Skoči na vsebino

Računalništvo


curko

Priporočeno sporočilo

Pri 27-palčnem monitorju ločljivosti 4K je slika "wejštra ku žilet".

In pa bistveno večja delovna površina je kot pa pri 1600p.

Vem, ker to prakticiram že 10+ let.

 

Glede "curved" pa vsakemu svoje - jaz ga ne maram, ker ni prave ostrine, pa imamo enega doma.

 

Za resno delo zato zagovarjam 27, 28 ali pa 32 palcev in 4K ločljivost. Pa karkoli drugega, samo ne TN matrika. Najraje IPS ali pa kak moderen MVA ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Doma mam ze par let aw2721d pa sem cist zadovoljen. Za filme, igrce in občasno obdelavo video posnetkov je vrh kape. Če nenapovedano crkne mam trenutno nagledanga njihovga večjega ultra wide oled aw34...

 

Kar se grafičnega dela tiče mora bit ips ali pa oled z zelo dobro kalibracijo in visokim ppi-jem. Kar se graficne obdelave slik in video pisnetkov tiče večina prisega na ravne zaslone. 

 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 urami je samSimon napisal:

Ukrivljen ekran je smiseln od 32'' naprej ja, je pa čist stvar okusa. Sam mam tut 27'', raven, 1440p 165Hz. Edino kar boš ugotovu je, da so 1080p youtube videii kr naenkrat vidt slabš in boš od začetka mal kislo gledu budget youtuberje 😁

Mam tud zdej 27" 1440p

pred 16 urami je Scr3am napisal:

Koliko si pa dal, ker je bil sigurno več, kot pa 240€ :). 

Zakaj bi bil 4k 60hz boljsi ? Jaz ravno to ne razumem, da bi kupil 4k monitor kao za igrce a nakoncu ima 60 hz... Za mene je to waste of money. Razn, ce ga bos imel za gledanje filmov, ampak za to poskrbi 55" 4k tv :)

330eur

pred 14 urami je dvorjan napisal:

Pri 27-palčnem monitorju ločljivosti 4K je slika "wejštra ku žilet".

In pa bistveno večja delovna površina je kot pa pri 1600p.

Vem, ker to prakticiram že 10+ let.

 

Glede "curved" pa vsakemu svoje - jaz ga ne maram, ker ni prave ostrine, pa imamo enega doma.

 

Za resno delo zato zagovarjam 27, 28 ali pa 32 palcev in 4K ločljivost. Pa karkoli drugega, samo ne TN matrika. Najraje IPS ali pa kak moderen MVA ...

Jaz sem pa mneja po videnem, da je za 4k velikost 27"premajhno. 31" + je za 4k optimalno.

 

 

Je pa res da vsakem drugače paše :)

 

 

Popravljeno od Tilen5

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je TBA napisal:

Doma mam ze par let aw2721d pa sem cist zadovoljen. Za filme, igrce in občasno obdelavo video posnetkov je vrh kape. Če nenapovedano crkne mam trenutno nagledanga njihovga večjega ultra wide oled aw34...

 

Kar se grafičnega dela tiče mora bit ips ali pa oled z zelo dobro kalibracijo in visokim ppi-jem. Kar se graficne obdelave slik in video pisnetkov tiče večina prisega na ravne zaslone. 

 

 

 

 

Točno tega je sedaj kupil sodelovec.

 

V primerjavi z mojim dellom je razlika v panelu oled pa še 165hz

 

Čeprav že jaz imam težave dobit stabilnih 144fps, kaj šele 165

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Še ena nova, po youtube updejtu 😕
pa baje eni dobijo sporočilo da bo youtube playback dizejblan po 3 posnetkih v kolikor ne odstranijo adblockerja


image.png

Popravljeno od Tilen5

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je NevLado napisal:

Točno tega je sedaj kupil sodelovec.

 

V primerjavi z mojim dellom je razlika v panelu oled pa še 165hz

 

Čeprav že jaz imam težave dobit stabilnih 144fps, kaj šele 165

sej za nove AAA igre na 1440p, da bi laufale 165fps na max detajlih rabiš že kr zverino od grafične. 4080+ al pa 7900xtx:nevem:, moja 3080 ne premore tega. bo šla pa v menjavo čez kako leto

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na evo spet... zdele ste me zrajcali in že iščem nov monitor. Fak sem k baba k zagleda novo kolekcijo in se že vrača iz Emporiuma obložena z vrečkami in nasmehom do ušes.

