Skoči na vsebino

Financni trgi in investicije preko borze

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano (urejeno)
pred 2 urama je NevLado napisal:

Evo to je super.

 

Kako je pa z izplačevanjem iz IBKR, si že poizkusil?

 

Nisem, ker redko prodajam, tu vlagam dolgoročno. Sem pa prenašal instrumente drugam in je šlo bp. Tega recimo trade republic, revolut itd. ne omogočajo.

 

Gre pa to brez problemov, imaš par opcij, direktno bančno transakcijo imaš naslednji dan na računu.

 

Direktno iz app npr.

image.png

 

 

pred 2 urama je SpEkTr napisal:

Kaj oz kam pa nalaga potem ta vwce? a so to razni evropski skladi ?

 

 

 

Na svetovni ravni je razpršeno..sledi FTSE All-World.

 

Sej to ni edini tak, imaš tud evropske itd. Važno je da reinvestira nazaj. Omenil sem ga kot neko osnovo kam gledat, pa med bolj znanimi ratuje..

 

En seznam za občutek...to so ETFji ki reinvestirajo (accumulating). Oznaka UCITS pomeni da so skladni z evropsko zakonodajo.

 

WWW.JUSTETF.COM

Find, compare and analyze exchange traded funds (ETFs). Simple and fast.

 

Popravljeno od SeekK
  • Všeč 2
  • Hvala 1
Napisano
pred 36 minutami je Janez007 napisal:

 

image.png

 

Ja tole nam pa ubistvu delajo naši vzajemni skladi in razne ponudbe varčevanja z življenjskimi zavarovanji itd...

 

Če so bili še 15 let nazaj trgi veliko bolj zaprti in smo imeli manj dostopa do vsega, temu na srečo ni več tako. Nažalost po drugi strani finančna pismenost še vedno ni na ravni kot bi morala bit...ljudje še vedno lovijo nek hitri zaslužek, pa so to vedno nategi...

 

 

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Napisano
Pred eno uro je Tilen5 napisal:

Jaz vlagam v znanje

 

Ena taka mogoče na pogled smešna spletna stran, ki ima ogromno informacij. Bi rekel da se splača prebrat. Da se ne delam jaz tu pametnega. Ni moje znanje spet tako široko, zato nikomur nikoli še nisem rekel to kupi, to je zihr. Nikoli ni nič zihr..

 

PLEMENITENJEALIPLENJENJEVLAGATELJEV.WEEBLY.COM

Plemenitenje ali plenjenje vlagateljev

 

Napisano
pred 52 minutami je SeekK napisal:

 

Nisem, ker redko prodajam, tu vlagam dolgoročno. Sem pa prenašal instrumente drugam in je šlo bp. Tega recimo trade republic, revolut itd. ne omogočajo.

 

Gre pa to brez problemov, imaš par opcij, direktno bančno transakcijo imaš naslednji dan na računu.

 

Direktno iz app npr.

image.png

 

 

 

 

 

Na svetovni ravni je razpršeno..sledi FTSE All-World.

 

Sej to ni edini tak, imaš tud evropske itd. Važno je da reinvestira nazaj. Omenil sem ga kot neko osnovo kam gledat, pa med bolj znanimi ratuje..

 

En seznam za občutek...to so ETFji ki reinvestirajo (accumulating). Oznaka UCITS pomeni da so skladni z evropsko zakonodajo.

 

WWW.JUSTETF.COM

Find, compare and analyze exchange traded funds (ETFs). Simple and fast.

 

Po domače povedano, pri 2019 bi ob 100 eur vložka imel danes 45% več, kar je 145 eur.

 

Glede na ta graf od julija 2019 bi bila danes inflacija 19,1% (glede na statistični urad slovenije)

 

 

Torej je investicija zaenkrat gledano dobra!

 

 

No za primerjavo, tudi z nakupom krnike delnice v 2019 bi do danes lepo "profitiral" + še izplačane dividende

 

null

image.png

Napisano
pred 46 minutami je NevLado napisal:

Aja pa BTC recimo iz 10k na 38,6k :D 

 

Se pravi bo spet kmalu padel :D

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano
pred 1 uro je Janez007 napisal:

Tole je vredno ogleda, da ne bo kdo preveč obogatel. 😂

 

 

Sem pogledal, NG ima res hude serije. Ampak tooolk razvlečeno..nič kar ne bi mogli povedat v 10ih minutah, ali še manj. Se mi zdi, da sem 47 minut vrgel skozi okno.

