Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano

Ti si v tistih 20%.

Šel bom zaradi 20%...ki pridejo...

Pa ob 20ih bom na vlaku proti domu... 

Napisano

Gremo iz ajzenponarskih debat nazaj na cestno elektromobilnost :) ...

 

Tesla Cybertruck vs. Lamorghini Urus drag race ... ena grdoba proti drugi malo manj grdi grdobi :)

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Teli dragrace-i so ratali malce dolgočasni, ker navadno več konjev in navora premaga manj konjev in navora. Nobena znanost.

 

Rad bi videl tole na kaki bolj zaviti dirkalni stezi. To bi šele bilo zanimivo, sploh če bi baterija zdržala 10 krogov.

  • Všeč 2
  • Ljubim 3

33112_1.png

Napisano
pred 9 minutami je Boss napisal:

Teli dragrace-i so ratali malce dolgočasni, ker navadno več konjev in navora premaga manj konjev in navora. Nobena znanost.

 

Rad bi videl tole na kaki bolj zaviti dirkalni stezi. To bi šele bilo zanimivo, sploh če bi baterija zdržala 10 krogov.

Baterija bi že zdržala, šibki člen teh 3 in več tonskih pošasti so zavore ...

Napisano

10 krogov Nordschleifa ziher ne🤣

 

OK, tole je blo mal v hecu, ampak vseeno, konstantni pospeški pojemki tole na zdrži 100km.

33112_1.png

Napisano
pred 4 urami je dvorjan napisal:

Baterija bi že zdržala, šibki člen teh 3 in več tonskih pošasti so zavore ...

To je že dokazano Tesla X med najslabšimi recimo, videno in dokazano na AMZS poligonu, ampak Slovenceljni strumno v nakup, ker je to fancy avto....

Napisano
pred 1 uro je sportman333 napisal:

To je že dokazano Tesla X med najslabšimi recimo, videno in dokazano na AMZS poligonu, ampak Slovenceljni strumno v nakup, ker je to fancy avto....

Če bi frišen kakec zavili v celofan in bi dali gor Tesla logo bi narod navalil na polno🤣

N7rRRL1.jpg

Napisano

Sedaj pa ena "zanimiva" tudi za to temo. Je ravnokar bil pri nas na obisku sin taščinega "fanta"...dela za eno ameriško firmo v rusiji (poročen z rusinjo in ima dve čudoviti hčerki...)...

Zanimiv čovek,je videl že marsikaj...in ko se tako pogovarjamo,je nanesla tudi tema na rusijo,kako je tam...in čez čas je naneslo tudi na kitajce,Tajvan,Hong-Kong itd...

In tip pravi,da je v rusiji sedaj ogroooomno kitajskih avtov-tako ICE kot EV...in pravi,da so res kot "vesoljske ladje"...in tudi cene so pametni kitajci pribili-čist primerljivo z Mercedesom ipd...za drag cvenk....

Kar pa se kvalitete tiče-2,3...mogoče 4 leta in je "za v kanto",ker prodati itak ne moreš.

 

Napisano
SIOL.NET

Sloveniji se z novim letom obeta začetek novega načina obračunavanja omrežnine za električno energijo. Njena poraba je v porastu in v prihodnje je bomo potrebovali še več. Istočasno se bo povečevala...

 

V oči bode to, da kompenzacija sranj, ki jih v omrežju dela "zelena" energija v prihodnosti temelji na uporabi baterij kar je res zelo zeleno.

  • Všeč 4
  • Haha 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Napisano
pred 4 urami je Mraušk Mčk napisal:
SIOL.NET

Sloveniji se z novim letom obeta začetek novega načina obračunavanja omrežnine za električno energijo. Njena poraba je v porastu in v prihodnje je bomo potrebovali še več. Istočasno se bo povečevala...

 

V oči bode to, da kompenzacija sranj, ki jih v omrežju dela "zelena" energija v prihodnosti temelji na uporabi baterij kar je res zelo zeleno.

Sepravi direktorji na električne lizing avte...

 

Citat

Podjetja, ki bodo morala kmalu predložiti svoje aktivnosti na področju skrbi za ogljični odtis, bodo s tem prišla do ugodnejše ocene in s tem finančnih ugodnosti (bonitete, davki …).

 

Potem poleti pa na križarjenje da pokurijo razliko, ki so jo profitirali :D 

  • Všeč 2
  • Haha 2
Napisano

Še niti dobro nismo zagrizli v elektrifikacijo pa je že veselica in ne samo da moraš poti načrtovat, še polnjenje ne bo samoumevno ampak cel plan. Se pravi boš precej bolj suženj avta kot si bilz ICE, kjer te ni zanimal ne domet ne ura kdaj boš šel tankat.

33112_1.png

Napisano

Ja stvar se vedno bolj zapleta, pa kupi EV. Zdej ali jih bodo bistveno pocenili pa boš požrl prilagajanje polnjenju na račun prihranka ali pa prodaja ne bo stekla. Če ni računice, folk ne bo kupoval pika.

Napisano
Pravkar je ignacij napisal:

Če ni računice, folk ne bo kupoval pika.