  • Všeč 1
  • Haha 3

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Boss napisal:

Na evo spet... zdele ste me zrajcali in že iščem nov monitor. Fak sem k baba k zagleda novo kolekcijo in se že vrača iz Emporiuma obložena z vrečkami in nasmehom do ušes.

Potem pa je tale pravi za tebe samsung 49" 🙂

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 urami je TBA napisal:

sej za nove AAA igre na 1440p, da bi laufale 165fps na max detajlih rabiš že kr zverino od grafične. 4080+ al pa 7900xtx:nevem:, moja 3080 ne premore tega. bo šla pa v menjavo čez kako leto

Mja, sam na ultrawide nisi na 2560x1440 ampak 3440x1440, kar je kar precej px več + cpu je dosti bolj obremenjen zaradi števila ukazov, ki jih more sprocesirat

 

Pri meni z 5800x3d in 7900xt v Call of Duty Warzone 2 komaj dosežem 144fps, zaradi narave mape, gpu ima tam okoli 4ms delaya, cpu pa med 8-10ms

 

Torej je težava v procesorju, potreboval bi 7800x3d… (ki je v praksi 10-15% boljši)

 

V multiplayerju kjer je mapa manjša pa z lahkoto dosežem 200 fps

 

Tako da za 165fps na warzonu v ultrawide 1440p res rabiš top notch procesor…torej če bi imel tega aw uw 1440p 165hz bi poleg jurja za sam monitor moral odkartat še najmanj pecto za novo plato, rame in 7800x3d, kar je pa za moje pojme že waste of money :D no spet, odvisno kako si želiš izrabit monitor, meni se zdi da je razlika med 60in100hz očitna, karkoli nad 100 je pa minimalna razlika - očem skoraj neopazna

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Boss napisal:

Na evo spet... zdele ste me zrajcali in že iščem nov monitor. Fak sem k baba k zagleda novo kolekcijo in se že vrača iz Emporiuma obložena z vrečkami in nasmehom do ušes.

Noben te ne rajca...

 

 

 

 

 

 

 

20231005_103437.jpg

 

  

Ups haha 🤣

Popravljeno od Tilen5

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ekran priklopljen,..sm ga dal zraven starega, pa me OCD jebe kr nista istih barv 🤪,.. šele zdej vidm kolk je imel tastar "prežgano belo barvo"

 

 

aja pa dobil sem 36mesecev garancije. Mrtvih pixlov ni,.. IPS bleed je minimalen.  To je to dokler ne kupimo OLEDa(ko bodo cene prave)

Popravljeno od Tilen5

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoce kdo ve, zakaj se mi tole naredi vsake toliko casa? Racunalnik zmrzne za 1 minuto, ne mores nic s tipkovnico preprecit (ctrl, alt, delete) itd. Potem pa tole napise in se zrusi, ponovno zazene oz. napise da moram bootat in izbrati disk s katerega bom bootal.

 

20231005-141106.jpg

Popravljeno od Jaka32
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je x-layer napisal:

Potem pa je tale pravi za tebe samsung 49" 🙂

 

Ga ima brat in za gaming je dobr, če je relativno počasno gibanje. Če je pa nekaj divjaškega ti pa kr slabo rata. Pa tud za normalno uporabo je bolj tko tko.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 55 minutami je Jaka32 napisal:

Mogoce kdo ve, zakaj se mi tole naredi vsake toliko casa? Racunalnik zmrzne za 1 minuto, ne mores nic s tipkovnico preprecit (ctrl, alt, delete) itd. Potem pa tole napise in se zrusi, ponovno zazene oz. napise da moram bootat in izbrati disk s katerega bom bootal.