 

Pa vendar. Na svetu smo različni tipi ljudi - eni imajo malo večji poudarek na tem, kakšno slabo vest imajo - drugi je praktično nimajo. Eni od teh ljudi delajo "dobro", drugi pa "slabo". Eni so totalno zaupljivi, eni niso. Na koncu je vse v nekem ravnovesju. Smo si pač različni, kar vidiš tudi na tem forumu. Na koncu se morda res človek vpraša kaj ima od tega da je poštenjak in da hodi vsak dan v službo.

Napisano

BABA, je komu zanimiva; Alibaba? :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

Mogoče kdo ve iz prve roke, baje do 10.000 eur letnega priliva na TRR ni treba prijavit in ni obdavčeno? Govorim za izplačila kriptovalut na Viso s TRR v Sloveniji, vem da je bilo nekaj časa nazaj govora o tem na TV...

 

Napisano
Pred eno uro je Jaka32 napisal:

Mogoče kdo ve iz prve roke, baje do 10.000 eur letnega priliva na TRR ni treba prijavit in ni obdavčeno? Govorim za izplačila kriptovalut na Viso s TRR v Sloveniji, vem da je bilo nekaj časa nazaj govora o tem na TV...

 

Ne vem, če je to še res, ampak glede na predlog tistega zakona naj bi šlo nekako tako (poudarjam, da gre za mojo interpretacijo).

 

Scenarij 1:

 

Leta 2010 si kupil X kosov BTC-ja. 

 

Leta 2023 si izplačal nek delež X BTC-ja. Nakažeš si 10k.

 

Spomladi 2024 prijaviš na FURS da si si nakazal 10k, če te karkoli vprašajo jim poveš da si zadevo dobil tako, da si takrat vložil in je cena zrastla. V tem primeru je olajšava 10k, sepravi ne plačaš nobenega davka. Razlog: "pač je šlo gor kar si vložil".

 

Scenarij 2:

 

 

Od leta 2010 si vsak mesec kupil X kosov BTC-ja.

 

Leta 2023 si izplačal nek delež X BTC-ja. Nakažeš si 10k.

 

Narediš isto kot v scenariju 1, samo da pač poveš da si nakazoval mesečno.

 

Scenarij 3:

 

Od leta 2010 si vsak mesec kupil X kosov BTC-ja. Potem si kupil še X kosov ETH, pa si prodal delež X BTC-ja, pa spet kupil malo ETH. Pa potem čez pol leta pretvoril nazaj.

 

Leta 2023 si izplačal nek delež X BTC-ja. Nakažeš si 10k.

 

Spomladi 2024 prijaviš na FURS da si si nakazal 10k, če te karkoli vprašajo jim poveš da si zadevo dobil tako, da si takrat izvajal nekaj transakcij. V TEM PRIMERU si dejansko opravljal trading, s čimer si tvojo naložbo višal tako, da si prodajal/kupoval. Tukaj bi dejansko moral imet potem že prijavljen SP da opravljaš dejavnost. In tukaj te bodo potem upalili z davkom. Olajšava je 10k, sepravi si še vedno pod radarjem, če bi pač izplačal 20k bi jih 10 dobil ven, na ostalih 10 bi pa moral plačati X davka.

 

Predlagam, da pogledaš na FB za kakšnimi slo skupinami, kjer ti lahko folk iz prve roke, ki je že pobiral ven denar pove kako in kaj. Verjamem pa da pri nekaj tisočakih ne bo nobene drame. Mogoče te bodo na fursu avtomatsko spustili čez. Drugače pa priporočam tole branje: 

 

 

Aja še to, če rabiš 10k pejt raj po kredit pa pusti teh 10k v BTC-ju :D 

Napisano

@Jaka32 Do 10.000 si dober 👍

OD-P.EU

Glede na vse večji pomen virtualnih valut in vedno večje denarne zneske, ki se na kripto trgu vrtijo se tudi države počasi obračajo iz...

 

Napisano
pred 55 minutami je NevLado napisal:

Kje pa ti trguješ? 

Spletne trgovalne platforme, imaš jih več različnih. Kriptovalute imaš pa številne borze; Krškem, BitStamp, Binance, GateHub, ...

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano
pred 1 uro je Z M A J napisal:

Spletne trgovalne platforme, imaš jih več različnih. Kriptovalute imaš pa številne borze; Krškem, BitStamp, Binance, GateHub, ...

Si verjetno mislil kraken in ne krško? 😛 

  • Všeč 1
  • Hvala 1
Napisano

Ne rabimo nakazovat na TRR, sej imaš mastercard kartico od menjalnic, pa z njo dviguješ na bankomatu, kupuješ… 🙂

A je zakon za obdavčitev kriptovalut že sprejet?