Dejstvo.

33112_1.png

Napisano

Ampak dejstvo je tudi, da tisti, ki so proti elektrifikaciji, bodo nasli tisoc in eno stvar, ki je slaba... tisti, ki pa ze vozijo EV, pa ze vedo, zakaj ... :) ... Meni osebno je voznja na elektriko veliko bolj elegantna, mirna... vseeno pa lahko tudi dinamicna ... Pospesevanje je zvezno in navor je na voljo prakticno iz nule ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

He, He. Tukaj v Dolomitih je beseda "električni actomobil" še vedno prepovedana z zakonom. 😊

Večinoma se vozijo okoli z fiat pandicami 4x4, starimi golfi GTI in razno razni dizli. 

 

 

Napisano (urejeno)
pred 3 urami je Alex napisal:

He, He. Tukaj v Dolomitih je beseda "električni actomobil" še vedno prepovedana z zakonom. 😊

Večinoma se vozijo okoli z fiat pandicami 4x4, starimi golfi GTI in razno razni dizli. 

 Pa SUVi tudi ne.

Pač nimajo dnarja, da bi kupovali sodobne bedarije.

pred 4 urami je Jest napisal:

Ampak dejstvo je tudi, da tisti, ki so proti elektrifikaciji, bodo nasli tisoc in eno stvar, ki je slaba... tisti, ki pa ze vozijo EV, pa ze vedo, zakaj ... :) ... Meni osebno je voznja na elektriko veliko bolj elegantna, mirna... vseeno pa lahko tudi dinamicna ... Pospesevanje je zvezno in navor je na voljo prakticno iz nule ... 

Tako je. Našli bomo vsak razlog, da bomo lahko vozli bencince na ročni menjalnik in normalne višine (ne suv).😎

 

Zdaj pa prosim najdi mi alternativo moji i20n na štrom, ki ne bo dražja.

Torej končna 230 km/h, 150 kw za majn kot 30k€.

Pozabimo na polnjenje in ostale gluposti. Že na ceni se zalomi 😉

Popravljeno od godlike
  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Napisano
pred 2 urama je Jest napisal:

Ampak dejstvo je tudi, da tisti, ki so proti elektrifikaciji, bodo nasli tisoc in eno stvar, ki je slaba... tisti, ki pa ze vozijo EV, pa ze vedo, zakaj ... :) ... Meni osebno je voznja na elektriko veliko bolj elegantna, mirna... vseeno pa lahko tudi dinamicna ... Pospesevanje je zvezno in navor je na voljo prakticno iz nule ... 

Saj si opazil, da proti sami vožnji, tako od dinamike, do enostavnosti premikanja ni niti eden tukaj rekel kaj slabega. Dejansko to ni problem oziroma zna biti tudi kr velik plus napram ICE. Problemi so čist nekje drugje in to taki, ki so nastali na novo in jih prej nismo poznali. Ljudje pač želimo imet avto, ki nas bo vozil lepo udobno in varno brez, da bi rabil zraven cele potovalne načrte delat in pa bit v strahu ali bo tam, kjer je planiran postanek vse tako, da bom nato lahko nadaljeval vožnjo.

 

Že tako smo v stresu s 1000 preveč raznoraznimi obveznosti in planiranjem časa in v tem tempu ne rabimo še dodatno distrakcijo. Še 1x bom ponovil. Men je EV čist v redu avto, ko je služben ali pa carsharing, kjer drugi poskrbijo, da je nafilan in pripravljen na vožnjo. Se vsedem, peljem in pripeljem nazaj pa zaklenem in to je to. Tud polnit mi ne bi bil problem, če bi to trajalo nekaj minut in bilo pol za vsaj 400km vožnje.

33112_1.png

Napisano (urejeno)
pred 11 urami je godlike napisal:

 Pa SUVi tudi ne.

Pač nimajo dnarja, da bi kupovali sodobne bedarije.

Tako je. Našli bomo vsak razlog, da bomo lahko vozli bencince na ročni menjalnik in normalne višine (ne suv).😎

 

Zdaj pa prosim najdi mi alternativo moji i20n na štrom, ki ne bo dražja.

Torej končna 230 km/h, 150 kw za majn kot 30k€.

Pozabimo na polnjenje in ostale gluposti. Že na ceni se zalomi 😉

O ne. Tudi precej bmw- evih pa subarujevih suvov imajo. Pa tudi kar nekaj cx30 , 4x4 sem videl. 😉

Nisem pa še do sedaj videl ene mazde 6 tam. 

 

Popravljeno od Alex

 

 

Napisano
pred 11 urami je Boss napisal:

Še 1x bom ponovil. Men je EV čist v redu avto, ko je služben ali pa carsharing, kjer drugi poskrbijo, da je nafilan in pripravljen na vožnjo. Se vsedem, peljem in pripeljem nazaj pa zaklenem in to je to. Tud polnit mi ne bi bil problem, če bi to trajalo nekaj minut in bilo pol za vsaj 400km vožnje.


