Skoči na vsebino

Računalništvo


curko

Priporočeno sporočilo

18 hours ago, NevLado said:

Ja kaj pa boš delal zdej med zimo druzga? 

 

Ob 6 zvečer si doma, greš na kak kofe, unih 5 minut po babi skačeš, pol pa kakšno igro pa mine dan...

 

ja če nimaš malih otrok, je seveda drugače. No jaz sem se spravil mal na fitnes hodit po 20 letih. In ta teden po skoraj 1 mesecu je bilo obakrat težko. Mi pa na koncu ni žal, da sem šel. :)

  • Všeč 4
  • Ljubim 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 19. 1. 2023 ob 16:18 je Boss napisal:

Tole na Amazonu za tako ceno ne bi kupoval, ker sem pred leti že imel eno tako kalvarijo, ko je bilo treba garancijo uveljavljat.

 

 

 

Boss mene pa malo bolj podrobno zanima, kakšno težavo si imel pri uveljavljanju garancije? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ufff, to je bilo že leta nazaj (tam nekje okol 15 let nazaj), šlo je pa za en fotoaparat. Bil je DOA, pa so komplicirali, da je to lahko fizična poškodba (kao, da mi je verjetno padel na tla). Seveda sem pošiljal slike, pol pošljem aparat, pol čakam k budala. Jih kličem pa pravijo, da niso dobili. Pa pošta vmes pa še ni bilo sledenje pošiljk online. V glavnem, vse tisto kot mi je cenej prišlo je bilo nekaj mesecev zajebavanja in ni bilo vredno. Se je zadeva pol našla, so jo zrihtal, men se je pa tolk zamerilo, da ko sem dobil nazaj, da me je vse minilo in sem prodal naprej. Sem pol kupil enga Olympusa pri nas, ki je delal brez težav.

 

Je pa že tolk nazaj vseskupi pa neprijetna izkušnja, da sem kar malo potlačil vse skup, me pa vsakič zadeva zabremza, ko pridem na idejo, da bi neki dražjega kupoval preko spleta iz tujine - saj veš star pregovor "kogar piči kača se boji zvite vrvi".

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Boss napisal:

Ufff, to je bilo že leta nazaj (tam nekje okol 15 let nazaj), šlo je pa za en fotoaparat. Bil je DOA, pa so komplicirali, da je to lahko fizična poškodba (kao, da mi je verjetno padel na tla). Seveda sem pošiljal slike, pol pošljem aparat, pol čakam k budala. Jih kličem pa pravijo, da niso dobili. Pa pošta vmes pa še ni bilo sledenje pošiljk online. V glavnem, vse tisto kot mi je cenej prišlo je bilo nekaj mesecev zajebavanja in ni bilo vredno. Se je zadeva pol našla, so jo zrihtal, men se je pa tolk zamerilo, da ko sem dobil nazaj, da me je vse minilo in sem prodal naprej. Sem pol kupil enga Olympusa pri nas, ki je delal brez težav.

 

Je pa že tolk nazaj vseskupi pa neprijetna izkušnja, da sem kar malo potlačil vse skup, me pa vsakič zadeva zabremza, ko pridem na idejo, da bi neki dražjega kupoval preko spleta iz tujine - saj veš star pregovor "kogar piči kača se boji zvite vrvi".

 

 

Jaz sem 15 let nazaj …. ČAKI RESNO 15 let? 😅😅😅

 

 

Ej zdej moraš samo pazit da dobiš amazon seller, ne pa neko firmo. No questions asked return :) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Boss napisal:

Ufff, to je bilo že leta nazaj (tam nekje okol 15 let nazaj), šlo je pa za en fotoaparat. Bil je DOA, pa so komplicirali, da je to lahko fizična poškodba (kao, da mi je verjetno padel na tla). Seveda sem pošiljal slike, pol pošljem aparat, pol čakam k budala. Jih kličem pa pravijo, da niso dobili. Pa pošta vmes pa še ni bilo sledenje pošiljk online. V glavnem, vse tisto kot mi je cenej prišlo je bilo nekaj mesecev zajebavanja in ni bilo vredno. Se je zadeva pol našla, so jo zrihtal, men se je pa tolk zamerilo, da ko sem dobil nazaj, da me je vse minilo in sem prodal naprej. Sem pol kupil enga Olympusa pri nas, ki je delal brez težav.

 

Je pa že tolk nazaj vseskupi pa neprijetna izkušnja, da sem kar malo potlačil vse skup, me pa vsakič zadeva zabremza, ko pridem na idejo, da bi neki dražjega kupoval preko spleta iz tujine - saj veš star pregovor "kogar piči kača se boji zvite vrvi".

 

 

Jaz sem naročal že stvari vredne par jurjev iz tujine in nikoli do sedaj( tok, tok na les) nisem imel nikakršnih problemov. Kako tebi uspe, Boss, da se ti vedno nekje nekaj zalomi, da imaš probleme na cesti s tujci....

