Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

... ali pa v ?vici pijan karambol narediti. Je kon?al kariero.

Nemcija oz. Bavarska prav tako, vem iz druge roke, ko je kolega Hrvat popil 5 piv in povzrocil z vozilom neko manjso materialno skodo. Odvzem vozniskega, poravnati vso skodo (je vzel kredit). Nakljucno ga bodo hodili testirati na alkohol (menda 4x v obdobju enega leta) in potem bo lahko verjetno pridobil vozniskega nazaj.

 

Aja, vmes je imel se posvet pri psihologu ter zagrozena tudi neka druzbeno-koristna dela.

 

Toliko je sam potarnal, v detajle raje nisem silil siromaka Gastarbeiterja. :(

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako je to mo?no, ko je pa meja 0,5 in zakon izrecno dovoljuje vo?njo le osebam z izpitom??

https://www.prlekija-on.net/lokalno/20914/brez-izpita-in-pijan-povzrocil-prometno-nesreco.html?fbclid=IwAR37BDMFSh-IQfFxElqXHFwnrzw1odM-569S76ZDYN-Vg1lpyhIe4sSKs60

 

O tem sem govoril. Zakon lahko re?e marsikaj, ljudje bojo ?e vedno delai neumnosti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj je pa alternativa? Da zakona ni in policaj lahko samo bedasto gleda, kako pijan ?lovek odvijuga naprej?

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakon gor, zakon dol, vse skupaj nam, balkancem, ne bo pomagalo. Edino, kar bo kaj pomagalo, je prevzgoja mi?ljenja celega naroda. Zdaj je frajer tisti, ki pije, pa vseeno odpelje domov in ga policaji ne dobijo. Tudi glede omejitve hitrosti je enako: ?e te policaji ne dobijo, je dovoljeno vse. Tudi pripenjanje z varnostnim pasom, uporaba mobitela med vo?njo, vse ostalo tudi. ?e pa koga dobijo policaji, pa na njih gleda kot na inkasante, ki samo odirajo preprost narod in mu grenijo ?ivljenje. In dokler cel narod ne spremenji svojega na?ina razmi?ljanja, ?e tako visoka kazen ne bo imela pravega u?inka. Ko bodo pa enkrat vsi razmi?ljali, da sami sprejemajo odlo?itve in nosijo posledice in ko se bodo vsi zavedali, da cesta ni resni?nostni ?ov z naslovom "Kdo bo ostal ?iv?", ampak da je vsak, ki vozi karkoli od kotalk do tovornjaka odgovoren, da vsi prispemo na svoj cilj, potem bodo tudi kazni lahko majhne. Ker bo vsakemu takemu vozniku pod ?astjo in v sramoto, da ni bil dovolj pozoren na cesti in je naredil prekr?ek - pa ?e policaj ga je pri tem zalotil. In bo ta ob?utek krivde u?inkovitej?i od katerekoli kazni.

 

Ampak za tak rezultat je potrebno vsaj kak?nih 18, ?e ne celo 36 let po?tenega dela na vzgoji. Ker pa bi pri nas vse radi kar takoj in kar z neko ?arovno pali?ico, smo pa tam, kjer smo...

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam z vsem do sedaj napisanim, imam pa vseeno nekaj pomislekov.

Sam se poizkusim voziti po omejitvah, priznam da v?asih tu kje peljem hitreje kot pa je omejitev. Lani sem prvi? dobil kazen za uporabo mobitela (ker ga med vo?njo na?eloma ne uporabljam) v 18 letih. Kar pa mene moti pri policajih je pa to, da vidim polno policistov in policistk, ki se med vo?njo s slu?benim avtom veselo pogovarjajo po mobitelu.

Mislim da tudi od tukaj potem izhaja mi?ljenje, da zakaj pa bi nekdo upo?teval zakon, ?e ga ?e policaji ne. Mislim da bi oni morali biti vzgled ostalim voznikom, kar se ti?e kulture vo?nje, ne pa da oni to delajo ker pa? lahko...

Prav tako pogre?am ve? prisotnosti policije na cesti. Zadnjih par let se mi zdi, da je vse kar delajo, postavljajo radarje na (kot je ?e bilo ve?krat omenjeno) ne problemati?nih mestih, kjer hitrost gre hitro preko dovoljene, z namenom kasiranja kazni.

Moje mi?ljenje je, da bi lahko ve?krat koga ustavili in ga samo opozorili (menjavanje pasov v kri?i??ih, prehitevanje po desni kjer je dvopasovnica,...), ni potrebno da vsaki? ko te ustavijo to pomeni tudi kazen.

