolge luči da jih opozorite da niso sami!

Nikakor pa vam ne priporočam kombinirate meglenk z dnevnimi lučmi ker s tem samo zmedete nasprotnike oziroma mislijo da se jim približuje motor tako kot ponoči.

 

Najbolj so pa smešni tisti ki vozijo stare kripe in ne znajo speljevati na klancu z navadnim menjalnikom ter lezejo nazaj in te skoraj poljubijo v nos tvojega avta.

Kaj so pozabili na speljevanje s pomočjo ročne zavore?

Da o tem kako par kilometrov še vohaš vonj njihove sklopke ne govorim.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 43 minutami je mazdaman napisal:

Pali pazi ko je zunaj še svetlo a je hkrati megla ali dež ti avto ne bo preklopil iz dnevnih luči ker ima samo svetlobni senzor.

Tako moraš sam ročno preklopiti za ta čas. To so stvari o avtu ki se jih je potrebno naučiti.

Sej ce mas avtomatiko tko meglenke ne delajo in mors iz avtomatskega prestavit na nočne da lahko potem vklopiš meglenke. To sem si že cajt uzel in probaval na parkingu kak to funkcionira🙂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meglenkarje tudi js zadnje čase težko prenašam. V soboto se peljem v nalivu ponoči in seveda nekateri že meglenke užigajo. Ne vem če ljudje vedo al ne, da se vidljivost zavor s tem zmanjša oz. se celo izniči v kolikor tretja zavorna luč ne dela ali pa je blizu ostalih (limuzine), vrjetno se o tem ne  premišljuje. Najbolj žalostno pa je, da če uporabijo meglenke, jih ponavadi ne ugašajo tam kjer potrebne niso, recimo se potem pelje 2km po tunelu meglenka pa ostaja prižgana.

  • Všeč 4
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
pred 2 urama je Boss napisal:

Če bi poleti vsakega prikoličarja ustavili, si upam trditi, da jih vsaj polovica presega največjo dovoljeno maso.

Seveda, ker nihče prej ne zapelje na tehtnico katera je povrh še brezplačna. 

V Avstriji in Italiji se ti bom zapičil v vsako malenkost.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri povratku v nedeljo iz Kvarnerja sva (da ne drsava vedno istih ovinkov čez Knežak) v Rupi zavila za Kozino ... pripeljeva do meje Pasjak/Starod in manjša kolona (cca 10 avtomobilov) ... ampak gre vse skupaj nekam počasi (2 do 3 minute za en avto) ... ko le prilezeva bližje pa nama je jasno: naš obmejni policist je ob priliki kontrole dokumentov vsakemu vozniku kar čez okence opravil še alkotest ... no vozniki enoslednih vozil pa smo bili spuščeni v SLO brez tega opravila-še kontrole ni bilo, le Nemca na Hondi pred nama je vprašal: "cuzamen?" in on "najn" , potem zapeljem do njega in isto: "A sta skupaj?" ...  prikimam in pičiva dalje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Grem z dela domov, ni blo 500m slišim, da se mi hitro policija približuje. Pogledam v vzvratno ogledalo vidim policaje ki preganjajo Italijana v nekem znižanem spimpanem peđoju 206. Hitro pristavim in se umaknem skrajno desno oni pa komaj mimo kolkr je dalo v slep ovinek, da so obem gume cvilile (bog ne daj da bi se kdo pripeljal nasproti) naredim 2 kilometra so ga imeli ustavljenega pri strani. En policaj je krilil z rokami drugi je imel vperjeno pištolo v voznika 😅. Kot v filmih.

 

Na srečo smo vsi celi

Popravljeno od TiEn

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Boss napisal:

Pa mimgrede ti še PCT preverijo... glih tolk, da se ne pozab. :whatever:

Tega ni več, to je zgodovina. 

Kovidirajo samo še v nekaterih ustanovah... in kar je zanimivo da ima vsak DSO svojo politiko.

 

Pred eno uro je TiEn napisal:

Grem z dela domov, ni blo 500m slišim, da se mi hitro policija približuje. Pogledam v vzvratno ogledalo vidim policaje ki preganjajo Italijana v nekem znižanem spimpanem peđoju 206. Hitro pristavim in se umaknem skrajno desno oni pa komaj mimo kolkr je dalo v slep ovinek, da so obem gume cvilile (bog ne daj da bi se kdo pripeljal nasproti) naredim 2 kilometra so ga imeli ustavljenega pri strani. En policaj je krilil z rokami drugi je imel vperjeno pištolo v voznika 😅. Kot v filmih.

 

Na srečo smo vsi celi

A to je bilo v občini Nova Gorica?

Na radio Robin so danes trobili kako so ustavljali ene ki so organizirali dirke v bližini.

Popravljeno od DonFelipe
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.