Ok. Problem sem pa  imel že parkrat z našo famozno  pošto slo. Tej so pa res eni kekci. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej vem... zdaj je drugače. Pretiravam s strahom, ampak tako kot sem napisal, nelagodno se počutim, ko naročam iz tujine. Ja manjše zadeve ni problema, ampak grafično kartico za jurja, mam pa cmok v grlu.

 

To je itak moj problem in to mi je jasno ampak po drugi strani pa - tud brez Amazona čist dobr hendlam ;).

Pravkar je Alex napisal:

Jaz sem naročal že stvari vredne par jurjev iz tujine in nikoli do sedaj( tok, tok na les) nisem imel nikakršnih problemov. Kako tebi uspe, Boss, da se ti vedno nekje nekaj zalomi, da imaš probleme na cesti s tujci....

Ok. Problem sem pa  imel že parkrat z našo famozno  pošto slo. Tej so pa res eni kekci. 

 

Čak mal, a zdej mi hočeš povedat, da sem edini, ki se mu je kaj takega zgodilo? ?zmeden?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
dne 30. 1. 2023 ob 22:45 je NevLado napisal:

Dandanes je še bolj ziher iz Amazona, ker ti garant vzame nazaj :lol:

 

Res je. Nekaj sem muštral s kafetjero. Pa sem mislil, da je druk ventil slabo zategnjen. Sem ga pretegnil. Vrnil da piha ven tam in dobil novo po pošti.

 

Samsung telefon, pa sem na Amazonu sprintal račun in nesel kr tu na Samsung servis. Uredili brez problema.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...
pred 2 urama je Scr3am napisal:

Zakaj točno pa potrebuješ tako "hudo" zadevo ?

Domet, cel kup naprav, wifi6.

Do prvega Synology-ja, so mi po letu dveh začeli štekat. Asus-i, TPlinki, ...., vse kar sem mel.

To pa preprosto dela.

 

Pa poklicna deformacija 🤫

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz še vedno priporočam več manjših enot in ustvarjanje mesh-a. Preprosto je jeba pokrivat 2 štuka hiše, kjer armiran beton dobesedno poje signal. Edino s 4imi velopi sem zadostil vse potrebe, pa še to mam 3 od 4 povezanih na kabl, da je res low latency.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je godlike napisal:

Evo ob naslednji priliki bo mash...

Samo primarni je bil prestar in je blo treba tega menjat, ker ni podpiral mesha.

Mel pa ne bom cel kup običnih repeaterjev.

https://www.linksys.com/whw0303---tri-band-intelligent-mesh-wifi-5-system-3-pack/WHW0303.html

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem imel najprej Huawei Mesh (2 tavelika in 4 satelite)… pa sem potem po kaksnem letu zamenjal z Eero Pro 6 … in imam sedaj celo hiso in okoli hise pokrito s 4imi Eero-ti … 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je Jest napisal:

Da ga ne bos narobe montiral :)

 

image.png

 

Mam sodelavko ki bi naredila točno to...

 

Mesec nazaj je zahtevala novo miš v službi, ker stara ni več delala ustrezno...je dobila novo in pri odpiranju odstrigla kabel stran...zarezala povsem pri miši zraven...embalaža je bila prozorna..

  • Haha 4
  • Začuden 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je SeekK napisal:

 

Mam sodelavko ki bi naredila točno to...

 

Mesec nazaj je zahtevala novo miš v službi, ker stara ni več delala ustrezno...je dobila novo in pri odpiranju odstrigla kabel stran...zarezala povsem pri miši zraven...embalaža je bila prozorna..

A to resno? Namenoma, ali po nesreči? ?zmeden? 😃

 

Mene je pa enkrat starejša sodelavka inženirka prosila, če bi ji posodil filmski CD "Il Postino". In sem ga ji prinesel v službo. Na koncu dneva pa pove, da ga je vstavila v PC, da ga pa ne more več spraviti ven. 🙃 In grem pogledat in vidim, da ga je ženska potisnila v tanko režo med CD enoto in ohišjem, do konca. Sem moral odpret ohišje in rešit popraskan CD. In to se je zgodili inženirki, ki je že več kot 5 let uporabljala računalnik (bilo je konec 90-tih). Očitno pa še nikoli prej ni sama vstavila v PC nobenega CD-ja. 😂

 

image.jpeg

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
    • Focus za družinsko kočije se mi zdi ravno prav z 182 konji. ST je pač brutaln. Pa se je prodajal samo 1.5 leta. V Sloveniji so najbolj redka mašina.
    • Plastike na CX30 me ne motijo ,če je siva barva avtomobila..,če pa je bela me pa motijo preveč in bele ravno zaradi teh plastik nebi imel..,Ko bi lahko dal motor od fokusa v CX30 😃
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.