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam z vsem do sedaj napisanim, imam pa vseeno nekaj pomislekov.

Sam se poizkusim voziti po omejitvah, priznam da v?asih tu kje peljem hitreje kot pa je omejitev. Lani sem prvi? dobil kazen za uporabo mobitela (ker ga med vo?njo na?eloma ne uporabljam) v 18 letih. Kar pa mene moti pri policajih je pa to, da vidim polno policistov in policistk, ki se med vo?njo s slu?benim avtom veselo pogovarjajo po mobitelu.

Mislim da tudi od tukaj potem izhaja mi?ljenje, da zakaj pa bi nekdo upo?teval zakon, ?e ga ?e policaji ne. Mislim da bi oni morali biti vzgled ostalim voznikom, kar se ti?e kulture vo?nje, ne pa da oni to delajo ker pa? lahko...

Prav tako pogre?am ve? prisotnosti policije na cesti. Zadnjih par let se mi zdi, da je vse kar delajo, postavljajo radarje na (kot je ?e bilo ve?krat omenjeno) ne problemati?nih mestih, kjer hitrost gre hitro preko dovoljene, z namenom kasiranja kazni.

Moje mi?ljenje je, da bi lahko ve?krat koga ustavili in ga samo opozorili (menjavanje pasov v kri?i??ih, prehitevanje po desni kjer je dvopasovnica,...), ni potrebno da vsaki? ko te ustavijo to pomeni tudi kazen.

Se podpisem pod vsako besedo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A da policaji med vo?njo telefonirajo?

Pa da pozimi ne o?istijo sneg z vozila?

Pa da ne uporabljajo varnostnega pasu?

In da delajo tudi druge kr?itve?

 

Bi ti odgovoril z enim videoposnetkom, pa ga ?al ne najdem. Mogo?e ga bo pa kdo drug. ?lo se je pa, da je novinarka policista opozorila na kr?itev, pa ji je policist odgovoril, da on pa sme, ker je on policaj... A se kdo ?e spomni tega dogodka? Mogo?e kdo najde ta posnetek?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moje mi?ljenje je, da bi lahko ve?krat koga ustavili in ga samo opozorili (menjavanje pasov v kri?i??ih, prehitevanje po desni kjer je dvopasovnica,...), ni potrebno da vsaki? ko te ustavijo to pomeni tudi kazen.

 

Tudi na take policaje smo ?e naleteli. Ali, da sploh niso napisali kazen za kako tako stvar ali pa so kako napako spregledali. Niso vsi inkasanti. 

 

Bi ti odgovoril z enim videoposnetkom, pa ga ?al ne najdem. Mogo?e ga bo pa kdo drug. ?lo se je pa, da je novinarka policista opozorila na kr?itev, pa ji je policist odgovoril, da on pa sme, ker je on policaj... A se kdo ?e spomni tega dogodka? Mogo?e kdo najde ta posnetek?

 

Tisti policaj je bil pa druga skrajnost ja. Kot v filmih, ko ima? ekipo good co, bad cop. Dejansko sem naletel tudi na tak primer, mladi je bil faca, sem rekel, da se mi mudi v slu?bo, je rekel, se je smejal da bo hitro napisal kazen (pa ni dal maksimalne) njegov starej?i sodelavec bi pa pridigal, medtem, ko sta onadva ?ez naselje pred menoj vozila krepo preko omejitve v civil avtu. Vse dokler ju nisem izven naselja dohitel in prehitel.  :hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A da policaji med vo?njo telefonirajo?

Pa da pozimi ne o?istijo sneg z vozila?

Pa da ne uporabljajo varnostnega pasu?

In da delajo tudi druge kr?itve?

 

Bi ti odgovoril z enim videoposnetkom, pa ga ?al ne najdem. Mogo?e ga bo pa kdo drug. ?lo se je pa, da je novinarka policista opozorila na kr?itev, pa ji je policist odgovoril, da on pa sme, ker je on policaj... A se kdo ?e spomni tega dogodka? Mogo?e kdo najde ta posnetek?

 

Tegale ane? :) 

 

https://www.youtube.com/watch?v=2G_qWGTW_dQ

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole se je ?e dobro izteklo, da ni kak?nih ?rtev, ker tona?a mora bit ?e strahovita, plus hitrost, s katero prileti dol s hriba.

 

https://www.24ur.com/novice/slovenija/zaradi-skalnega-podora-bo-cesta-na-ljubelj-zaprta-mesec-in-pol.html

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zalostno je, da pravijo, da bo cesta zaprta vsaj en mesec in pol... :( ... Predlani je hudournik cez cesto na avstrijski strani nanosil cez kup skal... pa so v dveh dneh zrihtali... >> https://www.meinbezirk.at/klagenfurt-land/c-lokales/wieder-murenabgaenge-am-loiblpass_a2105054

 

post-10-0-53822000-1556548748_thumb.jpeg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kitajci bi v mesecu in pol zgradili AC in predor med Tr?i?em in Borovljami.