 

 

Napisano (urejeno)

@NevLado kako pa lahko dokažeš da nisi oziroma si trgoval (tvoja zadnja točka)? A bom telefon nesel na FURS da pregledajo zgodovino trejdov? Ojej.

Drugače pa hvala za odgovor, zdi se smiselno. In ne, ne govorim o 10.000 eur, niti ne rabim kredita in ga nikoli nisem. Tudi avto ni in ne bo na lizing, kupujem izključno s svojim denarjem in ne od banke/avtohiše.

 

 

pred 6 urami je MazdaBoy napisal:

Ne rabimo nakazovat na TRR, sej imaš mastercard kartico od menjalnic, pa z njo dviguješ na bankomatu, kupuješ… 🙂

A je zakon za obdavčitev kriptovalut že sprejet?

 

Z Binance card lahko dvigneš gotovino na našem navadnem bankomatu?

Popravljeno od Jaka32
Napisano
pred 3 urami je Jaka32 napisal:

@NevLado kako pa lahko dokažeš da nisi oziroma si trgoval (tvoja zadnja točka)? A bom telefon nesel na FURS da pregledajo zgodovino trejdov? Ojej.

Drugače pa hvala za odgovor, zdi se smiselno. In ne, ne govorim o 10.000 eur, niti ne rabim kredita in ga nikoli nisem. Tudi avto ni in ne bo na lizing, kupujem izključno s svojim denarjem in ne od banke/avtohiše.

 

 

 

Z Binance card lahko dvigneš gotovino na našem navadnem bankomatu?

 

Screenshote trejdov prlepiš :D

 

Binance kartico bodo pomoje ukinl soon.

Jajajaj evo

 

https://www.binance.com/en/support/faq/an-overview-of-the-binance-card-7258c9d01cd04e58b4269ae5a86acb6d

 

Note: Binance Card services in EEA will close on 20 December 2023. Binance accounts are unaffected and continue to operate as usual.

  • Všeč 2
  • Hvala 1
Napisano
pred 3 urami je Jaka32 napisal:

@NevLado kako pa lahko dokažeš da nisi oziroma si trgoval (tvoja zadnja točka)? A bom telefon nesel na FURS da pregledajo zgodovino trejdov? Ojej.

Drugače pa hvala za odgovor, zdi se smiselno. In ne, ne govorim o 10.000 eur, niti ne rabim kredita in ga nikoli nisem. Tudi avto ni in ne bo na lizing, kupujem izključno s svojim denarjem in ne od banke/avtohiše.

 

 

 

Z Binance card lahko dvigneš gotovino na našem navadnem bankomatu?

Imaš nekaj menjalnic, borz ja s katerimi brezkrbno zapravljaš in dviguješ na naših bankomatih 🙂 Imaš Binance, Nexo, Neteller, Skrill....Škoda, da še Bitstamp ne uvede kartice. Je pa kot je že @NevLado napisal, Binance ukinja svojo Visa kartico 20-tega decembra.

  • Všeč 1
  • Hvala 2

 

 

Napisano

Nexo kartico, uporablja kdo od vas?

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

Jaz sem jo 1x, sicer z virtualno kartico, prek walleta, Apple pay-a. Fizične kartice od Nexa nimam, ker mislim da moraš imeti minimum balance 500€ gor, da jo prejmeš. 

 

 

Napisano

PLUTUS kartico mi je svetoval nek kripto obvladač. No meni se niti sanja ne nič o tej zadevi, on pa verjetno ve o čem govori. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

Jaz imam crypto.com. Je dokaj vse podobno. Nekaj CRO se je ze nabralo iz cashbacka, sedaj naj gre *5 pa bo kar lep cashback :)