 

20231005-141106.jpg

blue screen ni nikoli nič dobrega, predlagam, da si čim preje narediš back-up, če ga še nimaš....kot je že @Tilen5napisal disk ali ram

Popravljeno od sportman333
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam bi poskušal:

- očistiti notranjost (če je prašna ... ) ... recimo z zrakom kompresorja (predhodno se zatakne lopatice ventilatorjev, da se preveč ne zavrtijo in poškodujejo ležaji)

- posodobiti in ustrezno konfigurirati BIOS

- posodobiti gonilnike

- narediti test RAM-a

- narediti test HDD/SSD

 

Imam dva Toshiba prenosnika, ki se jima je neko obdobje to dogajalo - problem je bil, ker je update Windowsov povozil ustrezne Toshibine gonilnike za mrežno kartico ... kasneje je eden občasno zamrznil, ker se je pregreval zaradi nakupičenega prahu (težavo je odpravilo prepihavanje zračnih kanalov). Blue screen se je nekajkrat pojavil tudi pri čisto novem Lenovo X1 Carbon, dokler se ni programska oprema ustrezno posodobila.

 

 

 

 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je NevLado napisal:

Mja, sam na ultrawide nisi na 2560x1440 ampak 3440x1440, kar je kar precej px več + cpu je dosti bolj obremenjen zaradi števila ukazov, ki jih more sprocesirat

 

Pri meni z 5800x3d in 7900xt v Call of Duty Warzone 2 komaj dosežem 144fps, zaradi narave mape, gpu ima tam okoli 4ms delaya, cpu pa med 8-10ms

 

Torej je težava v procesorju, potreboval bi 7800x3d… (ki je v praksi 10-15% boljši)

 

V multiplayerju kjer je mapa manjša pa z lahkoto dosežem 200 fps

 

Tako da za 165fps na warzonu v ultrawide 1440p res rabiš top notch procesor…torej če bi imel tega aw uw 1440p 165hz bi poleg jurja za sam monitor moral odkartat še najmanj pecto za novo plato, rame in 7800x3d, kar je pa za moje pojme že waste of money :D no spet, odvisno kako si želiš izrabit monitor, meni se zdi da je razlika med 60in100hz očitna, karkoli nad 100 je pa minimalna razlika - očem skoraj neopazna

ka pa vem če je CPU glavni faktor, prej grafična mogoeč mal ram. sam mam 5900x in 3080. vem da procesorja vsaj še 1 do 2 leti ne bom menju sploh k igram na 1440p kar bolj bremeni grafiko. na COD MW2 doseže 120-140 fps na trenutnih nastavitvah. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je sportman333 napisal:

blue screen ni nikoli nič dobrega, predlagam, da si čim preje narediš back-up, če ga še nimaš....kot je že @Tilen5napisal disk ali ram

HDD in RAM test če bi bil slučajno problem, da kaj crkuje. 

 

Error ponavadi pomeni da ne more prebrat kakega fajla. V najboljšem primeru je potreben reinstall kakih gonilnikov ali pa repair winsov. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Računalnik je spihan in čist, tudi pregreva se ne.

Sumim na utorrent, ker je preverjal datoteke in verjetno obremenil disk. Disk je pa nov, letošnji, na katerem imam filme in ostalo. Na SSD disku pa imam samo Windowse. Zanimivo, da se Windowsi sesujejo (saj se, kajne?), torej je s SSD diskom nekaj? Ampak dvomim, lani vem da sem pregledal z nekim programov pa je bil na 98% zdravja.

Je pa zanimivo, tudi če utorrent ne preverja datotek (enkrat traja, da mi zapre program in potem normalno deluje vse, drugič pa takoj zapre program in takrat potem preglejuje datoteke), se mi je vseeno parkrat naredil ta blue screen.

 

Glede na to da ne morem prestavit torrente iz utorrenta na drug program, bom verjetno še nekaj časa imel tako sr*nje, glede na naši DL hitrost (max 730 kB/s).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi smo imeli enkrat težavo z modrimi zasloni na računalniku, na katerega je bil preko USB priklopljena zunanja Roland zvočna kartica (DAC). Na koncu se je izkazalo, da je problem v USB kablu - ko sem ga zamenjal za zelo kratkega, nobenih težav več. Očitno je predolg USB kabel povzročil prevelik padec napetosti in nezadovoljivo napajanje DAC, ki je zato delal štalo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.