Tisti redki, ki res rabijo dnevni doseg 400km vsekakor ne bodo posegli po EV… Vecina pa tega ne potrebuje… In ce ima moznost polnjenja doma, je to veliko bolj komot… in vseeno ne rabis nobenega velikega planiranja na dnevni bazi… Edino, ko gres kam dlje… tam pa je fajn, ce malo splaniras, neodvisno od tega, s kaksnim prevoznim sredstvom se vozis… Ce zivis pa v bloku, ki nima moznost polnjenja EV, potem pa drzi to, da je vec planiranja… 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
Pred eno uro je Alex napisal:

O ne. Tudi precej bmw- evih pa subarujevih suvov imajo. Pa tudi kar nekaj cx30 , 4x4 sem videl. 😉

Nisem pa še do sedaj videl ene mazde 6 tam. 

 

Meni je to ful zanimivo, kak je prav od države do države odvisno kere modele in firme se vozi.

 

Recimo Alfa Romeo Giulietta.

Ko sem si jo lastil, jih je bilo v Sloveniji nekaj, na Madžarskem 0, pa sem se 4 dni vozil po državi.

Italija jih je imela, samo bi pričakoval več. So pa jih imeli avstrijci ful.

 

Isto recimo Focus MK IV. Pei nas jih je par. V Avstriji dosti več, nemčija okoli Passaua pa jih je imela skoraj tolko kot Golfov.

 

Tudi grki so imeli svoj preferenčni spekter....

Napisano

Austrijci so imeli pred 15,20 leti ogromno Mazd,😊 zdaj že malo manj.... 😔So pa tako znani kot narod, da so bol preračunljivi in varčni in vsako stvar dvakrat, ne 3X preračunajo kaj je boljše in kaj se bolj izplača.... :whatever:

Napisano
pred 1 uro je Jest napisal:


 Ce zivis pa v bloku, ki nima moznost polnjenja EV, potem pa drzi to, da je vec planiranja… 

 

 

To je bil eden od razlogov, da nisem menjal Audija za Teslo, ker nimam polnilnice pred blokom.

 

 

Napisano (urejeno)
pred 14 urami je godlike napisal:

Zdaj pa prosim najdi mi alternativo moji i20n na štrom, ki ne bo dražja.

Torej končna 230 km/h, 150 kw za majn kot 30k€.

Pozabimo na polnjenje in ostale gluposti. Že na ceni se zalomi 😉

Evo ga: MG4.

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19041793&display=MG MG4

 

Zadnji pogon, ista moč, v praksi te razen v končni hitrosti poje v vsakdanjem prometu. Tudi pretirano težak ni (za EV). Sem ga imel na testu, razjezil (in osramotil) marsikaterega BMW in Audi fahrerja. In seveda dobil kazen za prehitro vožnjo. 😃

 

34.900€ - 6500€ (subvencija)

 

Pa še več placa ima kot i20n.

Popravljeno od dvorjan
  • Všeč 3
  • Haha 1

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Je zadnjič montiral pri meni mojster. Že 10 let sodelujeva. Skozi dela vse z Millwakue-jem. Pa sem ga vprašal kak servisira, ker se baje ne da. Je rekel, da 5 let dela, potem za dobro ceno proda naprej. Crknilo pa mu še nič ni.   V glavnem. Ne samo servis, tudi lastništvo me moti pri njih. Da ne bo pomote.
    • Zakaj pa je tvoj odrešenik ni spustil? Bi lahko na tak način blažil kronske težave, ne pa najemal kredite in delil dodatke.
    • Golob je kriv 😆   Aja, če bi bil Golob, bi bil še cenejši, ker bi marža ostala nižja 😉
    • To sem mislil v kontekstu zmogljivosti...tisto,ko sem pisal o max. navoru. Drugače pa imaš 100% prav. Rotirajoči stroji-vrtalni vijačnik,udarni vijačnik,cirkular,kotna brusilka,tračna žaga,motorka itd...tukaj se pri meni konča. Tudi pri svedrih,žagicah ipd.-dreka ne kupujem več...sem imel eno res neprijetno izkušnjo pri svedrih. Sem nekdaj za "mali cvenk" kupil ene svedre...Mister tool ali nekaj takega🙄...je že zeloooo dolgo tega...cca. 30-35 let....v setu svedri za kovino,svedri za les,svedri za kamen.... In sem vrtal luknjo 5mm v pločevino-Knauf-profil...z levo roko držal profil,z desno vrtal z vrtalnikom Kress 500BS-sem ga tukaj že predstavil. In ko je sveder zagrabil-pok,se je sveder zlomil,in spodrsne stroj proti roki😲.... Sem imel še srečo-lih tisti 1cm,kjer gre žila čez kito ni vtrgalo,drugače pa kar orng rana....se je na srečo kar dobro zacelilo,a kri je bilo "adijo pamet...,da je žena skoraj v nezavest padla.....je dobesedno "teklo" po tleh...😬 Pa si pol misliš-butelj...samo k je že prepozno....🙁   Dreka-ne hvala....toliko se pa imam rad,da mi tega ni treba.  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.