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Še en star...     Žena gre 'žurat s prijateljicami'. Pove svojemu možu, da se bo vrnila najpozneje do polnoči. Ure tečejo, pa tudi martiniji, in žena se pošteno pijana vrne domov ob 4. uri zjutraj. Ko stopi v stanovanje, se oglasi kukavica na uri. Štirikrat naredi ‘kuku’. Žena se prestraši, saj ve, da se je mož zagotovo zbudil in je slišal le štirikrat ‘kuku’ in da ji bo naslednji dan težil, zakaj je prišla domov tako pozno. Zato hitro sama ‘zakuka’ še osemkrat. Ponosna, ker se je kljub pijanosti domislila tako dobre rešitve, gre spat. Naslednji dan mož vpraša ženo, kdaj je prišla domov. - "Okoli polnoči."  - "Mhm. Draga, rabimo novo uro s kukavico." - "Zakaj pa?" - "Včeraj je naša kukavica zakukala štirikrat, potem je rekla "u pič**", potem je zakukala še trikrat, se odkašljala, zakukala še trikrat, se zahihitala, zakukala še dvakrat, nato se je spotaknila čez mačko in na koncu še prdnila. Ko je bilo tega konec, se ji je začelo pa še kolcati..."
    • Danes sem se spet spomnil enega starega, ma meni je dober...       Ne vem, kaj mate proti Bosancem. Mene so včasih tudi fejst motli. Zaj pa ne več. Do tega pa je prišlo takole: Mam hčero, ki mi je kot frkla pila kri. Bil sem vse, stari, bolan, zabitež, sto let za leseno žlico, ni kaj ni blo. Mam babo, ki me je jebala v glavo ko majmuna. Nič ji ni pasalo. Bol ko sn delal, bol je čvekala. Mam sosede, ki so mi nonstop delali *****. Nobeno stvar nisem prav naredu, ne da bi meli pripombe. Pol pa je hčera spoznala enga Bosanca, zanosla in se z njim oženla. Sprva sem mislu, da se mi bo sfuzlalo. Čez dva meseca je prišla nazaj s plavim frisom. Ati, mami lejta kaj mi je naredu. Nič več neandertalec in podobno. Čez dva dni je tak šla k njemu nazaj. Vsake tolko cajta jo naklofa in se pridere k svojemu zlatemu ateku. Še staro je strah zeta in se je fejst vnesla. Jaz pa od cajta do cajta povabim Bosanca v gostilno na pijačo in sma največja kolega. Zakaj pa ne. Porihtal mi je familijo kot se spodobi. Toti nimajo milosti do bab. Pranje nog vsak večer, postrežba all inkluzive, nobenega španskega sranja na TV, samo fusbal, itd. Marsikaj bi se lahko naučili od njih. Včasih naredimo pri nas piknik in pride zet s familijo (mata tri sine) in žlahto. Včasih še kake kolege sabo prpelejo. Ko se frocovje zakadi po vasi spizdijo še podgane. Sosedi dva dni ne upajo iz bajt. Tudi na njihovo muziko sem se navadil. Saj ni tak slaba. Še sploh Šaban Šaulič in tista Kuje Mujo konja po mjesecu, čeprav je baje že zelo stara. Sedaj če me kak sosed hoče kaj gnjavit, samo rečem, da bom mel piknik, pa mam mir. V trgovini včasih za štos stegnem roko proti pakiranim čevapčičem. Narod samo razširi oke v strahu, spet bojo meli piknik. Skratka sedaj sem car na vasi. Zato: Živeli Bosanci!
    • Na pomolu v Portorožu, polnem turistov, stoji moški in kliče sina, ki brezskrbno čofota po vodi: - "Ibi, komm zum papi!" Mali se ne zmeni zanj in mirno čofota naprej. Možakar povzdigne glas: - "Ibi, komm zum papi!" Spet nobene reakcije, zato možakar še bolj povzdigne glas: - "Ibi, komm sofort zum papi!" Mali čofota naprej, kot da ga ne sliši. Nato se oče razjezi: - "Ibrahim, matertijebem, odmah izlazi iz vode!!!"
    • Prostitutke stojijo na cesti in čakajo stranke. Mimo pride starejša gospa in jih vpraša: - "Ja, punčke, kaj pa delate na cesti?" Pa se ena oglasi: - "Čakamo, da bo tovornjak pripeljal pomaranče..." Pa reče starka: - "Potem se bom pa še jaz postavila v vrsto." Mimo pride policist, jo zagleda med prostitutkami in presenečeno vzklikne: - "Kaj, mamca, a vi tudi?" - "Seveda! Brez problema! Samo protezo si snamem, pa jih že lahko cuzam..."
    • Railjet Express iz Dunaja v Trst gre mimo Slovenije. Direktni vlak Trst - Budimpešta gre tudi mimo Slovenije. Tudi, kar se letališč tiče, gremo iz Nove Gorice raje v Ronchi ali Celovec kot pa v Ljubljano - več linij in cenejše so... Dvakrat sem eno družino vozil iz Solkana na letališče v Gradec, ker je baje boljše in cenejše kot iz Ljubljane... Pa Celovec, na primer, je malo večje športno letališče, nekaj takega kot Maribor...   Ja, imaš pa do neke mere res: Flixbus pa iz Trsta pelje skozi Slovenijo do Budimpešte, to se pa spomnim, da je bila direktna povezava še kakšen mesec nazaj...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.