Dejansko in verjetno CENEJE!

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je lep primer kako bo pomagalo ?e zmanj?amo alko na 0.2,brezveze zakon! Do?ivljensko odvzeti voz.izpit nad 1.0,tisti ki ga pa nima pa 5 let zapora in to za vse brez vsakr?ne izjeme,pa da vidimo koliko pijanih bi vozilo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ve? v ?em je problem? ve? kot 30% nesre? s smrtnim izzidom so povzro?ili pijani za volanom nad 0,5. Ampak tisti, ki so imeli pa dovoljeno koli?ino alkohola (se pravi do 0,5%) pa ?e vedno ogromnih 22%.

 

Se pravi, popolnoma trezni naredijo cca polovico nesre? s smrtnim izzidom, tisti, ki imajo pa vsaj nekaj ali veliko alkota pa drugo polovico. Zdaj se bo seveda javil pijan?ek tipa Lojze, ki bo rekel, da so trezni ravno toliko nevarni kot alkoholno podprti ampak tukaj je en hakeljc, ki pove vse. V akcijah, ko policija preverja alkohol za volanom jih napiha nekje okoli 7% pa ?e toliko tistih, ki so v dovoljenem. Torej 14% cca skupaj.

 

Se pravi 14% naredi cca 50% najhuj?ih nesre?. Zato se gre zdaj v ni?anje na 0,2, kar absolutno podpiram. ?al mi je edino to, da kljub vsem pobudam in lobiranjem niso sprejeli, da bi se nad 0,8 zadevo obravnavalo kot kaznivo dejanje. To pa je velik minus in kazi vse napore, da bi se alkohol spravil s cest. 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prav na dan vsesplo?ne akcije - takozvanega radarskega maratona, ko naj bi bili mili?niki na vsakem vogalu, sem po dolgem in po?ez prevozil na?o dr?avo. Nikjer nobenega policaja. Tako da Boss, ne vem ?e se sploh lahko sklicuje? na neke podatke objavljene s strani policije, ker je vzorec premajhen da bi bil lahko reprezentativen.

 

Pri hitrostnih omejitvah je situacija pokrita preko ob?in preko redarstev z namenom polnjenja ob?inskih prora?unov. Pri preverjanju opojnih substanc je povsem druga?e. Prakti?no nima? ?anse da bi napihal, ker mili?nikov enostavno ni. Da ne govorimo o tem da eni jejo momilje s ?licu. Tester (?e ga sploh imajo) za 7 razli?nih drog, v svetu se pa na novo vsak teden toliko novih sinteti?nih drog izumi. 

 

Kot titov mladinec nikoli nisem ?el iz diskoteke s pirom v riti, takrat so te do doma polcaji vsaj 2x ustavili. Da pa se danes nekaj grejo ene represivne zakonodaje okol alkota je pa totalni nesmisel z vidika da je verjetnost da ti dajo pihat enaka ni?li, razen v primeru nesre?e. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ve? v ?em je problem? ve? kot 30% nesre? s smrtnim izzidom so povzro?ili pijani za volanom nad 0,5. Ampak tisti, ki so imeli pa dovoljeno koli?ino alkohola (se pravi do 0,5%) pa ?e vedno ogromnih 22%.

 

Se pravi, popolnoma trezni naredijo cca polovico nesre? s smrtnim izzidom, tisti, ki imajo pa vsaj nekaj ali veliko alkota pa drugo polovico. Zdaj se bo seveda javil pijan?ek tipa Lojze, ki bo rekel, da so trezni ravno toliko nevarni kot alkoholno podprti ampak tukaj je en hakeljc, ki pove vse. V akcijah, ko policija preverja alkohol za volanom jih napiha nekje okoli 7% pa ?e toliko tistih, ki so v dovoljenem. Torej 14% cca skupaj.

 

Se pravi 14% naredi cca 50% najhuj?ih nesre?. Zato se gre zdaj v ni?anje na 0,2, kar absolutno podpiram. ?al mi je edino to, da kljub vsem pobudam in lobiranjem niso sprejeli, da bi se nad 0,8 zadevo obravnavalo kot kaznivo dejanje. To pa je velik minus in kazi vse napore, da bi se alkohol spravil s cest.

 

Je moj predlog prehud?
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ninoroblem v zakonu ali promilih. Problem je v izvajanju le tega...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.